PF-62

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PF-62

#751 Nový příspěvek od DYK »

Prostě odborník!! To se pozná! :smich:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

bigj66
Příspěvky: 185
Registrován: sob zář 16, 2017 2:31 pm
Bydliště: Sendražice

Re: PF-62

#752 Nový příspěvek od bigj66 »

Takže polopaticky je Mogul Alfa 2T který se dá dost často koupit u velkého prodejce zahradní techniky za dobrý peníz do PFky a třeba Motoru Jikov na vari ještě OK ? Nebo spíše Mogul TS .

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: PF-62

#753 Nový příspěvek od thovt »

DyK: Odpovím ti tedy olej z roku 1981 je jiný než dnešní, změnila se legislativa -v zavislosti na ekologii a EU
Nakupovat olej od výrobců olejů ne od míchačů olejů.
M2T nebyl jen jeden v 1981, měl i doplňkové slovo za tím se skrývala výšší kvalita muselo být ale správně.
Nezaměnujte s názvy které byli na takovacích stojanech

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PF-62

#754 Nový příspěvek od DYK »

Jenže dle odkazu jsou výrobci všichni!!! Carlson, Carline, Sheron stejně jako Paramo. A jednou je to na netu, stejně jako ten válec s Nikasilem, tak je to pravda, ne?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: PF-62

#755 Nový příspěvek od thovt »

Carlson je zastěrka figuruje tam filson míchač jak vyšitej .

Paramo je starý český výrobce http://www.paramo.cz/CS/o-nas/Stranky/historie.aspx
Udělej výlet k výrobci googlem.
Ostatní si dohledej sám.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PF-62

#756 Nový příspěvek od DYK »

Když já tomu pořád nerozumím :-/ Toho je tolik tam to a ono.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

gupa
Příspěvky: 74
Registrován: čtv dub 30, 2015 7:58 am
Bydliště: Brno

Re: PF-62

#757 Nový příspěvek od gupa »

Tak jsem se rozhodl pro změnu k většímu Zetoru který dovybavuji nářadím. PFka proto co mám půjdou postupně prodat aby byla vata. Zatím dávám do nabídky s rotavátorem, pluhem a lištou. Rotavátor jsem tu fotil někde v minulém příspěvku. Nože Vari, úprava na dělené brždění, širší železná kola kvůli zahrabávání, nastavení plazu od klečí, funguje vpohodě. Inzerát mi dával mladej, tak ho neukamenujte že není pfko řádně naleštěné, ale je umouněné od hliny. PFek je jinak více, i nářadí, ale nářadí nenabízím zvlášť.

https://dum.bazos.cz/inzerat/108037417/ ... bracak.php

gupa
Příspěvky: 74
Registrován: čtv dub 30, 2015 7:58 am
Bydliště: Brno

Re: PF-62

#758 Nový příspěvek od gupa »

Co mám zkušenosti s olejem M2T tak obal zůstal stejný, ale barva se změnila z hněda do červena. Pokud mažu 1:25, zanedlouho to místo karbonu udělá takový červený povlak ve výfukovém otvoru válce a na svíčce která začne zanedlouho blbě pálit.

To je ta změna kterou EU přineslo, jakýsi červený sajrajt který, mám dojem, i blbě maže a zanáší více motor PFka.

Mám tu vedle Madoil a prodali mne dexoll m2t jako původní hnědý m2t olej. A dojem zněj je zatím podobný jako kdysi, smrdí stejně, vypadá stejně hustě a maže tak jak má jako původní starý m2t.

