Terra

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
matus3011
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 22, 2016 6:28 pm
Bydliště: kosice

Terra

#1006 Nový příspěvek od matus3011 »

Nazdar chcel by som sa opýtať, mám novú sviečku a terra mi neide naštartovať (skúšal som 7 sviečok a nedávajú mi iskru). Poradíte mi čo môže byť problém a ako sa dostanem k zapaľovaniu (pod obežným kolom ventilátora) neviem uvoľniť maticu zotrvačníka. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#1007 Nový příspěvek od Brendak »

Při povolování té matice si dej pozor ať nevylomíš jak já některou lopatku ventilátoru. Na matku jsem nasadil ořech a tuším šroubovák šprajcl do ventylátoru a lopatka byla včudu. Ale už si nepamatuju jak jsem to povolal potom.

J.Pucera
Příspěvky: 523
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#1008 Nový příspěvek od J.Pucera »

já si vyrobil klíč ;-)
http://jozzan.rajce.idnes.cz/VARI_syste ... avek02.jpg (ještě nebyla navařená páka)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#1009 Nový příspěvek od Atlan »

Maticu povolis vzduchovou utahovacou pistolov alebo elektrickou. V servise a pneuservise maju
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Sany
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 26, 2015 7:53 am
Bydliště: Turnov

Re: Terra

#1010 Nový příspěvek od Sany »

nebo pouzij figl s provazem.Vyndat svicku, sjet pistem do dolni uvrati, otvorem pro svicku nastrkat do valce provaz co se vejde, ale nech koukat konec ven(pradelni snuru, nebo podobny, co nepousti chlupy). Pak staci nasadit orech a plynulym otacenim matici povolit. Kousek to pujde lehce a pak se dno pistu opre o provaz a matice se povoli. Zadne rany, jen plynule povolit. pak vytahnout provaz a je to.
stejne se povoluji spojky na pilach a krovinorezech... mam to vyzkousene a funguje to pekne

tomikcvrcek
Příspěvky: 13
Registrován: sob črc 02, 2016 4:33 pm
Bydliště: Semily

Re: Terra

#1011 Nový příspěvek od tomikcvrcek »

Já mám doma Tera vari sistém a k tomu taky spousta příslušenství. minulí rik na podzim jsem si vyrobil na sníh pěknou radlici. krásně vyhrnue. je lepsi nez original. Protoze jsem si ji udělal na tu velkou převodovku. Protože originální je na tu malou převodovku na sekačku. A ta nemá spátečku narozdíl od ty velké. Motor je obsah: 2takt 90. a 4taktje honda 200 na který je akce s víměnou dvoutaktu za čtyřtakt a doplatkem 11 000 Kč.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#1012 Nový příspěvek od DYK »

Ukaž oba motory. Jak ten s obsahem 90 tak Hondu 200. Já je nikdy neviděl.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

J.Pucera
Příspěvky: 523
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Terra

#1013 Nový příspěvek od J.Pucera »

Originální radlice lze zapojit k velké převodovce za použití správného adaptéru.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#1014 Nový příspěvek od DYK »

Který se jmenoval ASRA/U. Objednací číslo:3936 Ale není již dostupný, protože pro převodovky DSK 317 je radlice odpružená ASR 1000.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
kovboj2000
Příspěvky: 136
Registrován: sob lis 26, 2011 2:21 pm
Bydliště: Levice, Slovensko

Re: Terra

#1015 Nový příspěvek od kovboj2000 »

Nemáte niekto návod, ako upraviť motor TERRA alebo motory z kosačiek najčastejšie typu TECUMSEH alebo BRIGGS STRATON na pohon člnu? Kdesi som to videl, noha, zvislý hriadeľ, pravouhlý prevod a lodný šroub.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Terra

#1016 Nový příspěvek od Tom »

No já jsem to snad viděl i jako originál, ale myslím, že to byl originál Gutbrod. Takže když to seženeš, tak na to byl měl motor z Terry a snad i Vari sedět.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Terra

#1017 Nový příspěvek od DYK »

Byl to originál s lodním šroubem a uchycení na zrcadlo lodi. Nahoře klasika uchycení na motor. Jen ovládání plynu se muselo předělat, protože pochopitelně to na lodi nemohlo být s řidítkama jak je známe.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Terra

#1018 Nový příspěvek od Brendak »

Na první stránce je fotka , ale není tam moc vidět. Je zkopírovaná myslím ze stránek historie Vari. Možná na originálu půjde vidět víc.

liborm
Příspěvky: 243
Registrován: sob dub 10, 2010 3:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Terra

#1019 Nový příspěvek od liborm »

To vypada ze tam riditka ma. Akorat slozeny

plaichman
Příspěvky: 8
Registrován: pát říj 21, 2016 2:47 pm
Bydliště: Podolí u Brna

Re: Terra

#1020 Nový příspěvek od plaichman »

Zdravím, psal jsem sice už i do sekce Manuály, ale nevím, jestli si tam toho někdo všimne. Napíšu i sem svoji prosbu, bo tady to žije :) mohl by někdo prosím někam hodit manuály na T20 a další příslušenství? Z Vari stránek sice stáhnout jde, ale je bez obrazků a to je mi k ničemu a odkazy v sekci manuály už nefungují. Díky moc za pomoc

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“