Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1606 Nový příspěvek od Killer Koly »

ted mi to taky docvaklo, urcite mysli tu retezovou prevodovku dole. me zmatlo to, ze psal, zte mu to vyhazuje olej mezi motorem a prevodovkou, to by ukazovalo na praskle papirove tesneni mezi kartery (ja to mam taky vecne zaolejovane, ale to je spis mym nedostatkem casu :typek: ). ale jak pise niko, do te spodni patri pouze vazelina!
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 231
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1607 Nový příspěvek od deyva »

Killer Koly píše:blahopreju k dobremu kousku :potlesk: pouzit se da samozrejme cokoliv, otazka je, jak to prizpusobis. pokud sezenes naradi na jiny stroj, predelavej to naradi, ne frezu. melo by to taky odpovidat vykonu, fortschritt zvladne hodne, ale ma fakt jem 50 ccm (obvykle), takze naradi napr. z PF by asi nezvladnul
ta radlicka na obrazku ma stejny system, nebal bych se ji pouzit, maximalne nekde pribrousis nebo navaris. vozik neshanej origo, vypada sice moc pekne, ale je vicemene na nic. je to original autoprives, jen prizpusobeny. vyrob si vlastni a nejlip sklapeci
Díky za odpověď :-). Ono právě u určitých věcí moc to přizpůsobování nemám tak nějak rád, protože originál je originál (třeba ten obracák bych chtěl origo, páč je to prostě dimenzovaný a celkově navržený na tu kterou zátěž, uchycení a tak). Jinak je mi jasný, že bude třeba brát věci ze strojů stejné kategorie :-) PFka je trošku jinej level :-D. No a vozík nepotřebuju... Zahrádku mám za barákem a polnosti za dědinou (ještě) nemám, takže asi tak :-). No a další věc je taky moje (ne)zručnost :-).

77FANOUŠ
Příspěvky: 11
Registrován: sob led 17, 2015 6:09 pm
Bydliště: prosimerice

Re: Fortschritt E930/931

#1608 Nový příspěvek od 77FANOUŠ »

Ano myslel jsem tu převodovku dole,ja tam blbec nalil olej,vazelina mě vubec nenapadla,tak doufám že to vyhaže ven a že se stim nic nestane.z motoru mi taky trošku ukapava startovaci klikou,ale jen trošku,tak to zatim řešit nebudu.diky za radu.

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1609 Nový příspěvek od Niko01 »

Fanousi nic sa nestane,olej to vyfrka von,nejsi prvy a ani posledny :friends: ,ja som stretol pana ktory tam ucvakaval ten olej zhruba 15 roku a ked som mu povedal ze tam patry vazelina tak valil ocama :shock: ,a to mi hovoryl ze FERDA ma jeden mali problem-stale mu kvapkal olej od kolecek....
No ale chcem sa ja teraz neco spitat-co by sa stalo keby som dal namiesto prevodoveho oleja - motorovy olej co sa pouziva do skutrou....co nato povie spojka a prevody??? :-/
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

77FANOUŠ
Příspěvky: 11
Registrován: sob led 17, 2015 6:09 pm
Bydliště: prosimerice

Re: Fortschritt E930/931

#1610 Nový příspěvek od 77FANOUŠ »

čau,tak sem se ptal na tu zaměnu oleju Niko a udajně by to prej nemělo nic udělat ani ze spojikou akorat že ten převodovej je hušči,je to informace z druhe ruky,.ja stim zkušenosti nemam.

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 231
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1611 Nový příspěvek od deyva »

Zdravím,

tak aktualizace mého předchozího příspěvku:

"ještě bych potřeboval obracák (A17), hrobkovací radličky (A16), kypřič (A13 nebo A18), vyorávač brambor (A24) a ty orebný návleky, tak kdyby někdo měl přebytečný, budu rád :-)"
- Obracák už není potřeba, taťka má z VARI, což by měl pasovat... Vyorávač brambor taky není třeba, hrobkovací radličky už mám :-).

Tak kdyby měl někdo ty orebný návleky a/nebo kypřič (A13 nebo A18), nějak se domluvíme :-).

Díky.

p.s.: jinak v sobotu si pro to jedu k dědovi. Díval jsem se na to teďka o víkendu a vypadá to, jak kdyby to včera vyjelo z fabriky 8)

přemysl
Příspěvky: 129
Registrován: sob bře 10, 2012 1:39 pm
Bydliště: PZ

Re: Fortschritt E930/931

#1612 Nový příspěvek od přemysl »

Tak já si myslím,že vari to má silnější.Těžko budete taťkovi ubrušovat obracák,aby se vešel do nastavovacího tělesa.Můžu se mejlit,nevím všechno.Já prostě 2mm nestlačil.

