PA 50

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: PA 50

#136 Nový příspěvek od Johny1490 »

Ja lejem do vsetkeho Castrol 2T 1:40 az 1:50 ked je velka horucava ze sa motor menej chladi tak davam 1:40 a ziadny problem. Hlavne ziaden karbon vo vyfuku ani v spalovacom priestore.
PS: Priklad, ked som daval do Mustanga M2t tak za 1000km bol vyfuk tak zalepeny ze motor nesiel ani na pol vykona, a aj ked som vyfuk a vsetko vycistil tak aj tak nesiel moc dobre ten motor a boli problemi zo svieckou. a odkedy som zacal davat tento castrol tak ziaden problem a ziadne cistenie karbonu a vykon na MAX a myslim ze ta Terra alebo Vari to tiez urcite pociti.
Mi davame do PAcky castrol od jakziva a ziaden karbon nic podobne. To sa oplati nie? a unas ten castrol vijde cca od 170 do 210sk zalezi ako kde.....
A tento olej pouzivam do krovinaku , pily , motoriek atd a maximalna spokojnost a myslim ze castrol v blizkej buducnosti za insie nevymenim. :friends:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PA 50

#137 Nový příspěvek od DYK »

Kubo jak se seče s Agzatem, který má čtyřtaktní motor a regulátor ho nepustí víc jak kolem 3.600 ot.min.?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PA 50

#138 Nový příspěvek od DYK »

Ještě mě Kubo prosím tě napiš, na jaké syntetické oleje lidi u vás přecházejí nebo co jim doporučíte.
PS: A co vzd. filtr? nešel by poslat poštou jako dopis? Samozřejmě třeba ve větší bublinkové obálce.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PA 50

#139 Nový příspěvek od Kubo »

Dobra otazka s tou kosackou. Kosacky pre 4 taktne motory maju ine pomery remenic takze ak ma regulator na 3600ot/min tak sa k domu dava kosacka s inymi remenicami, jak jednobubnove do agzatu tak aj dvojbubnove pre Vari (tie motory sa davaju na priruby 120 aj 80mm) na remenoch to dobehne otacky, motory s tym nemaju problem lebo su vykonnejsie ako dvojtakty (napr 4,7HP vs. 6,5HP) a o krutaku ani nehovorim (7,7Nm vs. 11,5Nm)
Raz sa nam stalo ze volal chlapik ktory si kupil jednobubnovu kosacku v jednej nemenovanej prevadzke istej spolocnosti u nas v meste a ze to nekosi. Reklamovat to nechcel pretoze tam v tej predajni to maju jak u salenych na pojde, tak reku ci to moze doviest. Asi za hodinu doviezol, mal tam hnaciu jednotku Tecumseh 55 myslim, k tomu jednobubnovu kosacku. Nastarovali sme to a mali sme jasno. Ty experti v predajni objednali hnaciu jednotku 4takt ale podvozok kosacky dvojtakt. Dvojtakty maju prevod do pomala, takze na stvortakte to malo take nizke otacky ze to travu iba huzvalo. Musel to ist reklamovat, neviem ako pochodil ale stacilo tam vymenit remenicu na bubne.

Ake oleje? Nerobime nijaku kampan, len ked niekto pride a je tam problem ktory nasvedcuje ze chybu zapricinil olej tak sa spytame na co jazdi. Ked hovori ze ide na M2T tak mu vysvetlime ze uz su aj lepsie oleje. Ked sa spyta ze co namiesto tej M2T tak mu povieme ze je uplne jedno ci Stihl alebo HQ, ked chcu Stihl mame skladom, ked HQ tak doporucime predajnu opodial. Tie oleje su skutocne rovnake, dokonca viem ze aj ked je pila Stihl v zaruke a nieco sa podrbe a poslu ju na reklamacku na ustredie do kosic, tak ked najdu v nadrzke olej HQ tak krutia nosom ale nakoniec reklamacku uznaju. Ci HQ akceptuje olej Stihl pri reklamacii neviem, maju odlisnu politiku.
Ale ked niekto pride a na nasu otazku odpovie ze tam dava nejaky lepsi Castrol alebo nieco ine tak nieje problem. Len proste chceme ludi upozornit ze M2T nieje najlepsia volba.

