MT7-032

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
dusan86
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 02, 2015 5:49 pm
Bydliště: Zilina

Re: MT7-032

#61 Nový příspěvek od dusan86 »

Ďakujem kuknem to. Inač som sa hral s karburátorom, či to nebude tým ale asi nie. Trocha som ho pristavil a chvíľku išiel normálne všetko a zrazu otačky vysoko a nešlo vypnúť. Neviete aké sú základne hodnoty nastavenia.

Helmut71
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 05, 2015 2:41 pm
Bydliště: Brno

Re: MT7-032

#62 Nový příspěvek od Helmut71 »

K výrobě přívěsu za kultivátor, nebo výrobě sulky nabízím kompletní masivní oj z vleku k malotraktoru MT7 032 UNI včetně pružinové sedačky LAVOR a ruční a nožní brzdy. Můžu dodat i bržděná kola Simson skútr. Odběr Brno, není problém zaslat Toptrans.

Foto na vyžádání, zašlu.

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT7-032

#63 Nový příspěvek od pasa444 »

Ahoj kluci, nebyl by prosím vás někdo ochoten mi vyfotit barevné zapojení u cívky a u magneta? abych věděl odkud co kam vede? v návodu je něco mílo ale tam to není až tak přehledné.Sousedovi pes překousal kablíky ,bylo to vše natahané jednou barvou a nevím co kam napojit děkuju moc za případnou pomoc

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT7-032

#64 Nový příspěvek od pasa444 »

Pomohl by mi kluci někdo? Děkuju 8)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MT7-032

#65 Nový příspěvek od DYK »

Asi půjde o motor Jikov 1415, ale k tomu já nic nemám, bohu žel.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT7-032

#66 Nový příspěvek od pasa444 »

Dyku ,děkuju moc, já k tomu mám návod ale tam je to elektroschema takové naprd .Proto se snažím najít někoho , kdo by měl to zapalování k vyfocení ....
Moc děkuju za tvou reakci :friends:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MT7-032

#67 Nový příspěvek od DYK »

Věděl jsem jen o jednom členu fora co MT měl, ale už dávno nemá. Na Jikovu je jen toto http://www.motorjikov.com/wp-content/up ... UNI_v1.pdf asi taky k ničemu.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT7-032

#68 Nový příspěvek od pasa444 »

Jasné to je v pohodě, děkuju i tak , to pdf není to co bych potřeboval ale i tak moc děkuju za snahu Dyku 8)

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT7-032

#69 Nový příspěvek od pasa444 »

prosím nevyfotil by mi to někdo ? spěchá děkuju moc

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MT7-032

#70 Nový příspěvek od pasa444 »

Kluci , moc moc prosím o pomoc děkuju vám :'(

Yes
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 04, 2017 9:35 pm
Bydliště: Ružomberok

Re: MT7-032

#71 Nový příspěvek od Yes »

Zdravim vsetkych majitelov MT7-032,

tento traktorik kupil moj otec este v case Ceskoslovenska - teraz ho uz pouzivam len sporadicky (2x rocne poorat zahradu), avsak kedysi sme s nim obhospodarovali viac ako 2 ha pody plus dalsich niekolko policok ....

Ak dovolite, podelim sa aj ja o svoje dlhorocne skusenosti s tymto strojom - mozno budu cenne pre niekoho, kto ho vytlacil z humna ako dedicstvo napr. po svojom otcovi (starym harcovnikom asi uz nie je ani co poradit) ...

Povodny 2-taktny motor JIKOV (UNI) nebol ziadny zazrak - chodil dobre, avsak pri vacsej zatazi (napr. koseni) sa zahrieval - otacky zacali kolisat vyssie a nizsie az to nakoniec zdochlo. Ak motor chytil samozapal na plne otacky, nedal sa standardne vypnut skratovanim zapalovania (packou plynu) - stacilo jednoduchu zatvorit klapku vzduchu na karburatore, motor ihned zdochol (teda netreba zatvarat benzin a cakat az sa spali).

Startovanie za studena bola niekedy magia - ale postupne sme na tento motor vyzreli a to nasledovnym sposobom startovania:
1. otvorit benzin - natecie do karburatora benzin, packu plynu dat do cca 50% polohy
2. zatvorit benzin - pre istotu, aby sa motor nezachlastal - ak by sa tak napriek tomu neskor stalo, spodnou tryskou pod motorom sa da otvorit ventil, kde prebytocny benzin z motora vytecie
3. zatvorit klapku vzduchu na karburatore !!! - 2 x natocit - tu samozrejme motor nechyti, avsak pripravime si podu pre uz ozajstny start
4. otvorit klapku vzduchu - natocit - spravidla chyti na druhe natocenie (90% pripadov), po zime mozno az na 3 krat
5. otvorit benzin

Zavady (uz spominane vo fore):
Vytekanie benzinu z karburatora cez "prepadovy" otvor - je pravdepodobne sposobeny chybnym plavakom - do karburatora ide beznin, avsak ho nema co zastavit - dnes som to riesil po 25 rokoch pouzivania aj ja. Priamo do telesa plavaka natieklo trochu benzinu, avsak to stacilo, aby neplaval ako ma a nezavrel ihlovy ventil. Este aj dnes sa da kupit samostatne plavak (5 EUR), ktory problem odstrani.
Ziadny benzin v karburatore - ak v plavakovej komore nie je benzin, bud je upchaty privod benzinu (sitko v nadrzi sa uz mohlo rozpadnut) a necistoty upchali ihlovy ventil .... alebo ako sa mi niekolkokrat stalo - ihlovy ventil ostal zaseknuty napriek tomu, ze plavak bol dolu, nepustil ziaden benzin. Povodny ihlovy ventil bol uplne tenucky a lahky a obcas sa zasekol (prilepil) - doporucujem ho vymenit za novsi lepsej konstrukcie, kde je ihla tazsia a zemskou tiazou sa lahsie uvolni ...

Zelam vela bezporuchovych motohodin.

rado
Příspěvky: 160
Registrován: pát črc 13, 2007 11:12 am
Bydliště: SVK

Re: MT7-032

#72 Nový příspěvek od rado »

Zdravím páni,

ste niekto ochotný mi odvážiť a odmerať priemer gule, ktorá sa montuje na riadidlá pri práci s lištovou kosačkou?

ďakujem

rado

VasekP
Příspěvky: 175
Registrován: pát zář 19, 2014 10:26 am
Bydliště: Praha-Mladá Boleslav

Re: MT7-032

#73 Nový příspěvek od VasekP »

[stream]Změřit Ti to můžu, ale info sem přidám až po neděli. Zdraví Vašek[/stream]
Zetor 50S, Zetor Crystal 8011, vlastní výroba 4x2 s hydraulikou a motorem 45k

rado
Příspěvky: 160
Registrován: pát črc 13, 2007 11:12 am
Bydliště: SVK

Re: MT7-032

#74 Nový příspěvek od rado »

vopred ďakujem

rado
Příspěvky: 160
Registrován: pát črc 13, 2007 11:12 am
Bydliště: SVK

Re: MT7-032

#75 Nový příspěvek od rado »

Fotka na oživenie.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“