Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Fortschritt E930/931

#151 Nový příspěvek od čudla »

Zdravím pánové

podařilo se mi sehnat dostatečně robustní pravoúhlou převodovku 1:1, tak jsem se pustil do stavby bubnové sekačky. Sekačku jsem taky ihned po stavbě šel vyzkoušet tam kde lištovka vůbec o ničem neví - hustá tráva o výšce cca 60 cm. Tam kde se lištova dere nezadržitelně dopředu a nechává za sebou jen krásné strniště 8) , tak se bubnovka taky dere dopředu, ale jen díky pojezdu a motor to začíná taky pociťovat :'( Kotouč má asi 50-60 m + 3 nože. Při maximálních otáčkách se s tím bubnovka pere a nechává za sebou přijatelný pokos. Podotýkám, že první jízdu jsem jel z kopce. Druhá jízda do kopce byla už horší. Tráva sice ležela, ale když jsem se pak šel podívat pořádně, tak někde byla jen požuchlaná a neusečená :( A to nemluvím o tom, když najedu na krtičinec nebo nějakou muldu :nene: Navíc si nedokážu představit, že bych měl jet na plný céres celých 15 árů... :tyty: Po této nemilé zkušenosti jsem si uvědomil že jsem udělal pár fatálních chyb. První a největší byla ta, že jsem na bubnovku nedal žádný otočný podběhový talíř (když jsem sekačku nadzvihnul, bylo to lepší). Bubnovka tak jede po zemi a tím se brzdí a ztrácí výkon. :zapomel: Dále bych tam dal jen 2 nože. Pak bych vyzkoušel dát větší řemenici na prav.převodovku. Já jsem chěl aby to mělo točky, tak jsem tam dal nejmenší co jsem měl, ale teď bych tam dal radši větší - pro větší sílu. I kdyby to vše šlapalo jak má, tak to má pořád záběr nějakých 60 cm...Oproti lištovce... Navíc mám zkušenosti s mountfielďackou dvoububnovkou a ta se s jedním bubnem nedá srovnat. Hlavně proto že dělá krásný pokos mezi bubny a neháže ho na stranu, třeba do ještě neposečené trávy. Taky s dvoububnem můžu jezdit jak chci, nemusím přemýšlet jak jezdit aby mi to tu trávu tam neházelo. Věřím tomu, že někdo z Vás to dokáže vyrobit lépe, ale bohužel použil jsem je to co jsem našel na bytovce...berte to jako návrh pro toho kdo si ji chce na ferdu posavit. Momentálně bubnovku hodím do kouta a až se mi bude opět chtít, tak se tím možná budu opět zabývat, ale do té doby budu používat osvědčenou lištu a nebo dvoububen od rodičů...Navíc se nemůžu zbavit pocitu že 50ccm ferdy, je asi na buben prostě málo...radši popřemýšlím o výrobě té hrabačky...
Přílohy
P6205191.JPG
P6205190.JPG
P6205189.JPG
P6205188.JPG
P6205187.JPG

Uživatelský avatar
michal-7610
Příspěvky: 76
Registrován: stř pro 03, 2008 2:54 pm
Bydliště: Držkovice

Re: Fortschritt E930/931

#152 Nový příspěvek od michal-7610 »

michal-7610 píše:Mám doma dvě lišty jedna uplně nová a druha použitá. Kdyby byl zájem tak se ozvěte na SZ.
Lišta1.JPG
Lišta2.JPG
Lišta3.JPG
Lišta4.JPG
Lišta5.JPG
Mercedes 1117 přepravník koní, Zetor 6748 + Nd5-032, Ml 270cdi

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#153 Nový příspěvek od vašík »

michal-7610 psal jsem SZ :-/

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Fortschritt E930/931

#154 Nový příspěvek od čudla »

To - ivo.simi.

Tady je to schema. Je super že je barevně...Podle něho jsem dělal elektriku na Ferdu...Nevím jetsli to bude čitelné. Musel jsem to zkrouhnout na 200Kb.. Kdby byl problém, tak to pošlu mailem.
Přílohy
schema simson.jpg
schema simson.jpg (3.27 KiB) Zobrazeno 4626 x

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Fortschritt E930/931

#155 Nový příspěvek od čudla »

No tak to stojí za houby... tak jedině mail... Dají se vkládat normální soubory a posílat přes SZ???

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Fortschritt E930/931

#156 Nový příspěvek od čudla »

Zdarec,

máte někdo vozík za Ferdu? Já mám vozík, ale mám s ním od začátku takový malý problém. Když jedu, tak mi ferda táhne na levou stranu. Nemůžu za boha přijít na to čím to může být... Když jedu prázdný, tak je to v poho a skoro to necítím,ale jak jsem naložený, tak musím držet aby mi to nezatáčelo...Nemáte s tím někdo zkušenosti????

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#157 Nový příspěvek od malotraktor »

Taky jsem měl někdy ten pocit, že táhne ke straně. Dokonce jsem se pokoušel podle toho přihýbat oj na vozíku, ale vždycky to vyřešilo dofouknutí kol. Někdy jsem si cestou pomohl i tak, že jsem jedno kolo upustil. Předpokládám, že volnoběžky máš v pořádku.
Včera jsem pracoval s čerpadlem a to se fakt soudruhům z NDR povedlo. Vzpomněl jsem si přitom jak si tady někdo stěžoval na špatné chlazení motoru. Mám na motoru všechny kryty origoš včetně toho dříví a žádné problémy s přehříváním jsem neměl. Šlo to na místě možná hodinu a půl v dost velkých otáčkách a těmi spárami na krytu válce funěl pěkně teplý vzduch. Myslím, že elektrický ventilátor který by žil jen z elektriky dodané motorem by nemohl nikdy tak dobře foukat.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Fortschritt E930/931

#158 Nový příspěvek od čudla »

volnoběžky jsou v pořádku, zkoušel jsem i povysunoz levé ne pravé kolo, jestli to pomůže, ale bez výsledku. Dnes jsem ještě zkusil nafoukat obě kola stejně jak na ferdovi, tak na vlečce a uvidím jestli je to tím, nebo ne.

