Motor Honda GSV, GCV

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
horachlap
Příspěvky: 16
Registrován: ned pro 02, 2012 11:44 am
Bydliště: Brněnsko

Motor Honda GSV, GCV

#1 Nový příspěvek od horachlap »

Dobrý den, zvažuji koupi malotraktoru Vari. Sestavu je možno zakoupit s motorem Honda poloprofi GSV a "normálním" motorem GCV. Jaký je mezi nimi rozdíl v servisování? Jak velký je rozdíl v životnosti těchto dvou motorů?
Jikov posazený na převodovce Agzat

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Motor Honda GSV, GCV

#2 Nový příspěvek od Tom »

GSV na klice kuličkové ložiska, GCV kluzná ložiska. A pro příště prve hledej ve starších příspěvcích, pokud nenajdeš tak teprve zakládej nový. Toto už se tu řešilo několikrát.
Jak to uvdidí DYK, tak bude šťastný a samým štěstím to tady zamkne :smich:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motor Honda GSV, GCV

#3 Nový příspěvek od DYK »

Nechám to zde takto nějakou dobu, než se nový člen rozkouká. Radost samozřejmě mám, ale to je hold asi život , no. Ovšem dotaz mi přijde pro tazatele jako zásadní a pro mnoho nových uživatelů je zásadní, proto potlačí nějakou tu začátečnickou "administrativní" chybu. Navíc toto forum, díky svému těžce nabytému kreditu, by mělo i těmto novým "kolegům" být nápomocno, aby se v důvěře sem vložené nezklamal. Já teda aspoň za jednoosáky spolu s ostatními se o to pokusíme. Třeba sám navrhne "co s tím"a zařadíme to. Takže vítej chlape jak hora.
Nemá cenu to zde vypisovat stále dokola doporučuji přečíst http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 22&t=34744 tam by mělo být vše podstatné, pokud něco chybí dořešíme zde a moje doporučení? Pokud je vůle,finance a tak, pak koupit motor GSV. Upozorňuju však dopředu, že neúdržbou a hlavně nestabilizací paliva v době odstávky stroje dojde hlavně vždy na začátku nové sezony k jistým problémům s chodem motoru a je jedno je-li to ten, či onen motor. Jen doufám, že co se nákupu celého stroje týká, tak jde o Vari Global.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
horachlap
Příspěvky: 16
Registrován: ned pro 02, 2012 11:44 am
Bydliště: Brněnsko

Re: Motor Honda GSV, GCV

#4 Nový příspěvek od horachlap »

Děkuji všem za odpověď. Jsem "rád", že se mi podařilo udělat takovou radost z mého dotazu. Hodinu jsem hledal problematiku motorů. Vidím, že špatně. Dyku, děkuji za uvedené vlákno. Už to mám prostudovaný. To je přesně to, co jsem chtěl vědět. Ale dát padesátku, to už je doopravdy mooooc.
Jikov posazený na převodovce Agzat

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motor Honda GSV, GCV

#5 Nový příspěvek od DYK »

No tak já myslel, že jsi nakloněn koupi i té GSV motor.jednotky až se dozvíš co potřebuješ. Já z tebe nechci páčit všechny způsoby používání, ale třeba by tě výběr "slabšího motoru mohl mrzet, nevím. Popisu "tvé situace" jsi se moc nevěnoval, asi záměrně a já ji z tebe a ze slušnosti páčit nebudu. Máš k tomu asi svoje důvody. Je to na tobě a s tou "radostí" si nelam hlanu. Třeba zde pořešíme i něco, co se dřív nenapsalo. Tehdy taky nebyl na trhu Vari Global. A to je zhledem k obsluze výměny hlavně kol za rotavátorové díly úplně něco jiného a ...... a vůbec.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motor Honda GSV, GCV

#6 Nový příspěvek od DYK »

NO a to je všechno, co nám napíšeš horachlape?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
horachlap
Příspěvky: 16
Registrován: ned pro 02, 2012 11:44 am
Bydliště: Brněnsko

Re: Motor Honda GSV, GCV

#7 Nový příspěvek od horachlap »

Ahoj vespolek, omlouvám se za pozdější reakci. Byl jsem mimo domov. Tak jen pro upřesnění, na co míním používat Vari Global, který je nyní s motorem GCV 160 (v akci do konce roku). Používat ho chci na svoz dřeva z lesa, více, méně ježdění po lesních cestách. Žádný přeložený vozík, prostě pohoděnka. Naprázdno do kopečka, plný obráceně. Možná to tak skutečně nevypadá, ale samostudiu jsem věnoval dost. Proto moje prvotní otázka na odborníky. Prostudoval jsem rozdíl mezi hobby a poloprofi motorem . Co se životnosti týká, moc velký rozdíl to teda není Snad následná oprava je ve prospech poloprofi. Ještě jsem studoval motory Jikov, ale zřejmě pořídím Hondu. Dá se předpokládat, že těch osm let motor vydrží a mezitím se dá pořídit i nějaká náhrada.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Motor Honda GSV, GCV

