Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 231
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#3436 Nový příspěvek od deyva »

Tak nic, vzali si ho. Předtím jsem asi tomu stejnýmu pánovi psal dva měsíce zpátky přes bazoš a ani poslat nechtěl. Teďka jsem mu psal přes FB a že rezervováno a včera si to vyzvedli.

Takže stále sháním :)

Orešanec2
Příspěvky: 107
Registrován: stř říj 30, 2013 7:57 pm
Bydliště: Trnava

Re: Fortschritt E930/931

#3437 Nový příspěvek od Orešanec2 »

Chvilu to vyzeralo ze budem odhrnat sneh so strojom. Ale pockam kym sa to roztopi.
Pokojne, stastne a vesele vianoce :vanoce:

vlado333
Příspěvky: 151
Registrován: čtv čer 08, 2023 5:12 pm
Bydliště: Nováky

Re: Fortschritt E930/931

#3438 Nový příspěvek od vlado333 »

Presne to som včera hovoril žene, tu napadlo do 20 cm snehu a ako by mi bodla snehová fréza na Ferda. Dnes je len čľapkanica, celý dvor je jedno čľapkavé blatisko. Ani auto nedávam do garáže, ktorá je na konci dvora. Aj ja Vám kamaráti želám príjemné prežitie Vianočných sviatkov.

Uživatelský avatar
deyva
Příspěvky: 231
Registrován: pát úno 13, 2015 11:22 am
Bydliště: Brno-Venkov

Re: Fortschritt E930/931

#3439 Nový příspěvek od deyva »

Pěkné svátky chlapíci :)

vlado333
Příspěvky: 151
Registrován: čtv čer 08, 2023 5:12 pm
Bydliště: Nováky

Re: Fortschritt E930/931

#3440 Nový příspěvek od vlado333 »

Chlapci, veľa zdravia a šťastia v Novom roku.

vlado333
Příspěvky: 151
Registrován: čtv čer 08, 2023 5:12 pm
Bydliště: Nováky

Re: Fortschritt E930/931

#3441 Nový příspěvek od vlado333 »

Ferdu asi "osvietilo", štarujem ho len rukou a to len tak z ľahka a on na asi tretíkrát chytá. To mám asi k Vianociam od neho.

vlado333
Příspěvky: 151
Registrován: čtv čer 08, 2023 5:12 pm
Bydliště: Nováky

Re: Fortschritt E930/931

#3442 Nový příspěvek od vlado333 »

Chlapi, prosím Vás, len tak z hlavy, neviete aké tesnenie (asi fíbrové) ide pod ten krycí mozadzný šrobik, ktorý od spodu zakrýva trysku voľnobehu? Jedná sa mi o priemer (veľkosť) tohto tesnenia. V mojom prípade tam tí mudrlanti vo výrobe dali silikon namiesto tesnenia. V manuáli je to napísané veľmi neisto, hoci píšu o tomto tesnení, ale mne sa zdá, že to patrí k napúšťacej tryske (ihle) paliva do komory. Tá je taká hrubšia. Ďakujem.

Svinarov
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 28, 2024 4:00 pm
Bydliště: Rakovnik

Re: Fortschritt E930/931

#3443 Nový příspěvek od Svinarov »

Ahoj, všem.
Jsem tady dnes poprvé, jsem tu nový. Chci se zeptat, jestli mi někdo poradí. Koupil jsem E931 v nepojízdném stavu. Koupil jsem do něj novou cívku, svíčku, fajfku, kabel k fajfce, nový stejný typ karburátor s hadičkou a palivovým filtrem, vzduchovým filtrem. Jde krásně nastartovat, ale nedrží stabilní konstantní otáčky, takže ho musím držet na plný plyn, aby nechcípnul, ale motor stále pulzuje: na vteřinu vyskočí do plných otáček a hned chce zase chcípnout a najednou zase vystřelí do plných a takhle je to stále - přitom držím soustavně plný plyn, aby nechcípnul. Ve volnoběhu za chvíli chcípne. Nevím, ale prý to má ještě omezovač otáček a elektronické zapalování, pod plechařinou řídítek- ten je původní. Kladívka to v zapalování taky nemá.
Je mi 66 let a jako kluk jsem si vždy opravoval pionýra a motorky sám, vždycky jsem všechno v pohodě zvládnul, v Německu jsem dokonce na koleně dělal výměnu klikovky na Java 350, ale na tohohle Simsona, zdá se, nemám patrony.
Poradí mi někdo? Předem moc děkuji.

modráček
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Fortschritt E930/931

#3444 Nový příspěvek od modráček »

Tak vítej . Já bych vyměnil teď v zimě simeringy v motoru

vlado333
Příspěvky: 151
Registrován: čtv čer 08, 2023 5:12 pm
Bydliště: Nováky

Re: Fortschritt E930/931

#3445 Nový příspěvek od vlado333 »

Vitaj Svinarov. Píšeš, že si kúpil nový karburátor, ale napíš aj, aký je to typ, 16N1-11, alebo 16N3-4 a podobne. Či sa jedná o origo BVF, IFA, MZ, MZA alebo Čína a tak. Chalani tak skôr budú vedieť poradiť, lebo čína karbíky niektoré robia problémy. Samozrejme napíš, akú novú sviečku si namontoval. Mne tu chalani veľmi pomohli, pýtal som sa ich na každú hlúposť, možno si aj mysleli, že mi hrabe, ale ja som sa skutočne do Ferdu zažral, mal som radosť z každého pokroku na ňom.

