VARI PONY IIA & GLOBAL

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: VARI PONY IIA

#16 Nový příspěvek od Proximák »

Sázet brambory oborávací soupravou je pěkná dřina to nedoporučuji. Než jsem dodělal nosič radliček tak se to tak sázelo a člověk na tom nechá ruce to fakt ne. Radličky opravdu nejlíp před stroj, a jak tam cpeš to závaží podle foto, zkus to bez nich. Já sázím bez veškerých závaží, krom těch v kolech a nemůžu si stěžovat. Samozřejmě to je jedoosák tak nebude lajna vždy perfektně rovná ale to neřeším, řeším námahu. Mně osobně se osvědčilo před strojem :) musíš si sním pohrát a odzkoušet to, myslím vyvážení. Každopádně za strojem je s tím větší drbačka to udržet rovně, před ním to jde snáz a kór u zahrnování.

Uživatelský avatar
yjedli
Příspěvky: 53
Registrován: úte říj 18, 2011 5:50 pm
Bydliště: Třebíč

Re: VARI PONY IIA

#17 Nový příspěvek od yjedli »

Dnešní pracovní den :-)

Obrázek

Uživatelský avatar
yjedli
Příspěvky: 53
Registrován: úte říj 18, 2011 5:50 pm
Bydliště: Třebíč

Re: VARI PONY IIA

#18 Nový příspěvek od yjedli »

Máte někdo zkušenosti s těmito jehlovými ložisky? Je to k něčemu a vydrží to? Na vleku mám totiž silonová futra....a klasická kuličková ložiska tam asi nedostanu, kvůli vnějšímu průměru! Děkuji za rady a doporučení.

Obrázek

http://www.agrozetshop.cz/lozisko-valec ... 91-c-2126/

trewis
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 07, 2016 1:12 pm
Bydliště: Zlin

Re: VARI PONY IIA

#19 Nový příspěvek od trewis »

Dobrý den, omlouvám se pokud je to OT,ale našel jsem náhodou tuto diskuzi. Vlastním malotraktor vari pony 2 a mám k němu pouze bubnovou sekačku. Chtěl bych jej začít používat i jako trakturek s vlečkou na převážení hnoje, trávy atd. Poradíte mi prosímnco musím dokoupit? Jasně, vlečku. A dál? Rozšíření nápravy, držák předního závaží, závaží? Ještě něco bubu potřebovat? Možná je to hloupý dotaz, ale nemám možnost se někoho zkušeného zeptat. Jsem začátečník. Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
yjedli
Příspěvky: 53
Registrován: úte říj 18, 2011 5:50 pm
Bydliště: Třebíč

Re: VARI PONY IIA

#20 Nový příspěvek od yjedli »

Ahoj, pokud to dobře chápu, tak máš na Ponym pouze užší rozchod kol 407 mm? To doopravdy doporučuji použít širší rozchod 570 mm, traktor bude stabilnější, k tomu je potřeba osový šroub 610 (shodný s rotačním kypřičem Pony) a navíc 2 poloosy Pony, dají se koupit např. zde:
http://eshop.jk-kovo.eu/index.php?s=product&id=191

Záleží na tom, kde budeš jezdit, pokud po asfaltové silnici, tak není potřeba přední 33 kg závaží, pokud někde v terénu a do kopce tak asi ano, aby to nehrabalo!
Závaží se dá koupit na bazošu nebo sbazaru kolem 800 - 1000 Kč.
https://dum.bazos.cz/inzerat/63945168/Prodam-zavazi.php
K připevnění je potřeba koupit nosič závaží Pony, NZP, měl by jít objednat přímo u VARI, cena 270 Kč.
Obrázek

Snad jsem alespoň trochu pomohl, kdyby Tě zajímalo další, jiné nářádí a možnosti použití, stačí napsat :-)

Jinak na VARI mají v bazaru pár věcí na Pony za dobrou cenu (ale neposílají, pouze osobní odběr):
http://www.vari.cz/katalog/bazar-vyprod ... /cp:41277/
http://www.vari.cz/katalog/bazar-vyprod ... /cp:41367/

trewis
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 07, 2016 1:12 pm
Bydliště: Zlin

Re: VARI PONY IIA

#21 Nový příspěvek od trewis »

Děkuji,moc mi to pomohlo. Budu s ním jezdit i po trávě v terénu. Právě shanim závaží a vlečku někde v okolí zlínského kraje, nikdo nechce poslat závaží poštou.

