Robot Tip Prostějov

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
spalek
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 17, 2013 10:12 pm
Bydliště: Kelč

Robot Tip Prostějov

#1 Nový příspěvek od spalek »

Zdravím. Chlapi, prosim vás, potřebuju poradit. Mám doma robota z Prostějova a chci si koupit (nejspíš v bazaru) radlici na sníh. Nevíte náhodou které typy pasují? Na netu nabízí pouze tuto http://www.tip-pv.cz/malotraktor-robot-uklid-snih.php Nevím jak je kvalitní, ale bral bych něco levnějšího.

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Robot Tip Prostějov

#2 Nový příspěvek od FandaP »

Jde jen o to, aby Ti pasoval čtyřhran do rozměrů a výškově, dá se navařit a upravit na jekékoliv radlici.

spalek
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 17, 2013 10:12 pm
Bydliště: Kelč

Re: Robot Tip Prostějov

#3 Nový příspěvek od spalek »

Spíš jsem myslel něco do závěsu nářadí http://www.tip-pv.cz/malotraktor-zakl-doplnky.php

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Robot Tip Prostějov

#4 Nový příspěvek od Lišák1 »

Pokud by sis ji upravil, mohu ti nabídnou radlici z Vari-Terra, dá se naklápět do obou stran.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Robot Tip Prostějov

#5 Nový příspěvek od FandaP »

Tak s tím nemám žádnou zkušenost.

spalek
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 17, 2013 10:12 pm
Bydliště: Kelč

Re: Robot Tip Prostějov

#6 Nový příspěvek od spalek »

Lišák1 píše:Pokud by sis ji upravil, mohu ti nabídnou radlici z Vari-Terra, dá se naklápět do obou stran.
Jak prosím tě ta radlice vypadá? pošli mi třeba nějaký odkaz, nebo fotku.(A jaký má záběr).

Lubos_kr
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 11, 2013 11:37 pm
Bydliště: Brno

Re: Robot Tip Prostějov

#7 Nový příspěvek od Lubos_kr »

Robot se mi porad dělí na horni a spodní část - kuželovku a vše nad ní. Je to o čtyřech imbusech, ke kterým se těžko dostává, rádi se povolují a občas vykapá i trochu oleje - co s tím?! Dik za kazdou radu

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Robot Tip Prostějov

#8 Nový příspěvek od Tom »

Dej sem fotku, kde přesně se to dělí. Doporučil bych z klinkeritového papíru vystřihnout těsnění a šrouby přilepit lepidlem na závity, případně dát pod šrouby pérové podložky, pokud tam už nejsou...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Robot Tip Prostějov

#9 Nový příspěvek od Lišák1 »

spalek píše:
Lišák1 píše:Pokud by sis ji upravil, mohu ti nabídnou radlici z Vari-Terra, dá se naklápět do obou stran.
Jak prosím tě ta radlice vypadá? pošli mi třeba nějaký odkaz, nebo fotku.(A jaký má záběr).
Omlouvám se za pozdní odpověď,nemám ji nafocenou, tak sem dávám fotku svojí, která je rozšířená, nabídky se týká originál bez rozšířění.
069.JPG
003.JPG
071.JPG
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Lubos_kr
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 11, 2013 11:37 pm
Bydliště: Brno

Re: Robot Tip Prostějov

#10 Nový příspěvek od Lubos_kr »

Tom píše:Dej sem fotku, kde přesně se to dělí. Doporučil bych z klinkeritového papíru vystřihnout těsnění a šrouby přilepit lepidlem na závity, případně dát pod šrouby pérové podložky, pokud tam už nejsou...
Zapomel jsem vyfotit, tak jsem si vypujcil fotku od vyrobce, cimz se mu omlouvam. Imbusove srouby jsou nad doplnenou cervenou carou. Pod srouby jsou perovky, ale jsou nastrikane barvou, takze perovka asi neperuje. Zkusim je vymenit za nove. Lepidlo na zavity by asi znamenalo traktor rozpulit, abych vycistil zavity od oleje - to je pomerne velka akce.
Přílohy
ROBOT200.jpg

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Robot Tip Prostějov

#11 Nový příspěvek od DYK »

Stejně je to divný. Jak dole v převodu, tak v tří rychlostní převodovce se zpátečkou by prý olej neměl být. Jen mazací tuky.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Lubos_kr
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 11, 2013 11:37 pm
Bydliště: Brno

Re: Robot Tip Prostějov

#12 Nový příspěvek od Lubos_kr »

DYK píše:Stejně je to divný. Jak dole v převodu, tak v tří rychlostní převodovce se zpátečkou by prý olej neměl být. Jen mazací tuky.
Dole v kuzelove prevodovce je klasicky PP90 - mam i tazeny kultivator, ktery je vlastne spodek traktoru a mel jsem ho nakloneny o 90 stupnu ... olej tekl o sto sest. V prevodovce 3+1 ma byt vazelina na uhlove prevodovky krovaku, moc ji tam neni, dole pod prevodovkou pak snad jakakoli vazelina.
Ty imbusy se samovolne pootoci obvykle o +/- otacku, pak po vnejsim obalu kuzelove prevodovky zacne stekat curucek oleje a pak hned dotahuju. Vzhledem ke frekvenci jsem si myslel, ze je to obecna vlastnost robota a ze uz ji nekdo doresil, ted mam obavu, ze je to problem ciste meho kusu. Zkusim vymenit ty perovky ...

