Bubnová sekačka od mountfielda Perla

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
zbynek_
Příspěvky: 144
Registrován: ned úno 10, 2013 5:18 pm
Bydliště: Humpolec

Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#1 Nový příspěvek od zbynek_ »

Asi 4 roky vlastním tuto sekačku. Seče se mi s ní docela dobře, ale štve mě to že místama kouše a neseče čistě. :-/ Soused jí má taky a taky už na to upozornil. Je to ještě ten starší model se třemi noži na bubnu. Minulý týden jsem se byl podivat v mountfieldu a všiml jsem si že nyní dělají tyto sekačky se čtyřmi noži, a některé i se šesti noži. Tak mne tak napadlo co kdybych na tu mojí nějaký ten nůž přidal jestli by se kvalita sečení nezlepšila. Co myslíte, nemá tady na foru někdo podobnou zkušenost s touto sekačkou? :friends:

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#2 Nový příspěvek od FandaP »

Přidat můžeš - ale musí být na bubnu symetricky, jinak bude strašně vibrovat.

Jestli to bude mít vliv na sečení nevím. Mám podobnou (robot), má tři nože a seče jakžtakž.

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1222
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#3 Nový příspěvek od kaja.h »

Ahoj, my máme dakr. Je to podobný určitě víš o co jde. Má to tady víc lidí. No a řikáme tomu Žvatlostroj !!!!! Neseče, ale žvatlá. Nože tam snad ani nepřidávej. Dva pánové už to zkoušeli a žádnej velkej efekt. Jeden ze 2 na 3 a druhej ze 3 na 6 nožů. Já osobně jsem to vyladil tak, že jsem zpomalil pojezd. Nová větší řemenice. Těd to docela už seče.
Jede traktor, je to Zetor 3011

zbynek_
Příspěvky: 144
Registrován: ned úno 10, 2013 5:18 pm
Bydliště: Humpolec

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#4 Nový příspěvek od zbynek_ »

No právě, zdá se mi že to moc utíká. Bud to chce zvetsit otacky nebo zmensit pojezd...ani nevím jak je to vtom podvozku řešené, zkoušel jsem to jednou rozebrat, ale nepodarilo se mi sundat ani spodní talíř jak to bylo zarezle. :prace:

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#5 Nový příspěvek od FandaP »

Možná by bylo řešením i zvýšit rychlost otáčení bubnu, ale bacha na výkon motoru.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#6 Nový příspěvek od DYK »

Dovolte mi, abych i já napsal nějaké ty svoje postřehy. FandaP a Kaja.h mají žací disk bubnové sekačky od jednoho - stejného výrobce. Je pozitivní zjištění, že už pochopil, že dva nože na disku v této kategorii je nesmysl a Dakr se třema seče dobře. Je také fakt, že Dakr je hlavně při porovnávání při sečení "rychlejší" což určitě pro daný porovnávací účel v dané hmotě plní svůj účel bezezbytku. Ovšem ne vždy si lze vybírat co se poseče a co ne. Proto jeho rychlost může být problém v prvních senosečích, kdy je hmoty nejvíc. Pokud množství hmoty přibrzdí disk pod určitou obvodovou rychlost zase to neseče. Ne bezúčelně proto mají některé jednoúčelové bubnové sekačky možnost volby dvou pojezdových rychlostí. Výrobci mívají dobře spočítané převody na buben a tedy obvodové rychlosti, proto bych se zaměřil spíše na pojezdovou rychlost. Také bych se zaměřil na nastavení motoru!! Je zcela běžné, že se na motoru provozem změní nastavení max. otáček směrem dolů, no a pak může být pojezd i nulový jak není dostatečná rychlost na nožích prostě to neseče. Že se seče na "plný plyn" snad psát nemusím. Připomínám také bezchybné uložení žacích nožů!! Ne že se některý schová pod disk nebo do disku a už nevyleze. Musejí se volně otáčet po celých 360° a nikde neváznout. Jejich ostření je taky snad jasná věc.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1169
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#7 Nový příspěvek od Lišák1 »

Přesně jak píše DYK, sice přesně tenhle typ neznám, ale všechny tyto sekačky postrádají otáčky, oproti traktorových sekačkám se to točí jak navolnoběh. Rozhodně pomůže snížit rychlost pojezdu, u těch nožů se dá jěště pomoci výměnou nožů za delší, pokud projdou všude po obvodu. Čím jsou delší, tím jsou těžší, mají větší odstědivou váhu a nezalézají tak rychle do bubnu.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1222
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#8 Nový příspěvek od kaja.h »

Trošku delší nože také máme. A kolik má asi tak otáček ta rotačka za traktory???
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1169
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#9 Nový příspěvek od Lišák1 »

Záleží na typu, až 6000 a tady máš kolem 1900
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#10 Nový příspěvek od Atlan »

No to je odvazme, povedzme ze obvodova rychlost ma byt od 60-80m/s tak si to prepocitajte kolko mate.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#11 Nový příspěvek od DYK »

Jenže ono při tom počítání záleží na průměru disku žacího bubnu, pak teprve lze počítat obvodové rychlosti. Jiné otáčky bubnů bude mít dvojbubnovka BDR 700 Jikov, a jiné třeba Dakr s jedním bubnem o záběrou 60 cm. Tato sekačka má otáčky bubnů kolem dvou tisíc. Je to asi sekačka Wirax.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#12 Nový příspěvek od staník »

Tu Perlu mám. Seče celkem fajn nízkou trávu a ostrýma kudlama. Jakmile ale zajedu do vysokých travin tak je to samej podkus. To už je na to lepší MFka.
Další věc je ten počet a délka nožů. Soused si taky stěžoval a prodejce ji vzal a přehodil mu buben za ten novější s víc noži.
Navíc tam dal nějaké delší a má to posečený pěkně.
Jo a taky bych se poptal kde a za kolik ty nože do Perly kupujete?
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1169
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#13 Nový příspěvek od Lišák1 »

Mohu vám dát typ na ty nože: Kovovýroba Boch Luděk,t.č. 481624157 -Výroba kos, žabek, nože do bubnovek, nýty, prsty
Posílá na dobírku, vyrobí i podle vašeho nákresu za rozumné ceny. Má i výbornou kvalitu, co jsem od něj koupil, to drží. Já ty prodloužené kupoval za 45,-kus.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1222
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#14 Nový příspěvek od kaja.h »

Staníku, vem starou katrovou pilu no a vyrob si je sám. Nebo nech vypálit na automatu. Budeš spokojenej.
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#15 Nový příspěvek od staník »

Myslíš že bych to zvládl doma :shock: Čím v tak tvrdým materiálu udělám díru :-/
Nevím to si asi radši koupím, taky bych to mohl mít v noze.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“