Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1816 Nový příspěvek od Killer Koly »

deyva píše:
Killer Koly píše:
deyva píše:Killer: je to Minsk 125, beloruska vyroba, dovezeny z kazachstanu, rok 92... No ale jinak je to ala CZ nebo MZ :-)
tak se pochlub ;-)
Trošku OT: Minsk tady https://picasaweb.google.com/1024562767 ... directlink
moc hezky 8)
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

myn
Příspěvky: 53
Registrován: pon lis 22, 2010 8:56 am

Re: Fortschritt E930/931

#1817 Nový příspěvek od myn »

deyva: Podobnost s MZ čistě náhodná :-).

Ohledně olejů je spousta dohadů až hádek, co člověk to názor. Můj názor je, že M2T těmhle strojům rozhodně nevadí, jen maličko víc hulí a je z něj trochu víc karbonu. Za starých časů se do dvoutaktů dával normální motorový M6, muselo se dřív dekarbonovat, ale jinak žádný problém. Nesdílím názor, že moderních olejů je možno dávat mnohem méně než M2T, ale na druhou stranu znám dost lidí co např. místo M2T 1:30 dávali Shell SX 1:50 (když se ještě vyráběl) a taky nezadřeli.

No ale myslím si, že Killer sice má problém s olejem, ale ne s typem oleje, ale s množstvím. Z nějakého důvodu je tam mnohem víc oleje než má být. Bohužel ten důvod je dost záhadný, protože běžné možnosti byly vyloučeny.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1818 Nový příspěvek od Killer Koly »

myn: olejem to fakt neni, micham 1:50 a z prevodovky se tam nedostane. na jedne freze jsem mel praskle tesneni mezi klikovkou a prevodovkou, desne to kourilo, bylo to silene zaolejovane, ale ztrata vykonu prakticky zadna ani popsane potize se neobjevily. dlouhou dobu jsem jen dolival olej do prevodovky, nez jsem se dokopal k tomu motor pretesnit. svicku jsem za celou dobu ani nevysrouboval, az kdyz jsem pretesnil motor, tak jsem ji vycistil. a freza beha dodnes
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1819 Nový příspěvek od deyva »

Killer, nějaký news? :-) Dlouho se tady nic nedělo...

Jinak já jsem poprvé dělal brambory s tím origo vyorávačem (posledně jsem je kopal motykou :-) )... No... Chvíli mi trvalo, než jsem to sešteloval (zahrabávalo se mi to až po převodovku do země :-D ), pak se to ale nakonec podařilo a šlo to vcelku dobře (na to, že je sucho jak sviň a zem byla opravdu tvrdá)...

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1820 Nový příspěvek od Killer Koly »

deyva píše:Killer, nějaký news? :-) Dlouho se tady nic nedělo...

Jinak já jsem poprvé dělal brambory s tím origo vyorávačem (posledně jsem je kopal motykou :-) )... No... Chvíli mi trvalo, než jsem to sešteloval (zahrabávalo se mi to až po převodovku do země :-D ), pak se to ale nakonec podařilo a šlo to vcelku dobře (na to, že je sucho jak sviň a zem byla opravdu tvrdá)...

no, zadny news nejsou. frezu jsem odstavil na neurcito a vazne uvazuju nad tim, ze bych ji prodal na ND. jeste chci udelat tu tlakovou zkousku, tata mi poradil, ze se to dela petrolejem a mletou kridou. poprasi se to kridou, z druhe strany natre petrolejem a uvidim, kde to vyvzlina (tedy pokud je to nekde praskle). bohuzel neni cas, od rana do vecera jsem na stavbe a buduju novy domek. poridil jsem ale aspon malotraktor a karu upravil za nej, takze mam cim jezdit
na brambory se taky chystam, ale jestli bude vubec co sklizet, zahrada je uplne sucha :( , neroste tam snad ani trava
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
PavelTDi
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 13, 2014 8:15 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1821 Nový příspěvek od PavelTDi »

Tak se opět hlásím . . .
Takhle dopadlo dodělání vertikutátoru : http://s15.postimg.cc/9ih8mhjob/20150621_112920.jpg
http://s28.postimg.cc/xm0lurzod/20150621_112936.jpg

V sobotu proběhla vertikutace cca. 400m2 trávníku , bylo den po dešti , trávu sem posekal na krátko . Zkraje to vypadalo velice nadějně , ale pak se projevily slabiny této konstrukce . Tráva s hlínou se dostaly pod klínovej řemen a nalepily se na řemenice . Takže sem musel zastavovat , čistit a napínat řemen . Pak se ta hlíno - travní směs nalepila i na ty velký kola po stranách hřídele s noži . Tím pádem nože nešly do hloubky . Blatníky kolem nožové hřídele jsou vzadu moc blízko , takže nože travní plst házely né dozadu , ale dopředu ( a pak zase znovu nabíraly . . . ) . Jinak na nožích nebylo vidět opotřebení a to sem z trávníku vyhodil docela dost kamínků . . .
Ke konci práce , aby toho nebylo málo , začal stávkovat motor na fréze . Volnoběh držel , ale po přidání plynu díra . . . jelo to až na plnej ceres . . .
Po rozdělání karburátoru sem na nic podstatnýho nepřišel , jen nebyla úplně dotažená zátka , za kterou je volnoběžná tryska ( karbec 16N3 - 4 ) . Po kontrole karburátoru se to zdálo být dobrý , tak uvidíme , až budu orat a bude potřeba aby motor šel do otáček v zátěži .

