MF-70 r. v. 1983

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
druzstevnik
Příspěvky: 98
Registrován: stř kvě 29, 2013 9:53 am
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: MF-70 r. v. 1983

#316 Nový příspěvek od druzstevnik »

Zahradník píše:Dobrý den, potřeboval bych poradit se strojem MF 70. Asi před týdnem jsem sekal a najednou chcípla a nešla nastartovat. Svíčka házela jiskru a prostě do motoru nešel benzín. Všechno jsem vyčistil nasadil a zas nešel do motoru, ale šel na druhou stranu do sání. Tak jsem se naštval a dal jsem tam druhý, který mám a emefka šla pěkně posekala 10aru jetele. A včera jsem začal sekat louku půlku jsem posekal v pohodě pak opět chcípla a opět nejde benzín do motoru, ale na druhou stranu. Karburátory mám Bing a na palivové hadičce mám filtřík. Děkuji za každou radu.
Můžeš to prosím popsat nějak blíž, jak jsi k tomu došel a pod.? Jak víš že jde benzín do sání a ne do motoru? Nějak si to neumím představit dost dobře, ale třeba někdo jiný poradí...
MF70+ŽTR-61+FS-75+pluh+prstová lišta 140+bezprstá lišta 120+vozík
Do ženské, do melounu a do enefy nevidíš...

Zahradník
Příspěvky: 86
Registrován: pon led 31, 2011 1:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MF-70 r. v. 1983

#317 Nový příspěvek od Zahradník »

Došel jsem k tomu jednoduše rozdělal jsem karburátor a v kovovém kolínku co vede ke vzduchovému filtru byl benzín. A ještě mi po puštění benzínu kohoutkem začal všude téct benzín jenom ne do motoru. Tekl kolem jak se pumpuje benzín a tou dírkou co má téct při startování. Když dám pod svíčku trochu benzínu tak normálně motor chytne. Takovou závadu mám u obou karburátorů.

Uživatelský avatar
druzstevnik
Příspěvky: 98
Registrován: stř kvě 29, 2013 9:53 am
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: MF-70 r. v. 1983

#318 Nový příspěvek od druzstevnik »

Zahradník píše:Došel jsem k tomu jednoduše rozdělal jsem karburátor a v kovovém kolínku co vede ke vzduchovému filtru byl benzín. A ještě mi po puštění benzínu kohoutkem začal všude téct benzín jenom ne do motoru. Tekl kolem jak se pumpuje benzín a tou dírkou co má téct při startování. Když dám pod svíčku trochu benzínu tak normálně motor chytne. Takovou závadu mám u obou karburátorů.
Tak to pak vypadá spíš na ventilek ve víčku plovákové komory jak je přívod paliva. Ten ventilek je nešťastný, i když spíš jsem zažil, že neotevřel, protože zůstal přilepený, měl by odpadnout vlastní vahou. A nebo pak plovák je zadrhlý a valí ti do toho benzín vrchem spodem, pak by asi mohl být až v kolínku sání.
MF70+ŽTR-61+FS-75+pluh+prstová lišta 140+bezprstá lišta 120+vozík
Do ženské, do melounu a do enefy nevidíš...

Uživatelský avatar
druzstevnik
Příspěvky: 98
Registrován: stř kvě 29, 2013 9:53 am
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: MF-70 r. v. 1983

#319 Nový příspěvek od druzstevnik »

http://stroje.bazos.cz/inzerat/50500289 ... -MF-70.php Celkem mě zaujal tento inzerát. Ani ne tak ta enefa, ale přední vozík, zajímavé řešení, ovšem nevím co na to řekne ta část s náhonem zařízení, tam musí být dost velké zatížení podle umístění toho sedáku.

Zkusil jsem kontaktovat prodejce, jestlil by nedodal nějaké detailnější foto, tak uvidíme :)
MF70+ŽTR-61+FS-75+pluh+prstová lišta 140+bezprstá lišta 120+vozík
Do ženské, do melounu a do enefy nevidíš...

bertv
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 23, 2015 8:46 pm
Bydliště: Brno

Re: MF-70 r. v. 1983

#320 Nový příspěvek od bertv »

Přesně jak píše družstevník, i mě se sekala asi jehla a pro pročistění je to v pořádku. Tedy ještě musím porychtovat hladinu.

Jak má být vysoko nastavená hladina u Karburatoru Jikov 2923?

Uživatelský avatar
druzstevnik
Příspěvky: 98
Registrován: stř kvě 29, 2013 9:53 am
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: MF-70 r. v. 1983

#321 Nový příspěvek od druzstevnik »

Tak jsem si udělal radost. Zadek bude jako v peřince :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
MF70+ŽTR-61+FS-75+pluh+prstová lišta 140+bezprstá lišta 120+vozík
Do ženské, do melounu a do enefy nevidíš...