Dále si šťastný člověk pokud se ti stroj nepřehřívá. Mě už taky ne, ale musel jsem podniknout hodně dlouhou cestu aby se to nepřehřívalo:
-přidělal jsem el. ventilátor - při vysokých otáčkách fouká srovnatelně jak ten co je na klice...čím větší otáčky, tím víc chladí...
-když jsem chtěl přidělat venťas, tak jsem oddělal jeden bok krytu
-součastně jsem vydělal dřevěné vložky a nechal jsem tam jen špalíčky aby kryt odstával nad válcem
-dále jsem v krytu vyvrtal díry aby se vzduch od venťasu od kliky a el.venťasu nepral a mohl volně vycházet ven.
-a asi hlavní příčina přehřívání motoru byl starý orig. výfuk. dal jsem nový a je to taky poznat i na výkonu...trochu
-navíc jsem ještě vložil mezi válec a karbec tepelně izolační vložku-jednou se mi totiž stalo, že mi ferda přestal jet a když jsem horkotěžko vymontoval vřelý karbec ven, tak jsem se málem zbylým benzínem v karbecu opařil...

Všechno je to nafocené a fotky tu někde jsou.

Jinak jsem momentálně řešil šálený problém. Před časem jsem si koupil nový karbec, od té doby motor šlapal jak hodinky. ALe tento týden se mi něco začalo nezdát. Motor sice běžel,ale na volnoběh semtam držel, semtam ,ne. Motor jen trochu nepravidelně atd...tak jsem si řekl, že bude špinavý karbec a že ho vyčistím. Vymontuju ho, začnu ho oplachoval v benzínu a najednou zjistím, že příruba kterou karbec přišroubuju k váce je odlomená od těla karbecu-myslel jsem že se vyvrátím...
pátral jsem po tom co se stalo a zjistil jsem, že z nějakého důvodu nové fíbrové těsnění na jedné straně asi ztratilo objem, tak jsem karbec asi trochu přitáhl a postupen času tělo karbecu prasklo...Nikdy jsem nečekal že se mi tohle stane! Beru, že se mi příruba časem ohne do oblouku atd...ale tohle jsem nečekal. Do praskliny jsem dal trochu tmelu a motor opět jede OK. Ale netuším jak dlouho...

drystone
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 15, 2010 7:47 pm

Re: Fortschritt E930/931

#159 Nový příspěvek od drystone »

Zdarvím, jsem také spokojeným majitelem tohoto stroje po dědovi. Mám ale problém s žací lištou. Ulomil jsem jeden krajní zub, přesněji jeden jeho čep, kterými je připevněn k liště. Nevím jak to opravit, přijdemi to že je to tam nějak nalisované. Mám i náhradní zuby, a prostě nevím jakým způsebem by se připevnily. Nemá někdo zkušenost?

miki
Příspěvky: 58
Registrován: pon bře 08, 2010 7:25 pm

Re: Fortschritt E930/931

#160 Nový příspěvek od miki »

drystone píše:Zdarvím, jsem také spokojeným majitelem tohoto stroje po dědovi. Mám ale problém s žací lištou. Ulomil jsem jeden krajní zub, přesněji jeden jeho čep, kterými je připevněn k liště. Nevím jak to opravit, přijdemi to že je to tam nějak nalisované. Mám i náhradní zuby, a prostě nevím jakým způsebem by se připevnily. Nemá někdo zkušenost?
Nože jsou na nosnou lištu nanýtované. Tuším, že jsou dvě velikosti nožů (žabek), v horní liště jsou kratší nýty (oba konce zahloubené) v dolní nosné části jsou delší nýty (zahloubení v žabce, z druhé strany půlkulaté). Nýty jsou dost tlusté, bylo by dobré nýtovat za tepla.
Překovejme meče v pluhy a naopak.

wilibald
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 15, 2010 10:01 am

Re: Fortschritt E930/931

#161 Nový příspěvek od wilibald »

Čaute lidi mám malinkatý problémek! Nevíte kde se dá koupit plášť se šípovým vzorem? Bohužel ten co jsem tam měl mě dnes navždy opustil! Rupnuly dráty v kordu a duše šla ven :'( ! Njn vydržel jenom 22 let. Když v pneuservisu řeknu, že schanim tento plášť, tak si myslí, že jsem blázen. Na plášťi je napsan rozměr 400x100 (original DDR). Prosím o radu popřípadě nějaké alternativy jak to pořešit. Díky Wilda.

Uživatelský avatar
milanko25
Příspěvky: 76
Registrován: pon říj 26, 2009 7:05 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt E930/931

#162 Nový příspěvek od milanko25 »

Asi stači to premenit na palce tedy 16x4 skus si pytat taky alebo vezmy koleso do pneuservisu. :driver:

miki
Příspěvky: 58
Registrován: pon bře 08, 2010 7:25 pm

Re: Fortschritt E930/931

#163 Nový příspěvek od miki »

Dej nové i to druhé.
Překovejme meče v pluhy a naopak.

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#164 Nový příspěvek od vašík »

tak už mi zase ferda nejede :cert: zkoušel jste někdo dát jinej karbec než 16N1-12 ??? v čem je rozdí než v jinejch simsonovejch karburátorech?v triskách???

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#165 Nový příspěvek od vašík »

ještě dotaz:máte někdo nějaké rozměry pro seřízení výšky hladiny v plovákové komoře?
díky

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“