Uživatelský avatar
Rados
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 20, 2016 9:47 pm
Bydliště: KM

Re: Robot Tip Prostějov

#13 Nový příspěvek od Rados »

Zdravím,

náhodou jsem narazil na toto fórum. Robota máme doma už 6 let (koupen na inzerát)... de facto jako skoro nový (původní majitel už na něj nestačil fyzicky, starší člověk).
Jsme s ním velice spokojeni. Nejvíce (téměř 70%) používáme dvoububnovou sekačku B-82 - konstrukce velmi bytelná, když si vezmu do čeho to občas najelo (cihla, šutr, pařez.. kde co) a krom nějaké koroze není nic ohlé (silný plech v kombinaci s nezávisle otočnými plazy). Její trochu nevýhodou je, že pokud se nechá tráva přerůst opravdu hodně, tak se občas stane, že se místo průchodu může ucpávat, ale stejně si myslím, že v kombinaci s 12" koly je to dobrý stroj na pozemky, kde se vyskytují různé rygóly a vůbec terén není úplně ideální - běžné sekačky s malými koly by se u nás na zahradě možná už i zničily. Navíc sekačka příčně příčně kopíruje terén (možnost náklonu).
Dále pak používáme osový rotavátor... jednořadé nože, brány, pluh.
Co se týče orby, tak je vhodnější používat přímo orebná ocelová kola (těžká, velké zuby - má výrobce v nabídce) v kombinaci se závažím. Robot totiž není tak těžký jako třeba Agzat nebo podobné stroje. Orebné návleky se třeba nám osobně moc neosvědčily (sklouzávaly, dlouhá příprava apod). Pokud se použijí zmíněná kola, oře se pak dobře.
Stroj jsme zvolili hlavně z důvodu již známého nezávislého pojezdu na pohonu agregátu... dá se pěkně plynule najíždět do záběru, např. u již zmíněné sekačky. Pokud se začne stroj dusit trávou, vypnu pojezd (otáčky sekačky jedou na max), prostor pro průschod trávy se vyčistí a jede se vesele dál. Dá se rozjet i s naprostým minimem otáček motoru (jako v autě).
Převodoka má 3 stupně dopředu a jeden vzad. Toto celé se dá ještě redukovat řemenem (který je pořád v záběru na řemenici) podle toho, zda použiji horní sadu řemeni (ještě víc do pomala - velmi výhodné na hůstý porost pro sekačku) nebo spodní - do rychla (na orbu a polní práce).
Co je trochu škoda, že stroj nemá diferák (má pouze náznak tohoto řešení jednoduchým principem) - kola se můžou částečně protáčet o cca 300°, pak dojde k dosednutí unašecího šroubu M12 na dorazovou plochu (takto to je na každé straně), někdy to však nestačí k úplnému většímu otočení a trochu musí člověk zabrat. Občas by se hodilo kdyby, šlo unašeč úplně vypnout. Toto se mi jeví jako asi jediná trochu nevýhoda Robota. Za 6 let co ho máme jsme měnili: bovden pojezdové spojky + páku, prasklé pero v keramické spojce (přivařeno nové, po opravě už tam je cca 4 roky) a v plánu je vyměnit manžetu u páky převodoky + běžné věci na motoru jako olej a filtry. Stroj nám na veškerou práci velmi dobře slouží, myslím si, že řešení je opravdu bytelné.

Lubos_kr
Příspěvky: 169
Registrován: čtv dub 11, 2013 11:37 pm
Bydliště: Brno

Re: Robot Tip Prostějov

#14 Nový příspěvek od Lubos_kr »

Aktuálně je možné do Robota nechat diferenciál doplnit. V pátek jsem našeho dovezl z Prostějova a musím říct, že tahle novinka je naprosto úžasná. Teda zatím jsem se jen stihl projet s vlečkou a lehkým nákladem, ale ovládat se to teď nechá jednou rukou. Nabízí i směrové brzdy, ale do těch jsem, vzhledem k tomu co po stroji chceme nešel.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Robot Tip Prostějov

#15 Nový příspěvek od DYK »

Aji bych to rád viděl na živo jak se jim to podařilo vyrobit. No a co taková úprava - výměna - doplnění stojí? Zajímavej je i ten špalíkovač jen honím ceny a nějak se mi nedaří.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“