Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
jpokorny12
Příspěvky: 3
Registrován: úte srp 29, 2017 9:24 pm
Bydliště: Brno

Re: Fortschritt E930/931

#2416 Nový příspěvek od jpokorny12 »

Zdravím
Pořídíl jsem si taky frezu se s lištovou sekačkou. Vyčistil jsem celý karburátor a jel sekat. Po chvíli sečení (až se motor zahřál..asi) se začal ztrácet výkon a začalo to zdechat. Musel jsem zmáčknout spojku a počkat až se to dostane zase do otáček. Benzín tam jde. Kouhout i nádrž jsem čistil. Pak jsem zjistil, že když držím trochu sytič tak je to v pohodě. Je chyba v zapalování? Čím by to mohlo být. Díky za radu ;)

kebul1
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 29, 2017 10:31 pm
Bydliště: náchod

Re: Fortschritt E930/931

#2417 Nový příspěvek od kebul1 »

zravím nevíte někdo ja opravit čep na klikovém kotouči chci vyměnit ložiska ale nejde mi to sundat

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#2418 Nový příspěvek od malotraktor »

jpokorny12 píše:Zdravím
Pořídíl jsem si taky frezu se s lištovou sekačkou. Vyčistil jsem celý karburátor a jel sekat. Po chvíli sečení (až se motor zahřál..asi) se začal ztrácet výkon a začalo to zdechat. Musel jsem zmáčknout spojku a počkat až se to dostane zase do otáček. Benzín tam jde. Kouhout i nádrž jsem čistil. Pak jsem zjistil, že když držím trochu sytič tak je to v pohodě. Je chyba v zapalování? Čím by to mohlo být. Díky za radu ;)
Je to dost citlivé na seřízení karburátoru a pochopitelně na jeho čistotu. Každý jsme taky zažili problémy s ucpaným výfukem. Zkus pohledat v tomhle vláknu. Konkrétněji Ti na dálku těžko někdo poradí.
Nevěř všemu co si myslíš

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#2419 Nový příspěvek od malotraktor »

kebul1 píše:zravím nevíte někdo ja opravit čep na klikovém kotouči chci vyměnit ložiska ale nejde mi to sundat
Co Ti na tom "kotouči" nejde sundat?
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
mikk11
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 27, 2017 9:54 pm
Bydliště: Zdounky

Re: Fortschritt E930/931

#2420 Nový příspěvek od mikk11 »

Nazdar lidi, tak jsem zase tady po delší odmlce. Podzim se blíží tak se pokouším znovu stroj rozhýbat. Nastavil jsem zapalování,bylo pohnuté, natočil jsem to a ejhle vrčel jak nový. pojezdil jsem po dvorku a super. vyjel jsem na zahradu, nasadil rotavátor. ujel jsem 15m v záběru, chciplo to a kdybych se po.... tak už jsem ho nenatočil. Nasranej sem ho vytahl z pole a odtahl zpět na dvur. svička utopená a z karbecu chcal benzin. Muj verdikt je že ten karbec už prostě nelze uvést do funkčního stavu.
Nemá někdo postřeh jaký karbec je nejvhodnější? A kde by se dal koupit za rozumné prachy? Se mi trochu příčí za něj dát 900,- ale sai mi nic jineho nezbude...

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2421 Nový příspěvek od deyva »

No buď tam dát 16n3 a nebo mě napadlo nějakej Bing nebo Dellorto... Třeba i kopii z aliexpressu... Prošel bych asi simson tuning weby a kouknul co tam dávají za karbecy... Já jsem takhle do Jawy 350 dal DellOrto karbec z Hondy NSR 125 a jede to opravdu líp - záběr to má v širším spektru otáček i od spodu...

Uživatelský avatar
mikk11
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 27, 2017 9:54 pm
Bydliště: Zdounky

Re: Fortschritt E930/931

#2422 Nový příspěvek od mikk11 »

No já bych tam raděj dal to co tam má být. už bych rád aby ten stroj konečně jel jak má. Měl jsem na mysli aby jste mi napsali jaké karbece tam máte vy. já mám 16N3-6 ale ten jako by neexistoval. ani google ho nezná. Teoreticky když tam dám jakoukoliv 16N3 tak by to mělo jet.

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2423 Nový příspěvek od deyva »

No, taky mám 16N3-6... Ten se možná dával jen na Ferdy?

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#2424 Nový příspěvek od Niko01 »

Nejsem si na 100% isty ale nekdo tu daval tabulku vsech karbecu,bylo to tam vse popsane i co ty cisla na konci vyjadruju.
Celkovy pocet karburatoru je cca 12,fakt to tam bylo pjekne popsane ale v nemcine....treba to pohledad. :pc: .
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Petr94
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 20, 2017 8:50 pm
Bydliště: Jablonec n. N.

