PA 50

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: PA 50

#151 Nový příspěvek od Johny1490 »

Vari alebo agzat ma pohotovostnu hmotnost 247Kg. V akom stave su pneu? Potiahne to dost ale vsetko ma svoje hranice.
Pneu su skoro nove jazdim prevazne po strkovej ceste a mekkom terene takze pohoda.
No ze utiahne hodne to viem ale v kopci na mekkom proste hrabe ale tak zas to neni velky traktor ale malotraktorik na pomocne prace kolo domu.... a po rovine pol tony utiahne bez problemov to mam vyskusane. Mam tu vecsiu spojku 120ka tusim takze aj ked mam sice 80ku no vlastne 100ku (mam tam stovkovy valec asi z agzatu) tak ten motor ma sily barz kolko a ked sa dostane do otaciek tak ide! kamarad ma Vari a 80ku spojku je odost silnejsia ta Varina ale ja som zase rychlejsi :pohar: sme minule len tak skusali :)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PA 50

#152 Nový příspěvek od DYK »

Kubo píše:Vporiadku, ja len ze ked to pisem tak si to aj myslim, keby som si myslel ze to je inak tak to aj inak napisem.

Inak, co povies na ten Minitrak? Mne sa zda ze Mini 070 je lepsi, neviem co za to budu chciet, ale mne sa to zda nejake chabe. Ked si mal rozobratu prevodovku na mini a videl tie kolesa vo vnutri tak vies o com hovorim. Robili sa varianty s 9a a11HP, ale podla mna ta skrina zvladne aj hondu 20-22HP. Problem je v tom ze by ten potencial asi nevyuzil, aj s tymi 11HP to smyka skoro stale. Ale je dobre vediet ze je to tak dimenzovane, myslim ze ak nedojde k chybe zo strany obsluhy tak ta prevodovka je nesmrtelna. Rovnako predna naprava, a v podstate cely traktorik, je riadne dimenzovany a odolny.
Já zase píšu co vím, protože co si myslím nemusí být pravda. Na Minitrak nemůžu říct vůbec nic, protože jsem ho teď viděl poprvé. MT 070 mini má převodovku do25HP. Zde se do něj motovaly dvouválcové motory B&S 20HP a lze po úpravě namontovat normální hydraulické čerpdlo místo té pumpy. Vari má hmotonost 197 kg bez příslušenství.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PA 50

#153 Nový příspěvek od Kubo »

Ak ti to pomoze tak dobre. Vsetko co napisem musis opravit, asi tu pisem hovadiny, napisem vyrobcom tych strojov aby si opravili katalogy a poslem im udaje od teba. Konecne to bude v poriadku tak ako to chces ty.
Ja teda neviem, mas pocit ze si tie udaje cucam z prsta? Ked s tym co pisem nesuhlasis tak to napis rovno. Mam rad konstruktivnu krytiku, nikto uceny z neba nespadol, ale niekedy mam pocit ze proste potrebujes pocut to co si ty myslis.

Co povazujes u Vari za prislusenstvo? Podla mna ked niekto riesi tahove vlastnosti stroja tak pocitam s tym ze stroj je v stave pohotovosti, cize s kompetnou sadou zavazi cize Vari s prevodovkou, Honda s prevodovkou, Briggs s prevodovkou, Tecumseh s prevodovkou, Hatz s prevodovkou atd. maju s komplet zavazim hmotnost 246Kg (+/- 2%)

Preco nemozes povedat nic na Minitrak? Vyzeras byt technicky uvedomely, cize ked na to hodis letmy pohlad tak si si urcite sam pre seba povedal trebars: ,, Tie kolesa v zadu su male", alebo : ,,Ten ram vyzera chatrne" .
Je to tvoj nazor, keby som nechcel vediet co si o tom myslis tak sa ta nato nepytam.

To ze prevodovka z Mini znesie 25HP je cenna informacia, ja som sa k takemuto udaju nedopracoval len som tych 20-22HP odhadol z pohladu na tie kolesa. Ten udaj sa moze zist, sused preraba Mini so zadretym motorom a dava tam trabant, vyzera to dost divoko, myslim ze vykonovo to je na hornej hrane, ale zas podla mna to prevodovka vydrzi pretoze tie kolesa pri tej vahe traktora nevyvinu taky odpor pre hnacie ustrojenstvo aby nieco povolilo.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PA 50

#154 Nový příspěvek od DYK »

Vsetko co napisem musis opravit, asi tu pisem hovadiny, napisem vyrobcom tych strojov...atd. Kubo podívej, pokud nebudeš psát přesné informace a to by jsi z pohledu syna servisáka mněl, budu tě vždy opravovat, protože to nečteme jen mi dva, aspoň doufám, tak ať si taky někdo něco odnese. Jeden příklad za všechny. Psalo se zde olejích. Z textu vyplinulo, že se jedná mj. o olej stihl červené barvy. Já ti zde dávám odkaz na to, jak moc ten olej je syntetický http://www.stihl.sk v sekci produkty najeď na Pohonné hmoty a makzivá. Tak mě laskavě už přestaň vyčítat, že tě stále opavuju navíc když nemáš pravdu.
Bavili jsme se zde o hmotnosti Vari. Co je příslušenství se dočteš na http://www.vari.cz a já rozlišuji pohotovostní hmotnost stroje a celkovou hmotonost. Celková je právě ta s tím příslušenstvím a právě v něm jsou tři kusy závaží. V pohotovostní je jen závaží v kolech. Vůůbec jsem nepochopil ten výčet motorů a jakých si převodovek. Co je to prosím tě motor HATZ s prevodovkou? Přece tyto stroje sem nemůžeš vůbec přiřadit. Pochopil jsem to tak, že tyto stroje mají stejnou hmotnost +-2%. Pochopil jsem to dobře?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

kozel
Příspěvky: 195
Registrován: stř říj 22, 2008 2:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PA 50

