Mountfield MS 19

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Paja
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 10, 2007 11:49 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Mountfield MS 19

#1 Nový příspěvek od Paja »

Tak to je mùj menší pomocník, vìtší bude pøedstaven pozdìji v rubrice Traktory domácí výroby.

Toto je motokultivátor MS 19, využívaný jako traktor pro pøevážení malých nákladù (døevo, kamen, hlína), nebo pøi sklizni na zahradì.
Kára je doma dìlaná, kola použita z Trabantu.

Technické parametry:

Motor Briggs&Stratton, 206 ccm, 3,6 kW/5 HP
2 rychlosti vpøed, 1 vzad
váha 45 kg

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Petr 55
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 04, 2007 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#2 Nový příspěvek od Petr 55 »

Zajímalo by mì, kde se ty Mountfieldy vlastnì dìlají? Jestli je nìjaká výrobna nìkde u nás, nebo se to odnìkud dováží? Zajímavé je, že pøíslušenství k tìmto frézám vypadá všechno stejnì. Používá se podobné pro Vari, pro Mountfieldy, pro rùzné Balcary a jiné všemožné znaèky. Jestli to vyrábí jedna firma, nebo to kopèí jeden od druhého? :-/
Ferda Mravenec - můj vzor.

Uživatelský avatar
6911
Příspěvky: 935
Registrován: čtv črc 12, 2007 12:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#3 Nový příspěvek od 6911 »

mame z moutfildu podobny - myslim ze ten nas je akorat novejsi
a mame ho na sekani a podle me stoji dost za hovno!

Uživatelský avatar
Paja
Příspěvky: 11
Registrován: úte črc 10, 2007 11:49 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#4 Nový příspěvek od Paja »

My ho koupili v roce 1995, to tu u nás teprve Mountfield rozjíždìl. Vypadá to, že konstrukce je dìlaná v Èesku, i pøíslušenství (rotaèní sekaèka DAKR), pouze motory jsou Amerika. Bìhá parádnì, pouze jednou se trošku pøipekl ventil, jinak super pomocník. 8)

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

#5 Nový příspěvek od Karel »

Dìlá to firma MS Kultibud Benešov nebo Beroun. Ony ty mìsta sou kousek od sebe tak je tojedno. A moc velky pomocnik to neni bo když s tim dìlam tak sem nadøeny vic ja než stroj :)

Uživatelský avatar
6911
Příspěvky: 935
Registrován: čtv črc 12, 2007 12:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#6 Nový příspěvek od 6911 »

Karel píše:Dìlá to firma MS Kultibud Benešov nebo Beroun. Ony ty mìsta sou kousek od sebe tak je tojedno. A moc velky pomocnik to neni bo když s tim dìlam tak sem nadøeny vic ja než stroj :)
presne tak => je lepsi si sehnat nejaky maly stary malotraktor a k tomu listovku a jses na tom mnohem lepe jak s mouitfieldakem s jedno/ 2bubnovkou

Uživatelský avatar
radar
Příspěvky: 447
Registrován: pát črc 06, 2007 10:32 pm
Bydliště: pardubicko
Kontaktovat uživatele:

#7 Nový příspěvek od radar »

kluci mám proti tomu pouze jedno pøevod øemenem a cena za cenu frézy mám MF-70 i s lištou
ZETOR it´s life style

Uživatelský avatar
Rendy9999
Příspěvky: 1642
Registrován: stř črc 04, 2007 12:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#8 Nový příspěvek od Rendy9999 »

nikdy jsem nebyl pro tyto masinky ale v nouzy jsem zjistil ze to neni zas tak spatne, seridit riditka pluh dost zavazi a jedese

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

#9 Nový příspěvek od Dvordy »

taky máme tuhle mašinku doma. Tedy dvì. U první zaklepal motor, protože na klice nejsou ložiska ale jenom pouzdra a vybìhalo se to. Druhou táta nìkde dostal a ta zatím funguje. Jinak na to pouzíváme dvoububnovou sekaèku a s tou jsou také jenom problémy. Zlatá MF.

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 4463
Registrován: stř črc 04, 2007 6:20 pm
Bydliště: Prostějovsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Nový příspěvek od Roman »

Já si pøed mìsícem za velice dobré peníz koupil MS 06 a zatím na to nemužu nadávat. Vyorával sem s tím ertepla a co za brázdy to udìlalo, pohoda. Jen sem mìl ruky vytahany jak orangutan. Pøi bránování sem za to fikl dvì støední brány a valil jak tank. Ale ètyøkolka je ètyøkolka.
http://www.traktorista.estranky.cz
Zetor 5718
domádo new holland TCE 45 r.v. 2009
motorobot PF 61 r.v. 1957
kultivátor MS 06 r.v. 1995

Uživatelský avatar
Petr 55
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 04, 2007 11:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#11 Nový příspěvek od Petr 55 »

Já mám frézu jugoslávské výroby, je to diessel 12 koní. S rotavátorem se dìlá výbornì, lišta je u toho prstová s velkým zábìrem a na louce bez pøekážek poseèe za chvíli velkou plochu, ale orat s dvoukolkou je porod. To se musím pøed výkonem velice posilnit, prože vím, že shodím nejménì dvì kila, než poorám dodávaným obracákem políèko 50 krát 10 metrù. Pluh musím co nejdøíve pøizpùsobit k traktorku, protože s frézou se prostì orat nedá. A to ta moje je ještì dosti solidní a tìžká. Nedovedu si pøedstavit orat s Montfieldem nebo s Vari. :smich:
Ferda Mravenec - můj vzor.

Uživatelský avatar
6911
Příspěvky: 935
Registrován: čtv črc 12, 2007 12:09 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#12 Nový příspěvek od 6911 »

podle me je nejhorsi cena komponentu / nahradnich dilu protoze to je mountfield
+ z vlastnich zkusenosti vim z ty naovladas sekacku, ale ona tebe
kdyz obcas sekam (at uz drive 2bubnovkou tak ted jednobubnovkou) u nas tak se mnou skuba ze strany na stranu:) => tezka ovladatelnost

Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 295
Registrován: ned črc 08, 2007 11:18 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#13 Nový příspěvek od Honza »

Asi jsi moc lehkej :friends:
Jinak ceny náradních dílù v této firmì jsou skuteènì nadstandardní.
6911 píše:podle me je nejhorsi cena komponentu / nahradnich dilu protoze to je mountfield
+ z vlastnich zkusenosti vim z ty naovladas sekacku, ale ona tebe
kdyz obcas sekam (at uz drive 2bubnovkou tak ted jednobubnovkou) u nas tak se mnou skuba ze strany na stranu:) => tezka ovladatelnost
HAJÍ. Říkají, že jsem flegmatik, ale mně je to stejně jedno.

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

#14 Nový příspěvek od Karel »

"Nadstandartni" to si øekl hezky :smich: kdyby to moje heblo ms 06 chtìl nìkdo koupit tak mu to rad støelim.

santacek
Příspěvky: 137
Registrován: stř srp 29, 2007 6:16 am
Bydliště: Nove Mesto na Morave

ms19

#15 Nový příspěvek od santacek »

Zdravim chlapci,ja mam doma ms19 s dvoububnovkou.Spokojenost je celkem velika,sice ze zacatku jsem trochu bojoval snad ze vsim,ale po mensich upravach rotacky to myslim celkem jde!!Motor je celkem dobrej,cice by to chtelo o chloupek vic vykonu,ale to se neda nic delat?Na rotavator si taky nemuzu stezovat,celkem to taky slape dobre.Ohledne nahradnich dilu tak to je s cenou katastrofa!!!!!!!!

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“