MT7-032

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hornet
Příspěvky: 11
Registrován: čtv zář 15, 2011 9:39 pm
Bydliště: Trenčín

Re: MT7-032

#31 Nový příspěvek od Hornet »

neni k tomu celkom nic a je to za 500€. ale nevzal som to uz mam zajednaný iný.
Tento je kompletný a plne funkčný ale známky používania tam sú. dohodli sme sa na 18000kč ale je k tomu kosa + male kolečka a robená vlečka. Ale vlečku predam lebo som zohnal originalku za 1400kč. Dám ho do poriadku nech dobre vyzerá a dúfam ze bude služiť.
Keby mi tak ešte niekto poradil čo na tom tak najčastejšie odchádza a na čo si mám dať pozor. A ako je to kompatibilné s vercajchom pre MF70 pasuje to alebo treba nejak upravovať hriadel. budem k tomu dokupovať Obracačku, mulčovač, a možno niekedý aj bubnovú kosu, prípadne zavlažovacie čerpadlo ale to možno z niečoho prispôsobím.
Za všetký reakcie dakujem.
HOLDER A55 forest
MT7-032 uni system

Uživatelský avatar
Ondra78
Příspěvky: 253
Registrován: stř kvě 05, 2010 8:28 pm
Bydliště: Bolehošť
Kontaktovat uživatele:

Re: MT7-032

#32 Nový příspěvek od Ondra78 »

Tak mám teď doma taky jednu MT7-032. Nepasují na to nějaké díly z jiného stroje? Jedná se mi o gumy do klečí.
Zkoušel někdo vyměnit vývodový hřídel, aby šlo použít nářadí z MF70 bez broušení? :-/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCcMX0K ... rDbkfPxKjQ
Rovné právo všech lidí užívat zemi je stejně evidentní jako jejich rovné právo dýchat vzduch.
Je to právo nárokované samotným faktem jejich existence

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MT7-032

#33 Nový příspěvek od Tom »

Ohledně nářadí si to přečti tady. Nevím jestli k tomu máš nějakou literaturu, ta se dá stáhnout taky na těch stránkách nebo na ulož.to, tu stejně ale použiješ jako orientační, díly se na to sehnat nedají, nebo velmi blbě. V případě potřeby dílů se mrkni sem: http://www.mt7-uni.ic.cz/index.php?arti ... radni-dily
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Ondra78
Příspěvky: 253
Registrován: stř kvě 05, 2010 8:28 pm
Bydliště: Bolehošť
Kontaktovat uživatele:

Re: MT7-032

#34 Nový příspěvek od Ondra78 »

Díky za info, ty stránky už mám projeté, ale informace co potřebuju tam nejsou. Originál návod mám k tomu.
Jde ni o to, jestli někdo z majitelů něco nevyráběl nebo nedopasovával.
Konkrétně vývodový hřídel, napadlo mě vyměnit koncovku na traktoru, aby šlo použít nářadí z MF70 bez úprav.

Můj traktor má výbornou kompresi a celkově je dobrém stavu, proto je mi líto ho rozebrat a poslat do světa.
Mám k tomu obraceč píce, obracák, vyorávačku a protiběžnou kosu.
Potřebuju rotavátor.

Pokud by se mi podařilo změnit vývod. hřídel na takový co má MF, tak bych si mohl rotavátor i půčit.
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCcMX0K ... rDbkfPxKjQ
Rovné právo všech lidí užívat zemi je stejně evidentní jako jejich rovné právo dýchat vzduch.
Je to právo nárokované samotným faktem jejich existence

Uživatelský avatar
Hornet
Příspěvky: 11
Registrován: čtv zář 15, 2011 9:39 pm
Bydliště: Trenčín

Re: MT7-032

#35 Nový příspěvek od Hornet »

V čom presne je ten rozdiel vývodov medzi MT7 a MF70? Ako to treba upraviť aby to pasovalo? Ja skôr uprednostňujem upraviť to na náradí ako sa rýpať do traktora. Nedalo by najrozumnejšie vyrobiť nejaký medzi kus? Bol by som vdačný za nejake foto prípadne stručný návod.
Ďakujem.
HOLDER A55 forest
MT7-032 uni system

