Dakr

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
kowoo
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 19, 2010 8:42 pm

Dakr

#1 Nový příspěvek od kowoo »

chcem sa podelit o skusenosti s touto kosackou , pripadne aj s pohonnou jednotkou fd2
Přílohy
Snímka428 (Medium).jpg
Snímka427 (Medium).jpg
Snímka426 (Medium).jpg

jurij.jp
Příspěvky: 62
Registrován: čtv kvě 07, 2009 10:23 am
Bydliště: Zlín

Re: Dakr

#2 Nový příspěvek od jurij.jp »

Ahoj, mám ten samý motor v Tektonu. s otcem jsem se hádal jestli koupit fd2 nebo tekton s tímto motorem, já jsem chtěl frézu na víc věcí, no a otec tektona, že je obratnější. no vyhrál otec. V tektonu to má neuvěřitelnou sílu seká to přerostlou trávu cca 120cm na plný buben. FD2 se asi pere podobně co? Jenom se mě trochu zdá hlučnější ten motor oproti Hondě GCV160 ze sekačky na trávu. pokukuju ještě po tom mulčovači na tektona. TAK ať jezdí!! 8)

jožin z bažin
Příspěvky: 70
Registrován: pon led 11, 2010 7:17 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Dakr

#3 Nový příspěvek od jožin z bažin »

Před pár lety jsem koupil DAKR Panter (FD2) s motorem BS 6,5HP s "tlakovým mazáním" (přesný typ už si nepamatuju). Moc mě to nenadchlo. Sečení od dakru je fakt hodně hobby, když není úplně rovná louka, tak je disk za chvíli dost deformovaný a pak se zasekávají žabky pod diskem a neseče. Když byla hustší tráva, musel jsem jezdit na půl záběru a i tak toho sekačka měla dost. Páky pojezdu a pohonu nářadí nejsou rozhodně pro celodenní práci. Po jedný sezóně mě došla trpělivost a tak jsem ji prodal.

kowoo
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 19, 2010 8:42 pm

Re: Dakr

#4 Nový příspěvek od kowoo »

jožin z bažin píše:Před pár lety jsem koupil DAKR Panter (FD2) s motorem BS 6,5HP s "tlakovým mazáním" (přesný typ už si nepamatuju). Moc mě to nenadchlo. Sečení od dakru je fakt hodně hobby, když není úplně rovná louka, tak je disk za chvíli dost deformovaný a pak se zasekávají žabky pod diskem a neseče. Když byla hustší tráva, musel jsem jezdit na půl záběru a i tak toho sekačka měla dost. Páky pojezdu a pohonu nářadí nejsou rozhodně pro celodenní práci. Po jedný sezóně mě došla trpělivost a tak jsem ji prodal.
ano je pravda , ze starsie modely mali paky pojazdu nevhodne a nepohodlne, no nastastie sa to vylepsilo a som spokojny. neviem to dostatocne porovnat, ale myslim , ze vsetky jednoose bubnove kosacky su haklive na kvalitu terenu. neymslim tym krtince, lebo s tymi si hravo poradi ale mam na mysli nahle stupania a klesania terenu. k tomu vykonu: neviem aka to bola trava, ale ja som nikdy nemal problem s prerastenou travou ani s hustou travou ...

kowoo
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 19, 2010 8:42 pm

Re: Dakr

#5 Nový příspěvek od kowoo »

jurij.jp píše:Ahoj, mám ten samý motor v Tektonu. s otcem jsem se hádal jestli koupit fd2 nebo tekton s tímto motorem, já jsem chtěl frézu na víc věcí, no a otec tektona, že je obratnější. no vyhrál otec. V tektonu to má neuvěřitelnou sílu seká to přerostlou trávu cca 120cm na plný buben. FD2 se asi pere podobně co? Jenom se mě trochu zdá hlučnější ten motor oproti Hondě GCV160 ze sekačky na trávu. pokukuju ještě po tom mulčovači na tektona. TAK ať jezdí!! 8)
tekton je samozrejme obratnejsi a zalezi co chces kosit ...

mkluz
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 05, 2011 6:31 pm
Bydliště: Frydek-Mistek

Re: Dakr

#6 Nový příspěvek od mkluz »

Zdravim,

nemate uz nekdo osobni zkusenosti s mulcovacem od Dakru. Byl jsem se na nej prodvat v prodejne a spracovani me moc nenadchlo.

Diky

--mk

kowoo
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 19, 2010 8:42 pm

Re: Dakr

#7 Nový příspěvek od kowoo »

na poziadanie video, ako dlho trva prehodenie rychlostnych stupnov.
http://www.youtube.com/watch?v=t2MKmKSJ81I

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Dakr

#8 Nový příspěvek od DYK »

Tak co přátelé? Firma za ten čas udělala zase nějaký ten krok vpřed, inovovala a zlepšovala. Myslím, že je na čase pozměnit si názor na výrobky, jsem si řekl. Třeba použitím hydrostatické převodovky se z FD stává o řád jiný stroj. I řiditelné sedačky jak pro FD2 tak pro FD3 tomu dávají cosi navíc.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Dakr

#9 Nový příspěvek od Sniper »

Kluci, nemá někdo pohonnou jednotku FD-3 s vertikálním mulčovačem MC-100?

