rkt700/rkt710

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
kowoo
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 19, 2010 8:42 pm

Re: rkt700/rkt710

#16 Nový příspěvek od kowoo »

marek171 píše:A nemá ta kosačka nejaké bud podložky na vymedzenie,alebo nejaký iný spôsob rozšírenia rozchodu kolies?Lebo tá tvoja úprava sa mi nezdá najvhodnejšia :nene: .A tam na tej fotke z inzerátu,sa mi zdá že kolesá su viac vzdialené od toho rámu.
ani mne ta uprava nieje po chuti . ale co sommal robit? prerabat podvozok? jednoduchsie sa mi zdalo upravit vyfuk . ak to nebude slapat kupim novy a budem sa tvarit , ze sa nic nestalo ... upravit podvozok by bolo mozne , ale technicky dost narocne (podla mna).ziande vymedzovacie podlozky su mi neni zname..mozno ak niekto nieco vie nech da vediet. budem vdacny..
Přílohy
Snímka402 (Medium) (Medium).jpg

hesy
Příspěvky: 38
Registrován: pon bře 14, 2011 6:39 pm
Bydliště: Bardejov

Re: rkt700/rkt710

#17 Nový příspěvek od hesy »

chalani rozdiel v kosačke k motoru 4takt a 2takt je len v prednej remenici ,a to preto ,že 2takt má vyšie pracovné otáčky a tým pádom má na kosačke večšiu remenicu ,kdežto 4takt má nižšie otáčky a má na kosačke menšiu remenicu ,takže ak dáš 4taktný motor na kosačku určenú pre dvojtakt , nebude to kosiť ,pretože nemaš dostatočne otačky na bubne kde su nože. Čo sa týka tej tvojej kosačky ,predsa by som sa obrátil tam kde ti to montovali .Táto kosačka RKT 710 je predchodca kosačky RKT 700 , Neviem kde je chyba ,ale na RKT 710 sa bežne montuje príruba so spojkou 80mm, alebo 120mm a pasuje to na Agzat či Jikov Ak si nevieš rady informuj sa u výrobcu Tecak-Kovo s.r.o Pod Dolami 2628 Vranov nad Toplou tel. 0574424575 8)

cernovec
Příspěvky: 37
Registrován: pát říj 22, 2010 6:33 pm

Re: rkt700/rkt710

#18 Nový příspěvek od cernovec »

to hesy: Díky za objasnenie, už som múdrejší, mi keď sme ju mali požičanú tak tam bola presne taká remenica ako má kowoo. Teda to nešlo lebo 4takt bol na tej 2taktnej kosačke.

kowoo
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 19, 2010 8:42 pm

Re: rkt700/rkt710

#19 Nový příspěvek od kowoo »

hesy píše:chalani rozdiel v kosačke k motoru 4takt a 2takt je len v prednej remenici ,a to preto ,že 2takt má vyšie pracovné otáčky a tým pádom má na kosačke večšiu remenicu ,kdežto 4takt má nižšie otáčky a má na kosačke menšiu remenicu ,takže ak dáš 4taktný motor na kosačku určenú pre dvojtakt , nebude to kosiť ,pretože nemaš dostatočne otačky na bubne kde su nože. Čo sa týka tej tvojej kosačky ,predsa by som sa obrátil tam kde ti to montovali .Táto kosačka RKT 710 je predchodca kosačky RKT 700 , Neviem kde je chyba ,ale na RKT 710 sa bežne montuje príruba so spojkou 80mm, alebo 120mm a pasuje to na Agzat či Jikov Ak si nevieš rady informuj sa u výrobcu Tecak-Kovo s.r.o Pod Dolami 2628 Vranov nad Toplou tel. 0574424575 8)
a sme doma : on na tej kosacke bol povodne 4takt tecumseh. teraz tam mam dmj 133cm 2takt (tera) . remenicu som nechal taku , aka bola. preto to ma take otacky :-) kamene lietaju kade tade:-)))

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: rkt700/rkt710

#20 Nový příspěvek od DYK »

A sme domáá a sme domáá a proč jsi to nenapsal dříív, co tam bylo za ,motor? Kdo to má tušit?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

kowoo
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 19, 2010 8:42 pm

Re: rkt700/rkt710

#21 Nový příspěvek od kowoo »

dyk viem ze nemas tu kristalovu gulu :-) ale co uz narobis??? zmenilo by sa nieco , keby som napisal, ze tam bol predtym iny motor?

Uživatelský avatar
radll
Příspěvky: 145
Registrován: stř led 18, 2012 11:23 am
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Re: rkt700/rkt710

#22 Nový příspěvek od radll »

Podla mňa je rozdiel medzi RKT 710 a RKT 700 v tom že na jednom je pojazd a šipove kolesa a na tom druhom len kolesa s furika.
Pojazd kosenia je zavisli na pomere pojazdu a žacieho kotuča takže menšími otáčkami motora bude menši aj pojazd.
2taktny motor tam asi dobre nevošiel zato že 4taktny motor je o dosť vyšší preto tam v pohode vošiel.
Ja by som sa chcel opýtať na skúsenosti kosenia lucerny vysokej 750 až 1000 mm ide to kosiť na celi priemer kotuča alebo to treba potroche 1/2 kotúča či račej kosiť ked je to menšie???
ďakujem
kto nič nerobí,nič nepokazí

brano4
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 05, 2012 12:04 pm
Bydliště: Nitra

rkt700/rkt710

#23 Nový příspěvek od brano4 »

Cafte
rozpadla sa mi kladka tlmenia remenice na RKT710.Pokusal som sa niekde kupit origos kladku, ale neuspesne.Neviete niekto cim sa to da nahradit??, alebo nejako obist? Pretoze zaci kotuc teraz nedosiahne pozadovane otacky a cele to neuveritelne vibruje.
Dik za radu.

