MF 70 4 takt motor

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ajo
Příspěvky: 53
Registrován: stř říj 22, 2008 2:03 pm
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 70 4 takt motor

#331 Nový příspěvek od Ajo »

https://dom.bazos.sk/inzerat/110198106/mf-70.php
Práve sú na bazosi a nemal by si to mať z Námestova ďaleko.
Bez tých redukčných kolies 30cm a väčšiu trávu to nebude zvládať. Mulčovač som skúšal minulý rok a hneď som aj kolesá dokupoval bez nich to nestíha
UNI-systém MT7-055

majo-panter
Příspěvky: 25
Registrován: čtv dub 16, 2020 10:20 pm
Bydliště: Námestovo

Re: MF 70 4 takt motor

#332 Nový příspěvek od majo-panter »

Som si aj myslel a vďaka za ochotu pomôcť. Tomu chlapíkovi som sa 2 týždne pokúšal dovolať no mal preklep v čísle. Akurát včera mi odpísal po tej dobe na email že ich ešte má, napísal aj správne číslo tak som dnes hneď volal. No ako na ten truc ich už nemal. Ešte jeden je zo ZV ale tie sú len redukcie bez kolies, bez podložiek. Za 200e, oplati sa to?

Uživatelský avatar
Ajo
Příspěvky: 53
Registrován: stř říj 22, 2008 2:03 pm
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 70 4 takt motor

#333 Nový příspěvek od Ajo »

Škoda že k ním nemá tie podložky, ak by ti ich mal niekto odmerať tak je to jednoduché vyrobiť a nemáš dôvod váhať. Ja podložky nemám, predal som ich- kolesá mám prerobené na svoj uni-systém MT7 tam je stred kolesa 6hran.
Ja som minulý rok kupoval iba samotné redukcie za 6000kč, boli to nové a nikdy nepoužité uloženky. Nové pneu a duše stáli 53€ k tomu.
UNI-systém MT7-055

majo-panter
Příspěvky: 25
Registrován: čtv dub 16, 2020 10:20 pm
Bydliště: Námestovo

Re: MF 70 4 takt motor

#334 Nový příspěvek od majo-panter »

Presvedčil si ma. Už ich mám zajednané tak som zvedavý aký bude rozdiel s tým a bez.

Uživatelský avatar
Ajo
Příspěvky: 53
Registrován: stř říj 22, 2008 2:03 pm
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: MF 70 4 takt motor

#335 Nový příspěvek od Ajo »

Prevod je 1:3 takže ten rozdiel je hneď vidno.
UNI-systém MT7-055

majo-panter
Příspěvky: 25
Registrován: čtv dub 16, 2020 10:20 pm
Bydliště: Námestovo

Re: MF 70 4 takt motor

#336 Nový příspěvek od majo-panter »

redukcie už mám, nové pneu, už len tie podložky a mf-ka sa môže ukázať. No s tým prevodom nesúhlasím, ten je zhruba 1:2.

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: MF 70 4 takt motor

#337 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak jsem včera víceméně úspěšně dokončil přestavbu na 4takt. Ale mám jeden problém a to že mi píská spojka. Když ji páčkou vypnu tak to ztichne. Jestli to dělala i předtím nedokážu říct,ona tak 3 roky nejela. Nesetkal se někdo?
Tady v tématu před časem měl někdo stejný problém ale odpověď ani řešení už nikdo nenapsal a dotyčný už tu taky dva roky nebyl,tak se ptám...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
jhamos
Příspěvky: 330
Registrován: úte lis 01, 2016 2:06 pm
Bydliště: Lomnice

Re: MF 70 4 takt motor

#338 Nový příspěvek od jhamos »

Já to předělal asi před 3 týdny a spojka píská,když zmáčknu páčku. Vypadala dobře,když sem to měl rozendaný a tak to neřeším,myslím,že je to hlavně tím,že dřív člověk ty pazvuky neslyšel :vysmech: :vysmech: :vysmech:

majo-panter
Příspěvky: 25
Registrován: čtv dub 16, 2020 10:20 pm
Bydliště: Námestovo

Re: MF 70 4 takt motor

#339 Nový příspěvek od majo-panter »

Zdravím páni. Skúsil som dnes prvýkrát mulčovač s mojim 7.5 koňovym motorom s čínskym rodokmeňom na emefke. Doteraz len 140-tka prstová lišta bez problémov no ten mulčovač vo veľkej hustej tráve mu dáva dosť zabrať a to aj s redukciami. Uvažujem o 13 hp. Má ho niekto? Zvláda to spojka,prevodovka v pohode? Niekde som videl aj diesel tak by to asi nemal byť problém.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: MF 70 4 takt motor

#340 Nový příspěvek od j.kubec »

Tak toto je moje poslední předělaná MF 70.
Obrázek

Obrázek
Snažil jsem se využít výhody starého motoru a nového. Takže jsem tam nechal původní filtraci vzduchu.
Ještě na to hodit barvu a bude hotovo.

mark1314
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 11, 2020 7:03 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: MF 70 4 takt motor

#341 Nový příspěvek od mark1314 »

Ahoj, byl by někdo mi schopný vyrobit přírubu a propojovací hřídel. Samozřejmě zaplatím. Bohužel nemám na výrobu prostředky. Děkuji za nabídky.

Ziberek
Příspěvky: 24
Registrován: čtv lis 20, 2014 8:02 pm
Bydliště: Svatoslav

Re: MF 70 4 takt motor

#342 Nový příspěvek od Ziberek »

Tomas6 Taky mi po přestavbe piskala spojka a celkove občas to zarachotilo.nevedel sem cim to je ale napadlo mne jestli se mne nepohnuly ty časti když jsem to svařel k sobe. A Ejhle po presoustruzeni celeho mezikusu tak,aby čela (bežela) problem s piskanim odstraněn. Pokud to mas vyrobeno na soustruhu z jednoho kusu muze byt problem jinde.
Felicia 1.3 Mpi, štepkovaš, malotraktor.

Ziberek
Příspěvky: 24
Registrován: čtv lis 20, 2014 8:02 pm
Bydliště: Svatoslav

Re: MF 70 4 takt motor

#343 Nový příspěvek od Ziberek »

Muj dotaz zní: jak je to u MF -70 po přestavbe na 4 takt s jizdou do kopce, nehrozí tam vypnutí motoru kdyz bude motor naklonenej a třeba olej odtekl od cidla hladiny oleje a motor vypnul?
Felicia 1.3 Mpi, štepkovaš, malotraktor.

majo-panter
Příspěvky: 25
Registrován: čtv dub 16, 2020 10:20 pm
Bydliště: Námestovo

Re: MF 70 4 takt motor

#344 Nový příspěvek od majo-panter »

Ziberek píše:Muj dotaz zní: jak je to u MF -70 po přestavbe na 4 takt s jizdou do kopce, nehrozí tam vypnutí motoru kdyz bude motor naklonenej a třeba olej odtekl od cidla hladiny oleje a motor vypnul?
Áno, to sa mi už pár krát stalo ale práve naopak, dolu kopcom.

habrava
Příspěvky: 940
Registrován: pon lis 22, 2010 11:14 pm
Bydliště: Jičín

Re: MF 70 4 takt motor

#345 Nový příspěvek od habrava »

Teď tu předělávám na motor cca 9hp,ale je ten motor dost těžký.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“