JANKA - polní fréza

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: JANKA - polní fréza

#91 Nový příspěvek od Pavel »

bratranec jank hodil do hti udelal motor ale ma tam ještě mozna jednu převodovku tu novejsi co uz mela samosvernej dif

marek.nosek
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 27, 2012 10:18 pm
Bydliště: Hořice

Re: JANKA - polní fréza-PRODEJ

#92 Nový příspěvek od marek.nosek »

Dobrý den, prodávám prodávám Polní fréza-Janka rok výroby 1947. Kdybi měl někdo zájem více info na keson.keram@seznam.cz .Pojízdná.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: JANKA - polní fréza

#93 Nový příspěvek od DYK »

Zařaď svoji nabídku tam kam patří, tedy do tématu PRODÁM. Udělej to celkem záhy neb to odtud zmizí, ale chvíli to tu s pochopením nechám. A bez reakcí do fora prosím, ty budu mazat neprodleně. Děkuji za pochopení - konec hlášení.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

BOBO79
Příspěvky: 2
Registrován: stř bře 11, 2015 10:37 pm
Bydliště: Tábora

Re: JANKA - polní fréza

#94 Nový příspěvek od BOBO79 »

Dobrý den jaká je dostupnost dílů na frezu Janka? Jednu jsem našel ve stodole . Děkuji

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: JANKA - polní fréza

#95 Nový příspěvek od Tom »

Když to napíšu jednoduše, tak nulová. Janka se vyráběla chvilku a je jich málo... když je potřeba nějaký zásadní díl, který nejde nejdnoduše vyrobit, tak sehnat druhou Janku. Na ty motory ještě něco sehnat půjde, to jsou normální Jikovy, ale na vlastní frézu nic.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

zdehor11
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 10, 2019 10:41 am
Bydliště: Mnichovo Hradiště

JANKA - polní fréza

#96 Nový příspěvek od zdehor11 »

Dobrý den, prosím o doporučení jakou svíčku použít - zdědil jsem půdní frézu Janka z 50.let, výrobce Janka Radotín. Osazená je dvoutaktním motorem 3000 otáček/min., 8 HP. Děkuji

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: JANKA - polní fréza

#97 Nový příspěvek od thovt »

Určitě Brisk
Brisk vyrabí pro veterány http://www.brisk.cz/content/uploads/201 ... -20181.pdf když by tam nebyla je potřeba vědět průměr zavitu, délku zavitu, jestli je vysunuté jiskřiště nebo ne .
Vzdálenost elekrod 0,5-0,6 mm kvůli magnetu.

Vojtik
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 05, 2020 10:28 pm
Bydliště: Vsetín

Re: JANKA - polní fréza

#98 Nový příspěvek od Vojtik »

Zdravím - mám k dispozici nějaké náhradní díly z tohoto stroje (měli jsme ji předělanou na čtyřkolový traktor) + příslušenství. Mám kompletní převodovku, kola (pneu i orební), díly z motoru, řidítka aj. Z příslušenství kultivátor, žací lištu a naviják s ocelovým lanem. Z předělávky mám ještě zúženou přední řiditelnou nápravu (ze Škodovky). Ve stodole mi to překáží, ale je mi líto to vyhodit do šrotu. Pokud by někdo měl zájem, mám inzerát na bazoši (název Díly a příslušenství na malotraktor), tak třeba to zdejší majitelé těchto strojů uvítají :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“