Dakr

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Dakr

#61 Nový příspěvek od other-side »

Pokud někdo řeší u jednoosáku ztráty na šneku, tak asi nemá moc co jiných starostí :)

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Dakr

#62 Nový příspěvek od other-side »

gupa píše:Vari+Dakr DZS 125-Sekání trávy

https://www.youtube.com/watch?v=uQT6toOWPnA
Podíval jsem se i na další videa s DZS 125.....no, na první pohled mě to moc nenadchlo, nikde jsem neviděl detail výslednýho strniště, připadalo mi, že dost % trávy to zválelo než posekalo.

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Dakr

#63 Nový příspěvek od other-side »

Po zvážení všech pro a proti jsem přestal o jednoosáku uvažovat, vydám se cestou složitější/dražší/ a cílem jest malotraktor Kubota /přemýšlím jestli B1220 nebo 1620/ neb mám slabost pro tyhle maličký potvůrky co udělají plno práce, ideálně s čelákem /Polským/. Přeci jenom, mladší už nebudu a komfort malotraktoru je zásadní.

Díky všem za inspiraci v přemýšlení.

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: VARIna 1988

#64 Nový příspěvek od Nelinář »

Mám jeden dotaz, zkoušel někdo udělat/předělat bubnovou sekačku z dvounožové na čtyřnožovou? je to blbost? příde mi, že otáčky bubnu a rychlost pojezdu je prostě špatná, v hustčí trávě sa to začne trochu dusit, tím sa snížíja točky bubnu a menší odstředivá síla=víc schované nože. Dělá to tak už od začátku. a ikdyž je záběr bubnu 65 cm, seču tak max 30 čísel. a aj tak mosím co chvíla zastavit a nechat cca 3-4 vteřinky motor znovu rozběhnůt pak zase kůsek a nanovo. Tak jsem si říkal že tam přidám další dva nože...... :-/

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: VARIna 1988

#65 Nový příspěvek od kenybz »

neprokluzuje ti řemen pohonu bubnu?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: VARIna 1988

#66 Nový příspěvek od Nelinář »

:nene:

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: VARIna 1988

#67 Nový příspěvek od kenybz »

slabý motór když seču s bubnovkou jednobuben 67cm nebo kolik tak podle výšky trávy beru na třištvrtě záběru i míň a to mám 5,5koňový tecumseh a ten silu má
sůsed má nový jikov s DV a když seče vojtěžku tak taky na půl bubnu má to prostě odpor ta tráva kterů mosí buben odhodit asi tak čím silnější motor tím líp a ty 4 nože klidně udělej nic tím nepokazíš
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Dakr

#68 Nový příspěvek od DYK »

Dakr dvojnůž hájí nebo hájil, když mu lidi vytýkali to, s čím se teď potýkáš ty. Že je to na sušení trávy to nejlepší. No asi by bylo, ale to by muselo být určený pro jiný motory, které ovšem nikdy nebyli a prostě jsou tebou popsané problémy obzvlášť v první trávě. Ale problémy s první trávou jsou i při mulčování. Ono při více nožovém disku ta tráva asi dostane nějakou tu ťafku navíc, ale zase jde na jeden nůž daleko míň hmoty při dané rychlosti pojezdu.
No a přesunul jsem ti to.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Dakr

#69 Nový příspěvek od hobr »

Mám s Dakrem ten samý problém - nedostatek výkonu. Už jsem přemýšlel o novém motoru, ale vidím, že nejsem sám. Dost pomohla výměna talíře, starý byl zprohybaný a špatně to seklo. Nejhorší je první seč vojtěšky, to je opravdu trápení... Tráva s tím nejde skoro vůbec, to je strniště jak od prasat.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Dakr

#70 Nový příspěvek od DYK »

