Jednoosá fréza Balcar

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Jednoosá fréza Balcar

#16 Nový příspěvek od Prckolet »

a ja jsem slepej jak poleno! az kdyz jsem si precetl co jsi napsal me docvaklo ze nato celou dobu koukam!
Obrázek

tohle je nahon na remenici takze ted jen sehnat ten samotnej adapter z neceho.
a u dinga je hydraulika brana z prevodovky? ty jsi osobne balcar dingo videl?

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Jednoosá fréza Balcar

#17 Nový příspěvek od Proximák »

Jen si dej pozor. Ten označený adaptér nemusí být součástí příslušenství. Prodával se zvlášť, jak je vidět v katalogu. Nedávno jsem viděl na prodej rotační pluh, ale ten adaptér k pohonné jednotce nebyl součástí prodeje, jestli si to dobře pamatuju.
Dingo jsem viděl jen bez hydrauliky a to už dávno.

Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Jednoosá fréza Balcar

#18 Nový příspěvek od Prckolet »

No na sbazaru prodava dingo s hydraulikou a hromadou prislusenstvi tak premyslim ze zkusim rychle prosat vari a tohle koupit skoda ze jsem si toho nevsiml driv

Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Jednoosá fréza Balcar

#19 Nový příspěvek od Prckolet »

tak za jedno dingo chce 55 za druhe 38 ani jedno pro me neni realny v brzke dobe tak se vracim opet k tvorbe vlastniho stroje :d da se nekde zakoupit jeste ty systemy na balcar nove? nebo jen uz na bazarech? nevite nekdo o nejakem tom adapteru na ten motor? popripade i ten propojovaci system trebas na obracak na seno?
Obrázek

neco jsem si uz vyrobil ale neni to uplne tak jak bych si to predstavoval kdyby jste meli tu moznost to nekde sehnat nebo treba to meli i doma na prodej dejte mi vedet.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Jednoosá fréza Balcar

#20 Nový příspěvek od JardaCNC »

Myslim ze toto nejsou zas tak slozite stroje a pokud nekdo doda i z ruky kresleny vykres a obrati se na aspon trozku zrucneho chlapa - tak ti to vyrobi.
Jen ho najit :-/

Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Jednoosá fréza Balcar

#21 Nový příspěvek od Prckolet »

ano mas pravdu neni problem to vyrobit, ale jde mi spis oto mit doma original ale na netu toho fakt neni.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Jednoosá fréza Balcar

#22 Nový příspěvek od JardaCNC »

Obracene - co je original a co "replika". Vyzna se v tom nekdo?
Ohodnoti to nekdo?

Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Jednoosá fréza Balcar

#23 Nový příspěvek od Prckolet »

ja to poznam :d ne jasne chapu oco jde ale chci mit v ruce kdyz to pujde origos :d

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Jednoosá fréza Balcar

#24 Nový příspěvek od Proximák »

Výroba strojů Balcar skončila v roce 2007 obchodem pana Balcara do důchodu. Tím skončila i výroba náhradních dílů. Stejně tak zkrachovala výroba motoru Tecumseh.
Takže nové se to sehnat nedá, jedině by to měl někdo na prodejně zašité, ale za ty roky už o tom dost pochybuji. A pokud to někdo má doma, potřebuje to k adapérům ke stroji. Takže zkusit jedině bazar, kdyby to měl někdo nevyužité.

Prckolet
Příspěvky: 369
Registrován: ned dub 26, 2020 10:13 pm
Bydliště: zlin

Re: Jednoosá fréza Balcar

#25 Nový příspěvek od Prckolet »

Toho jsem.si vedom a prave tyhle fora a bazary jsou sance jak to sehnat. Pokud se mi podari pristi rok prodat vari a bude v nabidce jeste balcar tak si koupim celej stroj ale zatim to realne neni tak to zkousim takhle

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: Jednoosá fréza Balcar

#26 Nový příspěvek od Jozka »

Dostala se mi do ruky fréza Balcar s dvoutaktním motorem Vari Jikov. Máte někdo, nebo měl jste, stejnou soupravu?

Mám tam problém, ž motor i když se váří, že jede na volnoběh, tak přesto točí převodovkou.
Nemůže to být tím, že tyto převodovky byly dělány především pro 4T motory? Přece jenom 2T motor nedokáže tak pěkně držet volnobběh.

Co jsem se díval na různá videa, tak to vypadá, že tato převodovka má klasický diferenciál bez automatické uávěrky

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Jednoosá fréza Balcar

#27 Nový příspěvek od Proximák »

Převodovky systému Balcar byly tuším vždy jen pro 4T motory, ten tvůj stroj si někdo poskládal asi podle sebe.
Spojka zabírá i na volnoběh. Buď vysoký volnoběh, nejde snížit, motor někde přisává falešný vzduch. Nebo může být spojka špatně seřízená či zničená. Sundat pohonnou jednotku a omrknout stav. To že je převodovka pro 4T v případě záběru spojky nemá vliv.

Wenca
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 03, 2021 2:02 pm
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednoosá fréza Balcar

#28 Nový příspěvek od Wenca »

8) Nazdar chlapi tuhle frézu jsem vlastnil cca 12let pak rodiče prodali dum a já se musel z mazlíkem rozloučit. Byl to super stroj udělali jsme z tátou na něm hodně úprav hlavně co se týče pohonu příslušenství ten náhon z motoru byla největší blbost co jsem viděl.jinak absolutně perfektní stroj diferák jsem měl obyč bez uzávěrky ale abych se přiznal nepotřeboval jsem. První úprava byla zvětšení váhy místo originálního závaží v kolech tuším 12 nebo 15 kg šli dva kusy na každou stranu přesně do průměru kola 25kg každé čili hned bylo 100 kg. Navíc a to bylo hodně poznat. Další navazoval pohon převodovky ozubeným řemenem ten šel širší tuším že originál měl šířku 22mm my jsme dali tuším 50mm ale nejsem si úplně jistý.další úprava byla pohon nářadí. Ten jsme vyřešili zvýšením traktoru. Udělali jsme mezikus mezi převodovkou a hrdlem na který se nasazuje motor. Nechali udělat novou hřídel od motoru až po ozubené kolo na řemen a do mezikusu se vložila na hřídel řemenice oproti motoru byla výhoda že když byl motor nastartován stoj nebyl v chodu dokud nezabrala spojka. Kdežto u originálu hned po nastartování se roztočilo i příslušenství třeba sekačka. Zapoměl jsem říct že při změně tloušťky ozubených kol jsme změnili poměry otáček na menším jsme 3 zuby přidali a na vetším 3ubrali pak byl traktor výrazně rychlejší a na síle mu to moc neubralo. Mel jsem to osazeno motorem b&s intek ohv 6,5hp. Absolutně perfektní motor za 12 let provozu bez poruchy ale pravidelně výměna oleje filtru jak olejový tak vzduchový cca 3x jsem lepil nové obložení na spojku 2x se mi stalo že mi v odstředivé spojce praskla pružina a pak to táhlo pořád ale jinak nemůžu nic vytknout ted již 2roky Vlastním svůj barák a marně sháním takový stroj ..... 8) :silly: :silly:

Slavula
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 21, 2023 1:39 pm
Bydliště: Týnec

Re: Jednoosá fréza Balcar

#29 Nový příspěvek od Slavula »

Zdravím, sehnali jsme Balcar Dingo s motorem intek 6,5. Bohužel má smetenou spojku. Dá se použít z nějakého jiného stroje nebo je to atyp?
A další věc je že vypadly brzdové destičky a nevím jak jsou aretované.
Děkuji za rady.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“