Vzduchovy filter na Stihl 011 mame skladom, cena bola asi okolo 2,5 Eura(75Sk) Nieco vymyslime, ci uz list alebo dobierka. Len nechapem ze to u vas nemate, Ved ked to nieje v republike tak to objednaju z rovnakeho skladu v nemecku ako nasi. Objednavali sme magnet na Stihl Contra a prisiel. Neni problem.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: PA 50

#140 Nový příspěvek od Johny1490 »

Kubo Odkial si? v akej predajni alebo opravovny robis?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PA 50

#141 Nový příspěvek od DYK »

Člověče mě se to s tím převodováním u Agzatu nějak nezdá. Dyť to by ten převod pro čtyřtakty musel být jednou tak do těžka aby se zachovala obvodová rychlost a to si myslím nemá šanci ten motor zvládnout. Nevím, no. Není to jinak?
Psal jsi, že lidé u vás i po GO přecházejí na syntetický olej a já jsem chtěl jen vědět, kterou značku jim doporučujete, případně prodáte, nic víc. Používání oleje Stihl v pilách Stihl je jedna ze záručních podmínek a já nevidím důvod, proč ty si majitel pily s novou pilou nemohl koupit i olej a tím je celá věc vyřízena.
Pokud se mi podaří ten filtr někde získat to si piš že si se soudruhy vyměním pár řádek. Obzvláště pak na pana Kosičku se těším. To je šeftechnik. Já zatím moc nechápu, že zde je to problém a na slovensku to je otázka objednávky a je to. Na druhé straně ho ještě nemám, že. Není to nic proti slovákům, věřím tomu, že kdybych komunikoval s němcem, taky bych ho asi měl - v ČR NEŘEŠITELNÝ PROBLÉM. Pila je po desetileté lhůtě zajišťování ND tak sory a kup si novou.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PA 50

#142 Nový příspěvek od Kubo »

Co sa ti na tom prevodovani nezda? Dvojtakt ma na bubne velku remenicu, stvortakt mensiu. Ked ide stvortakt na plno so spravnou remenicou tak aj tak nema bubon otacky ako dvojtakt so spravnou remenicou. Stvortatkt so spravnou remenicou dosahuje akurat spravne otacky, kosi to pekne ale o trochu nizsie a uz by to huzvalo. Vari motor (jak 133 tak aj 153cm3) ma asi podobnu obvodovu rychlost ako stvortakt. Agzat ide aj s obmedzovacom na 5500ot/min, takze uz v zaklade ma vecsiu obvodovu rychlost, ked sa vsak vyradi obmedzovac tak to su fofry jako bejk. Ale taketo masinky dlho nevydrzia. Jak to je, tak to pisem. Ked mas lepsie riesenie tak napis vyrobcovi, zatial na nic chytrejsie neprisli.

Olej: Ked spravime GO trebars na Vari, povieme aby do toho uz M2T nelial a odporucime syntetiku. Ponuknem mu Stihl lebo ho mame skaldom, ked chce vezme, ked nie odporucime predajnu HQ alebo povie ze ma doma napr. nejaky lepsi Castrol co dava syn do motorky a ze prejde na to a je to v pohode.

Jasne, k novej pile si vecsina kupi aj olej, lenze ked napr. robil v lese a kupil 5l balenie oleja HQ lebo doteraz robil s touto pilou a kupil novu pilu Stihl tak ten olej taraz nevyhodi. Proste to namiesa a maka. Ked sa nieco poserie a ide to na reklamacku tak to nakoniec uznaju, aspon doteraz vzdy uznali. Tym som len chcel povedat ze tie oleje su rovnake a napadol ma tento argument.

Myslim ze ten filter musis zohnat aj u vas, ak by predsa nie tak nieco poriesime. :friends:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PA 50

#143 Nový příspěvek od DYK »

Jen pro úplnost bavíme se o bubnovém sečení. U Vari to je tak, že dvoutakt točí max. 4.700 ot.min. a čtyřtakt 3.600 ot. min. To si myslím, že se výměnou jedné řemenice vykompenzovat dá,je to rozdíl cca 1.000 ot., ale když Agzat dvoutakt má točit při sečení kolem 8.000ot.min jak jsi psal a čtyřtakt na Agzatu točí max. 3.600 ot. min je to víc jak 1x tolik a ten převod musí jít u čtyřtaktu do těžka tak, že si myslím že to motor neutočí při sečení. Asi ale jo, no. Chápej, zdá semi to dost velký nepoměr a myslel jsem si, že to můžeme v klidu probrat aniž bych kohokoli kontaktoval.
Já jsem se chtěl jen dozvědět značky těch syntetických olejů. O nic nejde. Olej Stihl HP (červený) a olej HQ (modrý) nejsou syntetické i proto že mají API FB. Jsou to oleje od dvou různých dodavatelů. Nedá se napsat výrobců, protože jeden z nich se ani výrobou nezabývá.(nemá rafinerku). Jen nakupuje komponenty míchá je a prodává či dodává.
Filtr vČR neseženu to už vím. Prostě není na skladě v centrále a tím pádem smůla. Věř mě, kdybych to neměl odlítaný neotravoval bych.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PA 50

