Robi Rekord 151

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Robi Rekord 151

#31 Nový příspěvek od čudla »

Po dlouhé době se zase ozývám. Bohužel jsem neměl moc času a na Robiku jsem dělal jen někdy chvilkama, ale už to mám za sebou. Je funkční, zgenerálkovaný a s papírama 8)

Jako největší zklamání co jsem s tímto strojem zažil bylo absolutně naprd výše zmiňované bezkontaktní zapalování. Nakonec jsem sehnal tři a každé mělo něco... nejhorší bylo to že s tímto zapalováním mi absolutně nešly nastavit nízké volnoběžné otáčky. Dohnalo mě to dokonce k tomu abych koupil a znovu vyměnil 14dní staré guferana klice! Nakonec se mi za hubičku podařilo sehnat kontatní zápalko, koupil jsem jen kondík a kladívko a ejhle...Robik jede jak blázen a volnoběh dokonalý! A to jsem to nastavoval od oka :D

Jinak jsem se chtěl zeptat jestli náhodou někdo doma nemáte spojkový buben a v nejlepším případě torzo převodovky. Oba dva tyto díly totiž na sobě mají prasklinu. Na obou dílech v kraji drážky na kolík. Nechápu jak se to mohlo někomu povést... Myslel jsem že dříve proklouzne spojka než aby praskl buben a hřídel zárověň :( Stalo se to ještě někomu? Já jsem to tak asi už koupil. Asi s tím tak klidně můžu dál jezdit, ale mám z toho špatný pocit :(

Jaký na to máte názor?

Metallica
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 30, 2008 10:50 am

Re: Robi Rekord 151

#32 Nový příspěvek od Metallica »

Mám doma funkční převodovku na Robika. Se zapalováním byl problém "odmalička", jen jsem neměl takovou vytrvalost v opravování a tak jsem se na něj vyprd.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Robi Rekord 151

#33 Nový příspěvek od Tom »

Odkud jsi, jaká to je převodovka a za kolik by byla? Měl bych zájem.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Metallica
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 30, 2008 10:50 am

Re: Robi Rekord 151

#34 Nový příspěvek od Metallica »

Su z Dolních Dunajovic u Mikulova, cena dohodou SZ.

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Robi Rekord 151

#35 Nový příspěvek od čudla »

Zdar chlapi,

nemáte někdo doma sekačku nebo čerpadlo na Robika? Klidně i na toho menšího...Jedná se mi hlavně o tu přírubu pomocí které se motor připojuje k příslušenství(tam kde je buben odstředivé spojky-120mm) Potřeboval bych to na takový malý experiment a nechce se mi to pracně vyrábět...Díky

Čudla

Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: Robi Rekord 151

#36 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

Neco bych doma mel kdyžtak víc SZ pošlu fotky
TONIC

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Robi Rekord 151

#37 Nový příspěvek od čudla »

Super! Díky

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Robi Rekord 151

#38 Nový příspěvek od čudla »

Zdar chlapi,

mám k robikovi přizpůsobenou bubnovou sekačku DAKR. Seče suprovně, ale mám problém s tím pojezdem. Bohužel mám zahradu v kopcovitém terénu a ať seču zhora dolů, nebo ze strany na stranu, nemůžu se vyhnout občasnému potlačení sekačky. Důvody malé účinnosti pojezdu jsou u mě dva - buď jsou pneumatiky sečením tak mokré že prostě díky jejich dezénu prokluzují a nebo na pastorky a pneumatiky se nanese bordel a přenos hnací síly z pastorků na pneu není dokonalý a prokluzuje. Koupil jsem si už šípáky abych zamezil jednomu ze dvou stěžejních problémů, ale teď přemýšlím jak mám přizpůsobit stávající pojezd v kombinaci se šípáky... napadlo mě že hodím na každé kolo rozetu jak je to na novějších generacích těchto sekaček a pak to celé jen nějak dopřizpůsobím, ale tady asi budu mít problém s otáčkama - rychlost pojezdu bude určitě rychleší než je teď... Nemáte někdo nějaký nápad? Nebo nemáte to už někdo nějak vymyšlené?

