MT7-032

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
chemic
Příspěvky: 330
Registrován: úte bře 20, 2012 7:55 pm
Bydliště: pustimer

Re: MT7-032

#46 Nový příspěvek od chemic »

Tak jsem prosel net hovoril s jicinskymy opravari a zistil jsem ze nejveci problem tohoto zajimaveho stroje je zapalovani vsichni ho hledaji jeden opravar rikal ze snad nejaky pan preedelava zapalovani s nf na mt7 a spolupracovnik ktery je modelar navrhoval proc mi kovozemedelci nepouzivame tranzistorove zapalovani sice pry potrebuje nejakou baterku ale to by vyvazilo nase problemy ja sevtom nejak neviznam proto se chci zeptat vas odborniku na nazor predevcirem jsem tento stroj dostal proto zhanim informace a nazory predem diky jo ajeste nazor jednoho opravare pokud je to v slusnym stavu natrit olejem vyfotit a dat na bazos

chemic
Příspěvky: 330
Registrován: úte bře 20, 2012 7:55 pm
Bydliště: pustimer

Re: MT7-032

#47 Nový příspěvek od chemic »

Mam zase dotaz nevite nekdo jak sundat ventilator kdyz se chci dostat k zapalovani a motor se sundava z prevodovky az za regulatorem otacek nebo pred nim a neni tam neco specielniho treba pruzina ktera vyskoci a pak se samozdrejmne nenajde diky

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MT7-032

#48 Nový příspěvek od Tom »

Ventilátor musíš stáhnout stahovákem. Na ventilátoru kolem hřídele je vnitřní závit, do něho našroubuješ tubus stahováku ve kterém je šroub, který když zašroubuješ, tak se tím opřeš do hřídele a ten ventilátor stáhneš. Ve vlákně "MF 70 r. v. 1983" je nákres takového stahováku. Bohužel netuším, jaký má MT7 závit na tom setrvačníku (jestli ho tam vůbec má, protože je pak ještě jedna možnost, že tam nebude vnitřní závit ale budou tam vyvrtané dvě díry se závitem, do kterých se zase našroubuje stahovák. Tahle varianta je jednodušší, na tu si ten stahovák vyrobíš normálně doma, bez potřeby soustruhu.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MT7-032

#49 Nový příspěvek od Tom »

Jinak jestli jsi z Pustiměři, tak v případě potřeby Ti cokoliv vyrobí Baťa1 odsud z fora. Máš to za kopcem :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

chemic
Příspěvky: 330
Registrován: úte bře 20, 2012 7:55 pm
Bydliště: pustimer

Re: MT7-032

#50 Nový příspěvek od chemic »

Diky zaodpoved ale bohuzel tam zavit ani dirky nejsou asi to bude zase nejaka specialitka zkousel jsem to nornalnim dvouramenym stahovakem ale ten neni za co poradne chytit vyrobni moznosti mam stahovak bych udelal ale jak ho uchitit nerad bych neco zkur.......

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MT7-032

#51 Nový příspěvek od Tom »

Vyfoť ten ventilátor, něco tam být musí.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

chemic
Příspěvky: 330
Registrován: úte bře 20, 2012 7:55 pm
Bydliště: pustimer

Re: MT7-032

#52 Nový příspěvek od chemic »

Fotku dam az se mi podari odchytit nejakyho potomka jinak jsou tam jen tri svorniky ktere drzi rotor zapalovani kdyz se povoly tak ani nejdou vytahnout na jednom seznamu nahradnich dilu je namalovany kuzel na druhem ne ale u mne to vypada na kuzel

chemic
Příspěvky: 330
Registrován: úte bře 20, 2012 7:55 pm
Bydliště: pustimer

Re: MT7-032

#53 Nový příspěvek od chemic »