Orešanec2
Příspěvky: 107
Registrován: stř říj 30, 2013 7:57 pm
Bydliště: Trnava

Re: Fortschritt E930/931

#3446 Nový příspěvek od Orešanec2 »

Ahoj Svinarov
Moj tip je tiez ze netesnia gufera na klukovke. Bude to chciet vymenit.

Svinarov
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 28, 2024 4:00 pm
Bydliště: Rakovnik

Re: Fortschritt E930/931

#3447 Nový příspěvek od Svinarov »

Ahoj, všem moc děkuji za dobré rady.
Gufera objednám a vyměním. Budu moc doufat, že to pomůže.
Co se týče nové svíčky, kterou jsem namontoval, tak je to NGK-B8HS (včera chytla i v mrazu bez problému, ale zase ten motor lítal od max. otáček do minimálních a stále dokola.
Co se týče karburátoru, tak původní tam byl BVF-16N1-11 a koupil jsem stejný, nový. A protože můj bratr má taky Fortíka, ale má na něm nový karbec BVF-16N3-4, tak jsem si ho vypůjčil, ale motor vykazuje neustále stejnou závadu - nedrží konstantní otáčky, pulzuje od max k min i když přidám plyn, třeba na doraz. Stejně se motor choval i se starým karburátorem. Z toho usuzuju, že to karburátorem asi nebude. Možná těmi gufery, nebo tou zvláštní elektronickou krabičkou pod krycím plechem řídítek, vedle zásuvky pro vlek. Nevím... Kladívka u zapalování ten můj Fortík nemá. S předstihem jsem radši nehýbal-nemám stroboskop.
Tak a teď "babo" poraď

vlado333
Příspěvky: 151
Registrován: čtv čer 08, 2023 5:12 pm
Bydliště: Nováky

Re: Fortschritt E930/931

#3448 Nový příspěvek od vlado333 »

Pokiaľ si skúšal aj bráchov karburátor a robí to isté, tak to karburátorom neni. Tá sviečka od NGK je moc dobrá. Ešte ma napadla jedna vec. Ako ti tečie palivo z nádrže do karburátoru? A dobre, ostáva to už len na zapaľovanie, ale ak slabučko, sedelo by to na palivový ventil (kohútik), v jednej chvíli palivo dochádza v plavákovej komore, tak ho dusí, palivo dotečie, trysky ho zoberú do sania, tak motor zreve a tak dookola. Ale ako chalani vraveli, je to síce divné, ale je to tak, otáčky idú hore aj keď sa zmes ochudobní. Preto pozri ten ventil, lebo sú v ňom najmenej 2 filtre a to jedno sitko ako slamka nad ventilom v nádrži a druhý odkalovač dolu pod pákou ventilu, tzv. sklenka, ale z plastu, čiernej farby. Pozri na to, možno aj to môže byť. Rozhodne daj vedieť.

Svinarov
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 28, 2024 4:00 pm
Bydliště: Rakovnik

Re: Fortschritt E930/931

#3449 Nový příspěvek od Svinarov »

Děkuju ti za odpověď, ale asi tě zklamu. Ten palivový kohout jsem namontoval také nový, předtím jsem ještě chemicky vyčistil nádrž, takže benzin teče z hadičky, při obou polohách, dostatečně. Vzduchový filtr je taky nový.
Teď jsem si vzpomněl, že, někdy v roce 1975, když jsme jezdili už na motorkách, jsem kamarádovi nasunul do palivové hadičky filtr z cigarety. Hadička byla žlutá, takže ten filtr v ní nebyl vidět. No a když jsme vyjeli, tak mu jeho Jawa 250 zdechla. Chvíli se v tom hrabal a mezi tím mu prokapal trošku benzin do karbesu a on nastartoval a jel. Po 100 metrech se situace opakovala - asi 3x, než jsem to už nevydržel a řekl mu to. Myslel jsem, že mě pak zabije.
No, ale už mám objednané gufera na klikovku, tak je zkusím vyměnit a když to nepomůže, tak bude závada určitě v elektrice. Pak bych Fortíka naložil a odvezl k odborníkovi na přístroje, k seřízení. Byla by to pro mne potupa, ale dál už nevím.
Pořád mi vrtá ale hlavou, jestli všechen problém nezpůsobuje ten elektronický omezovač otáček.

modráček
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Fortschritt E930/931

#3450 Nový příspěvek od modráček »


Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“