#155 Nový příspěvek od kozel »

Stanley tak ako pokracujes? A johny dik za ty rozmery lebo mi furt nejak nesedel zaves ked som dal pluh pri oracich kolesach a su o neco sirsi tak mosim zuzit.... :vztek:

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: PA 50

#156 Nový příspěvek od Johny1490 »

Stanley tak ako pokracujes? A johny dik za ty rozmery lebo mi furt nejak nesedel zaves ked som dal pluh pri oracich kolesach a su o neco sirsi tak mosim zuzit....
Neni zaco bol som nahodou na chalupe skvor ako cez vykend tak som si spomenul a zmeral.... :friends:

Uživatelský avatar
sttanleycz
Příspěvky: 56
Registrován: stř říj 22, 2008 12:50 pm
Bydliště: Děčín

Re: PA 50

#157 Nový příspěvek od sttanleycz »

tak jak ja pokracuji?motor bezi to je hlavni chci udela radlici na snich ale to budu delat az bude teplejs venku a ted jsem v praci(na lodi) :'( jeste musim koupit prutokovy srob na karburator nisto toho uzavirani benzinu tece stoho benzin jinak jsem spokojenej hlavne me to stalo jen 1100kc za cely stroj takze zase jeden dobry kseftik

kozel
Příspěvky: 195
Registrován: stř říj 22, 2008 2:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PA 50

#158 Nový příspěvek od kozel »

Nemate nejaku literaturu k pa-ckam???? A v sobotu snad pojdem na drevo :rally: tak bude prva "ostrejsia" testovacia jazda co pa-cka utiahne sam som na to zvedavii...

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: PA 50

#159 Nový příspěvek od Johny1490 »

Nemate nejaku literaturu k pa-ckam???? A v sobotu snad pojdem na drevo tak bude prva "ostrejsia" testovacia jazda co pa-cka utiahne sam som na to zvedavii...
No neboj v lese do mierneho kopceka a stojis:D teda pokial tam riadne nalozis:D

kozel
Příspěvky: 195
Registrován: stř říj 22, 2008 2:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PA 50

#160 Nový příspěvek od kozel »

Do lesa nejdem budeme tahat z potoka na hromady a potom na voziku za auto k autu lebo k tym hromadam by sa auto nedostalo.. su tam hrozne kolaje tak to snad ta pa-cka prejde no sak uvidime 8)

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: PA 50

#161 Nový příspěvek od Johny1490 »

Do lesa nejdem budeme tahat z potoka na hromady a potom na voziku za auto k autu lebo k tym hromadam by sa auto nedostalo.. su tam hrozne kolaje tak to snad ta pa-cka prejde no sak uvidime
No jak je to poblate tak asi moc nepochodis este keby si mal taku prevodovku a kolesa a zavazie ako mi tak to hej ale ti to mas dost male a lahke tak neviem.... ale tak urcite skus a uvidis 8)

kozel
Příspěvky: 195
Registrován: stř říj 22, 2008 2:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PA 50

#162 Nový příspěvek od kozel »

Chlapi potrebuju poradit: jake ma zadna naprava z olcita brzdy? ci by to islo pouzit na stavbu vlecky ze by bila brzdena lankama? uz nejaku poradnu vlecku potrebujem lebo jezdit bez brzd je o hubu

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: PA 50

#163 Nový příspěvek od Johny1490 »

Chlapi potrebuju poradit: jake ma zadna naprava z olcita brzdy? ci by to islo pouzit na stavbu vlecky ze by bila brzdena lankama? uz nejaku poradnu vlecku potrebujem lebo jezdit bez brzd je o hubu
No asi bubne...

kozel
Příspěvky: 195
Registrován: stř říj 22, 2008 2:33 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PA 50

#164 Nový příspěvek od kozel »

Takze by to malo ist brzdit na vlecke lankami snad.... a mam este jeden problem- miesam olej hq 1:50 s N95-kou a stale mi frka z vyfuku na pa-cke olej........ cim to je??? amm miesat 1:60 alebo co??? :-/

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: PA 50

#165 Nový příspěvek od Johny1490 »

Takze by to malo ist brzdit na vlecke lankami snad.... a mam este jeden problem- miesam olej hq 1:50 s N95-kou a stale mi frka z vyfuku na pa-cke olej........ cim to je??? amm miesat 1:60 alebo co???
ja mam spravenu vlecku z fiatackej napravy jedna strana v poho brzdi a druha ani bohovi...
No 1:50 je maximum vecsi pomer by som uz nedaval 1:60 je malo... DOkonca ked je moc horko a idem robit nejaku tazsiu pracu tak davam 1:40 Castrol cim lepsie mazes tim dlhsie motor vidrzi to si pametaj :) No a to ze hadze olej cez vyfuk tak to neviem Mne nehadze apsolutne nic ja som nadmieru spokojny.... v jakom stave mas Vzduchovy filter? je mozne ze ma malo vzduchu a zle spaluje a ptoom hadzee do vyfuku. Neviem este som takito problem nemal. ale urcite to neries tim ze das menej oleja radsej ked tak skus dat iny olej ja davam Castrol 2T cca 200sk liter a pohoda davam ho aj do motorky a ziadne karbonovanie ani nic podobne
:friends:

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“