Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Rison
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 24, 2019 4:53 pm
Bydliště: Březí

Re: Fortschritt E930/931

#2716 Nový příspěvek od Rison »

Tak dnes premiéra, než jsem to nastavil tak sem se nadřel jako vůl. Bude to chtít ještě nějaké úpravy, ale myslím že to pude. Chce to zvětšit patku protože mám dost písčitou půdu. Malinko to hodím ještě dolů a chce to závaží na předek a aby to nebylo tak mokrý.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2717 Nový příspěvek od Killer Koly »

deyva píše:Zdravicko chlapici, po delsi dobe pisu... Az jsem dojezdil :-D V motoru zacalo rachtat, pist ma vuli, komprese taky nic moc a tedka uz umrel uplne a kdyz to nakopavackou protocim, tak slysim takovej skripavej zvuk. Takze asi odesla klikovka a mozna valec taky zralej na vybrus. Kazdopadne - vzhledem k zatezi, pac casto rotavatoruju na plnej, davali jste nejaky tuningovy simsoni dily nebo tak neco? Kde se niti 60 ccm valce aejlip u nas nakupuji novy dily? Jen tak letmo jsem se dival a klikovka stoji kolem litru, takze puvodni plan dat mou na repas k Padalikovi asi nema moc smysl. Pasuje klikovka normalne ze 4Q simsonu? Nejsou tam treba jiny cepy nebo tak neco? Diky.
tvuj prispevek na me dela dojem, ze jsi bud slepy nebo si ze me delas srandu. o par radku vys pisu o 60 ccm valci a upravu motoru
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2718 Nový příspěvek od deyva »

neb jsem to na mobilu všechno nečetl :-)

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2719 Nový příspěvek od Killer Koly »

OK :friends: pripravuju video, jak to funguje, kdybys neco chtel vedet tak se ptej
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Rison
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 24, 2019 4:53 pm
Bydliště: Březí

Re: Fortschritt E930/931

#2720 Nový příspěvek od Rison »

Tak uni držák předního nářadí. Teď s nosičem záváží ještě nehotovým. Svárům se nesmějte od školy sem nesvařoval balenou, jen cočkem a tigem.
Obrázek

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2721 Nový příspěvek od HONZAD »

Rison - jsi mě inspiroval a dnes jsem svařil podobný adaptér na připojení pluhu k Fortschritovi. Zkusím letos orbu tímto pekelným strojem :smich: Asi na to vezmu svého 4takta.
Držák předního závaží - taky 8) . Jaké přední nářadí bych tak chtěl používat? Udělal bych jej tak, aby sloužil i jako opěrná nožka/kolečko. Někdy se hodí ho opřít dopředu třeba při připojování nářadí.
KillerKoly - video, sem s sním, rád se podívám.
Ještě dotaz - upenění zadního nářadí je u Fortschrita pomocí kolíku, který se zasouvá do kostky a nahoře do díry v tělese výfuku. Všiml jsem si, že horní díra je vymačkaná - elipsoidní :( . Takže nářadí se trochu vykle. Nezkoušel to někdo opravovat?
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Rison
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 24, 2019 4:53 pm
Bydliště: Březí

Re: Fortschritt E930/931

#2722 Nový příspěvek od Rison »

Na předek plánuju ještě radlici, vidle na slámu nebo lehčí břemena a kouli na vozík. Když budu chtít přestěhovat naložený vozík za auto, ale to je budoucnost.

jakpc
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 10, 2019 7:55 am
Bydliště: Brno

Re: Fortschritt E930/931

#2723 Nový příspěvek od jakpc »

Zdravíčko pánové, odborníci na Fortschrichtta, zdědil jsem po dědovi hračičku, s kterou jsem dědovi pomáhal jako děcko, pár let nám to pak stálo a nyní se to snažím s velkým nadšením rozjet...
Nejsem zas takový kutil, tak jdu pro radu... Chtěl jsem letos zorat pluhem a tak jsem hledal prodloužení kol - ty volnoběžky pro lepší stabilitu, což jsem namontoval, ale protáčí se mi to, nejdřív jsem si myslel, že je mám vyměněné levou za pravou a naopak, ale ani po přehození nejezdím, celé se to protáčí... Můžete mi poradit co s tím? Předpokládám, že jsou uvnitř ty kolíčky asi zatuhlé, bo tam chybí nějaký olej či co? ale netuším, jak to opravit a zdali to ještě vůbec půjde?

