Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
77FANOUŠ
Příspěvky: 11
Registrován: sob led 17, 2015 6:09 pm
Bydliště: prosimerice

Re: Fortschritt E930/931

#1576 Nový příspěvek od 77FANOUŠ »

Zdarec chlapi.Tak jsme se dnes v mašince opět povrtaly a byly jsme asi uspěšni .Černou malou krabičku u civky nemam ale rozdělaly jsme zapalovaní a tam je mala žluta asi ta co jsi myslel Niko,akorad v jine barvě,bylo tam snad kilo hliny,tak jsme to vyčistily a jemně jsme kleply na tu žlutou krabičku a už to funguje,daly jsme to dohromady a zase to po 1h nešlo.Tak zase rozdelaly poklepaly a pak to valilo až do večera,bud bude zalehla že to dlouho stalo nebo je vadna,koupim novou,hlavne že vime včem byla zrada,bohužel změřit jsme to neměly čim,pak jsme ještě fleksou odrizly konec vyfuku,tu kostku pod mašinou jak je tam ta trubka a vyčistily vyfuk a že tam bylo bordelu a černy emulze,pak sme to zavařili zpět a radost stim jet ma to ulně jinej zvuk a nadherně to táhne,udělalo mi to velkou radost.

denisskoda1
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 25, 2015 8:02 pm
Bydliště: Nový jičín

Re: Fortschritt E930/931

#1577 Nový příspěvek od denisskoda1 »

Zdravím mam problem s fortschritem nejak se dusi ,skoušel sem poštelovat karbec ale šroubek už je v takovem stavu že ho neodšrubuji ani neodvrtam skouším sehnat novy karbec ale nemužu sehnat 16N3-6 dal by se tam dat 16N3-4 ? bude pasovat pořípade nebude to ničemu vadit ? moc děkuju za radu :)

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#1578 Nový příspěvek od Niko01 »

Ja mam na oboch ferdoch 16n3 4 a slape to v pohode,ale oni sa tam davali presne tieto karburatore od vyrobcu.
A vyfuk nebude ucpani???
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

denisskoda1
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 25, 2015 8:02 pm
Bydliště: Nový jičín

Re: Fortschritt E930/931

#1579 Nový příspěvek od denisskoda1 »

Ne ne bohužel neni je čisty jako slovo boží :-/ ,no skusim koupit ten 16N3-4 a uvidím co to uděla ,doufám že to pomuže

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#1580 Nový příspěvek od vašík »

denisskoda1 píše:Zdravím mam problem s fortschritem nejak se dusi ,skoušel sem poštelovat karbec ale šroubek už je v takovem stavu že ho neodšrubuji ani neodvrtam skouším sehnat novy karbec ale nemužu sehnat 16N3-6 dal by se tam dat 16N3-4 ? bude pasovat pořípade nebude to ničemu vadit ? moc děkuju za radu :)
než se v tom začneš vrtat tak zkus sundat gumu na sání karburátoru;-)

denisskoda1
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 25, 2015 8:02 pm
Bydliště: Nový jičín

Re: Fortschritt E930/931

#1581 Nový příspěvek od denisskoda1 »

Děkuji za radu ale,už sem to udelal jako první věc ,měnil sem aji gufera :(

přemysl
Příspěvky: 129
Registrován: sob bře 10, 2012 1:39 pm
Bydliště: PZ

Re: Fortschritt E930/931

#1582 Nový příspěvek od přemysl »

Tak když si dokázal vyměnit i simering,co kdyby si se ještě podíval na ten šroubek .To by se ti líbilo,kdyby v servisu nemohli povolit kolový šroub,třeba proto že je ožvýkaný a vyměnili by ti celou nápravu?
Vložky do pracovních bot si můžeš koupit.Třeba až ve třetím krámu je budou mít,ale věř mi že největší radost budeš mít ,když se odhodláš a vystříhneš si je sám z kousku filc.lina .Ber to jako povzbuzení .Já to neviděl,ale třeba by to vytočit a opravit šlo. :)

denisskoda1
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 25, 2015 8:02 pm
Bydliště: Nový jičín

Re: Fortschritt E930/931

#1583 Nový příspěvek od denisskoda1 »

Naděje umíra posledni ,jak ste si jistě všiml ten šroubek nejde vyšrubovat je sjety (dřív asi někdo vrtal),tak proto novy karbec :jazyk: ,skusim to ještě nejak ,,vyjebnout"" :) ,jasně že ho nekoupim tak rychle nejdřív se v tom povrtám :smich: jen sem si zjištoval info kdyby nahodou 8)

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1584 Nový příspěvek od Killer Koly »

Killer Koly píše:
Killer Koly píše:
DYK píše:
Killer Koly píše:tak jsem vyzkousel Verva 100 a vypada to, ze se blyska na lepsi casy. zatim freza bezela jen naprazdno, zitra to nejspis zkusim pod zatezi, zaprahnu vozik. olej jsem pouzil M2T, vice nez rok stary. po ohrati je kourivost minimalni, volnobeh pravidelny a za plynem to jde bez cukani. to pridirani je asi fakt zpusobene tou biosrackou v benzinu
Tak vraťme se na začátek. Tak co, jak to celé dopadlo? Proběhla zkouška - vyjížďka s vlekem? Je po problémech?

