Robi Rekord 151

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Robi Rekord 151

#1 Nový příspěvek od čudla »

Zdarec,

hledal jsem na tomoto foru něco o strojovně Robi Rekord 151 a bohužel jsem nic moc nenašel.

Před pár dny jsem tuhle strojovnu koupil a chtěl bych se o ní něco víc dozvědět atd...

Je tu někdo kdo tenhle stroj má, nebo měl? Máte někdo skušenosti s touhle zahraniční terou? Nějaký návod, papíry atd...?
Na tomto stroji mě zaujalo hned několik věcí:
- hrozně se podobá tuzemské teře - Vari a přece je jiný
- solidně masivní převodovka a komponenty - mohl by to být dobrý stroj
- zaskakuje mě na tomto stroji že má jikovácký motor. Čekal bych ůplně něco jiného...
Soudím že jsem teru zachránil před jistou smrtí kdesi na mlatevně... Bohužel se mi nedaří připojit fotky :vztek:

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Robi Rekord 151

#2 Nový příspěvek od čudla »

Tak, tady jsou první fotky ještě od původního majitele.

Opravdu nikdo nikdy neviděl tento stroj?
Přílohy
3.JPG
2.JPG
1.JPG

jofi
Příspěvky: 25
Registrován: sob led 07, 2012 4:00 pm
Bydliště: slovensko

Re: Robi Rekord 151

#3 Nový příspěvek od jofi »

čudla píše:Zdarec,

hledal jsem na tomoto foru něco o strojovně Robi Rekord 151 a bohužel jsem nic moc nenašel.

Před pár dny jsem tuhle strojovnu koupil a chtěl bych se o ní něco víc dozvědět atd...

Je tu někdo kdo tenhle stroj má, nebo měl? Máte někdo skušenosti s touhle zahraniční terou? Nějaký návod, papíry atd...?
Na tomto stroji mě zaujalo hned několik věcí:
- hrozně se podobá tuzemské teře - Vari a přece je jiný
- solidně masivní převodovka a komponenty - mohl by to být dobrý stroj
- zaskakuje mě na tomto stroji že má jikovácký motor. Čekal bych ůplně něco jiného...
Soudím že jsem teru zachránil před jistou smrtí kdesi na mlatevně... Bohužel se mi nedaří připojit fotky :vztek:
S touto kombináciou motora som sa konkrétne nestretol ,ale už som robi 151 opravoval. Môžem ti povedať ,že sa jedná o vcelku spoľahlivý stroj s masívnou liatinovou prevodovkou.Neviem či sa nemýlim ,ale prevodovka sa robila v Maďarsku.

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Robi Rekord 151

#4 Nový příspěvek od čudla »

Jo, je to Maďarský stroj. Mě osobně hodně zaskočil ten vari motor. Všechno je originál, není nic dodělávané, nebo upravované-příruby, spojka, atd... Vše je z výroby. Motor je kompletně vari, jen řídítka jsou Robix :)

jofi
Příspěvky: 25
Registrován: sob led 07, 2012 4:00 pm
Bydliště: slovensko

Re: Robi Rekord 151

#5 Nový příspěvek od jofi »

čudla píše:Jo, je to Maďarský stroj. Mě osobně hodně zaskočil ten vari motor. Všechno je originál, není nic dodělávané, nebo upravované-příruby, spojka, atd... Vše je z výroby. Motor je kompletně vari, jen řídítka jsou Robix :)
To zaskočilo aj mňa ,ale s Vari motorom budeš spokojný ,aj keď sa na to montovali silnejšie agregáty.Čo sa ešte divím ,že sa dajú pozháňať na to veci.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Robi Rekord 151

#6 Nový příspěvek od Tom »

Jakou to má spojku? 80 či 120 mm?
Jofi, když bys měl porovnat Agzat (Diamon), Vari (Terru) a Robiho, jak bys to seřadil? Případně v čem se od těchto dalších liší?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

jofi
Příspěvky: 25
Registrován: sob led 07, 2012 4:00 pm
Bydliště: slovensko

Re: Robi Rekord 151

#7 Nový příspěvek od jofi »

