Dakr

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Dakr

#136 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jsem vůbec nevěděl že vari něco takového dělá. Já měl vari vždycky za takovou tu malou stavebnici s přendavacím motorem.Dakr se kupoval protože kolega má fd2 ale s mechanickou převodovkou a je nadmíru spokojený. To protizávaží. No já měl žízeň, stroj měl žízeň, traktor daleko, tak jsem si to vzal sebou. Chci na šasi udělat nějaký držáček na petku a kanystřík. No zatím moc jiné práce, tak tomu se budu věnovat asi až v zimě.
Jinak já musím říct že zatím, až na to že musím pořád regulovat rychlost jízdy když se otočím na úvrati, nebo když sjedu někde do dolíku? jsem maximálně spokojený. Včera jsem s tím sekal asi 5 hod, sežralo to tak 4litry benzínu a vzhledem k tomu, že jsem jezdil různě pod stromama a meze a tak podobně, byl jsem nadřený výrazně míň jak s křoviňákem.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Dakr

#137 Nový příspěvek od Tomas6 »

Než se pustím do reklamace, tak jsem napsal SZ panu Dančákovi s prosbou o vyjádření. Naposled přihlášený zde byl loni v září, tak snad má zapnuto upozornění na příchozí SZ. Uvidíme.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Dakr

#138 Nový příspěvek od DYK »

Ty ne, fakt, to není normální, aby se to z nuly až tak rozjelo z kopce. Si teda myslím já.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Dakr

#139 Nový příspěvek od chobotek »

Tam je Tuff Torq K46, ne? Tak pokud neklouže řemen, co ji pohání a je tam dost oleje, tak za to Dančák nemůže ;-) Ačkoliv je to nepochybně on, kdo by měl situaci řešit.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Dakr

#140 Nový příspěvek od DYK »

Já jsem chtěl říci, že by se měl vyjádřit k popisovaným situacím, ne že za to nějak osobně může. Ono Vari se stejnou převodovkou se takto prostě nechová. To není doměnka, ale vlastní zkušenost. Jak s Raptorem, který má stejnou převodovku jako FD2H, tak F-700 Hydro Hurricane.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

HonzaMalySadar
Příspěvky: 15
Registrován: ned pro 17, 2017 9:01 am
Bydliště: Písek

Re: Dakr

#141 Nový příspěvek od HonzaMalySadar »

Potvrzuju. Napadá mě, u FD2H mám vzadu vlevo dole takový šoupátko a tím vypnu náhon, je to "neutrál" pro manipulaci s vypnutým motorem. Není to v nějaké mezipoloze? Tedy jestli to FD3 má..

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Dakr

#142 Nový příspěvek od Tomas6 »

Vypnutí pojezdu má, ale je na doraz. Nemám teď nějak čas to řešit, ale určitě budu reklamovat
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Rotterdam
Příspěvky: 23
Registrován: úte říj 12, 2021 7:52 pm
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Dakr

#143 Nový příspěvek od Rotterdam »

Dotaz, Dakr FD2 nebo FD3 nemá žádnou možnost orání pluhem, že? Od výrobce ne, proto jsem je vyřadil z výběru, ale možná nějaká třetí strana nebo kutil vymyslel jak s tím orat?

Jarda Malich
Příspěvky: 236
Registrován: pát dub 08, 2016 7:42 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Dakr

#144 Nový příspěvek od Jarda Malich »

Ne, tyto stroje možnost orby nemají a to hned z více důvodů. Zaprvé je to konstruované jako nosič adaptérů a tomu odpovídá i nízká hmotnost. Druhým aspektem je u varianty FD-2H a FD-3 použití slabšího hydra K46. Samo o sobě takové zařízení není dělané na takovou zátěž a žádný rozumný prodejce nedoporučí vyšší zátěž samodomo úpravami ve smyslu montáže orebního pluhu. S vozíkem je to primárně stavěný na převoz sena nebo trávy.

Mara Dančák
Příspěvky: 7
Registrován: pon čer 13, 2016 12:46 pm
Bydliště: Bystřice p.Host.

Re: Dakr

#145 Nový příspěvek od Mara Dančák »

Dobrý den.
Mrzí mě, že jste se neobrátil přímo na prodejce. Nevěděl jsem o Vás, protože zde na fórum nechodím.
Váš stroj zkontrolujeme a v rámci záruky opravíme.

Kontaktujte mě.

Marek Dančák
prodej@dakr.cz

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Dakr

#146 Nový příspěvek od Honza_2 »

fikejz píše: stř kvě 20, 2020 11:27 am Ještě pár obrázků, motokolečko:
Obrázek
V zimě jsem dodělal druhou korbu na vyvážení dřeva z lesa (motání se s metrovinou mezi stromy):
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Tak to je skvělý stroj.
Není více fotek z blízka stroje??
Jak je spojený s tou jednoosou frézou pokud to chápu dobře.?
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Dakr

#147 Nový příspěvek od Honza_2 »

fikejz píše: úte črc 27, 2021 10:07 pm
HonzaMalySadar píše: pon črc 26, 2021 9:41 pmfikejz - ten vozejk vypadá dost dobře. Jak máš řešené zatáčení kol? Šlo by dát detail?
Tady jsou nějaké fotky, na prvních dvou je doraz lanovodu na rámu, uchycení řídítek s pákou aretace řídítek (potřebné pokud se nepoužívá vozík) a protiozubem, bubínek a vpředu u motoru šroub kterým se uchycují očka lan. Na prostředních dvou je celkový pohled na podvozek vozíku a detail výkyvu vozíku proti pohonné jednotce a aretace- zajištění výklopné korby (západka ovládaná bowdenem od páky na rukojeti - ten není osazen, zůstává na pohonu). A jsou na ní vidět ještě horní koncovky lanek s očky.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Na posledních dvou fotkách je detail spodního uchycení lanka s oporou lanovodů, spojovačka a kulák (oboje ze Š120). Spojovačka je ze dvou řídících tyčí. Držáky lanka navařené na spojovačce jsou půlky vahadla ruční brzdy. Celý rám pohonu byl po cca pěti letech používání DAKRu z důvodu začínající koroze otryskán, žárově zinkován a navrchu je komaxit.
To je dobře vymyšlené zatáčení. Dobrá práce.
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Dakr

#148 Nový příspěvek od fikejz »

Panter FD2 od Dakru není klasický jednoosák, jako třeba Vari, ale taková víceúčelová sekačka, mulčovač, štěpkovač... Dělají se k němu výměnné adaptéry a taky existují i jiné výkonnější verze (350 a 500ccm). Spojení je realizováno jeklem (nebo hranolem) do jeklu. Pohon nářadí je klínovým řemenem přes ruční pákou ovládaný napínák.
Oni už v době kdy jsem jej před cca 16 lety kupoval dělali vozík před něj, jenže s menšímy koly a řízený zvláštní pákou a to se mi vůbec nelíbilo, takže jsem šel cestou vlastní konstrukce.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“