Uživatelský avatar
Ondra78
Příspěvky: 253
Registrován: stř kvě 05, 2010 8:28 pm
Bydliště: Bolehošť
Kontaktovat uživatele:

Re: MT7-032

#36 Nový příspěvek od Ondra78 »

Tady je popsaná ta kompatibilita. Každá mašina má jiné drážkování vývodového hřídele.
http://mt7-uni.ic.cz/index.php?article= ... uni-a-mf70
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCcMX0K ... rDbkfPxKjQ
Rovné právo všech lidí užívat zemi je stejně evidentní jako jejich rovné právo dýchat vzduch.
Je to právo nárokované samotným faktem jejich existence

Uživatelský avatar
Hornet
Příspěvky: 11
Registrován: čtv zář 15, 2011 9:39 pm
Bydliště: Trenčín

Re: MT7-032

#37 Nový příspěvek od Hornet »

Aha dakujem. takže to tam nenapcham lebo to má väčšie a hranate zuby, dám ich sfrezovať na gulato a bude to O.K.
A ak som to správne pochopil má to aj opačne otáčky, myslíte že to bude vadiť mulčovaču?
HOLDER A55 forest
MT7-032 uni system

Uživatelský avatar
Ondra78
Příspěvky: 253
Registrován: stř kvě 05, 2010 8:28 pm
Bydliště: Bolehošť
Kontaktovat uživatele:

Re: MT7-032

#38 Nový příspěvek od Ondra78 »

Tak jestli bude vadit opačný směr otáčení nevím. Chce to vyzkoušet. V každém případě bych pořádně zajistil všechny matice na hřídelích, pokud tam jsou. Aby se to nepovolilo.
To ofrézování bude určitě lepší než rozbrušovačka.
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCcMX0K ... rDbkfPxKjQ
Rovné právo všech lidí užívat zemi je stejně evidentní jako jejich rovné právo dýchat vzduch.
Je to právo nárokované samotným faktem jejich existence

Uživatelský avatar
Hornet
Příspěvky: 11
Registrován: čtv zář 15, 2011 9:39 pm
Bydliště: Trenčín

Re: MT7-032

#39 Nový příspěvek od Hornet »

Tak ja som dostal taky napad k mf70 sa vyrabal taky adapter na zmenu smeru otačiek, pouzivalo sa to k hrabačke a snežnej freze prakticky to bolo dodavane s tymto naradim, ale na nete sa to da zohnat aj samostatne potom staci upravit to zubovanie na strane traktora aby to pasovalo do vyvodu a mas to original na mf-kove prislusenstvo a dokonca to bude mat aj ten isty smer otacania ako mf-70. Ak wa podari hodim sem fotku.
HOLDER A55 forest
MT7-032 uni system

Uživatelský avatar
Ondra78
Příspěvky: 253
Registrován: stř kvě 05, 2010 8:28 pm
Bydliště: Bolehošť
Kontaktovat uživatele:

Re: MT7-032

#40 Nový příspěvek od Ondra78 »

Tak to by fungovat mohlo, a nemuselo by se zasahovat do traktoru :ano:
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCcMX0K ... rDbkfPxKjQ
Rovné právo všech lidí užívat zemi je stejně evidentní jako jejich rovné právo dýchat vzduch.
Je to právo nárokované samotným faktem jejich existence

Uživatelský avatar
Hornet
Příspěvky: 11
Registrován: čtv zář 15, 2011 9:39 pm
Bydliště: Trenčín

Re: MT7-032

#41 Nový příspěvek od Hornet »

No tak som bol včera prebehnuť tu nasu novu supravu :rally: nikdy som neriadil jednoosák ale da sa zvyknuť. pocity su zmiešané lebo ma to od rána prekvapovalo. Najprv to chytalo bezvadne na prvý aj studene aj teplé. najazdil som s tým tak okolo 8km aj som to zahrial aj do terenu som vbehol a dostupnosť tohoto stroja je udivujuca hlavne ta uzavierka je zážitok a aj ta sila v ťahu. no ale tak poobede to začalo: :zly: najprv mi to zajazdy chytilo samozapal neslo to zhasnut az som zastavil benzin tak to sciplo tak po minute bal som sa ze je dovozene ale po vychladnuti to chytilo normalne. ale tak o hodinku som to odsavil a už sa to nedalo natočit asi tak na paťdesiaty pokus sa podarilo som prišiel domov no a potom už ani za boha ešte som aj utrhol šnoru na štarteri tak zajtra ma čaka jej výmena. a to som zas zvedavý či to potom naštartujem. neviem čo tomu je. možno sa zajtra ozvem s prosbou o radu 8)
HOLDER A55 forest
MT7-032 uni system