Re: Fortschritt E930/931

#2425 Nový příspěvek od Petr94 »

Zdravím všechny a hlásím se mezi provozovatele těchto strojů.
Od jara postupně oživuji náš E931.50, co stál snad 10 let. Bylo třeba udělat mnoho, všechno vyčistit a přetěsnit motor, bo se ho při poslední akci podařilo utavit, sehnat rotor a ventilátor, ty se zas někde ztratily, opravit zapalování, nové pístní kroužky (co tam byly tak měly vůli snad 2 mm :shock: ) atd. Jen pro zajímavost, jak jsem řešil mnohokrát omílané průchodky do spodní převodovky: koupil jsem již dobře známé průchodky na simson skútr, které ale mají v obou destičkách vůli. Ve spodní destičce se jí podařilo vymezit kabelovou průchodkou 33x4, sedí tam přesně:
https://postimg.cc/image/8r8rq0b8l/
https://postimg.cc/image/uhm7114o5/
v horní destičce to bylo horší, do drážky v průchodce jsem nasadil okroužky, i tak ale průchodky vyklouzávaly. Nakonec jsem musel udělat takovou nastrkávací destičku, která je zespoda přidržuje. Pořád ale unikalo mazivo nějakou škvírou pod karter k výfuku, naštěstí stačilo do spáry pod karter nacpat šňůru na kamna a konečně je vše ok :wink: .

Mašina už jezdí a zdá se, že je i celkem při síle, tak jsme šli skouknout příslušenství. A hned problém s kuželovým převodem, skoro nešel protočit. Rozpůlili jsme ho a na výstupním kolečku prasklá ségrovka. Nová tam nejde dát, protože hřídel je moc utopená do "trubky" a kolečko pak zasahuje do drážky pro ségrovku :typek: . Snažili jsme se dorazit hřídel zpátky, ale za nic na světě se nehla. Tak by jsme to potřebovali rozebrat, ale nejde povolit kotouč vepředu, který by tam měl být na závitu :pistol: . Nemá s tím někdo zkušenosti? Každá rada dobrá...

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2426 Nový příspěvek od Killer Koly »

jestli tim kotoucem myslis ten unasec listy, je tam LEVY zavit. taky se podivej, jestli je na tom unaseci ta rolna. vetsinou se utrhne a zustava tam jen jehlickove lozisko. to se ale dost rychle pri zaberu v liste znici. ten prevod se vazne blbe rozebira. jestli to nejde, zkus to nahrat a hridele ochladit, melo by to povolit
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Dusan08
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 22, 2017 10:45 am
Bydliště: Bedrichov

Re: Fortschritt E930/931

#2427 Nový příspěvek od Dusan08 »

Zdravim
Chtel bych se zeptat poridil jsem si tento stroj ktery stal roky ve stodole podarilo se me jej trosku rozhybat ale mam problem s prislusenstvim (mam jen listovou sekacku obracak a male branky) jako by neexistovalo proto se chci zeptat jestli nejde pouzit nektere prislusenstvi z Vari konkretne rotavator ten by se hodil

Petr94
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 20, 2017 8:50 pm
Bydliště: Jablonec n. N.

Re: Fortschritt E930/931

#2428 Nový příspěvek od Petr94 »

Díky za radu, podařilo se, stačilo za to bez milosti škubnout. S rolnou naštěstí problémy nebudou, první majitel to hodinářský složení nahradil jednoduchým čepem s kluznou objímkou 8) . Vůbec si řikám, že soudruzi se nejednou řídili heslem, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. No a teď je na řadě stavba sklopného vozíku :prace: .

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Fortschritt E930/931

#2429 Nový příspěvek od Jarda-k »

Pokud tu rolnu před každým sekáním namažeš maznicí, tak jsou ty ložiska skoro věčný.
Táta má tenhle strojek od novoty přes 30 let a na tu rolnu se ještě nemuselo sáhnout.
Pouze ložiska v tý kuželový převodovce jsem jednou měnil. A že to svého času sekalo slušný rozlohy.

Petr94
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 20, 2017 8:50 pm
Bydliště: Jablonec n. N.

Re: Fortschritt E930/931

#2430 Nový příspěvek od Petr94 »

O to nejde, věřím, že když se s tím rozumně zachází, tak že to vydrží. Jen si říkám, že je to napadlo udělat zrovna takhle. Jinak nemíváte problém, že se tráva namotá na řemenici a nacpe se skrz ložisko až do převodu? Tomu našemu se to přihodilo, hlavně ale asi proto, že se dlabalo na čištění. No ložisko vyměněno a na náboj řemenice jsme pro jistotu nalisovali kroužek se zkosením směrem ven, snad to tam lépe zakryje.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“