Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
troll
Příspěvky: 62
Registrován: sob dub 20, 2013 7:30 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Fortschritt E930/931

#3076 Nový příspěvek od troll »

na blby dotaz blba odpoved...ja vim....ja jen jestli treba nekdo nema nejakou fotku nebo tak

multiexp
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 16, 2019 8:15 am
Bydliště: Bytča

Re: Fortschritt E930/931

#3077 Nový příspěvek od multiexp »

Ja mám hydraulicku presne ako v aute akurát bez posilňovača. Foto možno urobím ak chces, ale nieje tam nič zložité. Jediné čo som kombinoval tak to že na mojom nemám ručnú brzdu ani len vývod z nábojov pretože vozík má kotúčové brzdy z neviem čoho. Brzdy zrepasovane bežia flekom a tak som ručnú zabezpečil blokovaním brzdového pedálu.
Mám tam spojkovy valec tuším zo škoda 1203 ( taký hrubší ako malá 120ka)

modráček
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Fortschritt E930/931

#3078 Nový příspěvek od modráček »

troll píše: úte srp 17, 2021 7:41 pm pratele,mate nekdo na prepravnim voziku nozni brzdu?Jak to mate resene?na klasicky motorkovy kola je potreba dost dlouhy krok...
Trolle Trolle ,ty si buď děláš legraci nebo opravdu nevím .Pákova brzda bude mít každá dlouhý krok, pokud nebude seřízená. Když Tatra 148 přestává brzdit má na klíči dlouhý krok a musí se na tisíci hranu krok přestavět.Když už to nejde,tak se musí dat nové obložení , Podobně to je i u motorky a tedy u kol které někdo použil před desítkou let na doma dělaný náves.
Ještě k závaží .Proč bych měl vyrábět někde ve fabrice , když na zkoušku stačí 30 kg pytel písku a vidím hned jestli to cenu má nebo ne.Cele je to prasárna a nedělá se to . Abych naložil dřevo , a potom popisoval že jsem ho musel cele skoro vyložit , tak to nějak nechápu . To není vada to německého pracanta.Na otázku jestli se ti točí kola u vleku nebyla žádná reakce , tak asi jo. Brečím ,když se řeší naviják , voda do kol,hydr.brzdy a pod. Kosmický program . No ještě horší by to bylo , kdyby se jednalo o živého koně . To bych tam snad jel a koupil bych ho.Zdravím

troll
Příspěvky: 62
Registrován: sob dub 20, 2013 7:30 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Fortschritt E930/931

#3079 Nový příspěvek od troll »

modráček píše: stř srp 18, 2021 6:50 am
troll píše: úte srp 17, 2021 7:41 pm pratele,mate nekdo na prepravnim voziku nozni brzdu?Jak to mate resene?na klasicky motorkovy kola je potreba dost dlouhy krok...
Trolle Trolle ,ty si buď děláš legraci nebo opravdu nevím .Pákova brzda bude mít každá dlouhý krok, pokud nebude seřízená. Když Tatra 148 přestává brzdit má na klíči dlouhý krok a musí se na tisíci hranu krok přestavět.Když už to nejde,tak se musí dat nové obložení , Podobně to je i u motorky a tedy u kol které někdo použil před desítkou let na doma dělaný náves.
Ještě k závaží .Proč bych měl vyrábět někde ve fabrice , když na zkoušku stačí 30 kg pytel písku a vidím hned jestli to cenu má nebo ne.Cele je to prasárna a nedělá se to . Abych naložil dřevo , a potom popisoval že jsem ho musel cele skoro vyložit , tak to nějak nechápu . To není vada to německého pracanta.Na otázku jestli se ti točí kola u vleku nebyla žádná reakce , tak asi jo. Brečím ,když se řeší naviják , voda do kol,hydr.brzdy a pod. Kosmický program . No ještě horší by to bylo , kdyby se jednalo o živého koně . To bych tam snad jel a koupil bych ho.Zdravím
tak to se hluboce omlouvam,ze vam moje dotazy tak strasne vadi.ale myslel jsem ze toto forum je o predavani si zkusenosti se strojem,popr s prislusenstvim.
Zadnej ucenej z nebe nespad a kdyz neco nevim tak se zeptam.
pripadne je tady moznost ty prispevky o vykladani a nakladani dreva necist.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Fortschritt E930/931

#3080 Nový příspěvek od HONZAD »