Panove. Po dlouhem badani jsem zistil ze jsem tupa trubka tan svar na dne startovaciho kalisku nebyl svar ale ponekud stvrdlejsi bordel pod kterym je samozdrejme zavit takze ted jeste nejak zmerit velikost a je to jeste jsem zistil ze v pardubicich pan dela generalky dvoutaktu i ze zapalovanim

chemic
Příspěvky: 330
Registrován: úte bře 20, 2012 7:55 pm
Bydliště: pustimer

Re: MT7-032

#54 Nový příspěvek od chemic »

Jeden. Mechanik mi doporucil dat na motor zapalovani wape pry bude po problemech nemate s tim nekdo nejake zkusenosti diky

Joski
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 07, 2015 7:50 pm
Bydliště: Trnava

Re: MT7-032

#55 Nový příspěvek od Joski »

chemic píše:Mam zase dotaz nevite nekdo jak sundat ventilator kdyz se chci dostat k zapalovani a motor se sundava z prevodovky az za regulatorem otacek nebo pred nim a neni tam neco specielniho treba pruzina ktera vyskoci a pak se samozdrejmne nenajde diky
Ahojte všetci.Mám problém ako tu kolega,ale nenašiel som odpoved.Sused zadrel motor MT 7 a nevíme kde ho odpojiť od prevodovky aby sme si nepridali problém.Máme síce návod aj katalóg ND ale nikde tam neni celková zostava.Vie niekto poradiť alebo dať čitaťeľný výkres zostavy?Dík,Joska.

jodzar
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 21, 2015 7:56 pm
Bydliště: Turček

Re: MT7-032

#56 Nový příspěvek od jodzar »

Joski píše:
chemic píše:Mam zase dotaz nevite nekdo jak sundat ventilator kdyz se chci dostat k zapalovani a motor se sundava z prevodovky az za regulatorem otacek nebo pred nim a neni tam neco specielniho treba pruzina ktera vyskoci a pak se samozdrejmne nenajde diky
Ahojte všetci.Mám problém ako tu kolega,ale nenašiel som odpoved.Sused zadrel motor MT 7 a nevíme kde ho odpojiť od prevodovky aby sme si nepridali problém.Máme síce návod aj katalóg ND ale nikde tam neni celková zostava.Vie niekto poradiť alebo dať čitaťeľný výkres zostavy?Dík,Joska.
Ahoj, motor sa dáva dole až za regulátorom otáčok.

jodzar
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 21, 2015 7:56 pm
Bydliště: Turček

Re: MT7-032

#57 Nový příspěvek od jodzar »

Zdravím Vás, rozoberal už niekto prevodovku? Potreboval by som ju pretesniť a nejako neviem ako ju rozpoliť, aby sa mi všetko nerozsypalo. Veci ako brzdu a vývodový hriadeľ som už odstrojil, len neviem ako ďalej. Odšróboval som už všetky šróby a teraz by som to potreboval rozpoliť. Vďaka za rady.

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MT7-032

#58 Nový příspěvek od strafnik »

Web MT7-UNI na *.ic.cz končí! Přelaďte si prosím na http://www.mt7-uni.4fan.cz/ S pozdravem Strafnik

dusan86
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 02, 2015 5:49 pm
Bydliště: Zilina

Re: MT7-032

#59 Nový příspěvek od dusan86 »

Dobrý deň. Som majiteľom mt7 032 do teraz bolo všetko ok ale teraz si robí traktor čo chce. Nechce udržať otáčky a niekedy otáčky vyletia vysoko a traktor nejde vypnúť. Neviete čo stým môže byť.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MT7-032

#60 Nový příspěvek od Tom »

dusan86 píše:Dobrý deň. Som majiteľom mt7 032 do teraz bolo všetko ok ale teraz si robí traktor čo chce. Nechce udržať otáčky a niekedy otáčky vyletia vysoko a traktor nejde vypnúť. Neviete čo stým môže byť.
Tipl bych to na tvrdé gufera na klikovce... Takže rozkuchat, vyměnit...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“