motor SV-200 ES

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: motor SV-200 ES

#31 Nový příspěvek od DYK »

libec77 píše:
DYK píše:Jenomže to je vidět, že ty "nečteš" technická data. To, že někdo označí výkon v maximálních otáčkách vůbec nemusí znamenat, že jsou tyto otáčky totožné s provozníma. Jako svůj důkaz uvádím hodnoty motoru, který je notoricky znám i z Vari, jen je v tomto případě použit na travní sekačce. http://www.hondastroje.cz/katalog-produ ... 66-pk.html Je na první pohled zřejmé, že je motor nastaven na nižší otáčky a proto je i výkon nižší. Uvádět v tomto případě maximální výkon je s ohledem na zákazníka úplně k ničemu, protože na něj nikdy nedosáhne. Zato někteří prodejci se s tím nemažou a klidně uvádějí hodnotu výkonu motoru sekačky, který je jednoduše v provozu nedostupný. Další věc. Motory s lehkým setrvačníkem jsou primárně určeny pro sekačky trávy a i bez ohledu na toto, jsou z 99% nastavovány na hodnotu jen lehce přesahující 3000 ot/min.
Jasný že u sekačky napíší nastavené otáčky ,to neznamená že ten motor nejde nastavit na max otáčky.
Zkoušel jsem ho při centrování spojky a můžu tě ujistit ,že otáčky jsou na provoz ze spojkou dostatečné!
Ten šroub jsem sehnal je to závit W 3/8 UNF ve Fabory za něj chtěli při volným prodeji 102kč a po nahlášení naší reg. 11kč
vydřiduši .
To že jsou Fabory zloději je známá věc.
Jinak teda už asi nemám co dodat. Každý motor se dá nastavit a né že sekačkový nejde a pokud měříš otáčky smysly a stačí ti to, pak není nad spokojeného uživatele.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

libec77
Příspěvky: 74
Registrován: ned bře 16, 2014 2:40 pm
Bydliště: Brno

Re: motor SV-200 ES

#32 Nový příspěvek od libec77 »

Mám multimetr s pulsním čidlem http://www.gme.cz/digitalni-multimetr-s ... d-p722-501
,žadnej dojem!

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: motor SV-200 ES

#33 Nový příspěvek od DYK »

A to nemůžeš napsat normálně a hned? Mám to a to a naměřil jsem to a to. Asi taky začnu vážit texty a nebudu psát hned všechno a na vyžádání.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

libec77
Příspěvky: 74
Registrován: ned bře 16, 2014 2:40 pm
Bydliště: Brno

Re: motor SV-200 ES

#34 Nový příspěvek od libec77 »

DYK píše:A to nemůžeš napsat normálně a hned? Mám to a to a naměřil jsem to a to. Asi taky začnu vážit texty a nebudu psát hned všechno a na vyžádání.
Promiň,příště! Dělám ved.údržby a máme tam od diagnostiky na hydrauliku až po oscilátory vše.
Nastrojárnu a chystám si materiál pro výrobu špalíkovače připojitelného k převodovce DSK316. Myslíš že špalíky max 6cm v průměru to motor utáhne?

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: motor SV-200 ES

#35 Nový příspěvek od serpenton »

Já vím, že se neptáš mně nejsem ani žádnej inženýr, ale myslím že 6cm je moc. Osobně bych to viděl tak na max 2-3cm. Navíc jestli to bude přímo, tak bych se o tu převodovku bál.
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

libec77
Příspěvky: 74
Registrován: ned bře 16, 2014 2:40 pm
Bydliště: Brno

Re: motor SV-200 ES

#36 Nový příspěvek od libec77 »

serpenton píše:Já vím, že se neptáš mně nejsem ani žádnej inženýr, ale myslím že 6cm je moc. Osobně bych to viděl tak na max 2-3cm. Navíc jestli to bude přímo, tak bych se o tu převodovku bál.
Přímo asi né. musím to zpomalit přes klíňák a řemenice asi na 200ot

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: motor SV-200 ES

#37 Nový příspěvek od DYK »

Na přímo to asi nebude určitě. Vývod točí kolem 900 ot/min a to si myslím je moc. Když se to podpoří rozumným setrvačníkem a budou větve syrové a bude se to tam vkládat silnějším napřed třeba možná. Netroufnu si prostě říct "jasně to nebude problém, nebo na to zapomeň to nepůjde".
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

libec77
Příspěvky: 74
Registrován: ned bře 16, 2014 2:40 pm
Bydliště: Brno

Re: motor SV-200 ES

#38 Nový příspěvek od libec77 »

Ahoj motor spuštěn,seřízen a odskoušen!
Zatím OK
Obrázek

libec77
Příspěvky: 74
Registrován: ned bře 16, 2014 2:40 pm
Bydliště: Brno

Re: motor SV-200 ES

#39 Nový příspěvek od libec77 »

První velká zátěž pro motor a bez známek problému, investice ok.
http://libec77.rajce.idnes.cz/Vari#IMG1076.jpg
http://libec77.rajce.idnes.cz/Vari#IMG1075.jpg

Uživatelský avatar
serpenton
Příspěvky: 1353
Registrován: čtv kvě 12, 2011 10:11 pm
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: motor SV-200 ES

#40 Nový příspěvek od serpenton »

Tak to je super, zrovna nedávno jsem si říkal, jak se ti s motorem daří - díky za zprávu. 8)
Jediný co má na světě cenu je hlína a co z ní vyroste ..

velasp
Příspěvky: 14
Registrován: ned led 20, 2008 8:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: motor SV-200 ES

#41 Nový příspěvek od velasp »

Dobrý deň,

mám otázku ohľadom výkonu motora SV 200. Bol by vhodný na kosačku (mulčovač), dva nože cca 80 - 100 cm, ťahaná štvorkolkou? Na občasné kosenie plochy 1200 m2, len tráva do max. 30 - 40 cm.

Ďakujem.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9527
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: motor SV-200 ES

#42 Nový příspěvek od Atlan »

Bubnovu sekacku mozno potiahne ale kasicky zakrytu z vyskou strniska 6cm, rozhodne v tej trave zadusis navyse stvorkolka chodi velmi rychlo, za traktor mam 6,5hp motor zaber kosacky 104cm otacky na nozoch zredukovane na polovicu, tak to nekosi nadherne ale staci to, kosim max 15cm travu a cast kde mam datelinu musim obcas vymacknut spojku lebo spomali a nepokosi alebo zdochne motor, inak na 1m zaberu 10ps treba :)
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

velasp
Příspěvky: 14
Registrován: ned led 20, 2008 8:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: motor SV-200 ES

#43 Nový příspěvek od velasp »

Vďaka za odpoveď. Štvorkolka je zredukovaná, rýchlosť by bola OK, len ten výkon.. Preto som sa pýtal na záber od 80 cm, to by mi úplne stačilo, mám tam viac stromov, pomedzi ktoré sa treba vykrúcať..

pistikl
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 13, 2015 4:46 pm
Bydliště: Detva

Re: motor SV-200 ES

#44 Nový příspěvek od pistikl »

chcem sa opytat ci ten motor sv200 este stale funguje cgcem ho kupit aj ja a vymenit namiesto honda gcv 160

libec77
Příspěvky: 74
Registrován: ned bře 16, 2014 2:40 pm
Bydliště: Brno

Re: motor SV-200 ES

#45 Nový příspěvek od libec77 »

Ano pořád funguje bez problémů.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“