Můj nový stroj - motorobot M6

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
juango
Příspěvky: 59
Registrován: pon úno 04, 2013 12:18 pm
Bydliště: OSTRAVA

Můj nový stroj - motorobot M6

#1 Nový příspěvek od juango »

Zdravím všechny příznivce zemědělských a jiných strojů.
Úplnou náhodou se mi zmínil kolega jestli nechci jeho M6ku za cenu šrotu. V té chvíli jsem ani nevěděl o jaký stroj se jedná. Po obhlídce M6ky jsem byl ihned rozhodnutý, že ji musím mít. Po dovezení domů jsem ji očistil a provedl drobné opravy aby byla provozuschopná viz. přiložené fotky. Chci ještě jednou poděkovat Tomovi, který mi bleskově poslal manuál a katalog ND. M6ka je r.v.1962, má veškeré výrobní štítky, chybí pouze kryt motoru. K motorobotu mám ještě originální disky + pneu, které po renovaci teprve namontuji.

Zdraví Juango - ZETOR 3545, půdní fréza 1940, Stadiony S1 a S11, 2 x Jawetta 551 a další
Přílohy
DSC01357.JPG
DSC01361.JPG
DSC01359.JPG
DSC01355.JPG
DSC01354.JPG

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#2 Nový příspěvek od Tom »

Nemáš zač, je to snad nejzachovalejší kousek, jaký jsem viděl. Jak to uvidí Chobotek, tak bude nadšený ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#3 Nový příspěvek od jarynfira »

Tak tě tady zdravím a blahopřeji ke stroji. Ten návod bys mě mohl taky poslat. Mail je jaryn.fira@seznam.cz. Letos v zimě jsem tenhle stroj i s vlečkou dostal a budu ho dávat do pořádku. Máš k němu i ten vozíček se sedadlem?
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
juango
Příspěvky: 59
Registrován: pon úno 04, 2013 12:18 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#4 Nový příspěvek od juango »

Bohužel příslušenství k M6ce skončilo ve šrotě. Sháním originální kapotu a ten vozíček - kdyby snad někdo věděl.
Tady je odkaz od Toma na návod, příslušenstvi a katalog ND M6 : Příspěvek : Jednoosý malotraktor M6 - strana 4

Juango

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#5 Nový příspěvek od Tom »

Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
juango
Příspěvky: 59
Registrován: pon úno 04, 2013 12:18 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#6 Nový příspěvek od juango »

Pro fandy motorobotu M6 jsem na YouTube umístil video s názvem : MOTOROBOT M6 STUDENY START. Uveřejnil jsem to proto, abych ukončil dohady o problematických startech popruhem. Olej nad píst nekapu, stočím kousek papíru z obalu od vajíček, namočím do nafty, zapálím, sfouknu, zašroubuji a musí chytit napoprvé. Podotýkám, že mám špatnou trysku - nevrže, tudíž špatně rozprašuje.

Juango

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#7 Nový příspěvek od chobotek »

A kdybys vyměnil hlavu za přímovstřikovou, můžeš si odpustit i tu pakárnu s papírkem. Stačí zatáhnout... Původnost stroje sice lehce utrpí, ale uživatelský komfort vzroste.
Obrázek
Jinak má Tom pravdu, pěkná fréza!
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#8 Nový příspěvek od Thomasson »

Pěknej stroj, hlavně ať slouží!!! ;-) 8)

Uživatelský avatar
juango
Příspěvky: 59
Registrován: pon úno 04, 2013 12:18 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#9 Nový příspěvek od juango »

Druhou hlavu s přímým vstřikem včetně trysky a držáku mám, ale vzhledem k originalitě a k tomu, že se starty nemám problém tak ji nechávám do foroty. S tím doutnákem je pouze první start, potom chytá celý den bez doutnáku. Původně jsem neměl řemen z M6ky a tak jsem ji startoval krátkým řemenem z TK10ky (taky bez problémů). Až bude čas, uveřejním fotky nálezového stavu mé M6ky, aby jste si mohli udělat obrázek sami - nebyla to žádná leštěnka u stoletého dědy v garáži! Juango

Uživatelský avatar
juango
Příspěvky: 59
Registrován: pon úno 04, 2013 12:18 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#10 Nový příspěvek od juango »

Tady posílám slíbené fotky původního (nálezového) stavu. Na motorobot spadla střecha stodoly, pršelo a sněžilo na něho než byl konečně vysvobozen a začala renovace. A vo tom to je. Juango
Přílohy
DSCI0435.JPG
DSCI0432.JPG
DSCI0431.JPG
DSCI0429.JPG

Uživatelský avatar
juango
Příspěvky: 59
Registrován: pon úno 04, 2013 12:18 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#11 Nový příspěvek od juango »

A současný stav zachráněné M6ky. Juango
Přílohy
DSC01397.JPG
DSC01395.JPG
DSC01392.JPG

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#12 Nový příspěvek od chobotek »

To vypadá, že měl zavařené stavění klečí. To už jsi opravoval? Ta barva kol... mělo by to vypadat takto:
Obrázek
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
juango
Příspěvky: 59
Registrován: pon úno 04, 2013 12:18 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#13 Nový příspěvek od juango »

Stavění klečí je hodně poškozené, nejde opravit, jedině vyměnit. Kola v originál barvě mám, ale ta moje je podstatně oranžovější než na tvém fotu. Juango

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#14 Nový příspěvek od chobotek »

Originál barva je žlutá. Oranžovou se stane časem, díky použitému pigmentu, viz karta odstínu.
Přílohy
Foto.0065.jpg
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
juango
Příspěvky: 59
Registrován: pon úno 04, 2013 12:18 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: Můj nový stroj - motorobot M6

#15 Nový příspěvek od juango »

Pneu mám 6,00-16 BARUM Tractor, ty jsou doufám originál? Ta barva je opravdu oranžovější, (je to vidět na středu náboje kola) mohu nafotit. Ty disky, které jsem použil už byly obroušeny a natřeny červenou barvou. Bylo to pro mě pohodlnější, ale jinak mám dvě sady náhradních originál disků + nové pneu. Juango

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“