Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#3106 Nový příspěvek od malotraktor »

Myslím asi 90 cm. Dělal jsem to tak abych projel brankou před domem.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#3107 Nový příspěvek od deyva »

Pěkné, pěkné. No já jsem si koupil "novou" svářečku na podzim, tak bych si mohl ze staré nádoby od darlingu něco spíchnout, ale teďka už jsem to nestihl a dělat radlici na sníh v létě? :-D Na bazošu je jedna k mání za 1500, ale taky se mi moc nezdá to uchycení a lepší by to bylo asi napřímo bez toho kuželu. Uvidíme no :-) Díky za komentáře pánové.

malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#3108 Nový příspěvek od malotraktor »

Mně to uchycení do nástavce na lištu vyhovovalo. Nemyslím si že ten stroj, a obzvlášť na sněhu, má takovou trakci aby tu litinu ulomil.
Killer psal, že se mu to stalo tak asi jo.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#3109 Nový příspěvek od Killer Koly »

malotraktor: prasklo to dynamickym razem, trakce na to nema moc velky vliv. kdyz hrnes jen snih, tak je to dobre, ale kdyz narazis na kus ledu nebo kamen, tak je to poradna rana. navic v mrazu litina krehne, takze to praskne jeste lip
narazil jsem koncem radlice, takze to byla navic docela velka paka
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#3110 Nový příspěvek od malotraktor »

Jasně tak jsem si to myslel. Divil jsem se kolik sněhu Fortschritt utlačil.
Viděl jsem videa s Weimou. Šimrali pár centimetrů sněhu a ještě tu radlici pořád nadlehčoval aby vůbec jel.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#3111 Nový příspěvek od deyva »

Tak já něco asi spíchnu příští rok. Teďka to ještě vydržím. Mám kolečka z plastovýho kontejneru, rulu gumy s textilií z pásovýho dopravníku (na břit), buď tu nádrž z darlingu nebo něco najdu ve sběrňáku... Pak akorát nějakou pásovinu, vingle a podobně a bude :)

JoDl
Příspěvky: 12
Registrován: sob dub 11, 2015 9:35 pm
Bydliště: Brno

Re: Fortschritt E930/931

#3112 Nový příspěvek od JoDl »

Malá inspirace pro opravy motorů:

Obrázek
Obrázek

Obrázek

troll
Příspěvky: 62
Registrován: sob dub 20, 2013 7:30 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Fortschritt E930/931

#3113 Nový příspěvek od troll »

přeji všem majitelum ferdy krásné a klidné přežití vánoc....snad napadne ať můžem vyhrnovat😀

malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#3114 Nový příspěvek od malotraktor »

Killer Koly píše: stř pro 01, 2021 7:44 pm malotraktor: prasklo to dynamickym razem, trakce na to nema moc velky vliv. kdyz hrnes jen snih, tak je to dobre, ale kdyz narazis na kus ledu nebo kamen, tak je to poradna rana. navic v mrazu litina krehne, takze to praskne jeste lip
narazil jsem koncem radlice, takze to byla navic docela velka paka
Prohlížím teď Bedienanweisung a na straně 7 je připojovací kus A27 který umožňuje montáž shrnovací radlice bez použití kuželového převodu.
Neví někdo z vás jaké jsou otáčky řemenice pro pohon aktivního nářadí v poměru k otáčkám motoru. Vím, že to závisí na zařazeném rychlostním stupni, tak třeba při jedničce. Spočítat se to dá na stroji snadno, ale já už žádný nemám.
Díky za pomoc.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#3115 Nový příspěvek od Killer Koly »

otacky jsou stejne jako je vystup na primarni retezove kolo. staci nekde sehnat prevodove pomery prevodovky ze simsona a mas otacky remenice. jinak v kuzelovem prevodu je tusim pomer 1:1
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#3116 Nový příspěvek od deyva »

Tak co chlapíci? Už jste pořádně protáhli stroje? :-) Já čtrnáct dní zpátky.

