motorobot pf-62

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7123
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: motorobot pf-62

#181 Nový příspěvek od mastnacek »

Vzduch filt je cistej? Koleno ke karbecu nefouka nekde?

Martin.J
Příspěvky: 15
Registrován: stř čer 01, 2022 10:47 am
Bydliště: Č.Těšín

Re: motorobot pf-62

#182 Nový příspěvek od Martin.J »

Jo-vzduchový filtr jsem vyčistil, rozebral celý karbec,vyčistil ho a vyfoukal trysky i kanálky. A u kolínka jsem nikde netěsnosti nezjistil.

Martin.J
Příspěvky: 15
Registrován: stř čer 01, 2022 10:47 am
Bydliště: Č.Těšín

Re: motorobot pf-62

#183 Nový příspěvek od Martin.J »

A karburátor který tam mám má číslo 2654. Nevím jestli je vůbec původní-nebo aspoň vhodný.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: motorobot pf-62

#184 Nový příspěvek od chobotek »

No a výkon ten motor má? Třeba jsou to jen přehnaná očekávání od starého motoru s mnohem větší setrvačnou hmotou proti moderně.

thovt: to je úplně jedno, jaká je povrchová úprava válce, píst s takto malou vůlí se prostě utáhne a sebelepší drsnost tomu nepomůže. Vůle 0,02–0,04 mm na 100 mm průměru je tak na termoregulační řešení pístu.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Martin.J
Příspěvky: 15
Registrován: stř čer 01, 2022 10:47 am
Bydliště: Č.Těšín

Re: motorobot pf-62

#185 Nový příspěvek od Martin.J »

Výkon jsem ještě neměl možnost vyzkoušet. Koupil jsem ji jen na orbu a orat se chystám až na podzim. A při jízdě po prázdnu toho moc nezjistím. A nesrovnával jsem to s moderními stroji,ale s pfkami které jsem viděl na videích při práci na netu. Jinou možnost srovnání bohužel nemám.

Martin.J
Příspěvky: 15
Registrován: stř čer 01, 2022 10:47 am
Bydliště: Č.Těšín

Re: motorobot pf-62

#186 Nový příspěvek od Martin.J »

A ten motor leze pomalu do otáček i při neutrálu na místě.

jean
Příspěvky: 3054
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: motorobot pf-62

#187 Nový příspěvek od jean »

sviečka má akú farbu? Toto by mohla byť aj prebohatá zmes, tiež to nechce do otáčok.

Martin.J
Příspěvky: 15
Registrován: stř čer 01, 2022 10:47 am
Bydliště: Č.Těšín

Re: motorobot pf-62

#188 Nový příspěvek od Martin.J »

Svíčka má načernalou barvu-ale nevypadá že by byla moc zanesená. Dával jsem tam teď novou N17. Zjistil jsem ještě že ten karburátor co tam mám je na jawu 350/634 a Čz 175. Pokud předchozí majitel nechal ten karbec tak jak byl v původním stavu,tak asi pfku neukrmí když ta má 318ccm. Nevíte někdo jaké trysky by tam měly být pro pfku?

jean
Příspěvky: 3054
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: motorobot pf-62

#189 Nový příspěvek od jean »

Ked je načernalá, tak to máš bohaté. 26 mm difuzor ten motor nakrmi v pohode, šak to nemá žiadne otáčky. Skôr môže byť opačný problém, že to dáva moc. 0rígo je aký priemer difuzora?

Martin.J
Příspěvky: 15
Registrován: stř čer 01, 2022 10:47 am
Bydliště: Č.Těšín

Re: motorobot pf-62

#190 Nový příspěvek od Martin.J »

Jaký je průměr originál difuzoru nevim. Jak se dá na karburátoru snížit bohatost směsi? Mohl bych to vyzkoušet.

jean
Příspěvky: 3054
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: motorobot pf-62

#191 Nový příspěvek od jean »

Na hrubo zmenou zarezu na ihle, cim nizsie je ihla, tym chudobnejsie - pozor na to, aby si to nezadrel, 2t ide na chudobnu zmes moc pekne, len sa prehrieva a malo maze. Na jemno zmenou hlavnej a ciastocne aj volnobeznej trysky. Najprv by si mal zistit, aky difuzor ma original a ake su v nom trysky. A hlavne znova skontrolovat vsetko ostatne predtym, ako sa zacnes rypat v karbeci

mastnacek
Příspěvky: 7123
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: motorobot pf-62

#192 Nový příspěvek od mastnacek »

Martine, ted se me to nechce hledat, ale podivej se do prirucky k motoru tam je oznaceni karburatoru. Jsou i nejaky tabulky po internetu jikovackejch karbosu. Tam najdes potrebny informace.

Martin.J
Příspěvky: 15
Registrován: stř čer 01, 2022 10:47 am
Bydliště: Č.Těšín

Re: motorobot pf-62

#193 Nový příspěvek od Martin.J »

jean píše: pát čer 24, 2022 9:03 am Na hrubo zmenou zarezu na ihle, cim nizsie je ihla, tym chudobnejsie - pozor na to, aby si to nezadrel, 2t ide na chudobnu zmes moc pekne, len sa prehrieva a malo maze. Na jemno zmenou hlavnej a ciastocne aj volnobeznej trysky. Najprv by si mal zistit, aky difuzor ma original a ake su v nom trysky. A hlavne znova skontrolovat vsetko ostatne predtym, ako sa zacnes rypat v karbeci
Jehlu už jsem zvedl o jednu drážku protože mi to střílelo do karburátoru. A po zvednutí jehly to přestalo. A na ty trysky kouknu-diky 8) . Tou změnou hlavní trysky myslíš výměnu?

Martin.J
Příspěvky: 15
Registrován: stř čer 01, 2022 10:47 am
Bydliště: Č.Těšín

Re: motorobot pf-62

#194 Nový příspěvek od Martin.J »

mastnacek píše: pát čer 24, 2022 9:07 am Martine, ted se me to nechce hledat, ale podivej se do prirucky k motoru tam je oznaceni karburatoru. Jsou i nejaky tabulky po internetu jikovackejch karbosu. Tam najdes potrebny informace.
Děkuji za rady-zkusím to všechno pohledat ;-)

jean
Příspěvky: 3054
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: motorobot pf-62

#195 Nový příspěvek od jean »

MartinJ, zavolaj k tomu niekoho, kto tomu aspon trochu rozumie. Menis nastavenia bez toho, aby si tusil, co to spravi

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“