Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
ivo.simi
Příspěvky: 154
Registrován: pon kvě 24, 2010 11:02 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt E930/931

#166 Nový příspěvek od ivo.simi »

Vasik: ahoj, mám dva ferdy a každý má jiný karburátor, jinak návod na nastavení mi poslal čudla, dej meil a pošlu ti ho, mrknu ti na profil jestli ho tam nemáš:-) . Jinak jsem se trápil s nastavením a nakonec stačila matička pod bovden od sytiče :D

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Fortschritt E930/931

#167 Nový příspěvek od čudla »

Zdar,

z vlastní zkušenosti vím že je na simsoňácké motory (50ccm) nejlepší karbec 16N1-11. Vyměnil jsem řadu karbeců a jen s tímto mi motor jede nejlíp a dá se krásně seřídit. Není totiž "blokovnaý..." s 12tkou zkušenosti nemám... :(

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#168 Nový příspěvek od vašík »

v sobotu se do něho pustím snad ho dám dohromady čekaj ho brambory sice jsem si vyjednal souseda s vari ale svoje je svoje 8)

ferdoj jsem už mockrát vyhrožoval že půjde z domu už jsem ho i nechal přes noc na políčku že ho ukradnou cikáni když nebude makat :obchod: a ponaučení si nevzal tak musím ferdu seštelovat když se mu odemě nechce :)

ivo.simi
Příspěvky: 154
Registrován: pon kvě 24, 2010 11:02 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt E930/931

#169 Nový příspěvek od ivo.simi »

pro čudla: Ahoj chlape teď na ferdovi moc nepracuji, mám na starost malotraktor a dodělávám za něj mulčovač z MF70, MF70 jsem už prodal. Mám udělaný větrák, ale nefrčí mi :-/ jelikož je větrák na 12Vstejnosměrných a já tam měl 12střídavých dal jsem tam usměrňovač a nic??? :vztek: tak musím zkusit jiný usměrňovač na nižší výkon a uvidím :shock: snad se zadaří a budu se moci pochlubit funkčním ferdou :-)

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#170 Nový příspěvek od vašík »

Tak jsem si pohrál s ferdou a zase nic.Vyčistil jsem čistej karbec seřídil hladinu podle zaslaných udajů. A nic.Sundal jsem výfuk zda není ucpanej a při sundaným vejfuku jsem startoval dělal baf baf...baf baf...baf...bafi baf a už jel než jsem přidělal výfuk tak zdechnul byl konec už nic :pistol:

ivo.simi
Příspěvky: 154
Registrován: pon kvě 24, 2010 11:02 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt E930/931

#171 Nový příspěvek od ivo.simi »

vašík: nemám tolik zkušeností, ale zkus vzduchový filtr, pak je důležitý na karbecu seštelovat šroubek směsi, a postupně jsem šroub točil a točil až mi naskočil, poslední co mě napadá je svíčka a hlavně dobře dotažená do válce!! to mi u jednoho ferdy taky dělalo a zjistil jsem že jsem nedotáhnul svíčku :smich: víc nevím ......rozborka motora mě čeká přes zimu a to budu otravovat já o radu :smich: poslední co mě napadá zkus do válce pod svíčku pomocí injekční stříkačky nebo hadičky dej trochu benzínu a uvidíš jestli ti na chvilku naskočí pokud jo sešteluj karbec víc ti neporadím :zapomel:

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#172 Nový příspěvek od vašík »

Vzduchovej filtr jsem oddělal a zase přidělal,vlastně tam mám jinej,svíčku jsem koupil novou 9,šroubek je povolenej o 11/2 otáčky,benzín tam teče co jiného si může přát.Příští tejden ho odvezu k mechanikoj.
domluvil jsem hajzl jeden

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Fortschritt E930/931

#173 Nový příspěvek od čudla »

to ivo.simi - Zdar, zkus spíš usměrňovač na větší výkon... Nejprve zkus jestli ti ten venťas jede. Třeba pomocí autobaterky. Pak pomocí žárovky vyzkoušej zda ti motor dává elektriku. Pokud tyto dvě věci budou OK, tak bude problém v usměrňovači. Teď je otázka jak moc se vyznáš v elektrice. Pokud tam dáš usměrňovač, tak doporučuju za něj dát i nějakou kapacitu - kondík. Třeba 1m (1000 mikro), ten by měl stačit - pozor na polarizaci.