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 231
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1613 Nový příspěvek od deyva »

přemysl píše:Tak já si myslím,že vari to má silnější.Těžko budete taťkovi ubrušovat obracák,aby se vešel do nastavovacího tělesa.Můžu se mejlit,nevím všechno.Já prostě 2mm nestlačil.
Jo to nevím jak je to s tloušťkou, o víkendu porovnám :-)... Jinak ale taťka to má i s nastavovacím tělesem a to by mělo pasovat z VARI - viz tohle video, kde má pán fortschritta ale jak nastavovací těleso, tak pluh VARI (aspoň myslím, teda, protože vypadá jako z VARI - fortschrittí má jen stavitelnou výšku, ale ne náklon)

https://www.youtube.com/watch?v=sdCBsmgXF0o

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 231
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1614 Nový příspěvek od deyva »

No o víkendu to všechno porovnám a pak dám vědět :-). Jak nastavovací tělesa jestli pasuje VARI na Fort... Tak to, jestli se vleze VARI obracák do Fort nastavovacího tělesa :-), snad to pak někomu pomůže :-)

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1615 Nový příspěvek od Killer Koly »

u fortschrittu lze nastvovat orani ve vsech osach jako u vari, bez toho by to nemelo smysl. ale pouzil bych jen pluhy, u vari jsou o neco lepsi. ostatni bych nechal original DDR
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 231
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1616 Nový příspěvek od deyva »

Killer Koly píše:u fortschrittu lze nastvovat orani ve vsech osach jako u vari, bez toho by to nemelo smysl. ale pouzil bych jen pluhy, u vari jsou o neco lepsi. ostatni bych nechal original DDR
jojo já jsem myslel jen to nastavovací těleso - fortschrittí má jedno štelovátko, vari dvě :-)

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1617 Nový příspěvek od Killer Koly »

deyva píše:
Killer Koly píše:u fortschrittu lze nastvovat orani ve vsech osach jako u vari, bez toho by to nemelo smysl. ale pouzil bych jen pluhy, u vari jsou o neco lepsi. ostatni bych nechal original DDR
jojo já jsem myslel jen to nastavovací těleso - fortschrittí má jedno štelovátko, vari dvě :-)
to se pletes, f. ma nastavovani ve 2 osach , pluh se nastavuje ve 3. ose :)
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 231
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1618 Nový příspěvek od deyva »

Killer Koly píše:
deyva píše:
Killer Koly píše:u fortschrittu lze nastvovat orani ve vsech osach jako u vari, bez toho by to nemelo smysl. ale pouzil bych jen pluhy, u vari jsou o neco lepsi. ostatni bych nechal original DDR
jojo já jsem myslel jen to nastavovací těleso - fortschrittí má jedno štelovátko, vari dvě :-)
to se pletes, f. ma nastavovani ve 2 osach , pluh se nastavuje ve 3. ose :)
Aha, tak teď jsem z toho jelen... vari má dva štelovací šrouby na tom nosným tělese (ty dlouhý s plastovou koncovkou co jsou nastavit ručně). Fortchritt má jen jednu. Jedině, že by to bylo těma šroubama ještě vlevo/vpravo vedle čepu?

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 231
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#1619 Nový příspěvek od deyva »

No, to je fuk :-). O víkendu to dovezu a budu si hrát :-)

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1620 Nový příspěvek od Killer Koly »

deyva píše:
Killer Koly píše:
deyva píše:
Killer Koly píše:u fortschrittu lze nastvovat orani ve vsech osach jako u vari, bez toho by to nemelo smysl. ale pouzil bych jen pluhy, u vari jsou o neco lepsi. ostatni bych nechal original DDR
jojo já jsem myslel jen to nastavovací těleso - fortschrittí má jedno štelovátko, vari dvě :-)
to se pletes, f. ma nastavovani ve 2 osach , pluh se nastavuje ve 3. ose :)
Aha, tak teď jsem z toho jelen... vari má dva štelovací šrouby na tom nosným tělese (ty dlouhý s plastovou koncovkou co jsou nastavit ručně). Fortchritt má jen jednu. Jedině, že by to bylo těma šroubama ještě vlevo/vpravo vedle čepu?

jj, presne tak 8)
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“