Tom píše:Jakou to má spojku? 80 či 120 mm?
Jofi, když bys měl porovnat Agzat (Diamon), Vari (Terru) a Robiho, jak bys to seřadil? Případně v čem se od těchto dalších liší?
Ja som sa stretol zo spojkou 80 mm ,ale viem že sú ROBI 150 aj zo spojkou 120 mm.
Spojka 80 mm sa vyrábala s železnými čeľusťami aj hliníkovými.
Ťažko porovnávať ,preto že neviem čo by si chcel konkrétne vedieť.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Robi Rekord 151

#8 Nový příspěvek od DYK »

Že to zaspkočilo Toma chápu, ale že to zaskočí i profesionála zase zaskočilo mě. Firma Vari a dříve Agrozet, Mepol produkující stroje Vari nikdy žádný motor nevyráběl. Výrobcem byl vždy Motor Jikov a doufám, že nikoho nezaskočím informací,že i před rokem 89 existoval zahraniční obchod doznívající začátkem devadesátých let. Robix žije v Maďarsku do dnes, proto ty díly.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Robi Rekord 151

#9 Nový příspěvek od Tom »

V poslední době mě tyto mašinky začaly trošku zajímat... Třeba co jsem vypozoroval, tak Agzaty mají "lepší" převodovky než Variny, tak by mě zajímalo, jak je na tom třeba ten Robi... :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

jofi
Příspěvky: 25
Registrován: sob led 07, 2012 4:00 pm
Bydliště: slovensko

Re: Robi Rekord 151

#10 Nový příspěvek od jofi »

DYK píše:Že to zaspkočilo Toma chápu, ale že to zaskočí i profesionála zase zaskočilo mě. Firma Vari a dříve Agrozet, Mepol produkující stroje Vari nikdy žádný motor nevyráběl. Výrobcem byl vždy Motor Jikov a doufám, že nikoho nezaskočím informací,že i před rokem 89 existoval zahraniční obchod doznívající začátkem devadesátých let. Robix žije v Maďarsku do dnes, proto ty díly.

Robix síce dodnes v Maďarsku žije ,ale nie s motormi JIKOV a to mňa zaskočilo keď som to zbadal na obrázkoch!
Ak sa tu niekto hrá na profesionála ,tak to si jedine ty DYK čo všetko vieš,všade si bol ,všetko si videl.Taký ľudia by si mali dávať nick TRUHLÍK.
Informácie čerpám s kníh a zo skúseností zozbieraných po školeniach. To čo som písal pred tým mám podložené knihami ,ale to už nebudem ďalej rozpisovať ,však to nemá význam.

jofi
Příspěvky: 25
Registrován: sob led 07, 2012 4:00 pm
Bydliště: slovensko

Re: Robi Rekord 151

#11 Nový příspěvek od jofi »

Tom píše:V poslední době mě tyto mašinky začaly trošku zajímat... Třeba co jsem vypozoroval, tak Agzaty mají "lepší" převodovky než Variny, tak by mě zajímalo, jak je na tom třeba ten Robi... :)
Tá prevodovka čo máš na obrázkoch má závitovkový /šnekový/ prevod a je dosť podobná prevodovke TERRA T20.Podľa mňa je bezkonkurenčne najlepšia prevodovka AGZAT ,preto že pod robustným obalom sa skrýva čelný prevod kalených ozubených kolies.Jej nevýhodou je pre niekoho váha cca.250kg

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Robi Rekord 151

#12 Nový příspěvek od DYK »

Já profesionál nejsem všichni to zde o mě vědí a průběžně to i píšu. Jenže i při své laické blbosti základní věci vím. Ty jsi tady 14 dní i s cestou, napadání ti jde na výbornou, porušování pravidel také. Co ty odkazy na firmu Josefa Filipa? Nevíš o tom nic? No nic, běž si číst, ať máš zase nějakou vyčtenou radu. Já žádnou takovou radu nemám a nedávám, těřím jen z toho co mi prošlo rukama a na co jsem si sáhl. Lišák1 měl pravdu. Marný boj. Lišáku promiň, že jsem tě neposlechl.
PS: Josef, jedna ze slušností je, se aspoň omluvit, když tě někdo upozorní na porušení pravidel a dělá po tobě pořádek. Rád čteš, tak doufám, že jsi je aspoň jednou četl.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Robi Rekord 151