Tato sestava se mi cenově velmi líbí a i když přehlídnu nedostatky, jde pořád o bezkurenční mašinu co se ceny týče. A také bych rád podořil domácí firmu.

Jen mě u této pohonné jednotky trochu vadí diferenciál s uzávěrkou, to musí ruce dost trpět ve svahu.

Nebylo by lepší mít stálý záběr obou kol s možností odpojení a přibrždění L/P kola? :-/

Rád bych k této jednotce časem i jiné zařízení, jako hrabačku, diskovou sekačku, sněžnou frézu atd... 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Dakr

#10 Nový příspěvek od Tom »

Této jednotky bych se určitě nebál. Ten mulčovač je super. Diferenciál s uzávěrkou je daleko lepší volba než pevná osa s volnoběžkami. Je to asi stejný rozdíl v ergonomii jako Crystal x Fendt v lesní fréze... chápeš... Ve svahu si uzavřeš diferák, pokud je svah krátký, tak při točení je ten diferák velkou výhodou. Určitě by to ale před koupí chtělo vyzkoušet... jak se Ti s tím pracuje. S panem Dančákem je výborná domluva, určitě by nějaké předvedení neměl být problém. Jinak je ještě jedna tuzemská možnost (respektive dvě)... Jednak Kuba od Wisconsinu, ale to je čistě komunální záležitost a velikost mulčovače není nic moc... A pak ještě Robot od TIPu, tam je taky diferák s uzávěrkou, ten jejich mulčovač je hodně brutální a pěkně seče. Měl jsem ho půjčený na měření na diplomku. Co je nevýhoda, tak mechanická převodovka a trošku vyšší cena než u Dakru.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Dakr

#11 Nový příspěvek od Sniper »

Tom píše:Diferenciál s uzávěrkou je daleko lepší volba než pevná osa s volnoběžkami. Ve svahu si uzavřeš diferák, pokud je svah krátký, tak při točení je ten diferák velkou výhodou.
To si právě nemyslím, protože ve svahu ježděného po vrstevnici, nebo šikmo má tendenci vždy jedno kolo prokluzovat, kor u lehké mašiny.
Pokud zapneš uzávěrku diferenciálu, mašina bude mít tendenci i tak klouzat ze svahu a všechno odřeš rukama, abys ji udržel ve směru, kdežto se systémem, který jsem posal, si tohle pěkně zkoryguješ na brzdách a tolik se nenadřeš ;-)
Nedá se totiž pokaždé jezdit jen nahoru a dolů.
Každopádně i tak díky moc za info, asi je brzy navštívím ;-) 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Dakr

#12 Nový příspěvek od DYK »

Ono celý je to o tom, že kdyby byl u Dakra stroj, s požadovanou výbavou, zase by neměl deklarovanou cenu, ne?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Dakr

#13 Nový příspěvek od Tom »

Se sečením ve svahu, troufnu si říct, mám zkušeností víc jak dost... jak s lištovými sekačkami, tak s mulčovačema. Máme tři Agrie Tajfun se Safety mulčovačema, Agrii Grizzly s rotačním mulčovačem, předtím nějaké Hurikány, ASka... Teď jsme pořídili další dva Rapidy Euro 4. Seče se všechno... A hodně ve svazích... co to dá. Takže o tom, jak se chová jednoosák ve svahu vím. Důležité je, aby byl stroj dobře vyvážený. A dobré pneumatiky s bočním vedením. S tím, že se jedno kolo odlehčí, tak to se odlehčí i když jsou na jedné ose bez diferáku. Výsledek je stejný jako u nápravy s diferákem a zaplou uzávěrkou.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Dakr

#14 Nový příspěvek od DYK »

Tak co robot?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: Dakr

#15 Nový příspěvek od other-side »

Má smysl uvažovat o Dakru jako technice, která je schopna posekat a nahrabat cca 5,5ha TTP ročně + cca 4ha mulčovat na podzim nízký porost? K tomu samozřejmě nějaký ar orný.

Obávám se, že moje nároky jsou spíš na profi BCS apod, než na jednoduchý stroje alá Dakr/Vari.

Zatím kosím profi křoviňákem a mulčuju Varinou.

Hodně uvažuju i o malým Kubota + nářadí, ale nechce se mi kvůli transportu mezi pozemky kupovat přívěs a silnější auto.

Tak kdyby náhodou někdo prošel a řekl svůj názor, budu rád.

Martin

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“