Bubnová sekačka od mountfielda Perla

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
malotraktor
Příspěvky: 2069
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#31 Nový příspěvek od malotraktor »

Tohle bylo na těch nožích
Obrázek
Nevěř všemu co si myslíš

Slávek55
Příspěvky: 471
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#32 Nový příspěvek od Slávek55 »

Ne,to tam určitě nepatří a vypadá to,že bývalý majitel to vysekal z té plachty,co má za úkol urovnávat trávu do řádků.Asi si myslel,že když se nože nebudou mít možnost otáčet,tedy schovat před překážkou či proto,že jsou tupé ,tak to bude lepší.Není to pravda.Nůž se odstředivou silou vždy vrací do vysunuté polohy,Pravda je,že když je nůž mírně-podotýkám mírně delší-je ta odstředivá síla větší.Ale velká síla může i sekačku zničit či utrhnout nůž a způsobit úraz dost daleko,snad i 30 merů.Nůž seče nejlépe,když má roh ostří ještě pravoůhlý či mírně zaoblený,ale pokud má nůž již na rohu radius nějakých R15-R20 tak neseče,protože ho stébla tvrdší trávy schovají do bubnu.

malotraktor
Příspěvky: 2069
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#33 Nový příspěvek od malotraktor »

Ten majitel to určitě nedělal. Ty nože to nezablokuje možná trochu zpomalí. Zkoušel jsem to bez nich a seče dobře. Spodní talíř jsem s trochou násilí sundal. Jedno ložisko šlo těžko tak jsem je vyměnil. Šrouby byly na šroubovák, vyměnil jsem je za imbus.
Nevěř všemu co si myslíš

malotraktor
Příspěvky: 2069
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#34 Nový příspěvek od malotraktor »

Neznám tyhle stroje podrobně, ale napadlo mě, že mohl být ten horní talíř zevnitř něco jako polaminovaný a všechno se postupně oloupalo a tohle zůstalo.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2213
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#35 Nový příspěvek od winch »

Tie podložky tam patria, sú tam od výroby, údajne sú tam kôli tomu, aby tam nebol kov na kov, aby sa nevydieralo uloženie na tanieri. Tie skrutky na šrobovák, mi tiež dali zabrať, prečo tam nedávali imbus od výroby by som rád vedel. To horné ložisko na tom spodnom tanieri mi odišlo asi dvakrát. Ona je tam krytka, no od trávy a prachu sa vyderie, a ložisko zahrdzavie. Voľakedy som tam dorobil dvojitý labyrint, a na čelá labyrintu som dal naolejované filcové krúžky, odvtedy je pokoj.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

malotraktor
Příspěvky: 2069
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#36 Nový příspěvek od malotraktor »

Jako díl jsem to nikde nenašel. Dám mu tam ty tři zpět i když si myslím že tam už v tomto stavu velký význam mít nebudou.
Nevěř všemu co si myslíš

vlado333
Příspěvky: 151
Registrován: čtv čer 08, 2023 5:12 pm
Bydliště: Nováky

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#37 Nový příspěvek od vlado333 »

Ja mám tiež Perlu BDR 581 z MTF, a viem, že spodný plávajúci tanier je uchytený asi 6 šrobami na plochý šrobovák, čo je problém uvoľniť. Treba si kúpiť nárazový šrobovák, ktorý sa zastrčí do drážky šrobu a z vrchu sa uderí kladivom po rukoväti, ktorá priamočiary úder (pohyb) zmení na točivý moment šrobovaku. Stojí okolo 10 €. Ale deň vopred a podľa možnosti aj viackrát to nastriekať uvoľňovačom. Inak neviem, resp. viem prečo tam nedali šroby torx s takou istou hlavičkou. No predsa, aby sme si to sami neopravovali, nie?! A torxy sa ľahko povolia. Inak nože som kupoval vlani, alebo predvlani, našiel som ich na nete vtedy po 0,79€/ks. Teraz stoja asi 1,20 €/ks, presne si nepamätám. A podľa mňa logické je, čím dlhšie, tým je väčšia odstredivá sila a váha znásobené ťažšie sa schovajú. Ale samozrejme, aby neboli až tak dlhé, žeby preťali koleso, na to bacha. Inak o tých podložkách z plachtoviny ukladania trávy sa mne niečo vynára v pamäti, tiež som sa čudoval odkiaľ to vypadlo, ja si myslím, že to tam dávali preto, aby pri predvádzaní výrobku kupujúcemu nabili do hlavy, že je stroj tichý. Ono to tlmí hluk nožov. Inak nože treba aj brúsiť!!! Inak bubon dostať aj kúpiť nový, vlani stál okolo 60 €. A je možnosť si vybrať, či 3, alebo 4 nožový.

vlado333
Příspěvky: 151
Registrován: čtv čer 08, 2023 5:12 pm
Bydliště: Nováky

Re: Bubnová sekačka od mountfielda Perla

#38 Nový příspěvek od vlado333 »

Ta textilná látka má aj názov TLUMIČ HLUKU NOŽŮ . Skoro som padol na riť. Toto je skopírovano z manuálu a dielenskej príručky, vid odkaz
https://www.motorjikov.com/wp-content/u ... 5316SP.pdf

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“