#8 Nový příspěvek od Tom »

Pořídit náhradu za jakoukoliv Hondu není problém, veškeří světoví výrobci (ať už značkoví nebo no name) vyrábí ty motor se stejnými přírubami a hřídelemi, aby byly nahraditelné a zaměnitelné.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

chobotek
Příspěvky: 10599
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Motor Honda GSV, GCV

#9 Nový příspěvek od chobotek »

Svoz dřeva je dosti jednoúčelové užití pro tak variabilní stroj. Něco jiného je taky v plánu? Jinak bych asi uvažoval o něčem jiném za méně peněz nebo výkonějším za stejně peněz.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
horachlap
Příspěvky: 16
Registrován: ned pro 02, 2012 11:44 am
Bydliště: Brněnsko

Re: Motor Honda GSV, GCV

#10 Nový příspěvek od horachlap »

Zvažoval jsem ledacos. Jsem limitován místem pro parkování a právě Vari se mi jeví nejlépe. Určitě se za stejný peníze dá pořídit vojenský UAZ, ale kam s ním?
Jikov posazený na převodovce Agzat

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Motor Honda GSV, GCV

#11 Nový příspěvek od DYK »

Tak samostudiu jsi věnoval podle sebe dost, ale jestli v tvém porovnání dvojnásobná životost motoru GSV proti GCV není moc velký rozdíl, pak jsi samostudoval dosti. http://www.vari.cz/motory-honda-gsv.html. Samostudiem lze také vyčíst, co všechno se na deklarované životnosti podílí. Tedy rozdíly mezi motory. A upřimně a obecně, pokud je skladovatelnost nějakého stroje hlavním kritériem pro jeho výběr, může se stát, že budeš celkem rychle po nákupu mrzutý. No a konečně co těch náhrad motoru týče, není to tak jednoduché jak by se zdálo.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Packard
Příspěvky: 186
Registrován: ned úno 14, 2010 7:43 pm

Re: Motor Honda GSV, GCV

#12 Nový příspěvek od Packard »

Jestli zvažuješ něco fakt jen na dřevo tak já skončil momentálně u tohodle a jsem nadmíru spokojen http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 10&t=49243
Začal jsem s Terrou,pak Vari s Jikovem ten jsem zaměnil za GSV-190,pak PF-62,tu jsem pak předělal na diesel 1D-80. Pak se po dlouhé době podařilo to Tj-čko a pokud mohu srovnávat tak to nyní splňuje to co jsem stále očekával. Pořízení za pakatel,spotřeba zanedbatelná,odveze levou zadní to kde se Varina silně potila a motor je ještě netknutý,rok výroby 1968 ..

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Motor Honda GSV, GCV

#13 Nový příspěvek od Tom »

No a měl bys půlku TKčka. Pokud by se ti k tomu podařilo sehnat hnaný návěs NNH-8, tak bys měl celé TK, a ještě s korbou ;-) akorát se slabším motorem.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

chobotek
Příspěvky: 10599
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Motor Honda GSV, GCV

#14 Nový příspěvek od chobotek »

Sehat NNH-8? :D Pokud vím, tak ho chci já, kment a kdoví kdo ještě. A ještě se žádný na prodej neobjevil. Teda, kromě té dlouhé roury bych podvozek měl a jednou... No nic.
O Vari s jakýmkoliv čtyřtaktem toho moc napsat nemůžu, mám jen starší kusy s motory Jikov, ale naprosto souhlasím s Packardem. TJ-6,5 skoro nežere (za letošek jsem vyjel necelých deset nádrží a to jezdím skoro furt - návěs, pluh, rotavátor), utáhne asi trojnásobek a motor Tě přežije.
Mimochodem, tjčko parkuju vedle UAZe. S návěsem zabere určitě víc místa jak UAZ a Vari s návěsem na tom bude jen o cosi lépe. Aby při skladování zabralo méně místa, musel bys soupravu rozpojit a návěs skladovat nastojato. A upřímně, Tobě se chce do lesa pro 3-4 metráky dřeva? Nebo k tomu plánuješ nějaký samodomo návěs?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Motor Honda GSV, GCV

#15 Nový příspěvek od Tom »

Sím, já chci taky NNH-8 ;-) Sehnat k němu tažný prostředek je už sranda :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“