Díky za rady

Čudla

PS - bohužel se mi nedaříá přiložit obrázky. vždycky mi to napíše že je dosaženo maximální velikost příloh i když jsem jeden obrázek ořezal na až 10Kb...Snad víte o jakou sekačku se jedná...

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Robi Rekord 151

#39 Nový příspěvek od čudla »

Tady jsou fotky - díky Atlanovi :

Obrázek
Obrázek

karcii96
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 05, 2013 8:23 pm
Bydliště: Nitra

Re: Robi Rekord 151

#40 Nový příspěvek od karcii96 »

Dobry den, pred par dnami som kupil malotraktor Robi 151 rekord, ktory bol 15-20 rokov iba odparkovany. Motor s kamaratmi spojazdnime len v prevodovke je daka chyba
idu 4 rychlosti ale len na 2. rychlostnom stupni (mala packa na prevodovke) ked dam packu do 1. polohy želiezko sa zastrči medzi 3 vyčnelky na jednom ozubenom kolese (na tej oske ktora je zaroven aj kardan) a prevodovku nepretocim. bojim sa ze ked nasadim motor a budem jazdit len na 2. stupni ze to pokazim este viac. v servisoch ma s tym malotraktorom nechcu ani videt ( vraj su na to neni nahradne diely). ale po vypusteni prvod. oleja som neprisiel na žiadnu závadu nič nieje zlomene... nevedeli by ste mi s tym poradit ?

karcii96
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 05, 2013 8:23 pm
Bydliště: Nitra

Re: Robi Rekord 151

#41 Nový příspěvek od karcii96 »

karcii96 píše:Dobry den, pred par dnami som kupil malotraktor Robi 151 rekord, ktory bol 15-20 rokov iba odparkovany. Motor s kamaratmi spojazdnime len v prevodovke je daka chyba
idu 4 rychlosti ale len na 2. rychlostnom stupni (mala packa na prevodovke) ked dam packu do 1. polohy želiezko sa zastrči medzi 3 vyčnelky na jednom ozubenom kolese (na tej oske ktora je zaroven aj kardan) a prevodovku nepretocim. bojim sa ze ked nasadim motor a budem jazdit len na 2. stupni ze to pokazim este viac. v servisoch ma s tym malotraktorom nechcu ani videt ( vraj su na to neni nahradne diely). ale po vypusteni prvod. oleja som neprisiel na žiadnu závadu nič nieje zlomene... nevedeli by ste mi s tym poradit ?

som si vcera vsimol ked som prezeral fotku prevodovky robika peťo TK ze ja to mam uplne inak zostavene, kupil som stahovak na loziska, zostavil podla jeho fotiek a prevodovka ide ako delo:) Dakujem foto mi neskutocne pomohlo :)

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Robi Rekord 151

#42 Nový příspěvek od čudla »

Nazdar chlapi, po dlouhe dobe

Jak vite, mam robixa a jsem mximalne spokojeny. Ten uz toho zazil a udelal prace. Nicmene chtel bych slyset vas nazor: pred nedavnem jsem dal dohromady prevodovku robix a teracky motor s 80mm spojkou. Vsechno az neuveritelne pasovalo dohromady a uz par mesicu tak jezdi otec. Jen vykon je sotva polovicni jak u mojeho robika. Spijka neprokluzuje. Je to spis o motoru. Ted na nem delam vybrus a generalku. Ale vubec to nebylo nutne. Valec a pist ja novy a bez vuli... nechapu cim to je. Jeste mozna vyfuk, dam tam novy. Ale moc nadeji si nedavam. Nenapada vas kde by mohl byt problem? Me jeste napafa ze by mohla byt zavada v prevodovce. Na ni se taky musim podivat, ale???

