Terra

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Terra

#1 Nový příspěvek od Brendak »

Kdyz se to tady na foru vsechno tak skatulkuje. Rozhodl jsem se zalozit samostatne vlakno pro Terru. My mame Terru od roku 1971 , tak snad se najdou dalsi majitele.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#2 Nový příspěvek od Brendak »

Minuli tyden jsem byl znamim orat zahradku. Tak dodavam foto po prijezdu.

Tu korbu od voziku delal kdysi otec a byl to puvodne vozik za Terru. Primo na korbu byly pridelane kola a oje. Ted je to uz jinak.

Motor je na fotce svagruv , protoze na nasem se pri orani odlepilo spojkove oblozeni.

Prevodovku na fotce jsem minulou zimu generalkoval , protoze odeslo spodni lozisko na svisle hrideli. To je u Terri slabina , ze ta hridel pri orani tlaci na spodni lozisko. A kdyz se lozisko rosype , tak hridel vyjede ven a vytlaci to spodni vycko. Olej pak vytece do oraneho. U Vari to myslim tak neni. Tam pri orani hridel tlaci na horni lozisko. Ale nejsem si jisty jestli to tak je.
Přílohy
P1020315.JPG
P1020314.JPG

Uživatelský avatar
pirat
Příspěvky: 1569
Registrován: stř led 02, 2008 8:41 pm
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#3 Nový příspěvek od pirat »

Brendak píše:Minuli tyden jsem byl znamim orat zahradku. Tak dodavam foto po prijezdu.

Tu korbu od voziku delal kdysi otec a byl to puvodne vozik za Terru. Primo na korbu byly pridelane kola a oje. Ted je to uz jinak.

Motor je na fotce svagruv , protoze na nasem se pri orani odlepilo spojkove oblozeni.

Prevodovku na fotce jsem minulou zimu generalkoval , protoze odeslo spodni lozisko na svisle hrideli. To je u Terri slabina , ze ta hridel pri orani tlaci na spodni lozisko. A kdyz se lozisko rosype , tak hridel vyjede ven a vytlaci to spodni vycko. Olej pak vytece do oraneho. U Vari to myslim tak neni. Tam pri orani hridel tlaci na horni lozisko. Ale nejsem si jisty jestli to tak je.
kolik stim tak poores a mas za to jeste nejake prislusenstvi ??? hod sem nake foto jestli jeste mas z praci nebo prislusenstvi ????

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#4 Nový příspěvek od Brendak »

Otec s tim oraval kazdy rok zahradu asi tak 15 krat 60 m. Mozna vetsi. To si myslim ze je na tu Teru docela dost. A je to zaber na ruky. Ja to oru traktorem.

Ja s tim oru nasi zahradu 5 krat 25m. A je to za hodinku hotove.

Prislusenstviho mame hodne. Original i delane. Planuju sem postupne davat fotky. Ale zatim nemam nic nafocene.

kozel
Příspěvky: 195
Registrován: stř říj 22, 2008 2:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Terra

#5 Nový příspěvek od kozel »

Tak daj aspon nejake fotky prislusenstva alebo aspon napis co vsetko mas..... kukni do vlakna Pa50 ja mam tiez nejake prislusenstvo ale zatim maalo... a kolik ma ta prevodovka rychlostí?

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#6 Nový příspěvek od Brendak »

Prevodovka ma 2 rychlosti dopredu a zpatecku.
Dnes jsem vyfotil Terru s listovou sekackou. Motor na fotce je z roku 1971. Je tam jeste vysoke hrdlo na otvoru do nadrze. Takze se pri jezdeni nevyliva benzin. Vedle byl takovy kominek na sani vzduchu. Kdyz jsem daval novy vzduchovy filtr , tak jsem ho oddelal. Protoze nove je to resene jinak.
Listovou sekackou secu travu pod stromama v sadu. Nesece to nijak zazracne , ale do sadu to staci.
Přílohy
P1020364.JPG
P1020363.JPG
P1020362.JPG

kozel
Příspěvky: 195
Registrován: stř říj 22, 2008 2:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Terra

#7 Nový příspěvek od kozel »

Jaky má ten motor obsah? a do jakej hlbky s tym ores? ja som zvedavy na moju pa-cku ako sa bude chovat ked za nu dám pluh.... uz som to skusal na kusku a docela to islo...

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#8 Nový příspěvek od Brendak »

Motor nevim jaky ma obsah. Musim se podivat do knizky. Ale zpravovali jsme barak , tak nevim jestli ji najdu. Moc hludoko s tim neoru. Odhadem neco pres 10 cm. Kdyz to budes zkouset , tak hodne zalezi na nastaveni pluhu. A na tom aby nebylo sucho , ale ani ne blato.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#9 Nový příspěvek od Brendak »

Objem motoru jsem nezjistil , ale vykon je 2,21 kW.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#10 Nový příspěvek od DYK »

120ccm.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#11 Nový příspěvek od Brendak »

DYK píše:120ccm.
Hledal jsem to na stitku , ale nebylo to tam napsane. Knizka k motoru neni k nalezeni. Mam jen knizku k prevodovce a k prislusenstvi.

kozel
Příspěvky: 195
Registrován: stř říj 22, 2008 2:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Terra

#12 Nový příspěvek od kozel »

Ja sem mnel na Pa-cke napisany vykon 2 kw ked mnela 50ccm. Vcil je to 80-ka a to nevim...

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: Terra

#13 Nový příspěvek od Johny1490 »

Ja sem mnel na Pa-cke napisany vykon 2 kw ked mnela 50ccm. Vcil je to 80-ka a to nevim...
No teraz tam mas presne 3,8k :friends:

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#14 Nový příspěvek od Brendak »

kozel píše:Ja sem mnel na Pa-cke napisany vykon 2 kw ked mnela 50ccm. Vcil je to 80-ka a to nevim...
Je to divne , ale opravdu je tam napsany vykon 2,21 kW. :-/ To je asi 2,9 k. 3k ma pionyr pri 50 ccm. Jeste se budu muset nekde podivat.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#15 Nový příspěvek od Brendak »

Co se tyka vykonu , tak jsem nasel jen motor na novou Terru. Je tam ctyrtaktni motor Honda o objemu 160 cm3 a ma vykon 4,1 kW.

Pri hledani vykonu motoru jsem nasel zajimave fotky.

V roce 1969 koupila nynejsi firma Vari licenci od firmy Gutbrod na vyrobu Terry.

Foto predchudce Terry od f. Gutbrod z roku 1969.
000640_52_003691[1].jpg
Foto rotacni kypric Terra 1970. My ji mame z roku 1971.
000645_52_003726[1].jpg
Foto lodni motor Terra.
000643_52_003712[1].jpg
Foto vyrobniho zavodu z roku 1975 s Marxem , nebo Engelsem na voziku. :D :D :D
000638_52_003677[1].jpg

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“