#144 Nový příspěvek od Kubo »

Pokial viem tak sa montuju dva druhy remenic-pre dvojtakty vecsie a pre stvortakty mensie.. To je vsetko. Ked ide Vari so svojou kosackou na plny plyn, 4takt so svojou kosackou na plny plyn tak maju priblizne rovnake otacky. Proste stvortakt sa ma rovnat vari svojimi otackami, Agzat sa tomu vymyka, ja nehovorim ze pri 8000ot/min ma rovnaku rychlost ako 4t, je omnoho vecsia.
Porovnavanie by som obmedzil na Vari 2t a motor 4t. Tam su otacky skoro rovnake, riesi to remenica. Agzat je exot a fici az to nieje zdrave, proste pri tych max otackach su aj otacky bubna skoro dvojnasobne.

Oleje:Ked to chodilo na M2T odporucime kvalitnejsi olej, ako prvy ponukneme Stihl a Bobor lebo mame skladom, ked nechce tak ho posleme do HQ alebo na benzinku.
Pokial viem tak oleje Stihl a HQ su totozne, tak to bolo povedane na skoleni, ale teraz kvoli tomu seftechnikovi volat nebudem.
Dlhe roky chodili katalogy a v nich olej pre motorove pily a krovinorezy Stihl (cerveny) syntetika flasa za 249,-sk.
Teraz prisiel katalog a ten isty olej je vraj polosyntetika a predavaju novy olej ktory je vraj plna syntetika a tam stoji liter tusim 700 Sk,-
Neviem co tym sleduju.

Ked nemaju na sklade v centrale tak preco neobjednaju z nemecka?
U nas to chodi tak.Hovorim o Firmach Stihl a Viking lebo je to vlastne jedna firma a maju jedneho vyhradneho dovozcu spolocnost Stenia. Na dodanie suciastok si davaju paradny pozor, v tomto smere im niet co vytknut. Objednavky prijimaju kazdy den do 14:00, pretoze kazda objednavka musi byt vybavena v den prichodu. proste ked maju vela objednavok v sezone tak su v robote aj do siestej, proste to musia vybavit, aby mohli na dalsi den rano alebo v noci expedovat a tovar mam cez UPS doma do 24 hodin skoro vzdy. Expeduju to len cez UPS, takze uz to robia prednostne a baliky zo Stenie rozvazaju ako prve. maju na nas telefon, rano zavola ze ma balik v aute a hned vezie k nam. Cakam pri branke s peciatkou, hodim podpis a idem makat. Ked posleme objednavku a je tam nieco co nemaju na sklade, hned ked im objednavka pride tak volaju ze nemaju skladom aby sme s nou nepocitali a caka sa do 12 dna v mesiaci ked chodi kamion z Nemecka. Este sa nestalo zeby nieco neprislo.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PA 50

#145 Nový příspěvek od DYK »

U Vari se vlastně řemenicí nic neřeší. Bubnové sečení od Vari pro dva druhy motorů je vlastně DSK 316 a Samson, kde se rozdíl otáček vyřešil v převodovce. Problém řemenic je třeba u Dakru pro motory z Vari. Agzat by se neměl moc vymykat a mít na disku třeba čtyři tisíce, protože by to neprošlo zkušebnou a vzhledem k EU a....... znáš to. Za exota bych jej též nepovažoval, protože díky Vari má technicky dokonalejší převodovku, kde je diferenciál, místo šnekového kola všechny převody ozub. koly, vývodové hřídele na převodovce, takže opravdu stačí jedna převodovka na všechny práce. Mimochodem, díval jsem se před nedávnem na agro spiš a tam uvádějí pod Vari stroje, které Vari nikdy nedělalo. Dokonce ani ta převodovka pod různejma motorama není Vari. Čeho si naopak cením je, že mají v nabídce i motor Honda GXV 160. To je totiž PAN motor, proti GCV.
Oleje Stihl HP a HP Ultra a HQ nejsou totožné v tom slova smyslu, že nepocházejí od jednoho zdroje. Nevím přesně, ale mám dojem, že HQ má oleje od Q8 což stihl určitě nemá. Není ten olej za 700 sk náhodou na poměr 1:100? To by mohla být plná syntetika, ale ty klasiky ST HQ syntetika nejsou.
Filtr v ČR prostě já neseženu. Mám objetý okolní servisy ST (3) a ze všech jsem odešel s nepořízenou. Samozřejmě jsem se pokoušel domluvit i se zastoupením, marně. Jedině poslat v dopise 5E nebo víc dle ceny pošt a takhle to nějak řešit.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PA 50