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MT7-032

#42 Nový příspěvek od DYK »

Neočekával bych od nové šňůry vyléčení motoru. Jednu blbou radu bych ti dát mohl. Když to nenastartuješ, mrkni na svíču. Bude-li suchá "kapni" cca 2 ml benzínu nad píst, dej svíčku a zatáhni.Benzín nemusí být MIX, klidně "čistý". Nebudu ti zde popisovat co to či ono znamená když... a co to znamená, to si přece odvodíš sám, ne?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Hornet
Příspěvky: 11
Registrován: čtv zář 15, 2011 9:39 pm
Bydliště: Trenčín

Re: MT7-032

#43 Nový příspěvek od Hornet »

No divil by si sa, ale jak som vymenil tu šnuru a dal som na hadičku filter paliva chytilo to doslova nabrnk. Ale este som to nebol prebehnut lebo furt prsi. Uvidim jak sa to bude chovat. Jak to bude zmatkovat este raz vypucujem karburator uz som z neho raz za lyzicku svinstva vyklepal. Potom by sa to uz malo umudrit
HOLDER A55 forest
MT7-032 uni system

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: MT7-032

#44 Nový příspěvek od DYK »

Opravdu bych se divil, kdyby nová šňůra vyřešila všechny problémy co jsi popsal 8.9. t.r.. Ovšem že dostatečně dlouhá ona šňůra dopomůže k lepším startům nepopírám. Můj zcela osobní názor je zásadně nekupovat stroje, na které prostě již nikde neexistují ND. Navíc když je stroj osazený motorem Jikov, který se zrovna moc nepovedl. Jen bych chtěl znovu připomenout, že je to čistě můj soukromý názor a přeji ti hodně dlouhou spokojenost s ním. Přiznám se, že jsem už také mohl mít UNI snad se vším vybavením, krom vlečky za cenu, která se dá označit slovem "lidová". Dokonce k tomu byl i aktivní vyorávač brambor AVB i s převodovkou. Jenže já prostě už nechci každou poruchu řešit výrobou dílů a shánění, chci jít, díl koupit namontovat a fungovat dál. On ani ten pásový vyorávač nebyl nic moc. Měl krátký pás, stroj rychlej pojezd a pokud nebyla fakt písčitá půda nefungoval dobře. UNI nebyl špatný stroj, jen ti z Jičína s lidma vydrbali prodejem výroby kamsi na balkán a sami za ním udělali velice rychle tlustou čáru. Hlavně stran ND. A jestli jim nový majitel slíbil dodávky ND bylo naivní se domnívat, že to celé bude fungovat.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

camelak
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 05, 2013 11:41 am
Bydliště: Písek

Re: MT7-032

#45 Nový příspěvek od camelak »

Dobrý den, zdravím všechny majitele Mt7 - 032!
Prosím Vás o radu. Zajímalo by mě, jak se řeší výměna velkých kol za malá. Mám strach abych montáž nepodcenil.
Velká kola se mi zdají technicky dobře uchycena, poloosa, šroub, pojistný kolíček, ale hlavně stahovací sroub přímo v kole.
Tenhle systém po dotažení drží dobře.
Ale jak se postupuje u malých?
1) bud šroubem primo ke skříni prevodovky na malý rozchod
2) nebo využít poloosu jen zakolikovanou- bez sroubu uvnitř a rozchod kol si nastavit a kolo opět jen zajistit kolikem?
Nejsou pak šestihrany na převodovce příliš namáhány? Nehrozí vylomení nebo prilišné opotřebení?
Děkuji všem za rady!
Camelak

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“