Fortschritt E930/931

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
ivo.simi
Příspěvky: 154
Registrován: pon kvě 24, 2010 11:02 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt E930/931

#136 Nový příspěvek od ivo.simi »

Zdravím koupím lištu na sekání, a vřetenovou sekačku (bubnovou) nevíte prosím kde ji sehnat? Děkuji za každé info meil: ivo.simi@seznam.cz děkuji :co?: :potlesk:

Uživatelský avatar
quidospacek
Příspěvky: 130
Registrován: sob bře 07, 2009 5:02 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Fortschritt E930/931

#137 Nový příspěvek od quidospacek »

ivo.simi píše:Zdravím koupím lištu na sekání, a vřetenovou sekačku (bubnovou) nevíte prosím kde ji sehnat? Děkuji za každé info meil: ivo.simi@seznam.cz děkuji :co?: :potlesk:
Vřetenová a bubnová sekačka NENÍ to stejné!!! :zly:

ivo.simi
Příspěvky: 154
Registrován: pon kvě 24, 2010 11:02 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt E930/931

#138 Nový příspěvek od ivo.simi »

kté vřetenové a bubnové....v originál manuálu tomu totiž říkali bubnová sekačka tak proto jsem psal vřetenová(bubnová). Jinak pánové je tu někdo z okolí Přerova a Olomouce??? Kde prosím brousíte lištu??? popřípadě nevykoumal již někdo bubnovou sekačku k tomuto stroji??? něco jako má VARI? děkuji za každé info :wink:

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Fortschritt E930/931

#139 Nový příspěvek od čudla »

Zdar,

já jsem z jižní moravy - Uherské Hradiště. Ale Olomoucko a Přerovsko mi taky není moc cizí. Jezdil jsem 4 roky do Lipníku na střední... :)

Lištu si brousím sám, není to problém. Jen když jsem to dělal poprvé, tak mi dalo celkem zabrat lištu zpátky složit... :pistol: Na bubnovku se chystám. Problém momentálně pro mě je pravoúhlá převodovka 1:1 solidních rozměrů a za přijatelnou cenu. Je možnost ještě udělat převod řemenem (do pravého úhlu) jak to má mountfield, ale to je jako poslední možnost když neseženu převodovku. Stačil by i kuželový převod z Ferdy, ale nemám druhý. Ten můj se mi nehce kazit kdyby se mi to nepovedlo. Takže kyby ste někdo měl převodovku nebo kuželový převod navíc a chtěly byste se ho zbavil za rozumný peníz, dejte mi prosím vědět.

ivo.simi
Příspěvky: 154
Registrován: pon kvě 24, 2010 11:02 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt E930/931

#140 Nový příspěvek od ivo.simi »

pro čudla: Ahoj tak Lipník znám moc dobře, chodil tam kámoš a moja. Chystám se do Starého města-prodávají tam náhradní díly na lištovou sekačku(žabky, držáky atd...). Napiš mi prosím na sebe kontakt a než bych tam vyrazil tak bych se ti ozval a domluvil se stebou aby jsi mi ukázal pár fíglů :-D (zajímá mě: předělávka elektriky na 12V, jak jsi pořešil to chlazení z elektrického hlediska, jak brousíš lištu atd....) Jestli tedy budeš mít chuť a čas. Jinak jsem zjistil, že tchán nakoupil i příslušenství :-) takže jsem relativně v klidu a čekám co ještě objevím v tom bordelu (tedy jeho uspořádání) :-)

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Fortschritt E930/931

#141 Nový příspěvek od čudla »

to: ivo.simi - mrkni na soukromé zprávy. Poslal jsem ti tam kontakt na mě. v Lipníku jsem chodil na bývalou ISŠE - Elektronku.

Jinak broušení sekačky proběhlo normální fričkou. Žádná věda...Seče jak divá...