#146 Nový příspěvek od Kubo »

Prevodovka Vari je dobra tak na ich dvojtakt 133cm3. Uz aj na 153cm3 je slaba. O stvortaktoch ani nehovorim, tie krutaki nezvlada.
Ano, prevodovka Agzat je velmi odolna, ale tiez ma svoje muchy, ked si to uz rozoberal tak vies o com hovorim. Znesie dost vela, mam dokonca taky dojem ze jej zaklad tvori prevodovku v Agzat minitrak http://www.agzat.sk/obchod/action/produ ... c/79.xhtml
Prevodovka Agzat pre dvojtakt a stvortakt je rozdielna a nezamenitelna, ale ked poviem ze tam su rozdielne kolieska tak zas napises ci to nahodou nieje nejako inak, ale ja to pisem tak jak to je.

Honda GXV je profi motor, no mojou volbou je Briggs 825. Ale zase by som radsej zobral Hondu GCV 5,5HP ako Tecumseh Enduro 7HP, tecumsehy nemam rad.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PA 50

#147 Nový příspěvek od DYK »

Když píšu jestli to není jinak píšu to s otezníkem, to znamená, že se ptám a čekám, asi marně, že mě poučíš jak to je. Jinak převodovka DSK 317 ze skušebny do 7HP. Agzat v prototipu, když byl ještě vČSFR do 10 HP.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PA 50

#148 Nový příspěvek od Kubo »

Vporiadku, ja len ze ked to pisem tak si to aj myslim, keby som si myslel ze to je inak tak to aj inak napisem.

Inak, co povies na ten Minitrak? Mne sa zda ze Mini 070 je lepsi, neviem co za to budu chciet, ale mne sa to zda nejake chabe. Ked si mal rozobratu prevodovku na mini a videl tie kolesa vo vnutri tak vies o com hovorim. Robili sa varianty s 9a a11HP, ale podla mna ta skrina zvladne aj hondu 20-22HP. Problem je v tom ze by ten potencial asi nevyuzil, aj s tymi 11HP to smyka skoro stale. Ale je dobre vediet ze je to tak dimenzovane, myslim ze ak nedojde k chybe zo strany obsluhy tak ta prevodovka je nesmrtelna. Rovnako predna naprava, a v podstate cely traktorik, je riadne dimenzovany a odolny.

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: PA 50

#149 Nový příspěvek od Johny1490 »

Vporiadku, ja len ze ked to pisem tak si to aj myslim, keby som si myslel ze to je inak tak to aj inak napisem.

Inak, co povies na ten Minitrak? Mne sa zda ze Mini 070 je lepsi, neviem co za to budu chciet, ale mne sa to zda nejake chabe. Ked si mal rozobratu prevodovku na mini a videl tie kolesa vo vnutri tak vies o com hovorim. Robili sa varianty s 9a a11HP, ale podla mna ta skrina zvladne aj hondu 20-22HP. Problem je v tom ze by ten potencial asi nevyuzil, aj s tymi 11HP to smyka skoro stale. Ale je dobre vediet ze je to tak dimenzovane, myslim ze ak nedojde k chybe zo strany obsluhy tak ta prevodovka je nesmrtelna. Rovnako predna naprava, a v podstate cely traktorik, je riadne dimenzovany a odolny.
No ja mam tiez ten problem z PA80 a prevodovka DSK 317 ci aka to je a mam spravenu taku malu karku a ked nalozim drevo niekde v lese a idem do mierneho kopca tak stale smyka nehovorim ze nevidem uz mam dost skusenosti jak vist aj na blate tak ale neviem preco to smyka a nepomoze ani ked sa postavim do predu na zavazie.... mi to pripada jak keby som mal zatiahnutu brzdu :D

Kubo
Příspěvky: 219
Registrován: pát říj 24, 2008 1:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PA 50

#150 Nový příspěvek od Kubo »

Vari alebo agzat ma pohotovostnu hmotnost 247Kg. V akom stave su pneu? Potiahne to dost ale vsetko ma svoje hranice.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“