Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Fortschritt E930/931

#2656 Nový příspěvek od Deane7 »

Ale tie závity sú M5, myslíš že to vydrží? Keby to bolo M6 to by som už skúšal. On má na tom prípravku vonkajší závit, v tom otvore je vnútorný, asi priemer 26, len nejaké jemné stúpanie.

Obrázek
Obrázek
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2657 Nový příspěvek od Killer Koly »

existuje na to origo stahovak, neni drahy. kup ho, ma ho urcite v tom obchode co jsi kupoval ND. pod magnetem jsou pokud vim 3 srouby, jeden neni videt bez stazeni magnetu
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Fortschritt E930/931

#2658 Nový příspěvek od Veteranista! »

Já ho dnes objednával za 105Kč ten stahovák zapalování
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Fortschritt E930/931

#2659 Nový příspěvek od Deane7 »

Tým plocháčom sa mi podarilo.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Fortschritt E930/931

#2660 Nový příspěvek od vašík »

Jsem to odhad už si to přesně nepamatuji ale jsem to takhle sundával. Dobře ty M5 to vydržej ,našponovat klepnout a odskočí.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Fortschritt E930/931

#2661 Nový příspěvek od Deane7 »

Ale kľukovka bude asi potrebovať repas, ložisko má myslím vôľu. V sade ložísk sú aj také ktoré asi idú len do motorky. Také menšie. Motor už mal niekto rozobraný, tá spiatočka tam už chýba, len neviem z čoho tam boli toľké guličky čo odtiaľ vypadali, musím to poriadne pozrieť. Jeden pán predáva rozobraný motor, už niečo popredal, uvidím či nemá tú kľuku dobrú.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Orešanec2
Příspěvky: 105
Registrován: stř říj 30, 2013 7:57 pm
Bydliště: Trnava

Re: Fortschritt E930/931

#2662 Nový příspěvek od Orešanec2 »

Killer Koly píše:presne tohle jsme mu uz davno poradili, proc to pises znova?
sorry asi som prehliadol tvoju odpoved.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2663 Nový příspěvek od Killer Koly »

jestli byly kolem 7 mm v prumeru (presne si to nepamatuju), tak nejspis z razeni pojezdu. je jich tam asi 10, pocet presne nevim. je to podle tech direk na presuvne hrideli, takova trubka. v kazde dirce by mela byt kulicka
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Fortschritt E930/931

#2664 Nový příspěvek od Deane7 »

Ano, 7mm. A teraz som pozeral tie kolieska, zdá sa mi že spiatočka je v poriadku, asi pod ňou neboli len tie guličky lebo mi ich vypadlo 6 a malo by ich byť asi 9. Pod každým prevodom 3 kusy. Lebo bývalý majiteľ to mal rozobrané, je to vidieť. Pozerám na kľukovky, aký bude rozdiel medzi tymito asi?
http://www.motozolzso.sk/simson/klukovy ... kovka-s-51
http://www.motozolzso.sk/simson/klukovy ... ovka-s51-d
Ten sťahovák bubna som si nevšimol, je za pár drobných.
http://www.motozolzso.sk/simson/elektro ... -bubna-sim
A ešte asi túto hriadeľku by som vymenil, zdá sa mi už nejaká ošľahaná.
http://www.motozolzso.sk/simson/hnany-h ... adenia-sim
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

jirka87
Příspěvky: 1
Registrován: ned kvě 05, 2019 9:44 pm
Bydliště: Letovice

Re: Fortschritt E930/931

#2665 Nový příspěvek od jirka87 »

Zdravím, koupil jsem Fortschritt E931, lištová sekačka je u toho nekompletní - chybí klíňák a převodovka k liště je ukončena jen takovým čepem, podle katalogu ND by na něm mělo být jehlové a kuličkové ložisko. Bohužel v katalogu jsou jen čísla ND Fortschrittu ne rozměry těch ložisek a klíňáku, mohl byste mi někdo poslat rozměr klíňáku a vnější rozměr ložisek? Případně typ, kde koupit. Díky

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2666 Nový příspěvek od Killer Koly »

na tom cepu neni kulickove lozisko, jen jehlove. je to dost atyp, zvlast ta vnejsi cast. rozmer remenu je v katalogu, mel by to byt 17x1050, ale nejsem si tim moc jisty
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2667 Nový příspěvek od HONZAD »

Při práci s rotavátorem mě docela vadilo, že přejezd s nasazenými rotavátorovými noži poškozoval trávník a hliněný mlat ve stodole. Používat kola pro přejezd na místo po zahradě a nasazovat pro každou práci rotavátor je docela otravné, zvlášť když Ferdu používám hlavně jako rotavátor. Proto jsem vyrobil do předu kolečko, podobně jako je to řešené u tery. Mohu to jen doporučit - manipulace je teď perfektní :wink: a je radost s tím pracovat. Na kolečku dojedu až k záhonku a při správné výšce není třeba jeho polohu ani měnit pro práci s rotavátorem, stačí jen upravit polohu rukojetí a už hlína lítá. Kolečko při práci s rotavátorem ničemu nevadí, spíše pomáhá, aby se Ferda nezahrabal.
Obrázek Obrázek
Jinak ten rotavátor má na každé straně o jeden díl nožů více, proto přesahuje blatníky.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Fortschritt E930/931

#2668 Nový příspěvek od Deane7 »

Konečne som si našiel čas a začal som pracovať na skladání motora, neskontroloval som si čísla ložísk ktoré mi poslali a keď som chcel nasadiť kľukovku sa divím že to nejde, nakoniec som zistil že mi dement namiesto 6204 poslali 6303. Tak ráno musím kúpiť nové.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#2669 Nový příspěvek od Niko01 »

No konecne po dlhej pauze ide Ferda pod noze.Gufero spod magneta sa hlasi,no a samozrejme ze mu povolame i bratra z druhej strani od hnacieho kolecka,ale kedy sa majitel dokope k praci sa nevie.
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Fortschritt E930/931

#2670 Nový příspěvek od Deane7 »

Šľak ma ide trafiť!!!
Skladám motor, idem nasadiť štartovaciu hriadeľ, všetko mám nové. Postupujem presne podľa videa, pozrel som si ho snáď 100x a všetko robím presne. Nasadím pružinu, koniec je v tom únášači nasadená správne, nastrčím hriadeľ ako má byť, nasadím napínací plech, všetko ok, prípravok som si urobil na napnutie pružiny, dám skrutku, zatiahnem, nasadím páku a nič. Ak šrobovákom pritlačím na unášač tak zaberie, no ak povolím tak zas naprázdno. Vlastne to mi robilo aj pred opravou, nič nebolo vylámané ani zuby nejak vydrané. Nechápem prečo mi tá pružina nepritlačí unášač k tomu spúšťaciemu kolesu. AK ten šponovací plech nechám o pol otáčky povolený takže je pružina nenapnutá tak to ide. Ale to by bol plech opačne a tak byť nemôže. Asi do toho už kopnem.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“