Z toho si nic nedělej. Jsou i takoví členové fóra. Někdo píše aby poradil, někdo aby se předvedl.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#3081 Nový příspěvek od Killer Koly »

troll: neni blba otazka, jen blba odpoved. nebo jinak: kdyz se blbe zeptas, jsi za troubu pet minut, kdyz se nezeptas vubec, jsi za troubu porad. hlavne se nenech odradit, fortschritt je porad dobry stroj, sice do specifickych podminek malozemedelstvi, ale lepsi maly trakturek nez velke rucni naradi :)

po 35 letech zkusenosti s tuto masinkou bych chtel pripravit videoblog jak na udrzbu a opravy tohoto stroje vcetne spousty vychytavek a noveho naradi. bude to trvat sice jeste dlouho, ale doufam, ze to bude stat za to 8)
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

troll
Příspěvky: 62
Registrován: sob dub 20, 2013 7:30 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Fortschritt E930/931

#3082 Nový příspěvek od troll »

vsak ja se odradit nenecham.Nekdo rozumi autum motorum a vsemu kolem a jiny zas ovlada elektrotechniku elektriku a vse stim spojene a jiz zmineny automechanik ne a ne to pochopit.Je to muj prvni stroj tak i pres jeho chyby jsem z nej unesen.
Ale dulezite je,ze pri dnesni zkousce a upravach ktere jsem provedl ac nekteri tvrdi ze je to zverstvo,byly uspesne.
ferda nalozeny s rozumem vybrblal do kopecka bez hrabnuti.Za velkych ovaci me trilete dcerky😄

Ha.Vo
Příspěvky: 1
Registrován: sob srp 28, 2021 8:56 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Fortschritt E930/931

#3083 Nový příspěvek od Ha.Vo »

Dobrý den, může mi prosím někdo poradit, kde se dá sehnat nastavovací těleso na frézu Fortschritt, případně jestli jde třeba upravit nast.teleso z Vari?
Koupili jsme frézu bez něj a nemůžeme sehnat..
Diky

malotraktor
Příspěvky: 2068
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#3084 Nový příspěvek od malotraktor »

Použít určitě jde. Švagr to tak má, ale nevím jestli je upravoval a nebo tam má mezikus. Potom ale připojíš jen nářadí od Vari. Originální Fortschritt ti tam nepůjde.
Nevěř všemu co si myslíš

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#3085 Nový příspěvek od vašík »

Tak jsem po letech vytáhnul ferdu a posek nedopasky. Chytnul na 3 šlápnutí. Tak a zase půjde odpočívat pod boudu.
Obrázek

troll
Příspěvky: 62
Registrován: sob dub 20, 2013 7:30 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Fortschritt E930/931

#3086 Nový příspěvek od troll »

přátelé jaké máte zkušenosti s jízdou bez volnoběžek s vozíkem?Je to alespon trochu stabilní nebo se to rádo převrací?Ja dnes zkoušel jízdu s jednou a jízda vcelku dobra hlavne teda z kopce že to brzdí motor...a i do kopce se mi zda ze to funguje lépe

troll
Příspěvky: 62
Registrován: sob dub 20, 2013 7:30 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Fortschritt E930/931

#3087 Nový příspěvek od troll »

přátelé jaké máte zkušenosti s jízdou bez volnoběžek s vozíkem?Je to alespon trochu stabilní nebo se to rádo převrací?Ja dnes zkoušel jízdu s jednou a jízda vcelku dobra hlavne teda z kopce že to brzdí motor...a i do kopce se mi zda ze to funguje lépe

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#3088 Nový příspěvek od Killer Koly »

bez volnobezek to ma smysl jedine pokud mas zpatecku nebo pri sekani (pochopitelne bez voziku). po rovnem terenu to celkem jde, ale na velkych vymolech to je dost nestabilni, teziste je pomerne vysoko. na tvrdem terenu pocitej s velkym opotrebenim pneumatik, na nezpevnenem terenu to dela celkem ryhy.
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 231
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#3089 Nový příspěvek od deyva »

ojoj... Jak tady čtu o těch 350kg. Letos jsem s Ferdou do sběrnáku navozil tak 15 vleček různýho bordelu od škaredé hlíny, suti, cihel, tvárnic a podobně. Posledně to byl takovej štěrčíček olepenej blatem jak jsem katroval hlínu na trávník a chudák ANV 350 vozík měl co dělat (se mnou to mohlo mít tak půl tuny určitě). Ferda ale v pohodě. Máme to teda po rovince no možná i lehce z kopečka do sběrňáku a zpátky jezdím prázdnej.

Cassper
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 25, 2018 8:28 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Fortschritt E930/931

#3090 Nový příspěvek od Cassper »

Ahoj, hledám nějakou alternativu za gumové kryty co jsou kolem řetězu. 1800 za pár mi přijde jako strašná raketa za kus gumy.

https://www.agrond.cz/Fortschritt-E-930-c16_1710_2.htm

Díky předem za jakoukoliv reakci.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“