Obrázek

Uživatelský avatar
HugoZHor
Příspěvky: 70
Registrován: čtv úno 28, 2013 7:05 pm
Bydliště: Č.Třebová

Re: Fortschritt E930/931

#3117 Nový příspěvek od HugoZHor »

Zdravím všechny majitele těchto strojů a jdu si pro radu. Nedávno jsem si tuhle mašinku přivezl domů. Samo, že bylo potřebí udělat obě gufera na klice. O to nic. Dnes bylo konečně super počasí, hlína tak akorát, tak jsem vyrazil kultivovat záhonky. Jaké bylo moje překvapení, když po deseti minutách začaly občas vyletovat jiskry z vejfuku. Po čtvrt hodině prakticky nonstop plný knedlík, jsem skončil a koukám, že na tělese vejfuku mi barva dělá bublinky. Tak nevím, špatně předstih a benzín mi hoří ve výfuku? Nebo byl ucpanej a chytly v něm saze? asi byl běžně provozovanej na obyč M2T a já tam dnes nalil mix s Husquarnou. Že by syntetika uvolnila a podpálila usazeniny?
Jinak myslím, že to bude dobrá mašinka. Mám obracák, jeden ohrnovák, lištu a kultivační kolečka. Teď vyrábím mini klaničák na dřevo a seno, protože nemám vozejk. Tak až to bude hotové, udělám pár fotek.
Půda je jediná jistota.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#3118 Nový příspěvek od Killer Koly »

pkud jsi taky nevymenil ojnicni a klikova loziska, valec, pist a krouzky za nove s mensi toleranci, udelal jsi tu nejvetsi chybu, jakou jsi mohl. do tohoto motoru zadna syntetika nepatri!!!!! :obchod: pouzivej M2T, M6AD , pripadne mogul TS.
co znamena "Po čtvrt hodině prakticky nonstop plný knedlík" ? to jsi tomu daval ty takovy zahul nebo neslo ubrat? tyhle stroje jsou konstruovane tak, ze neni potreba pri zadne praci davat plny plyn, ikdyz to motor vydrzi. ale rozhodne mu to dobre nedela. ty jiskry z vyfuku nemusi nic znamenat, ikdyz je to zvlastni. original vyfuk je totiz dokonaly lapac jisker. priklanel bych se k vypalovani karbonu, tomu by odpovidaly ty bubliny na barve. predstih si to ridi vicemene samo.
zapaleni karbonu muze (ale taky nemusi) byt zpusobene vysokou teplotou vyfukovych plynu a to je zpusobene chudou smesi. poznas to podle barvy svicky a barvy vyfukovych plynu
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#3119 Nový příspěvek od deyva »

Možná až na rotavátor? Já když rotavátoruju, tak na trojku a těsně pod plným plynem (ať to pak zbytečně nemusí dusit omezovač). Barvu na těle stroje mám sice vypálenou, ale ta už byla, když mi to děda dával (a ten to měl zaparkovaný v garáži akorát x let, páč to použil tak jednou a kupoval to od někoho tenkrát). Dávám tam Vervu 100 a Lavio MotoSynt 2T (páč to liju do všeho dvoutaktního, co doma mám, včetně Jawy 350 a kupuju to po 5l kanystrech).

Ty jiskry - to mi připomnělo, když jsem zapnul přes diagnostiku údržbu filtru pevných částit na naftovým Citroenu C8 - taky lítaly jiskry ještě deset metrů za auto z výfuku. Tak by to asi mohlo být tím usazeným nespáleným M2T.

Jinak už jsem teda dělal GO spodku motoru (bez výbrusu) a dával jsem tam nějakou prej zesílenou klikovku namísto původní. Zatím to jede.

Uživatelský avatar
HugoZHor
Příspěvky: 70
Registrován: čtv úno 28, 2013 7:05 pm
Bydliště: Č.Třebová

Re: Fortschritt E930/931

#3120 Nový příspěvek od HugoZHor »

No, do simsona liju mix taky podle toho, jestli míchám doma, nebo na pumpě a nepozoroval jsem žádné potíže. Jak píše Deyva, při rotavátorování se to v mojí těžké půdě na méně, než skoro plný plyn dusí. Na předstih se ještě mrknu, jestli jsem přesně nasadil stator po výměně těch gufer.
Půda je jediná jistota.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“