Dale bych se chtel zeptat jaky je rozdil v 80mm spojce a 120??? Je jasne ze v prumeru, ale je to poznat i na ucinnosti? Jeste me napadlo koupit varinackou 120mm spojku a dat to dohromady. Jen premyslim vcem to bude lepsi nez ted s 80mm. Tera a vari jedou taky ns 80 mm a jaky maji vykon. Je to blbost co resim? Nebo na tom neco je?

Dik a omlouvam se. Pisu z mobilu.

ptr
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 25, 2014 2:50 pm
Bydliště: ROŽNOVSKO

Re: Robi Rekord 151

#43 Nový příspěvek od ptr »

AHOJ.Mám doma ROBI 151 .Jednáse o motorovou -pohonou jednotku včetně klačí nový karburátor a nová spojka 120.Je plně funkční.Táto jednotka byla demontována a namontovaný novy motor HONDA.Malotraktorek jse přestavěl jako naviják do lesa.Proto ten silnějši motor. Puvodní motor chci prodat.
.Spojka 120 je schopna přenest větši kroutici moment proti80.

Uživatelský avatar
čudla
Příspěvky: 76
Registrován: úte lis 17, 2009 7:20 pm
Bydliště: Traplice, UH

Re: Robi Rekord 151

#44 Nový příspěvek od čudla »

A jakou by sis představoval cenu? napiš mi buď sz. nebo mail na jurapo@seznam.cz

Dík

Jinak jsem motor složil oživil a je to o cosi lepší. Bohužel nezkoušeno s vlekem. Ale na zmrzlé půdě na dvojku bez problémů hrabal. To před generálkou vůbec nešlo. Tak tak to chtělo hrabat na jedničku. Navíc jsem zjistil že jsou vyklepané kartery. Tam kde se dávají ložiska... když tam vložím ložisko (rukou) a obrátím karter tak mi ložisko samo vypadne. Takže jsou tam hrozné vůle. Jediná možnost bude asi sehnat jiné kartery...

zelezoBLACK
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 14, 2016 7:44 pm
Bydliště: Smržovka

Re: Robi Rekord 151

#45 Nový příspěvek od zelezoBLACK »

Ahoj, zdravím všechny nadšence malotraktorů, robotů, kultivátorů. Letos jsem se stal i já majitelem ROBI Rekord 151 ,model 1991, dvoutakt 1:40, 3rychl.+1R + 2 závaží na kolech a 1 na přídi, takže po 25.letech od 1. majitele a brouzdáním po netu jsem narazil na tuto diskuzi, kde se chci podělit s ostatními o zážitky nebo naopak problémy, které můžou nastat, tak budu rád, když se ozve majitel stejného typu. Zatím tady vidím registr. jen Čudlu, tam už jsem vše přečetl.
Ještě jsem neměl problém s opravami, po zakoupení jsem vyzkoušel motor, ten jde na první zatažení, pak jsem rozebral u obou kol volnoběžku, vše promazal, nahradil pružné kolíky za hřebíky na přepínání volnoběžky, všechno vyčistil, promazal a natřel a je jak novej. Mám k tomu tažný vozík se sajtnami, oboustranný orný pluh a lištovou sekačku. Včera dostal první zátěž, naložil jsem plný vozík kompostu a odvezl na políčko, bez problémů. Vyjelo to i náš kopec v Jiz.horách, na 1 a plnej plyn+zvýšení otáček na 2st., ale tahal jak bejk, sice to jede krokem, ale sílu to má a z kopce to zas pěkně uhání na 3. Nastavil jsem si nejužší rozchod kol, protože se s tím nejlépe řídí - zatáčí - otáčí. Už se těším na orání, až vyzkouším ten oboustranný pluh, budu sázet pár řádků brambor, vždycky jsem to dělal ručně, tak tu půdu aspoň pořádně otočím. Jinak jsem majitelem kultivátoru ROBI 55, kterým vždy na jaře a na podzim kypřím půdu a to mám taky 25 let, kdy se k nám dodávaly tyto českomaďarské stroje, dodnes funguje a tak jsem rozšířil můj " Agropark " ještě o ROBI 151. teď mám konečně pořádnýho " koně " se závažím :) Zdravím

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“