Jinak k problémům s chodem motoru - jednak můsí být dobře seštelovaný předstih a zapalování. Bez toho to nikdy dobře nepojede. Pokud je zapalko OK, tak je důležitý karbec. Je důležité aby do karbecu tekl benzín, ale taky aby jehlový ventil v karbecu ten benál pouštěl dál...Taky jsem se s tím setkal. Dál je otázka pokud je svíčka mokrá nebo suchá. Pokud motor nejede a je suchá svíčka, je jasné že tam nejde benál...Pokud je zase svíčka mokrá, tak buď neháže jiskru (např. pod tlakem) a nebo tam zase nejde vzduch.
U oprav těchto motorů je nutné postupovat vylučovací metdou, je to nejspolehlivější. A většinou závada bývá úplná prkotina...
Pokud nevěříte karbecu, tak ho vyvařte v kyselině citrónové a nebo v octu. Může být zanesený i vevnitř...

ivo.simi
Příspěvky: 154
Registrován: pon kvě 24, 2010 11:02 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt E930/931

#174 Nový příspěvek od ivo.simi »

čudlo: kamarád mi to proměřil bez usměrňovače 12Vstřídavých po zapojení je vidět že při spojení chce ventilátor zabrat ale nerozjede se, pro si myslím že ten usměrňovač nepustí tolik aby se to roztočilo, pozvu kámoša ať to proměří a bude klid :-) .....teď na zimu to stejně asi potřebovat nebude :D , jinak mě štve že ještě neumím svařovat...moc se mi líbí ta sněžná fréza co je na začátku tématu, tož hold přes zimu dodělám úklid domu a pak se vrhnu na kutilství a během zimi bude odtučnovačka u uklízení sněhu :-) :jazyk:

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Fortschritt E930/931

#175 Nový příspěvek od čudla »

Buď bude chyba v zapojení usměrňovače, nebo v samotném usměrňovači. Já tam mám křemíkový usměrňovač který se používal do starých televizí... Teď mě napadá,jaký tam máš venťas? Kolik potřebuje proudu? Je taky hodně možné, že Ferda prostě takový venťas neutáhne...

Jinak já jsem měl taky hoodně velké problémy se svařováním :) nemůžu říct, že jsem nějaký machr, ale co potřebuju, tak si zavařím. Např. vlek který můžeš vidět pár stránek zpět sem dělal od piky sám. Přesně na tom místě kde stojí. Žádná garáž, žádný ponk... Při svařování mi hodně pomohlo koupení svářecího invertoru. S tím můsí něco zavařit i malé dítě 8) S trafem bez usměrňovače to není tak pohodlné. Ale na otcovu JS 90 nemůžu nechat dopustit! Dokonalý přístroj! Začínal jsem na ní a máme ji snad už 25 let...A ať chci upálit traverzu, nebo svařit plech JS 90 poslouží :-) Já jsem koupil invertor hlavně proto, že u mě na bytě je 400V problém a hlavně se lépe přenáší 8)

ivo.simi
Příspěvky: 154
Registrován: pon kvě 24, 2010 11:02 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt E930/931

#176 Nový příspěvek od ivo.simi »

já mám po tchánovi nějaký starý vozík (svářečku) ještě jsem ji v tom bordelu co byl v dílně ani nezkoumal a spíš uklízel. Ventilátor tam mám na PC na 12V ale má startovat při 6V tak až bude čas a to tak za měsíc tak se na to mrknu znova a uvidím. a pošlu i fotky jak jsem to zplichtil :D .....ale určitě v tom poznáš tvoji inspiraci :friends: :wink:

alois
Příspěvky: 23
Registrován: čtv zář 02, 2010 7:36 pm
Bydliště: BK

Re: Fortschritt E930/931

#177 Nový příspěvek od alois »

zdar lidi jsem novym majitelem frezi Fortschritt E930,50 mam knemu kosu shanim vozik nemate nekdo na prodej ale brzdeny dik
Naposledy upravil(a) alois dne pon bře 07, 2011 12:24 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Fortschritt E930/931

#178 Nový příspěvek od čudla »

Zdar,

na internetových bazarech se dá hodně dobře sehnat zápalko i vozík, pokud si nechceš vyrobit svůj. Stejně ten koupený budeš muset pravděpodobně upravit na upnutí do ferdy...

jsekera
Příspěvky: 1
Registrován: úte zář 07, 2010 7:58 am

Re: Fortschritt E930/931

#179 Nový příspěvek od jsekera »

ahoj, jsem také šťastným majitelem ferdy, 931.50 verze A02, podle návodu v češtině, který mám,
by tam zpátečka být měla, nicméně zatím se mi nic jiného, než jednička a dvojka zařadit nepovedlo.
jinak naprostá spokojenost, je to pracant.
to Cudla: jsem z Kostelan n.M., tož bych tě někdy rád navštívil a omrkl úpravy - zejména ten větrák.

všem: mám navíc jeden otočný(oboustraný) pluh, sháním čerpadlo - nevyměníte někdo???
event. sněžnou frézu+podvozek + bych doplatil
díky sek

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#180 Nový příspěvek od vašík »

Tak jsem ferdu rozdělal,nechtěl chytnout,zatím diaknoza podfukuje gufero.Koupeny nové,obě.
potřebuji poradit s nastavením zapalováním,Ta destička s cívkama má možnost vůle. Kam ji dát doprostřet??
Dík vašík

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“