Žací disk se na Darku časem začne vlnit jako vyhřátý kotouč. Bývá i v místě uchycení popraskaný. proč - nevím.
Možná se to někomu bude zdát jako přihřívání si polívčičky, nic s tím nenadělám, ale jde o to že: Vari dodnes drží na bubnovém adaptéru sečení SAMSON záběr 56cm. Proč? Protože je možné, že onu sekačku koupí někdo, kdo má doma motor Jikov a aby nemněl, nebo se co nejvíc eliminovali, problémy v husté trávě. Dakr sice už tehdy vyrukoval s větším záběrem, jinak by to asi ani nemělo smysl, ale můžou nastat popisované problémy a tak člověk musí ve výsledku sekat jen tolik, kolik zvládne motor a někdy to může znamenat vlastně ještě menší záběr než u sekačky vyrobené s menším záběrem. Vari nikdy nemělo dva nože, začínalo se třema, dnes všude čtyři. Když někdo motorově přezbrojí na vyšší výkon, měl by ale přizpůsobyt i převodovku DSK 316, může laborovat s délkou nožů, které se vyrábějí. Ale toto není pro každého, hlavně ne nic oficiálního, pořád platí, že na sekačku se mají dát nože co tam patří. Jde hlavně o to, jak budou delší nože vycházet vůči stroji po celé jejich dráze. Takže tato informace je tak nějak jen "mezi náma". Co ale z praxe vím, je lepší sekat na plný byť menší záběr a bezproblémově, než za jízdy korigovat šíři záběru. Kolikrát to sekání s menším záběrem bývá rychlejčí a pohodlnější.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Zetor15
Příspěvky: 882
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Dakr

#71 Nový příspěvek od Zetor15 »

Je to pořád dokola nemůže někdo čekat že petikonovej motor utáhne 65cm v trávě po bradu a hustou tak že při sekání ani nelehne. Jinak sekam nějaké pozemky panterem fd3 500ccm dvoububen a to je opravdu paráda. Než jsem ho koupil tak jsem tu měl na předvedení a vyzkoušení asi 9-10 sekaček ale polovina z nich nedokázala udělat ani jeden plný řádek bez zaduseni motoru. A to ten rok nebyla tak hustá tráva jako třeba letos.

Karel Dančák - DAKR
Příspěvky: 6
Registrován: sob črc 23, 2016 7:51 am
Bydliště: Vsetín

Re: Dakr

#72 Nový příspěvek od Karel Dančák - DAKR »

Diskové sečení DZS 125 má jiné strniště než dvou nebo jednobubnové sekačky. Tráva je rozhozena zcela rovnoměrně, nevytváří žádné pokosy. Proto je tato sekačka výhodná pro ty, kteří trávu suší na seno a nemusí trávu rozhrabávat. Protože tráva není nikam odhazována, tak je tato sekačka také podstatně méně náročná na výkon a díky tomu s motory s výkonem 5,5-6,5 Hp lze sekat plnou šíři 125 cm. Strniště je podobné jako u bubnových sekaček, jen na posečené louce nejsou vidět pokosy.
Co se týče žacích bubnů u bubnových sekaček vyrábí DAKR pro každý stroj několik variant bubnů. Je to jednoduchý žací talíř s pevným podběhem nebo s rotačních podběhem, celoplošný dvojitý talíř a dvojitý talíř, kde spodní talíř je o něco menší než žací talíř. Každé řešení je určeno do určitých podmínek a je zaměnitelné. Konkurence dost často používá způsob, kdy si vybere jeden z těchto našich žacích talířů, zdůrazní jeho nevýhody a opomene uvést výhody. DAKR má ale v sortimenty veškeré existující systémy řešení žacích bubnů a zákazník si může vybrat a mít pro jednu sekačku a dva nebo tři systémy sečení a tyto měnit podle vlastností pozemku a trávy.

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Dakr

#73 Nový příspěvek od mastnacek »

me by se libilo diskovy seceni od dakru k freze TJ-6,5. Zaber tak akorat a s motorem 1D90 nebo 1D90TA by nemel byt problem ani s vykonem. Akorat ta cena :)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakr

#74 Nový příspěvek od Atlan »

A je niekde video DZS 125? Pri praci?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

chobotek
Příspěvky: 10557
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Dakr

#75 Nový příspěvek od chobotek »

Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“