Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#2356 Nový příspěvek od Niko01 »

Vymena gufer na klukovke.praca pro sikovneho majstra tak 1hodka aj z pivyskem a kouzicim cigarem v hube do laveho oka. :joint:
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
mikk11
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 27, 2017 9:54 pm
Bydliště: Zdounky

Re: Fortschritt E930/931

#2357 Nový příspěvek od mikk11 »

Napadlo mně to. Jen se mi do toho moc nechce tak zkouším všechno okolo... :nene:
Zřejmě mi nic jiného nezbyde než se do toho pustit. Poradí mi někdo jaké koupit? Myslím rozměry. Vím že to tu už někde padlo ale nechce se mi procházet 150 stran diskuse.. :help:

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#2358 Nový příspěvek od Niko01 »

O boze,boze, :friends: klikni na moje odkazi-Motokramek daj Simson,klikni ma motor,pod nim je klukovka a hnetkaj ti vybehnu jako prve gufera.
ne to je hodne prace tak tady to mas :pc:
http://www.motokramek.cz/dily-simson-nd ... lec-klika/
ps:pro usnadneni prace si hned kup i stahovak na magnet. :wink:
http://www.motokramek.cz/nahradni-dil-s ... ru-simson/
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
mikk11
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 27, 2017 9:54 pm
Bydliště: Zdounky

Re: Fortschritt E930/931

#2359 Nový příspěvek od mikk11 »

joo, trochu mi to pomalu dneska spíná.. :shock:
sem si toho všimnul hned jak jsem to dopsal. už mám objednáno pár věcí, takovou malou generálku. aj stahovák. díky.

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#2360 Nový příspěvek od Niko01 »

Jo v pohode,nic se nedej :friends: .
a mrkni i na odkaz z YT co mam na samem vrchu,je tam komplet video o simsonackem motoru co a jak udelat.
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Fortschritt E930/931

#2361 Nový příspěvek od Veteranista! »

Gufera jsi mohl vzít u Korbela v KM, stahovák zase mají ve Vape v KM, pár základních věcí na simsona mají třeb av Kojetíně na náměstí v mototechne
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
mikk11
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 27, 2017 9:54 pm
Bydliště: Zdounky

Re: Fortschritt E930/931

#2362 Nový příspěvek od mikk11 »

To máš pravdu, ale takle jsem to včera pozdě večer objednal z gauča od televize a ted mi přišel email že to mám dopoledne doma. Mám zitra volno z práce takže se na to vrhnu.. motorku jsem spoustu let nekuchal tak uvidím jestli jsem všecko nezapomněl. A to mám eště měnit pojku na autě.. :typek:

Uživatelský avatar
mikk11
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 27, 2017 9:54 pm
Bydliště: Zdounky

Re: Fortschritt E930/931

#2363 Nový příspěvek od mikk11 »

Jo a mimochodem, nemáte někdo na prodej za rozumný peníz vozík za ten stroj? Nechce se mi ho vyrábět vzhledem k mojím svářečským schopnostem..

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2364 Nový příspěvek od Killer Koly »

jeden bych mel. je to ten z avataru. brzdeny, kola 13", sklopka, navijak, moznost pripojeni dalsiho tazneho zarizeni. cena 1500,-
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
mikk11
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 27, 2017 9:54 pm
Bydliště: Zdounky

Re: Fortschritt E930/931

#2365 Nový příspěvek od mikk11 »

nabídka dobrá.. jen tě mám bohužel trochu z ruky...

Uživatelský avatar
mikk11
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 27, 2017 9:54 pm
Bydliště: Zdounky

Re: Fortschritt E930/931

#2366 Nový příspěvek od mikk11 »

Tak jsem se dnes pustil do malé generálky. První překvapení bylo že místo oleje vytekla bílá emulze. Typoval bych benzin v oleju. Těsnění pod válcem vypadalo že netěsní vubec. Postupně přicházím na to že tento motor byl napaden domácím kutilem. Bodejť
by mi nepadala start páka zpátky do záběru když to někdo blbě poskládal. Nechápu jak muže dát někdo součástku uplně opačně ikdyž to tam vubec nepasuje. Zitra budu pokračovat. musim ho rozpulit abych spravil páku spojky, přehážu gufera a uvidím jaký bude výsledek. Na to že motor simson vidím poprvé by to mohlo dopadnout dobře. :prace:

Vedra
Příspěvky: 1379
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Fortschritt E930/931

#2367 Nový příspěvek od Vedra »

Benzín podle mně neudělá emulzi, spíš to stálo někde na dešti.

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#2368 Nový příspěvek od Niko01 »

mikk11 pockej,ked ides robyt spojku tak nemusis rozpulovat prevodovku,k ovladani spojky sluza dve dluhe tycky a nedzi nima je jedna mala.U spojkovych lamel (kosa)v strede vykrut toho cervyka a naklon motor a mnely by vypadnut vsecny try tycky ven.Pak vyndas i ovladaci packu ven a uvydis ci je vymackana.
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
mikk11
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 27, 2017 9:54 pm
Bydliště: Zdounky

Re: Fortschritt E930/931

#2369 Nový příspěvek od mikk11 »

Tak to zkusím. Ty tyčky mám venku a spojlu taky sundanou. Na pačce potřebuju vyměnit pruzinu a zjistit proč drhne. K te emulzi, byla tam kdyz jsem to napodzim koupil. Nechal jsem všecko vytect, nalil jsem tam pp90 a ted z tama vyteklo uplně to samé. Nevim kama se tam ta voda muže dostat?

Uživatelský avatar
mikk11
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 27, 2017 9:54 pm
Bydliště: Zdounky

Re: Fortschritt E930/931

#2370 Nový příspěvek od mikk11 »

Tak pánové, gufera vyměněné motor nasazenej, mašina kompletní. Po chvili trápení to chytlo. Objel jsem políčko s rotavátorem 2x dokola a jsem tam kde jsem byl. chytne to jen se sytičem a jede na volnoběh. Jak přidám plyn nebo vypnu sytič tak to okamžitě chcípne. po třeba 5ti pokusech se to chytne a chvilu jede a pak zase nic. ve finále jsem dnes zemáky nedosadil, protože v pulce to zdechlo a už to nejde nahodit. :pistol:
Ted přijímám jaké koliv rady, protože už su v koncích. :help:

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“