rkt700/rkt710

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Pajdo
Příspěvky: 31
Registrován: ned kvě 02, 2010 5:33 pm

Re: rkt700/rkt710

#31 Nový příspěvek od Pajdo »

Z tých fotiek to nie je jasné, používate to bez tých ochranných plechov? Ale bo s?
Mne sa tam po každom kosení na....hádže plno zbytkov trávy a potom to je celé figu.

Mám pocit že ten remeň mi už akosi dosť pruží a už to neviem poriadne spojiť aby fungoval pojazd. Chcel som to vymeniť ale nedokážem vytiahnuť tú osku náhonu.

vojtech127
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 08, 2014 9:16 pm
Bydliště: Muráň

Re: rkt700/rkt710

#32 Nový příspěvek od vojtech127 »

Pokiaľ by bol záujem,viem popísať výmenu všetkých remeňov na kosačke rkt 710.
Vojtech

Pajdo
Příspěvky: 31
Registrován: ned kvě 02, 2010 5:33 pm

Re: rkt700/rkt710

#33 Nový příspěvek od Pajdo »

vojtech127 píše:Pokiaľ by bol záujem,viem popísať výmenu všetkých remeňov na kosačke rkt 710.
Vojtech
Ano ano, mam záujem hlavne o ten na pojazd ... zbytok som zvládol ....

bully
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 21, 2010 11:30 am

Re: rkt700/rkt710

#34 Nový příspěvek od bully »

Ahojte, neviete niekto poradit, ako vymenit tanier na RKT 710? Dal som dole ten spodny tanier po ktorom sa bubon klze a ten bol uchyteny iba 6 skrutkami a dal som dole remenicu. Teraz vidim hriadel. Co dalej? Treba stahovak? Ten nemam :(

otikdb
Příspěvky: 49
Registrován: úte úno 04, 2014 3:10 pm
Bydliště: Piešťany

Re: rkt700/rkt710

#35 Nový příspěvek od otikdb »

Zdar. No u mna to bolo tak, ze ako som dal dolu klzak tak som musel stiahnut tie dve loziska a s uchytenim klzaku. stacilo dva mocne skrutkovace oproti sebe a pomaly pacit. no a potom uz len skrutky na tanieri vysrobovat a je to. hriadel som dolu nemal bo nebolo treba. loziska na hriadeli su tam asi na vecnost. nic im nebolo a kosacka ma odbehane az az. ostatne loziska vsetky menene aj s tanierom. vela stastia. este som si spomenul ze ako budes stahovat tie dve loziska aj s uchytenim klzaku treba dat dolu segerku. myslim ze tam bola.

bully
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 21, 2010 11:30 am

Re: rkt700/rkt710

#36 Nový příspěvek od bully »

otikdb dakjem za radu. Susim to teda takto aj ja.

mirdoss
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 02, 2012 12:47 am
Bydliště: Zvolen

Re: rkt700/rkt710

#37 Nový příspěvek od mirdoss »

Dobrý deň, chcem sa spýtať či sa zvyknú na uvedenej bubnovej kosačke nejak vydrať pastorky náhonu kolies alebo tie priečne kolíky - či to môže mať vplyv na zníženie rýchlosti pojazdu - po 12tich rokoch sa mi zdá že kosačka ide celkove menšou rýchlosťou, remene som vymenil tak neviem či je to len môj pocit taký alebo to môže byť tiež tými zodratými súčiastkami?

otikdb
Příspěvky: 49
Registrován: úte úno 04, 2014 3:10 pm
Bydliště: Piešťany

Re: rkt700/rkt710

#38 Nový příspěvek od otikdb »

Zdravim. Pastorky sa iste opotrbuju ale na rychlost pojazdu to vlyv nema. Treba remen pojazdu dosponovat tak akurat. strata rychlosti pojazdu bude urcite v drazkovom remeni. Treba po kazdom meneni doladit. Vela stastia.

johnygt500
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 06, 2013 9:10 am
Bydliště: Slovensko

Re: rkt700/rkt710

#39 Nový příspěvek od johnygt500 »

Nazdar, nemáte niekto naskenovany návod k tejto kosačke? Poprosil by som ak by sa dalo poslať na mail alebo niekam na ulož.to

sarky
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 08, 2016 3:13 pm
Bydliště: prievidza

Re: rkt700/rkt710

#40 Nový příspěvek od sarky »

Ahoj, potreboval by som poradit, mam kosacku lakr uz nejaky ten rok a zacal mi blbnut pojazd ale len na pravom kolese cim to moze byt, je tam podobne to ozubene koliecko s tym plieskom ako u rkt...

rondob
Příspěvky: 136
Registrován: pát říj 01, 2010 7:46 pm
Bydliště: Prešov

Re: rkt700/rkt710

#41 Nový příspěvek od rondob »

Chlapi, mám takú otázku máte niekto niečo ku kosačke Etech 10.1 alebo Tecak 710? Nejaký návod alebo manuál? Renovujem kosačku Etech a neviem ako poskladať náhon kolies. Ďakujem za rady

rondob
Příspěvky: 136
Registrován: pát říj 01, 2010 7:46 pm
Bydliště: Prešov

Re: rkt700/rkt710

#42 Nový příspěvek od rondob »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
lolek77
Příspěvky: 32
Registrován: pon bře 28, 2011 10:53 pm
Bydliště: zilina

Re: rkt700/rkt710

#43 Nový příspěvek od lolek77 »

Ahojte, chcem sa opýtať, kúpil som staršiu bubnovku Tecak Kovo RKT 710 s 80tkou spojkou, motor BS a uchytenie ála VARI. Bol som natešený ako decko, že budem mať "kleče" čo budú presne pasovať na príslušenstvo VARI. No ako som zistil, tak bubnovka je DODO - dodělej doma, a motor síce na úchyt nasadím ale nezaistím sponami na boku. Z fotiek je zrejmé, že sa mi nedá dotlačiť spona k telesu spojkového bubienku, no neviem čo s tým. Nechcem odbrúsiť zo spony, lebo by mi neskôr nemuselo pasovať uchytenie na príslušenstvo VARI, ale tiež nechcem brúsiť z telesa spojkového bubienku lebo neviem či by to pomohlo. Máte niekto nejakú skúsenosť s podobným problémom? A poprosím riešme spojku 80 a úchyt VARI, nechcem to prerábať na 120ku. Na fotkách je hádam zrejmé v čom je problém...
Obrázek


Obrázek


Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“