PF-62

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Knotek
Příspěvky: 32
Registrován: pon čer 13, 2011 10:48 pm
Bydliště: Pardubice

Re: PF-62

#766 Nový příspěvek od Knotek »

Zdarec, sejmutí motoru se nevyhneš, ale před tím se ještě zeptám: Jak máš seřízené spojkové lanko, je tam trochu vůle?

Uživatelský avatar
23joso23
Příspěvky: 113
Registrován: úte kvě 28, 2013 9:15 am
Bydliště: Žarnovica

Re: PF-62

#767 Nový příspěvek od 23joso23 »

Lanko je dosť na pevno páčka spojky ide tvrdo.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: PF-62

#768 Nový příspěvek od mastnacek »

Nejsem v tom expert, jednu takovou frezu jsem byl obhlidnout a nechapal jsem jak s tim moh nekdo pracovat, spojka mela tak 1mm krok. Tipuju to spis ze je v prdeli grafitovej krouzek. Doufej ze s tim nikdo moc dlouho nejezdil.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PF-62

#769 Nový příspěvek od DYK »

A ty už to máš od toho prodávajícího předělaný?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: PF-62

#770 Nový příspěvek od mastnacek »

Dyku to myslis me, jestli tam je misto krouzku lozisko? Tak jestli jo tak je.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PF-62

#771 Nový příspěvek od DYK »

Koho bych myslel, když píšu pod tebe ;-) S takovou nejasností jsem nepočítal. Jak to zlepšit?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: PF-62

#772 Nový příspěvek od mastnacek »

Dyku i kdybys psal nekomu jinymu tak pises pode me. ale jak vidis byla to nejasnost napul. Nevim co chces zlepsovat. Maximalne ze me oslovis primo kdybys nebyl linej jak pras :potlesk:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PF-62

#773 Nový příspěvek od DYK »

Kdybych psal někomu jinému a pod tebe, jako první bude jeho NICK, ne? Když teda nepoužiju citaci. Ty, takovej administrátor neznáš základy komunikace na forech? Myslím, že je lepší být línej jak prase než se tak chovat.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: PF-62

#774 Nový příspěvek od mastnacek »

Dyku ja jsem hlavne technolog, komunikace neni muj obor. To bys moh prece davno vedet. A ted uz zase k tematu.

Uživatelský avatar
23joso23
Příspěvky: 113
Registrován: úte kvě 28, 2013 9:15 am
Bydliště: Žarnovica

Re: PF-62

#775 Nový příspěvek od 23joso23 »

Tak dnes som rozchodil spojku bola trochu prilepená ale už je to všetko okej 8) , skúšal som rýchlosti len tak na dvore a radilo ich úplne po tichu a spojkové lanko došponované zaberala krásne spojka. Dnes mám v pláne si v práci vytočiť tiahlo na vlečku aby som mal nejaké príslušenstvo okrem pluhu, ktorý som dostal k PF 62. Taktiež budem musieť nejak lepšie spraviť brzdové lanko, pretože pri zatiahnutí brzdí len jedna alebo druhá strana. Lanko sa prešmykuje pri zatiahnutí a myslím že jedna lanková svierka pri páke to vyrieši.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: PF-62

#776 Nový příspěvek od mastnacek »

23joso23: muzu ti nafoti jak to je reseny u moji pfky, nevim jestli to je uz zlepsovak nebo to takhle bylo uz od vyroby.

Uživatelský avatar
23joso23
Příspěvky: 113
Registrován: úte kvě 28, 2013 9:15 am
Bydliště: Žarnovica

Re: PF-62

#777 Nový příspěvek od 23joso23 »

Mastnacek ; kľudne sprav nejaké foto budem rád keď uvidím ako to vyzerá vo vnútri ostatných PF 62.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PF-62

#778 Nový příspěvek od DYK »

Taky se rád podívám na fotky z vnútra mastnacovej PFky. :)
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mirek 3011
Příspěvky: 51
Registrován: stř bře 18, 2009 8:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PF-62

#779 Nový příspěvek od mirek 3011 »

Zdravím PF odborníky.
Přivezl jsem si 350 kg šrotu. Je zajímavé, že to samo vyjelo na vozík. Znělo to jako sice jako když v Brně zvoní najednou všechny šaliny a 20 borců se snaží kutálet basy s vercajkem. Ale že to nespraví štětka a kilo zelené barvy jsem samozřejmě věděl.. Nebylo to daleko a nestálo to zas tak moc.
Už jsem to nikdy normálně nenastartoval. Jednou mi to chytlo, když jsem to roztlačil na trojku z kopečka. Tak jsem se trochu proběhl a naštěstí to po 10m zdechlo.
Demontáž mě řekla o původních majitelích trochu víc. Všechno bylo volné, nedotažené. Polovina "šteftů" - závrtných šroubů - byla vytržená. Motor visel na dvou utažených a 1 nasunutém šroubu. Vše byla jedna velká černá koule oleje a prachu. Válec měl trochu netypických 73,55 mm, píst 72,65. Jedno gufero mělo vnitřní průměr 26 mm. A pak, že to má na něco vliv. Ložiska byly pocínované a díra po nich o 0,5 mm větší. Spojka z Traboša tak nějak spečená nebo co. Motor už je v cajku s novou klikou a jiným výbrusem, kartery vyvložkované. Ještě mi chybí výfuk, protože origoš byl z okapního svodu. V převodovce není ani jedno zdravé ložisko. Kola 2.a3. jsou celkem KO nahoře i dole. Jedu pro ně do Prostějova. Spodní hřídel nová od pána z Tábora. Segrovky byly nahrazeny pevně utaženým drátem. Tam všechno lítalo jak lump v palírně.
MÁM DOTAZ: 1) Jak mám demontovat vložené kolo zpátečky? 2)Co se musí udělat se spojkou z Trabiho? Má tam být nějaká vložka? Kroužek? Díky moc, a sorry za ten román..

Knotek
Příspěvky: 32
Registrován: pon čer 13, 2011 10:48 pm
Bydliště: Pardubice

Re: PF-62

#780 Nový příspěvek od Knotek »

Zdravím, sice jsem to nedělal, ale mám pocit že jde vytáhnout hřídel od kolečka zpátečky po demontáži krytu horního hřídele (z venku), že ten kryt přidržuje osu ve výřezu. K té spojce: jedině nafotit setrvák, přítlačák i hřídel protože předpokládám že ti nejde o grafitový kroužek nebo ano?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“