Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Rison
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 24, 2019 4:53 pm
Bydliště: Březí

Re: Fortschritt E930/931

#2701 Nový příspěvek od Rison »

Tak hotovo, už jen odmastím víčka a střiknu do barvy. Převody chodí jak nové.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2702 Nový příspěvek od Killer Koly »

Rison : 8)
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Rison
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 24, 2019 4:53 pm
Bydliště: Březí

Re: Fortschritt E930/931

#2703 Nový příspěvek od Rison »

Tak trochu nestíhám na baráku, takže jsem se dlouho nedostal k tomu fofra složit a vyfotit. Tak tady je Obrázek
Ještě jsem stihl koupit brány za pár korun, jak převařím úchyt tak je blejsknu, jsou to domaděly, ale celkem poctivý.

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#2704 Nový příspěvek od Niko01 »

Rison píše:Tak trochu nestíhám na baráku, takže jsem se dlouho nedostal k tomu fofra složit a vyfotit. Tak tady je Obrázek
Ještě jsem stihl koupit brány za pár korun, jak převařím úchyt tak je blejsknu, jsou to domaděly, ale celkem poctivý.
Mmm,pekne,tuším tam máš 12 kola,jak ti to šliape snina.
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#2705 Nový příspěvek od malotraktor »

Kromě sečení a obracení používám taky 12 kola a je to výborný.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2706 Nový příspěvek od HONZAD »

Ty kola z Tery mě také zajímají. Mám je doma a v plánu je jejich přestavba pro Fortschrita. Jinak je vidět, že si s tim někdo vyhrál: plyn na páčce, výfuk v předu, předělaná páka řazení... 8)
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Rison
Příspěvky: 12
Registrován: pon čer 24, 2019 4:53 pm
Bydliště: Březí

Re: Fortschritt E930/931

#2707 Nový příspěvek od Rison »

S kolama fakt nevím, už jsem to tak koupil uvidíme co řekne podzimní orba jinak 1ka se zdá OK. A na 3ku to letí jak drak. Nemáte náhodou někdo navíc nastavovací těleso?

paphaa
Příspěvky: 56
Registrován: úte zář 24, 2013 11:20 am
Bydliště: Štúrovo

Re: Fortschritt E930/931

#2708 Nový příspěvek od paphaa »

Zdar,

potreboval by som radu. Strihlo mi polmesiac pod rotorom zapalka. Nič nového pod slnkom. Na tomto stroji (mám celkom troch fešákov)
sa to stalo prvýkrát. Neviem, ako to riešil majiteľ predo mnou, z párminutovej výmeny sa stala nočná mora. Za svätého nešlo vylúpnuť šrobovákom časť, čo zostala v oske.
Bežne nerobím unáhlené činy, po celom dni mi to asi zrejme až tak nepálilo - priamou brúskou som chcel vybrúskať zostávajúcu časť. Zrejme som si
ale dokatoval os kľuky. Hm.
Nechce sa mi poliť motor. Keby som zosúladil smerom k drážke správne magnet, dotiahol šrób a pribodol by som zváračkou, udržalo by to? Asi moc barbarské.

Uživatelský avatar
Niko01
Příspěvky: 644
Registrován: stř led 04, 2012 7:59 pm
Bydliště: Kúty

Re: Fortschritt E930/931

#2709 Nový příspěvek od Niko01 »

Tak to je blbe.Mal som to iste,neda sa to vytukat von spicatim malim majzlikom.
Hlavne to nezvaruj,to radcej rozobrat motor a vybrat von komplet klukovku alebo ju vymenit.
http://www.youtube.com/watch?v=5MrUadSy ... re=related
Video navod pre SIMSON motor - demontaz,montaz a nadstavovanie motora,prevodovka a karburator.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2710 Nový příspěvek od Killer Koly »

rozpulit motor a vyklepat necim ostrym a tvrdym, nic jineho nepomuze. pred vyklepanim strikni na klinek tekuty dusik nebo to aspon dej na noc do mrazaku, trochu se smrskne a pujde to lehceji. pokud by i to selhalo, tak jak pise niko: zasadne nesvarovat , ale pouzij lepidlo na zavity a z jedne strany to mazni (nesmi byt namazany cely kuzel, jen cast, nejde to pak dobre rozebrat)
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

paphaa
Příspěvky: 56
Registrován: úte zář 24, 2013 11:20 am
Bydliště: Štúrovo

Re: Fortschritt E930/931

#2711 Nový příspěvek od paphaa »

Ono tým brúskaním som asi rozšíril drážku na kľuke, tak origoš polmesiac bude už asi o ničom :(
Tak nič, v zime rozpolím a dostane novú kľuku. Hm.

Ďakujem.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2712 Nový příspěvek od Killer Koly »

kdysi jsem tu sliboval, ze namontuju 4Q motor o objemu 60 ccm. od nika jsem sehnal ctyrkvalt a konecne i 60 ccm valec a v nejblizsi dobe ho konecne po mnoha letech namontuju. zatim fotky zgeneralkovaneho a temer hotoveho motoru, jeste chybi gufera a papirove tesneni mezi karter a levou skebli. a neklame vas zrak, otackomer taky bude 8)

Obrázek
Obrázek
pist 40,9 mm
Obrázek

omlouvam se za kvalitu, je to focene mizernym mobilem
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

malotraktor
Příspěvky: 2052
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#2713 Nový příspěvek od malotraktor »

Zdar, čtyři kvalty jsou to poslední co bych potřeboval. Možná ta šedesátka. Je otázka jestli to zvýší výkon a nebo jen zkrátí životnost.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Fortschritt E930/931

#2714 Nový příspěvek od Killer Koly »

nejde o to, kolik kvaltu potrebujes ty, ale kolik jich potrebuju ja ;-)
vykon o moc nestoupne, spis tocivy moment a pravdepodobne nepatrne klesne spotreba. zivotnost se taky nezkrati (mimochodem, jak by se zkratila zivotnost na 25 let starem motoru, ktery uz je davno za planovanou zivotnosti????), je to dimenzovane. navic jsem udelal generalku (loziska ZKL made in CSSR!!! :pohar: zabalena ve voskovem papiru a v konzervacni vazeline a cele to bylo zatavene v igelitovem pytliku od mleka a naprosto netknute, bohuzel me nenapadlo to vyfotit) a ten motor me prezije.
v planu je jeste zpomalit prevod ve spodni preodovce a 12" kola...ale to bude az za moc dlouho
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 228
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#2715 Nový příspěvek od deyva »

Zdravicko chlapici, po delsi dobe pisu... Az jsem dojezdil :-D V motoru zacalo rachtat, pist ma vuli, komprese taky nic moc a tedka uz umrel uplne a kdyz to nakopavackou protocim, tak slysim takovej skripavej zvuk. Takze asi odesla klikovka a mozna valec taky zralej na vybrus. Kazdopadne - vzhledem k zatezi, pac casto rotavatoruju na plnej, davali jste nejaky tuningovy simsoni dily nebo tak neco? Kde se nejlip u nas nakupuji novy dily? Jen tak letmo jsem se dival a klikovka stoji kolem litru, takze puvodni plan dat mou na repas k Padalikovi asi nema moc smysl. Pasuje klikovka normalne ze 4Q simsonu? Nejsou tam treba jiny cepy nebo tak neco? Diky.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“