Uživatelský avatar
jozi
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 30, 2011 4:32 pm

Re: rkt700/rkt710

#24 Nový příspěvek od jozi »

brano4 píše:Cafte
rozpadla sa mi kladka tlmenia remenice na RKT710.Pokusal som sa niekde kupit origos kladku, ale neuspesne.Neviete niekto cim sa to da nahradit??, alebo nejako obist? Pretoze zaci kotuc teraz nedosiahne pozadovane otacky a cele to neuveritelne vibruje.
Dik za radu.

tu je jedna stránka na nd:
http://www.zalamija.sk/zalamija/eshop/2 ... -2-RKT-710

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: rkt700/rkt710

#25 Nový příspěvek od Jozka »

Pánové, mám starší sekačku LAKR (tady je rozkres: http://www.garden-technik.cz/nahradni-d ... kr/c-1195/ ) je to skoro stejné jako RKT700. Problém je v tom, že jsem ji používal s dvoutaktním motorem a teď jsem přešel na čtyřtakt (řemenici jsem vyměnil) a teď stroj s čtyřtaktním motorem nehorázně vibruje. Mohl by být problém v tom, že původní LAKR nemá tlumící kladku?

Uživatelský avatar
zmarek
Příspěvky: 38
Registrován: úte říj 05, 2010 3:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rkt700/rkt710

#26 Nový příspěvek od zmarek »

Prosím Vás nemohol by mi niekto opísať a najlepšie aj vyfotiť ako funguje páčka zapínania pohonu kolies?
Kúpil som starú kosačku rkt 700 a pohon kolies tam je nastálo (nedá sa vypnúť pohon bubna,aby išiel len samotný pohon kolies)
a ani len netuším ako to bolo pôvodne riešené. Alebo keby ste niekto našli návod na obsluhu,ak je v ňom aj schéma

Uživatelský avatar
Jozka
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 14, 2007 10:10 pm
Bydliště: ValMez okolí

Re: rkt700/rkt710

#27 Nový příspěvek od Jozka »

zmarek píše:Prosím Vás nemohol by mi niekto opísať a najlepšie aj vyfotiť ako funguje páčka zapínania pohonu kolies?
Kúpil som starú kosačku rkt 700 a pohon kolies tam je nastálo (nedá sa vypnúť pohon bubna,aby išiel len samotný pohon kolies)
a ani len netuším ako to bolo pôvodne riešené. Alebo keby ste niekto našli návod na obsluhu,ak je v ňom aj schéma
Pohon bubnu jde stále, vypíná se jenom pojezd.
Něco jsem nafotil.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
zmarek
Příspěvky: 38
Registrován: úte říj 05, 2010 3:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rkt700/rkt710

#28 Nový příspěvek od zmarek »

[Youtube][/Youtube]
Jozka píše:
zmarek píše:Prosím Vás nemohol by mi niekto opísať a najlepšie aj vyfotiť ako funguje páčka zapínania pohonu kolies?
Kúpil som starú kosačku rkt 700 a pohon kolies tam je nastálo (nedá sa vypnúť pohon bubna,aby išiel len samotný pohon kolies)
a ani len netuším ako to bolo pôvodne riešené. Alebo keby ste niekto našli návod na obsluhu,ak je v ňom aj schéma
Pohon bubnu jde stále, vypíná se jenom pojezd.
Něco jsem nafotil.
Obrázek

Obrázek
Ďakujem

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: rkt700/rkt710

#29 Nový příspěvek od Atlan »

jozi píše:
brano4 píše:Cafte
rozpadla sa mi kladka tlmenia remenice na RKT710.Pokusal som sa niekde kupit origos kladku, ale neuspesne.Neviete niekto cim sa to da nahradit??, alebo nejako obist? Pretoze zaci kotuc teraz nedosiahne pozadovane otacky a cele to neuveritelne vibruje.
Dik za radu.

tu je jedna stránka na nd:
http://www.zalamija.sk/zalamija/eshop/2 ... -2-RKT-710
Tak 10E by som za to nedal, zozen si kladku z rozvodou nejakeho auta napr od group WV a namontuj ju tam, standartne sa meni pri vymene rozvodoveho remena a nic jej nieje
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Stanley73
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 04, 2014 8:03 pm
Bydliště: Žilina

Re: rkt700/rkt710

#30 Nový příspěvek od Stanley73 »

Mám RKT-710, ale zdá sa mi, že pojazd je nedostatočný. Keď idem aj do mierneho kopčeka, musím celú kosačku tlačiť. Dá sa to nastaviť a ako?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“