Uživatelský avatar
yjedli
Příspěvky: 53
Registrován: úte říj 18, 2011 5:50 pm
Bydliště: Třebíč

Re: VARI PONY IIA

#22 Nový příspěvek od yjedli »

Ahoj, já jsem koupil přední závaží snad na Aukru na 600 Kč + doprava (asi PPL). Na nosič se dají použít i malá závaží 6 x 5 kg, ale je to pracnější je nasazovat. Nosič závaží se dá lehce udělat doma, je to pouze ohnutá kruhová tyč o průměru 14 mm a 4 navařené ploché podložky (můžu oměřit). Na mokru a trávě by to asi s 8" kolama hrabalo, když to bude více naložené. Já používám 12" kola se závažím a to už moc neproklouzne.

trewis
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 07, 2016 1:12 pm
Bydliště: Zlin

Re: VARI PONY IIA

#23 Nový příspěvek od trewis »

Tak asi mám sehnane všechno krom vlečky. Teda pokud mi to pošlou :)

modráček
Příspěvky: 186
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: VARI PONY IIA

#24 Nový příspěvek od modráček »

trewis píše:Tak asi mám sehnane všechno krom vlečky. Teda pokud mi to pošlou :)
Co technický průkaz máte? :)

Uživatelský avatar
yjedli
Příspěvky: 53
Registrován: úte říj 18, 2011 5:50 pm
Bydliště: Třebíč

Re: VARI PONY IIA

#25 Nový příspěvek od yjedli »

Ahoj, ja? nebo Trewis? :-) Ja mam osvedceni zvlastniho vozidla pro sestavu VARI PONY primo od VARI. Ale kdyz si koupi napr. vozik od VARESU, tak ho muze zakoupit i s TP, mozna i jety. Poptaval jsem moznost legalizovat sestavu na DI v miste provozovani, ale na to se tedy moc netvarili.... Kazdopadne, pokud s tim budes semtam jezdit i po silnici, urcite bych to nejak poresil, nestoji to za to! A hlavne uzavrit povinne ruceni, pro pripad nejake havarie, nebo neceho podobneho.

modráček
Příspěvky: 186
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: VARI PONY IIA

#26 Nový příspěvek od modráček »

yjedli píše:Ahoj, ja? nebo Trewis? :-) Ja mam osvedceni zvlastniho vozidla pro sestavu VARI PONY primo od VARI. Ale kdyz si koupi napr. vozik od VARESU, tak ho muze zakoupit i s TP, mozna i jety. Poptaval jsem moznost legalizovat sestavu na DI v miste provozovani, ale na to se tedy moc netvarili.... Kazdopadne, pokud s tim budes semtam jezdit i po silnici, urcite bych to nejak poresil, nestoji to za to! A hlavne uzavrit povinne ruceni, pro pripad nejake havarie, nebo neceho podobneho.
No kolega píše,že má sehnané všechno.U mě je TP+pojistka to nejduležitější.Tady to postrádám.Papíry k novému vozíku není asi dostatečné.Každý to vidí jinak.

trewis
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 07, 2016 1:12 pm
Bydliště: Zlin

Re: VARI PONY IIA

#27 Nový příspěvek od trewis »

Ja bych to tak nehrotil.budu s tim jezdit akorat po svojem mezi kozama a tem to bude asi uplne jedno,jestli to ma papiry 8)

Uživatelský avatar
yjedli
Příspěvky: 53
Registrován: úte říj 18, 2011 5:50 pm
Bydliště: Třebíč

Re: VARI PONY IIA

#28 Nový příspěvek od yjedli »

Ahoj, rozhodne souhlasim s Modrackem, pokud se se sestavou jezdi po silnici, i jen prilezitostne, tak je TP + povinne ruceni nutnost! Pokud vis, ze na silnici nikdy nevjedes, jen doma na zahrade, tak je to na Tvem zvazeni. Ja bydlim v malem meste, kamkoliv chci jet, musim pouzit silnici, nez se dostanu na polnacku, nebo lesni cestu. Nechci nic riskovat, tak mam vyrizene TP a sjednane povinne ruceni na celou sestavu, Jednonapravovy traktor s privesem, VARI, PONY IIA.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: VARI PONY IIA

#29 Nový příspěvek od DYK »

Hoši, to mě někdo vysvětlete. Když si teda zakoupím vozík Vares budu mít nějaký techničák a už je jedno, co ten vozík táhne? To snad ne?! U jednoosáků lze schvalovat jen celek - tahač - vozík, kde z pohledu zákona toto spojení tvoří jeden celek a je to jediná možná kombinace, jak provozovat po komunikacích. Přece není možné, abych nákupem toho správného vozíku zlegalizoval i jeho pohon-jednoosák navíc když u mnoha jednoosáků je výrobcem napsáno - není schválený pro provoz....
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: VARI PONY IIA

#30 Nový příspěvek od Proximák »

Všechno jsem si to zde přelouskal protože mě to zajímá, mám vozík domácí výroby a kdybych chtěl jiný tak po jakém se mám dívat abych mohl na silnici. U toho Varesu je to nějaké dívné, dostane člověk papíry jen na vlek ale co traktor? Kdyby to šlo do důsledku tak bude požadován zřejmě TP i po malotraktoru?! :-/ Tak mi to alespoň příjde podle stránek Varesu. Papíry jsou jen na vozík ale né na sestavu
http://www.vares.cz/product/sada-pro-pr ... acich-164/
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“