Děkuji moc

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2724 Nový příspěvek od Killer Koly »

zadne kolicky tam nejsou, je to system rohatka-zapadka. moznosti je moc, od zlomene pruzinky po ocesany hreben. jedinou moznosti je tu volnobezku rozebrat a podivat se.
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

LukynZ
Příspěvky: 31
Registrován: úte lis 05, 2019 3:25 pm
Bydliště: Frýdlant nad Ostravi

Fortschritt E930/931

#2725 Nový příspěvek od LukynZ »

Zdarec chlapi,

tak jsem mezi vás taky spadnul. Před asi 2 týdny jsem s tchánem dovezl komplet jednoho Ferdu s hafem příslušenství, kupovali jsme ho s tím, že nejede. Řekli nám, že je něco s pravou převodovkou. To bylo předtím než jsem 2 týdny v kuse četl tohle forum a tedka už vím, že pokud nejde pravá převodovka tak to raději nebrat ale budiž, celý se všemi závažími, pluhem, rotavátorem, branami, návleky stál 5000,- tak je to za cenu příslušenství. Pánovi při koupi se ho nepovedlo nastartovat. Stál prý rok a byl tam starý benzín. Něměl nádrž přepnutou na rezervu a hned rychle jsme na to nepřišli. Doma ho tchán zkusil lehce rukou párkrát prošlápnout a šup. povyjela nám ven startovací hřídel. Začal kapat olej, tak jsme ho vypustili a objevil se kousek segerovky. Takže musíme půlit motor a když už, tak se pokusíme o generálku. Tedka přestavuju jednu místnost ve sklepě na dílnu a hned pak půjde Ferda pod šroubovák.
Jinak v motorech se moc nevyznám, ale pustím se do všeho, když mi budete radou nápomocní.

K tomu se mi o víkendu povedlo dotáhnout druhého dárce orgánů. Byl jenom za odvoz. Na fotkách chybí píst, válec, hlava a celá levá strana. Válec a hlavu k tomu máme. Taky hlavní plechy jsou, ale chybí kryt ventilátoru.
https://www.youtube.com/watch?v=g_nIfravxPo&t=1144s Celá repase motoru
https://www.youtube.com/watch?v=3Yq3dSiwVH0 Výměna pístů a ojehlení hran ve válci
https://www.youtube.com/watch?v=6qH0iuFQd0E Popis a seřízení karbecu 16N3-4

LukynZ
Příspěvky: 31
Registrován: úte lis 05, 2019 3:25 pm
Bydliště: Frýdlant nad Ostravi

Re: Fortschritt E930/931

#2726 Nový příspěvek od LukynZ »

Když jsem viděl ve vláknu jak jste se bavili o vozících a mulách dopředu, tak jsem si taky letos svařil sklopný vozík dopředu před frézu od Mount...čky, dotáhl jsem to z rodiny, ale jen s orebnýma kolama, utáhlo to plný vozík cihel, ale po pár dnech používání to už startuje za studena jen na vstříknutý benzín pod svíčkou a to ovládání řemeny a nemožnost s tím pohybovat bez nastartování mě štvalo, tak jsem se rozhodl pro Ferdu.

Další fotky budou až se hlavní Ferda dostane do dílny.
https://www.youtube.com/watch?v=g_nIfravxPo&t=1144s Celá repase motoru
https://www.youtube.com/watch?v=3Yq3dSiwVH0 Výměna pístů a ojehlení hran ve válci
https://www.youtube.com/watch?v=6qH0iuFQd0E Popis a seřízení karbecu 16N3-4

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2727 Nový příspěvek od Killer Koly »

LukynZ: nepletes si to s nejakym jinym jednoosakem? fortschritt E931/930 nema zadnou pravou nebo levou prevodovku. ma jen hlavni spolecne s motorem a dole je pojezdova
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

jakpc
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 10, 2019 7:55 am
Bydliště: Brno

Re: Fortschritt E930/931

#2728 Nový příspěvek od jakpc »

Killer Koly píše:zadne kolicky tam nejsou, je to system rohatka-zapadka. moznosti je moc, od zlomene pruzinky po ocesany hreben. jedinou moznosti je tu volnobezku rozebrat a podivat se.
Jo takhle, tak to už je opravdu vyšší dívčí, asi nic pro mě, zkusím někoho vyhledat, obě ty volnoběžky mají stejný problém... :zapomel:

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2729 Nový příspěvek od deyva »

jakpc píše:
Killer Koly píše:zadne kolicky tam nejsou, je to system rohatka-zapadka. moznosti je moc, od zlomene pruzinky po ocesany hreben. jedinou moznosti je tu volnobezku rozebrat a podivat se.
Jo takhle, tak to už je opravdu vyšší dívčí, asi nic pro mě, zkusím někoho vyhledat, obě ty volnoběžky mají stejný problém... :zapomel:
Ten systém je podobnej, jako v normální ráčně z gola sady...
21.png
21.png (7.95 KiB) Zobrazeno 1491 x
Na tom nemůže být nic složitýho... Buď prasklý pérko nebo ohlodaný zuby jak psal Killer Koly.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2730 Nový příspěvek od Killer Koly »

jj,principialne je to tak, ale konstrukcne presne opacne. rohatka je vnejsi na tech litinovych odlitcich a zapadky jsou 2 a jsou na hrideli kola
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“