Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Dederon
Příspěvky: 4
Registrován: čtv čer 13, 2019 1:20 pm
Bydliště: Tišnov

Re: Fortschritt E930/931

#2686 Nový příspěvek od Dederon »

Je vidět že víš o čem mluvíš. Kuličky byl fakt PROBLÉM! Ty malý ne, o těch jsem věděl, ale ty 3 co vlastně zapínají pojezd. Z těch byly jenom tři kousky neforemného okousaného železa a vůbec se jim nechtělo ven. Ale už to mám rozložený a jdu rozbíjet ložiska a hledat 7mm kuličky. Doufám že to bude fungovat, protože ta vnitřní hřídel, která je vlastně vytlačuje do řetězového kola si taky užila chudinka svoje. V každém případě ještě jednou VELKÝ DÍK!!!

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2687 Nový příspěvek od Killer Koly »

jsem rad, ze jsem ti pomohl, od toho tu jsme 8) dej fotku te hridele. jestli myslis ten trn a ty "ryhy" na nem, to je vporadku, ty tam maji byt. a ta vnitrni hridel ma nabehy, aby tam ty kulicky dobre padaly. kulicky by mely byt ten nejslabsi clanek. jinak kulicky nemusis hledat v lozisku, daji se normalne koupit samostatne. az to tam budes davat, prilep kulicky vazelinou. sice se to nema, ale nejlepsi je na to tahava vazelina do svislaku
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Dederon
Příspěvky: 4
Registrován: čtv čer 13, 2019 1:20 pm
Bydliště: Tišnov

Re: Fortschritt E930/931

#2688 Nový příspěvek od Dederon »

Kulky jsem našel 6,3mm, tak jsem to jenom zkusil a funguje to. Ale až budu objednávat věci do motoru a další, tak vezmu i origo ty 7mm. Zažil jsem krásný pocit vítězství člověka nad hmotou in 8)!!!

Rison
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 24, 2019 4:53 pm
Bydliště: Březí

Re: Fortschritt E930/931

#2689 Nový příspěvek od Rison »

Ahoj všem. Po dvou letech hledání sem konečně našel Ferdu ke koupi v v rozumné vzdálenosti od bydliště. Chytá na našlapnutí rukou, jsou k němu šípová kola i se závažím, rotavátor včetně držáku blatníků, ale blatníky budu muset vyrobit. Až když jsem ho doma začal lépe procházet všiml jsem si, že hřídel pohonu kol má celkem vůli, ložiska už jsou vylágrovaný.

Procházel jsem forum našel asi dvě zmínky o tom že to jde v pohodě vyměnit ale nic víc. Omlouvám sem jestli jsem to někde přehlédl. Udělal jsem si stahovák sundal ty víčka s červíky. Překvapilo mě že tam není žádný gufero, v tom víčku je jen drážka jakoby na o-kroužek. Můj dotaz je jde ta hřídel jednoduše vyklepnou a pak vyměnit ložiska nebo se musí celá ta spodní převodovka rozdelat. Moc díky za pomoc.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2690 Nový příspěvek od Killer Koly »

je to uz hodne davno co jsem to mel rozebrany, ale nemela by tam byt zadna zaludnost. podivej se do skrine, jde to z duvodu ozubenych kol jen k jedne strane. ta hridel tam myslim drzi segrovkama na lozisku, ale nejsem si tim jisty. gufera tam nejsou z toho duvodu, ze nejsou potreba, skrin se plni vazelinou a ne olejem. podle te hridele by to mel byt typ E930. Typ E931 ma takovou vychytavku v podobe plniciho otvoru na tuk. je to vepredu, kde je drzak na naradi (ty 2 velke srouby). kdyz to uz to je rozebrane, doporucuju tam vyvrtat diru a vyriznout zavit M12, abys to mohl lepe plnit vazelinou, jestli to uz nekdo neudelal
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Rison
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 24, 2019 4:53 pm
Bydliště: Březí

Re: Fortschritt E930/931

#2691 Nový příspěvek od Rison »

Ok díky za radu. Takže stejně musím sundat motor odpojit řetěz ať se kouknu do té skříně a ať do ní můžu vrtnout ten závit.

ZI
Příspěvky: 364
Registrován: čtv říj 11, 2007 12:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt E930/931

#2692 Nový příspěvek od ZI »

Nedávno jsem taky pořídil jednu frézu navíc (jen sekačku) a trošku ji zkulturňuji.
A narazil jsem na menší problém v převodovce sečení (A3310), chtěl jsem pro jistotu zkontrolovat a promazat ložiska v čepu - v pouzdru (prostě v tom co pohybuje lištou) a kromě ložiska kuličkového a jehlového, jsem nakonci narazil na gufero (spíš jen torzo gufera). Převodovka je jedna z posledních - rok výroby 1990, neřešil jste někdo výměnu nebo nemáte někdo "novější" katalog ND?
Měřením mi vyšlo 15x24, ale odhaduji tlouštku. V pouzdru je vybrání cca 4,25mm a torzo gufera cca 6mm.

Obrázek

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Fortschritt E930/931

#2693 Nový příspěvek od Deane7 »

Ja som nemal nejak čas dokončiť montáž, mám roztrhnutú reťaz, z čoho tam reťaz pasuje?
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2694 Nový příspěvek od Killer Koly »

retez je oznaceny v katalogu, kup ho v metrazi
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Fortschritt E930/931

#2695 Nový příspěvek od Deane7 »

To sa dá, Kde?
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Fortschritt E930/931

#2696 Nový příspěvek od DYK »

V obchodě? Zasej třeba Valčeková reťaz, snad ti to něco najde. Třeba TOTO
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Rison
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 24, 2019 4:53 pm
Bydliště: Březí

Re: Fortschritt E930/931

#2697 Nový příspěvek od Rison »

Tak dnes sem si potřeboval odpočinout od baráku a vrhl se na demontáž pohonu. Killer Koly díky za radu s tím otvorem na mazání jak je vidět je tam opravdu potřeba. Když už je to takhle rozloženy tak dám rovnou všechny ložiska nové a bylo by to škoda nenalakovat, takže se mám čím bavit když budu chtít zas utéct od baráku. Obrázek

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2698 Nový příspěvek od Killer Koly »

uprimnou soustrast, tak tohle asi nikdy nebylo od vyroby mazany
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Rison
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 24, 2019 4:53 pm
Bydliště: Březí

Re: Fortschritt E930/931

#2699 Nový příspěvek od Rison »

Jelikož mi včerejší déšť zasypal výkop na šachtu ke studni kterou sem kopal růčo tři dni, tak sem neměl na barák ani pomyšlení a vrhl sem se na ten pohon. Vyvrtán otvor pro maznici, očištěná kola i hřídele od bordelu, nový ložiska jsou na stole a celý jsem to obrousil a láknul. Dostat ty zarezlý kola ven byl celkem porod, ale WDčko nakonec zabralo.

Obrázek

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Fortschritt E930/931

#2700 Nový příspěvek od Deane7 »

Ty z toho urobíš nový stroj. 8)
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“