Jinak si nemyslete že nové china stroje se nemažou 1:25. Mažou a jeden takový jsem už kvůli mazání oddělal na guferu. V doporučení prodejce je to zvýrazněno při koupi cca 50cm motoru pro kosu nebo jiný 2t pohon.
https://www.hobynaradi.cz/motor-k-benzi ... 2ccm-geko/

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: PF-62

#759 Nový příspěvek od thovt »

Dostal jsem krovinořez jako rozbitý stímto motorem https://www.hobynaradi.cz/motor-k-benzi ... 2ccm-geko/ původní majitel požíval kvalitní olej stejně hřídelové těsnění odešlo čínané do tohoto nekvalitní hřídelová těsnění . Koupil jsem české guferu motor funguje dál.
Ani do tohoto motoru bych nenalil M2T. max. otáčky motoru: 9000 ot/min je v kategorii vysokootáčkových motorů specifikace oleje APi:TC. M2T bych namazal jedně stavební kolečko.

pavolk
Příspěvky: 268
Registrován: stř led 30, 2013 8:32 pm
Bydliště: Rabča

Re: PF-62

#760 Nový příspěvek od pavolk »

Prosim o radu. Da sa zamenit na motore BD-1S72-A celny diel /na ktorom je nadrz/ za diel z pf62 na ktorom je priskrutkovana cela maska /zavazie/. Nebude problem zo zapalovanim? Alebo s niecim inym? Potrebujem skompletovat motor do pf62.

Uživatelský avatar
Fréza PF-62
Příspěvky: 42
Registrován: ned zář 22, 2013 7:12 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: PF-62

#761 Nový příspěvek od Fréza PF-62 »

Nerad bych psal nesmysly - třeba se ještě někdo vyjádří - podle mně tam chybí klapka na regulaci otáček, protože tyhle stacionární motory mají odstředivou regulaci otáček.
Uchycení masky nevím....
PF-62, PFD-63 + PV-81, PP-23, F-651, Ž-151, VLM, PCM, KM-64, BDM-100, N-12, ZP-130, PM-200, VM, VHM-125
Zetor 25 A
Zetor 25
Škoda 30

pavolk
Příspěvky: 268
Registrován: stř led 30, 2013 8:32 pm
Bydliště: Rabča

Re: PF-62

#762 Nový příspěvek od pavolk »

Freza pf-62 Dakujem. Prosil by som aj dalsich o komentare.

Knotek
Příspěvky: 32
Registrován: pon čer 13, 2011 10:48 pm
Bydliště: Pardubice

Re: PF-62

#763 Nový příspěvek od Knotek »

pavolk píše:Prosim o radu. Da sa zamenit na motore BD-1S72-A celny diel /na ktorom je nadrz/ za diel z pf62 na ktorom je priskrutkovana cela maska /zavazie/. Nebude problem zo zapalovanim? Alebo s niecim inym? Potrebujem skompletovat motor do pf62.

Sám jsem to nedělal, ale ano je zaměnitelný.

pavolk
Příspěvky: 268
Registrován: stř led 30, 2013 8:32 pm
Bydliště: Rabča

Re: PF-62

#764 Nový příspěvek od pavolk »

Knotek,mam motor pf62 a vo vyhlade druhy 1S72A tak chcem skompletovat do pf62. Dufam ,ze to bude sediet. Inac dakujem

Uživatelský avatar
23joso23
Příspěvky: 113
Registrován: úte kvě 28, 2013 9:15 am
Bydliště: Žarnovica

Re: PF-62

#765 Nový příspěvek od 23joso23 »

Nazdar, kúpil som od jedného staršieho pána PF 62, pán tam menil motor za uloženku lenže mu nešiel štartovať skrz karburátor. Motor som spojazdnil lenže mám problém so spojkou. Pri zaťiahnutí páky spojky, ktorá ide strašne ťažko sa spojka nevypne a prevod ťahá cez zuby. Myslel som si, že by to mohlo byť kvôli tomu že pri zakladaní spojky na nový motor starý pán príliš zatiahol skrutky na prítlačnom tanieri. Nechce sa mi do toho veľmi vŕtať pokiaľ sa mi niekto nevyjadrí k danej problematike.
Za rady vopred ďakujem

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“