Davidek72
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 30, 2015 2:30 pm
Bydliště: ÚSTÍ NAD ORLICÍ

MF 70

#322 Nový příspěvek od Davidek72 »

Dobrý den, vlastním již 1 rok mf 70 od původního majitele byla celkem zanedbávána měli jsme s ní hodně oprav a sloužila pár měsíců dobře bez závad a najednou jsme jeli a začalo v ní něco chrastit. Vždy, když se zahřál motor tak to chvíli chrastilo a zvedla se nepatrně rychlost po chvíli to přestalo a zase znovu. Startuje hůř a střílí z výfuku. Nevíte prosím čím by toto mohlo být způsobeno?
Děkuji David Horáček :help:

Uživatelský avatar
DAFcif
Příspěvky: 579
Registrován: stř lis 30, 2011 8:34 pm
Bydliště: Kladno

Re: MF-70 r. v. 1983

#323 Nový příspěvek od DAFcif »

Tak páni šikulové - odborníci na emefku - honem nějaké zasvěcené komentáře, co s tím :potlesk: ! Tady se na vás s důvěrou obrací nový účastník fóra, tak ho přece nenecháte ve štychu, ne? :friends:
Davčo možná by pomohlo trochu přiblížit, jaké opravy se na stroji dělaly, jaký je tam motor, kdo všechno už se v tom vrtal a třeba by něco napověděla i nějaká ta fotečka... :-/

Uživatelský avatar
druzstevnik
Příspěvky: 98
Registrován: stř kvě 29, 2013 9:53 am
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: MF-70 r. v. 1983

#324 Nový příspěvek od druzstevnik »

DAFcif píše:Tak páni šikulové - odborníci na emefku - honem nějaké zasvěcené komentáře, co s tím :potlesk: ! Tady se na vás s důvěrou obrací nový účastník fóra, tak ho přece nenecháte ve štychu, ne? :friends:
Davčo možná by pomohlo trochu přiblížit, jaké opravy se na stroji dělaly, jaký je tam motor, kdo všechno už se v tom vrtal a třeba by něco napověděla i nějaká ta fotečka... :-/
Za sebe můžu říct, že rozhodně nejsem odborník na enefu i když s ní dělám pomalu 15 let kolem baráku. Ale je to celkem dost málo informací. Co znamená hodně oprav? Co všechno se opravovalo? Chrastění, to může dělat spojka (ojetý grafitový kroužek) a taky to může dělat cokoliv jiného. Motor u MF je celkem oříšek (taky proto jsem předělal na 4takt i když čínský, ale má za sebou pomalu sezonu a jede jak hodinky). Střílení do výfuku to by mohl být špatný předstih, bohatá směs nevím chce to vědět jakou má barvu svíčka a jak moc je zahnojená. Pokud to prásklo víckrát do výfuku můžu se rovnou koupit nová gufera atd. Evidentně na té enefě budou potřeba další opravy. Takže asi tak :D
MF70+ŽTR-61+FS-75+pluh+prstová lišta 140+bezprstá lišta 120+vozík
Do ženské, do melounu a do enefy nevidíš...

Rover68
Příspěvky: 64
Registrován: ned zář 09, 2018 7:26 pm
Bydliště: Úbislavice

Re: MF-70 r. v. 1983

#325 Nový příspěvek od Rover68 »

Prosím - MF-ka mně při běhu motoru docela chrastí a rachotí, když zmáčknu páčku spojky tak to přestane, jinak to dělá pořád, v otáčkách i na volnoběh... předpokládám, že to dělají lamely spojky. Servisák mně říkal, že to je normální a nemám to řešit, mně se to úplně nezdá, jak to dělám Vám?

MF-ku má nově, předtím jsem s ní dělal naposled v půlce osmdesátých let a už se na chrastění nepamatuju :)
Country boy...

Uživatelský avatar
druzstevnik
Příspěvky: 98
Registrován: stř kvě 29, 2013 9:53 am
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: MF-70 r. v. 1983

#326 Nový příspěvek od druzstevnik »

Rover68 píše: Servisák mně říkal, že to je normální a nemám to řešit, mně se to úplně nezdá, jak to dělám Vám?
:)

Chrastí, podle mně tam je vyjetý grafitový kroužek, ale taky jsem to zatím neřešil....
MF70+ŽTR-61+FS-75+pluh+prstová lišta 140+bezprstá lišta 120+vozík
Do ženské, do melounu a do enefy nevidíš...

Uživatelský avatar
Ajo
Příspěvky: 53
Registrován: stř říj 22, 2008 2:03 pm
Bydliště: Čadca
Kontaktovat uživatele:

Re: MF-70 r. v. 1983

#327 Nový příspěvek od Ajo »

Ahojte našiel by sa niekto ochotný kto má na mulčovači žtr 61 tie 3 nálepky, že by mi ich pekne zblízka odfotil? Dal by som si podľa toho vyrobiť nové, chcem to mať origo :) Ďakujem
UNI-systém MT7-055

Rover68
Příspěvky: 64
Registrován: ned zář 09, 2018 7:26 pm
Bydliště: Úbislavice

Re: MF-70 r. v. 1983

#328 Nový příspěvek od Rover68 »

druzstevnik píše:
Rover68 píše: Servisák mně říkal, že to je normální a nemám to řešit, mně se to úplně nezdá, jak to dělám Vám?
:)

Chrastí, podle mně tam je vyjetý grafitový kroužek, ale taky jsem to zatím neřešil....
Tak jsem MF dneska odvezl k jednomu dlouholetému servisákovi u Jičína, tak uvidíme...
Country boy...

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: MF-70 r. v. 1983

#329 Nový příspěvek od Honza_2 »

Jak probíhá oprava?
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Rover68
Příspěvky: 64
Registrován: ned zář 09, 2018 7:26 pm
Bydliště: Úbislavice

Re: MF-70 r. v. 1983

#330 Nový příspěvek od Rover68 »

Ahoj, díky za zájem :-) MF už mám doma, byl tam ojetý grafitový kroužek na cca polovinu nové tloušťky, tak ho vyměnil, všechno seřídil, nabrousil kosu, seřídil kosu atd. Takže MF je zase ve formě... i když to chrastění je tam pořád, ale slabší...
Country boy...

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“