#13 Nový příspěvek od DYK »

jofi píše:
Tom píše:V poslední době mě tyto mašinky začaly trošku zajímat... Třeba co jsem vypozoroval, tak Agzaty mají "lepší" převodovky než Variny, tak by mě zajímalo, jak je na tom třeba ten Robi... :)
Tá prevodovka čo máš na obrázkoch má závitovkový /šnekový/ prevod a je dosť podobná prevodovke TERRA T20.Podľa mňa je bezkonkurenčne najlepšia prevodovka AGZAT ,preto že pod robustným obalom sa skrýva čelný prevod kalených ozubených kolies.Jej nevýhodou je pre niekoho váha cca.250kg
Ta převodovka má dole šnekový převod, ale je to spíše podobné jednorychlostní převodovce AKY, která se lila v Prakovcích, na ni je posazena asi Maďarská vícerychlostní převodovka s řadící pákou v levo a "vstup do ní tvoří 80 mm bubínek odstředivé spojky. A teď Tome posuď sám. Mělo by jít zhruba o převodovku co je na fotce, gutbrod ji vedl pod označením T6.
Prvně jsem si myslel, že by mohlo jít o převodovku Gutbrod T 45 nebo 46. U nich ale nebyla zakoupena licence, řazení měla na pravo a v sobě ozubené soukolí i dole šikmé hruška-talíř.
Jofi plně souhlasím, že převodovka agzat je konstrukčně nejlepší a co jsi napsal. Jen se zeptám, kde vlastně tato převodovka vznikla? Kdo ji kde navrhl a vyrobil?
Přílohy
terra_16[2].jpg
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
peťo TK
Příspěvky: 628
Registrován: stř říj 17, 2007 2:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Robi Rekord 151

#14 Nový příspěvek od peťo TK »

...ahojte, mam Robi 151 v poradí už druhý, nejaké fotky dodám neskôr. Ten manuál som zavesil na uložto, tu je odkaz http://www.uloz.to/12471678/robi-151-pdf dúfam že sa vám ho podarí stiahnuť.
Ujo, odveziete ma na traktore?

jofi
Příspěvky: 25
Registrován: sob led 07, 2012 4:00 pm
Bydliště: slovensko

Re: Robi Rekord 151

#15 Nový příspěvek od jofi »

DYK píše:Já profesionál nejsem všichni to zde o mě vědí a průběžně to i píšu. Jenže i při své laické blbosti základní věci vím. Ty jsi tady 14 dní i s cestou, napadání ti jde na výbornou, porušování pravidel také. Co ty odkazy na firmu Josefa Filipa? Nevíš o tom nic? No nic, běž si číst, ať máš zase nějakou vyčtenou radu. Já žádnou takovou radu nemám a nedávám, těřím jen z toho co mi prošlo rukama a na co jsem si sáhl. Lišák1 měl pravdu. Marný boj. Lišáku promiň, že jsem tě neposlechl.
PS: Josef, jedna ze slušností je, se aspoň omluvit, když tě někdo upozorní na porušení pravidel a dělá po tobě pořádek. Rád čteš, tak doufám, že jsi je aspoň jednou četl.
Ani ma to nenapadlo čítať nejaké pravidlá keď vidím odkazy na osobné stránky.
Takže tak.
Ja netvrdím ,že nedávaš dobré rady ,ale nie vždy sú to ako vo väčšine prípadov tvrdíš :"gufera na klikovce" -tvoja obľúbená fráza.
Toto fórum som našiel vďaka mojim klientom ,ktorý mi prišli nabitý informáciami s fóra a nakoniec realita bola aj tak iná.
Naposledy upravil(a) jofi dne stř led 11, 2012 5:29 pm, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“