Takže suma sumárum nic moc . . . Vertikutátor bude asi potřeba od základu předělat . . . No aspoň zase vím , kudy cesta nevede . . . Nebo alespoň předělat převod na nožovou hřídel z řemenu na řetěz a trochu to zakrytovat . . .

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1822 Nový příspěvek od deyva »

:dostdobry: pěkná, čistá práce... popisovaný "problémy" jsou podle mě jen konstrukční detaily, nic, co by muselo konstrukci zásadně měnit... na kolečka se to bude nabalovat i na origo vertikutátoru, když bude mokro - i na sekačce se to přece nabaluje, to je prostě tak... plech na házení se podle mě půjde dát upravit a zakrytování řemenice je asi potřeba no i když ten řetěz by byl asi pro tento účel lepší možná, ale zase když se kousne řemenice, tak třeba proklouzne... Když se kousne vertikutátor o šutr zpřevodovanej řetězem, tak to buď odnesou nože nebo řetěz nebo zuby na převodu nebo nedejbože obsluha stroje...

Uživatelský avatar
PavelTDi
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 13, 2014 8:15 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1823 Nový příspěvek od PavelTDi »

Už sem začal modelovat další provedení , až toho bude víc , dám sem obrázek . Nechal sem se inspirovat originální vřetenovou sekačkou . . .
Blíží se doba orby , tak sem ještě zvětšil patku , která vymezuje hloubku orby . Má teď čtyřikrát větší plochu , než originál a větší náběh . Až poořu , dám vědět , jak to šlo . . .
http://s22.postimg.cc/j9bpn3v81/20150908_174432.jpg
http://s10.postimg.cc/d8kelmm9l/20150908_181525.jpg
http://s18.postimg.cc/8qvuh44tl/20150908_181653.jpg

Na kvalitu svarů nehleďte , měl sem ve svářečce 0,6mm drát a nechtělo se mi ho měnit na 0,8mm . . . :-) .

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#1824 Nový příspěvek od malotraktor »

Jak řešíš nalepování hlíny na desku pluhu? I když ty desky vyleštím pořád se na ně lepí hlína, Ten materiál desek je takový divný. Mluvím o pluhu originál NDR.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
PavelTDi
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 13, 2014 8:15 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1825 Nový příspěvek od PavelTDi »

Zdarec , taky má originál pluh . Taky mám vyleštěno a namazáno olejem . Hlína se mi taky lepí . . . bohužel . S tím asi nejde nic dělat . Po orání to očistím , potřu olejem , aby nerezavěl . Mám docela malý záhonky , takže hlínou se ten pluh neoleští . Spíš mě štve , že ten pluh moc nezaklápí hlínu . . . je to takový neobrácený úplně . . . Ale pořát lepší , než tam šaškovat s rýčem ( i když rýčem to udělám do větší hloubky a pořádně otočím ) .

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1826 Nový příspěvek od deyva »

Jo, orani me taky ceka :-). Nejlip to asi jde se zavazim v kolech a s orebnyma navlekama, ze? Jeste jsem s tim neoral, doted jen ryc :-), tak to bude u me premiera...

Uživatelský avatar
PavelTDi
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 13, 2014 8:15 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1827 Nový příspěvek od PavelTDi »

http://s10.postimg.cc/jwmdq0jt5/Sestava_EVO_II.jpg
http://s8.postimg.cc/8pnsat1p1/Sestava_EVO_II_1.jpg
http://s4.postimg.cc/eiz64xr0d/Sestava_EVO_II_2.jpg

Takhle si představuju další vývojový stupeň konstrukce vertikutátoru . Převod z hnací hřídele na nožovou řetězem ( na modelu zatím není ) . Záběr cca. půl metru , stejný počet nožů , jako u současné verze .
Ten zelenej plech je TL.2 mm , takže by to mohlo být samonosný . Pokud nebude , není problém tam něco dovařit .
Jako inspirace posloužila origo vřetenová sekačka .

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1828 Nový příspěvek od deyva »

Jo, ty štelovací kolečka jsou dobrá věc, protože jak jsem se díval na V1 vertikutátoru - pokud by se nože opotřebovaly, tak už by pak vůbec nezabíral... takhle se dá snížit a nastavit celkově hloubka záběru + při opotřebování nožů snížit

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1829 Nový příspěvek od Niko01 »

Cus,Pavle to bude parada,ale ty noze daj do takovej spirale,no proste jak su aj noze v tej vretenovke,aby sa motor tolko netrapil a malo to solidne otacky.
Mna tot napadlo udelat certa pro vyoravani brambor z prevodovky co je pro lystovu kosu,skusim neco cez zimu smastit :prace: .
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
PavelTDi
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 13, 2014 8:15 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1830 Nový příspěvek od PavelTDi »

Nože do spirály by znamenaly několik různých výpalků . . . Nože požiju už vyrobený z předchozí verze . Teď to funguje tak , že jeden nůž jde na otáčku hřídele dvakrát do záběru . Takže nožová hřídel ,jako celek ,jde do záběru polovinou nožů čtyřikrát za otáčku . . .

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“