Přestavba PF-62 na 63D

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Přestavba PF-62 na 63D

#136 Nový příspěvek od Tom »

Jestli se dobře dívám, tak disky jsou čtyřdírové, takže ten stahovák ze stodvacítky by měl sedět ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Ladislav Bém
Příspěvky: 214
Registrován: sob říj 23, 2010 8:41 am
Bydliště: Štěpkov

Re: Přestavba PF-62 na 63D

#137 Nový příspěvek od Ladislav Bém »

Tom píše:Jestli se dobře dívám, tak disky jsou čtyřdírové, takže ten stahovák ze stodvacítky by měl sedět ;-)
Doufám :) dííííík

Uživatelský avatar
Ladislav Bém
Příspěvky: 214
Registrován: sob říj 23, 2010 8:41 am
Bydliště: Štěpkov

Re: Přestavba PF-62 na 63D

#138 Nový příspěvek od Ladislav Bém »

Tak bubny jsou dole 8) , ale ty pakny to je fiasko :'( .
Némá někdo skušenosti s nanejtováním obložení z něčeho jinýho,nebo mě napadlo,že ve nVelkým Meziříčí je lepí,ale to je zase pro mě moc zdlouhaví.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Přestavba PF-62 na 63D

#139 Nový příspěvek od Tom »

Z toho výfuku bych měl obavy... známý takhle měl "komín" na TK a otřesama mu do vytrhlo šrouby z válce, takže sháněl nový válec, pak mu do toho neseděl píst, takže z toho měl celý nový výbrus.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Přestavba PF-62 na 63D

#140 Nový příspěvek od chobotek »

Ten výfuk je prasárna. Aspoň šroubek na vypoštění oleje tam je? (No jo, i kdyby tam byl, kdo to bude dělat, že?)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Ladislav Bém
Příspěvky: 214
Registrován: sob říj 23, 2010 8:41 am
Bydliště: Štěpkov

Re: Přestavba PF-62 na 63D

#141 Nový příspěvek od Ladislav Bém »

chobotek píše:Ten výfuk je prasárna. Aspoň šroubek na vypoštění oleje tam je? (No jo, i kdyby tam byl, kdo to bude dělat, že?)
Já tam mám pro jistotu kohoutek :)
Dodám foto 8)

Packard
Příspěvky: 186
Registrován: ned úno 14, 2010 7:43 pm

Re: Přestavba PF-62 na 63D

#142 Nový příspěvek od Packard »

Ať je tam šroubek nebo kohoutek,obávám se že to bude mít vliv na velkou spotřebu. Mýdla a pracího prášku ..

Uživatelský avatar
Ladislav Bém
Příspěvky: 214
Registrován: sob říj 23, 2010 8:41 am
Bydliště: Štěpkov

Re: Přestavba PF-62 na 63D

#143 Nový příspěvek od Ladislav Bém »

Packard píše:Ať je tam šroubek nebo kohoutek,obávám se že to bude mít vliv na velkou spotřebu. Mýdla a pracího prášku ..
No já jsem pod koleno u válce dal smerem dolu asi tak 15cm pulcoulky s kolínkem a pod to ten kohoutek,že bych to sem tam jako odkalil,no uvidim,starej vejfuk tam mužu dát vždycky.Když mě na tom právě sere jak to čadí do ksichtu

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Přestavba PF-62 na 63D

#144 Nový příspěvek od chobotek »

Ten véfuk je... Jednak je namáhané válec od vibrací a na takové páce je otázka, kdy něco povolí. A pak záleží, kde se s tym bode jezdit. Jedna haluz a je to jasné. Já beru jednoosáka na záhumenky a podobné. Lidi majó většinó zorané pod stromama, aj my sme to tak měli. No schválně, su zvědavé, jak dlóho to tam vydrži.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Ladislav Bém
Příspěvky: 214
Registrován: sob říj 23, 2010 8:41 am
Bydliště: Štěpkov

Re: Přestavba PF-62 na 63D

#145 Nový příspěvek od Ladislav Bém »

chobotek píše:Ten véfuk je... Jednak je namáhané válec od vibrací a na takové páce je otázka, kdy něco povolí. A pak záleží, kde se s tym bode jezdit. Jedna haluz a je to jasné. Já beru jednoosáka na záhumenky a podobné. Lidi majó většinó zorané pod stromama, aj my sme to tak měli. No schválně, su zvědavé, jak dlóho to tam vydrži.
Já to mám naštěstí bez stromků a ten vejfuk je pod druhym kolenem podepřenej od příruby a pak vo kus dál nahoru i roura od rámu co drží nádrž.Čas ukáže no ;-)

Toms
Příspěvky: 61
Registrován: sob úno 28, 2009 8:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba PF-62 na 63D

#146 Nový příspěvek od Toms »

:'( Čuste chlapi měl bych tady na vás velikou prosbu, zda by tady byl někdo tak hodný a nafotil a poměřil (pruměry a délky) jak ma vypadat vyfuk, sání a hlavně příruba mezi motor a převodovku? Před nedávnem jsem koupil motor 1D80A jelikož je bez sáni a vyfuku. Nejvíce mě trápi přiruba. Vůbec totiž nevím rozměry a hlavně tloušťku te přiruby, motor totiž půjde na pf 61. Moc děkuji za odpověď a popřípadě fotky mi můžete poslat na e-mail Rysanek.Tomas@seznam.cz

Uživatelský avatar
PRAKTIK
Příspěvky: 673
Registrován: stř čer 02, 2010 7:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Přestavba PF-62 na 63D

#147 Nový příspěvek od PRAKTIK »

Chcem prerabať PF 62 na PF 63D kedže je tu už take vlakno chcem sa opytať či nebude vadiť zakladateľovy vlakna keď budem davať pripadne otazky a fota z opravy a prerabky TU. :red:

Toms
Příspěvky: 61
Registrován: sob úno 28, 2009 8:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba PF-62 na 63D

#148 Nový příspěvek od Toms »

Chlapi měl bych dotaz nechal jsem si udělat go kliky, vybrus, pist¨kroužky pistno čep atd. mam to poskladané hotové nachystané ale zustal jsem viset u jedné věci jak mam natahnout olej do kliky v brožuře je psano že odvzdušnění olejového čerpadla je velmi zdlouhavé a ja ani nevím jestli je plně funkční nemate nahodou někdo na to nějakou fintu?? jak ho třeba vyzkoušet? Předem díky za odpověď

miloš91
Příspěvky: 27
Registrován: pát kvě 17, 2013 2:23 am
Bydliště: Vyškov

Re: Přestavba PF-62 na 63D

#149 Nový příspěvek od miloš91 »

Zdravím, potřeboval bych radu. Mám benzínovou pfku a chci ji předělat na pfd-63. Motor 1d80 už mám, přírubu originál jsem po dlouhé době sehnal ale nejde mi nasadit na motor přez spojku. Může mi někdo poradit jakou spojku popř. Setrvák mám shánět? Děkuji

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Přestavba PF-62 na 63D

#150 Nový příspěvek od chobotek »

Vyfoť motor ze strany setrváku - podezření, že je to setrvák pro spojku Š1202.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“