Elektriku jsem na 12V nepředělával, už to byl simson s 12V. Jen jsem natáhl novou kabeláž a napojil jednu cívku na světla a druhou na ventilátor + cívka na zapalování. Já si myslím že 6V soustava taky není špatná... Akorát nevím zda 6V poskytovalo taky bezkontakt...

trk-frk michal
Příspěvky: 181
Registrován: ned lis 23, 2008 8:22 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt E930/931

#142 Nový příspěvek od trk-frk michal »

Zkusím přidat detaily lišty pro FORSCHRITT
Přílohy
S6301177.JPG
S6301176.JPG
S6301175.JPG
S6301173.JPG
S6301170.JPG
S6301169.JPG
Co nejde urvat silou, jde ještě větší silou. Co upadne, to tam nepatří......

Orešanec
Příspěvky: 370
Registrován: čtv led 01, 2009 12:29 pm

Re: Fortschritt E930/931

#143 Nový příspěvek od Orešanec »

čudla píše:to: ivo.simi - mrkni na soukromé zprávy. Poslal jsem ti tam kontakt na mě. v Lipníku jsem chodil na bývalou ISŠE - Elektronku.

Jinak broušení sekačky proběhlo normální fričkou. Žádná věda...Seče jak divá...

Elektriku jsem na 12V nepředělával, už to byl simson s 12V. Jen jsem natáhl novou kabeláž a napojil jednu cívku na světla a druhou na ventilátor + cívka na zapalování. Já si myslím že 6V soustava taky není špatná... Akorát nevím zda 6V poskytovalo taky bezkontakt...
Ano su aj 6V bezkontaktne zapalovania. S kontaktnym zapalovanim Simson to uz musi byt riadne stary motor. Pokial funguje 6V sustava, jediny dovod na zmenu moze byt pouzivanie privesneho voziku z auta. Inak to je v pohode.
Zmena je mozna.

ivo.simi
Příspěvky: 154
Registrován: pon kvě 24, 2010 11:02 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt E930/931

#144 Nový příspěvek od ivo.simi »

Pánové pár postřehů :-) pro ujasnění :
- z 6V na 12V chci z důvodu chlazení motoru - ventilátor na 6V nemůžu sehnat :-/ , jelikož se to při sečení přehřívá jak blázen - vyřeším to tím že máme i MF 70 spolu s mulčovačem a jelikož seno je mi na obtíž , volba je jasná. Jelikož tchán nebyl moc na údržbu musel jsem vyčistit žebra a vyfoukat ventilátor - pak jsem už ale nesekal tak nevím
- kdyby náhodou někdo z vás věděl, kde sehnat kladívkový mulčovač za holdra A 10 tak bych byl moc vděčný cena do 17tis (pohon přes kardan).
- myslel jsem že budu muset dokupovat žabky, ALE jelikož jsem dělal debordelizaci garáže a našel další lištu + dva spodky a 1 vrch tak mám vystaráno 8) . Mám jen dotaz viz příspěvek s fotkami nademnou: mám dvě lišty jedna má žabky stejné jako ta na obrázku a druhá má žabky stejně dlouhé(spodek vrch)....je v tom nějaký rozdíl??? Já osobně si myslím že není ?
- Stavil se u mě známí a také mi doporučil to nabrousit fryčkou ----HOTOVO
-Momentálně čekám na zprovoznění Mf 70 neháže jiskru asi kondík nebo cívka:-( a pak hurá mulčovat
- Forschrittika budu používat na sníh a na půdu, sečení mu moc nesvědčí....ale uvidíme

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#145 Nový příspěvek od malotraktor »

Přehřívání asi taky způsobuje to, že sání do karbecu prochází stejnou skříní jako výfuk. Tak to předehřívá nasávaný vzduch. Už jsem to tady psal a některý kolega (ČUDLA) to tady má i s fotkou, hodně pomůže jiný výfuk přímo na motoru. Včera jsem před sečením udělal "tuning" : provrtal jsem díru do té části výfuku, která vede do té komory co tvoří přímo rám. Víc to řve, ale s přehříváním jsem problém neměl. On ten výfuk nejde vůbec vyčistit a při stáří těch strojů je asi u každého už trochu ucpaný tím se motor špatně vyplachuje a logicky se přehřívá.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Fortschritt E930/931

#146 Nový příspěvek od čudla »