zrovna jsem to chtel napsat. ano, dopadlo to dobre. pred cca hodinou jsem odvezl nejakych 300 kg stavebni suti vicemene bez problemu na skladku a zase se vratil. to vicemene znamena trochu mensi vykon, ktery se projevil na kopecku pred skladkou . obvykle ho vybehne na dvojku bez znamek poklesu otacek. tentokrat bylo znat, ze toho ma dost. pricinou bude zrejme vydreny valec, pridiralo se to tesne nad vyfukovym otvorem a tudy to zrejme utika. kourivost je taky celkem v norme, kourito stejne jako obvykle. ceka me tedy novy vybrus, az budou prachy (pred vanocema urcite ne) tak dam vedet jak se to chova po vybrusu.
dale to znamena asi stale pouzivani toho (pochopitelne drazsiho :( ) verva 100. jeste zkusim, co s tim udela mogul TS, ale az zitra, jestli bude cas.

zavada se opet vratila :vztek: po ohrati (cca po 15 minutach provozu) zacne klesat vykon a motor nejde vubec do otacek. jsem bezradny, vymenil jsem kdeco a freza porad nefunguje. motor je po vybrusu, olej mogul TS, vyzkousel jsem i TSF, benzin verva 100. motor zacal taky priserne kourit, kouri i na TSF :help:
premyslim o tom, jestli to nemuze byt v dratech, ty jedine jsem nemenil. kdyz se ohrejou, nevedou elektriku (vim ze je to silene, ale co kdyby...)

tak jsem trochu pokrocil, ale nevim, jestli spravnym smerem. zjistil jsem, ze freza desne "zere" svicky. svicka N14C, predepsana pro simsona, vydrzi sotva pul hodiny provozu. potom se stane takova zvlastni zavada, jiskra zacne preskakovat uvnitr svicky a ne mezi elektrodami a je moc mala. trochu lepe se to chova se svickou NR15C (ktera ovsem pro simsona predepsana neni). neni to zadny zazrak, ale freza jede a moc se nedusi. chtel bych proto poprosit vsechny, co meli podobny problem, aby vyzkouseli svicku NR15C a napsali, jak se to chova. mozna spolecne na neco prijdeme.
jeste jednou opakuju, ze snimac zapalovani je vporadku, zkousel jsem ho vymontovat z funkcni frezy, ale chova se to porad stejne
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

77FANOUŠ
Příspěvky: 11
Registrován: sob led 17, 2015 6:09 pm
Bydliště: prosimerice

Re: Fortschritt E930/931

#1585 Nový příspěvek od 77FANOUŠ »

CHlapi měl jsem problemi z ferdem,koupil sem ho asi před pul rokem, něco mi poradil Niko,ale jinak mi to dal dohromady kamarad.Dusil se nejel atd. kamar je opravdu frajer,dal mi to do kupi,vyčistil i vyfuk což jsem čuměl, že to na Ferdovi jde,udělal mi i světlo dopředu a dozadu,což už je trochu komplikovany,ale proč to pišu,je to kluk co se vtom vrta od malička,když budete potřebovat pomoc,napište detajlně co mate za problem a radi poradime.

77FANOUŠ
Příspěvky: 11
Registrován: sob led 17, 2015 6:09 pm
Bydliště: prosimerice

Re: Fortschritt E930/931

#1586 Nový příspěvek od 77FANOUŠ »

tenhle problem bude v zapalovanii, elektrika bude ok ,je to mala krabička v zapalovani mezi civkama,ktera ti bude dělat problem,jako mě, dusilo se to,nejelo to,nedava jiskru nebo jen si snou hraje,ma to vliv na celej chot motoru,skus ju jemně poklepat ,popřipadě vyměnit.stoji cca350-400kč.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#1587 Nový příspěvek od Killer Koly »

ta mala krabicka mezi civkama neni zapalovani ale snimac otacek. problem nedela, jak uz jsem nekolkrat psal, je to vymontovane z funkcniho motoru, nekolikrat promerene a vsechno je vporadku. poklepani je nesmysl, cemu by to melo pomoct, kdyz se to za provozu motoru cele trese?

spis mi nejde do hlavy ta svicka, nikdy jsem se s necim takovy nesetkal. dela to na me dojem prilis silne jiskry, ktera proslehne izolaci
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

77FANOUŠ
Příspěvky: 11
Registrován: sob led 17, 2015 6:09 pm
Bydliště: prosimerice

Re: Fortschritt E930/931

#1588 Nový příspěvek od 77FANOUŠ »

Nekupuj original svičku,dej tam obyčejnou na motorku a dej větši odtr,že se ti to třepe tak skus dotahnout šrouby.anebo skus na karburatoru na jehli dej na 2 dražku z vrchu.

77FANOUŠ
Příspěvky: 11
Registrován: sob led 17, 2015 6:09 pm
Bydliště: prosimerice

Re: Fortschritt E930/931

#1589 Nový příspěvek od 77FANOUŠ »

Viš co ještě vyskoušej,jestli ti funguje ventilator,protože jak se přehřeje motor,okamžitě ti odrovna svičku.

mraveneček
Příspěvky: 1316
Registrován: ned bře 30, 2014 6:20 pm
Bydliště: od Třebíča

Re: Fortschritt E930/931

#1590 Nový příspěvek od mraveneček »

Ahoj. Nemá náhodou klobouček plechový kryt?
Družstva. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69747
Kováři. http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =9&t=69882

První PC- Pc 80 286 Ram úchvatných 1 mega Cpu 6 Mhz, disk 20 mega mechanika 5.25 -1.2 mg
OS Norton Commander

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“