Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Fortschritt E930/931

#2521 Nový příspěvek od DYK »

Mám dojem, že je to jedno. Praskají kosy i u Terry AZS 345 a ve velice podobném místě a jak se zdá praskají i zde. Trvanlivá oprava neexistuje, nejtrvanlivější je přenýtovat žabky na nový plocháč.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#2522 Nový příspěvek od Niko01 »

Poslusne hlasim kosa opravena,vymenene 3 noze a nadstavena.
Je to bomba jak to krasne kosi,len je skoda ze to nema nejake usmernovace pobokoch ze by ta pokosena trava padala do stredu alebo na bok,taktok sa to pokosene sere na tu este stojatu travu.
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

codll
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 21, 2015 5:42 pm
Bydliště: beroun

Re: Fortschritt E930/931

#2523 Nový příspěvek od codll »

a nejtujete to na jaký plocháč ? nějaky pevnostní nebo obyčejnej z krámu to nevydrží né? praskaly my ve stejném místě ale moji blbosti sekal jsme i trnky občas se zastavila takže couvnout .. no proste blb a samotnou kosu ted nemužu na rychlo sehnat nevite nekod onecem ,abych to na otavu dal do hromady jednou sem nasel ze to tu někdo v čr prodava jak žabky atd. ale kontak už nemam byl na země živitelka dekuji volf

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#2524 Nový příspěvek od vašík »

Se ti podívám. Jsem sehnal kosu u soukromníka co opravoval variny.

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#2525 Nový příspěvek od vašík »

Je to starší ale zkusit to můžeš.
Luděk Boch
Příkrá 113
513 01 Semily
mob.607953047
ludek,boch@seznam.cz
snad ti to pomůže

mraveneček
Příspěvky: 1314
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Fortschritt E930/931

#2526 Nový příspěvek od mraveneček »

codll píše:a nejtujete to na jaký plocháč ? nějaky pevnostní nebo obyčejnej z krámu to nevydrží né? praskaly my ve stejném místě ale moji blbosti sekal jsme i trnky občas se zastavila takže couvnout .. no proste blb a samotnou kosu ted nemužu na rychlo sehnat nevite nekod onecem ,abych to na otavu dal do hromady jednou sem nasel ze to tu někdo v čr prodava jak žabky atd. ale kontak už nemam byl na země živitelka dekuji volf
koukni do kovošrotu v okolí. Klidně tam napasuj kosu z kombajnu nebo z řezačky. Já na nu jezdím 10 let a hned jsem udělal 2 kosy do zásoby. :)
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

codll
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 21, 2015 5:42 pm
Bydliště: beroun

Re: Fortschritt E930/931

#2527 Nový příspěvek od codll »

tak jsem nasel pana dela fotschritty kombajny a umi pry i na tyto¨ tak dám vedet co a jak měli by to bejt nove věci je nekde u zlina jinak asi ten plochac nebude extra pevnostni když jsme odvrtaval zabky tak jsem si to na te liste zkusil a obycejnej hss vrtak dotoho vjel jak do masla ale na ohab ve sveraku je pruznejsi nez plochac takze standartni to nebude

codll
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 21, 2015 5:42 pm
Bydliště: beroun

Re: Fortschritt E930/931

#2528 Nový příspěvek od codll »

tak jsem koupil novou vrchní pulku na liste s žabkama 1400 kč a mezitím pokoupil 2 kosi strasi jedna uplne nova z dob mynulich a jedna starsi dekji vsem za pomoc

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2529 Nový příspěvek od deyva »

Tak já zas poslušně hlásím, že jsem v sobotu vyjel do sběrňáku a všiml jsem si prasklé nakopávačky jak je chycená na tisícihran... Nevim o tom, že bych na tom skákal tak, že by se to celý dopraskalo a ohlo... Nicméně koupil jsem novou. Vypadá masivněji, než originál - hlavně u toho tisícihranu. Sedla tam pěkně.

Obrázek

Jinak o karbecu taky přemýšlím :-) Jo a napadla mě taková věc, ale nevim jestli je to proveditelný. Namísto těch dvou průchodek řetězu od motoru dolů do převodovky dat obdélník ze silné gumy (1cm a víc, dle toho jak je to od sebe daleko) s vyříznutým obdélníkem pro průchod řetězu.To by snad bylo oproti těm "manžetám" navždy... Jen se musim podívat jestli je to vůbec proveditelný :-D

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#2530 Nový příspěvek od malotraktor »

Ten karbec by to chtělo vyřešit. Kolega dával karbec z pily na moped a musel vrtat dírku do klikové skříně kvůli membráně která čerpá palivo.
Ty průchodky musí dilatovat kvůli šponování řetězu. Nevím jestli by se tam dalo něco tvrdého vůbec namontovat.
Nevěř všemu co si myslíš

modráček
Příspěvky: 181
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Fortschritt E930/931

#2531 Nový příspěvek od modráček »

Já už Fortschritt tedy nemám ,přešel jsem k Vari ,ale máte můj obdiv.Tu našlapovací páku jsem kolikrát prořízl pilkou na železo ,aby šla dotáhnout,když drážka byla na doraz ztažená a páka byla volná.Ty průchodky ,to mi není jasné ,koupit se dají ,takže nechcete je za tu cenu ,nebo je nemůžete sehnat?Jinak já když nakloním dopředu Hondu ,tak mi taky teče palivo. Není to dlouho, co jsem proorával brambory a musel jsem zvednout vzadu radlici ,aby se motor srovnal do roviny .Ta kosa by nešla dolů ?Nedrží to krátký klínový řemen ?Poslední co mě zaujalo ten Walbro nebo Zama karbec a jak jsou lidi vynalézaví s tou pulzační dírkou u mopedu.Teď jsem dělal dva křovinořezy a nejvíc práce mi dalo to šeřízení .Ta odpovědnost ,aby se to nezadřelo chudou směsí ,aby to šlo za plynem 8) no povedlo se snad.Tenkrát to asi ještě nebylo ,aby to do Ferdy namontovali .

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2532 Nový příspěvek od deyva »

No ty průchodky se dají koupit, ale na Ebay německým a vyjdou na nějakých 900 nebo kolik... Což je jednak za kus gumy dost a druhak to asi moc nevydrží. Jinak zkusil bych nějakej dellorto třeba nebo ty čínsky kopie keihin atd. z aliexpressu. Problém je tam ale příruba na válec a místo pokud bych chtěl zachovat původní napojení na vzduchovej filtr.

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2533 Nový příspěvek od deyva »

Tak jsem v sobotu trošku přivzdušnil rybám vodu před barákem :-)
Obrázek

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#2534 Nový příspěvek od Niko01 »

Deyvo nejdu mi otevrit obrazky,,,,,skus to dat do neceho ineho,dik. :friends:
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#2535 Nový příspěvek od vašík »

Když to sem dal tak to bylo vidět a teď už není :-/

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“