Lepšímu chlazení bezkonkurenčně pomůže když se shodí všechny ty nesmyslné plechy kolem válce a hlavy...+ se dodá ventilátor a je to v poho... :smich: Pokud je tam ale chcete mít (jako já) tak doporučuji od těch plechů vyházet to dřevěné obložení. Doteď jsem nepochopil proč tam je a jaký to má vlastně vliv na růst brambor... :shock: :nene: Já jsem to vyřešil tak, že jsem tam nechal nezbytné kousky pro vypodložení - aby plech nelétal. Docílil jsem tím rozhodně lepší cirkulaci vzduchu než předtím(viz obrázky na str.9). Pak se mi ale zdálo že se mi tam bije vzuch od přídavného ventilátoru a ventilátoru u zapalování :vztek: tak jsem vzal vrtačku a vyvrtal jsem "pár" dír v krytu válce. Koupil jsem teplejší svíčku a je to o hodně lepší. Jen řeším problém v tom, že když vyjedu asi 3 Km do kopce a pak 100 m z kopce, tak na těch 100 metrech mi to nechce udržet volnoběh a zdehne mi to. Počkám asi půl minuty-nastratuju a je vše OK...Nerozumím tomu :vztek:
Chtěl bych Vás moc poprosit, mohly byste sem někdo hodit podrobnější fotky obraceče-shrnovače sena? potřeboval bych vidět jak je tam dělaný převod a nějaké míry by mi pomohly. A jak se stím vůbec zarábá.... to funguje jako shrnovač a pak se něco udělá a je to jen obraceč??? Prosím o bližší info. Chtěl bych si něco takového udělat...nebo co Vy používáte na shrabování sena...Díky moc Čudla

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#147 Nový příspěvek od malotraktor »

Svíčku snad studenější, nebo se pletu?
Obraceč se mi málem dvakrát podařilo koupit. Poprvé jsem zaváhal a podruhé mě někdo přeplatil. myslím si, že funguje tak, že podle toho z které strany jedeš tak to seno přehazuješ a nebo zužuješ pruhy na kkterých to seno leží. Na obraceči se asi nic nepřepíná. Na jiných jednoosákách to snad někdo má tak by nám to mohl vysvětlit.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Fortschritt E930/931

#148 Nový příspěvek od čudla »

možná jsem to napsal špatně :( . Myslím svíčku která snese větší teplotu. Nevím jestli ji mám nazývat teplou nebo studenou... Opravdu by mě zajímalo jak ta hrabačka pracuje...Jeslti ji má cenu shánět nebo si ji postavit. já jsem měl taky dvě šance - jednu jsem propásl a druhá nabídka byla někde z čech a pán mi ji nechtěl nechat nijak poslat. Kdybych pro ni měl jet, tak...

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Fortschritt E930/931

#149 Nový příspěvek od Zetor »

K tomu obraceči. Viděl jsem v chodu obraceč na MF a to oba typy, jak pásový, tak paprskový. Vím že nejsme ve vlákně MF ale Fortschritt. Pane Malotraktor, ten paprskový jsem viděl kousek od Vás na louce pod silnicí na červené MF 70, myslím že víte o koho jde. Myslím, že režim shrnování/obracení se liší jen otáčkami rotoru obraceče. Na obracení je otáček víc, aby se seno trochu rozhodilo. U shrnování je otáček méně, seno se jen shrne vedle rotoru a zarazí se o plachetku, která se tam dá přidělat. Já žádný obraceč nemám, takže bohužel nic nenafotím. Hledal jsem nějaké video na youtube.com, ale nic jsem nenašel.
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

malotraktor
Příspěvky: 2034
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Fortschritt E930/931

#150 Nový příspěvek od malotraktor »

Ten rotační obraceč na MF má soused a nějak nadšený z toho není, je to prý dost makačka na ruce. Asi taky proto si pořídil za traktor TON.
Někdo tady uvažoval o rotační sekačce před Fortschritta, pokud se podaří to vymyslet hlásím se o informace jak na to. S origo lištou jsem sice spokojený, ale jednorotorová bubnová by byla možná lepší.
Nevěř všemu co si myslíš

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“