MF-70 r. v. 1983

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

MF-70 r. v. 1983

#1 Nový příspěvek od Tom »

Tak se Vám také pochlubím se svým strojem. Je to motorová žaèka MF-70. Výrobce Agrostroj Jièín, rok výroby 1983. Máme k ní veškeré vybavení, které se na ni v osmedatých letech dìlalo - vozík, lištová sekaèka (120 cm), bubnová sekaèka, obraceè sena, snìžná fréza a pluh na sníh. Momentálnì ji už moc nepoužíváme. Snad jen v zimì do frézy, na pluh jsme udìlali mezikus, takže ho míváme nasazený na Agrii, nebo jen vyjímeènì i do dopravy. Je po celkové GO, ale nìjak mi zaèala téct pøevodovka, vím kde to je, ale nemám èas to zatím opravit. GO jsem na ni dìlal jako nácvik, chci si totiž poøídit nìjaký starší èeský traktor.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
V souèasné dobì je již neoriginální výfuk nahrazen za originální, a renovací prochází bílý kryt stroje, není ovšem na žádné fotce. Jak bude opìt v provozu - nafotím.
Naposledy upravil(a) Tom dne pát úno 08, 2008 9:01 pm, celkem upraveno 1 x.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Robo
Příspěvky: 404
Registrován: pon črc 09, 2007 7:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#2 Nový příspěvek od Robo »

Pravou pneu máš naopak :)

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

#3 Nový příspěvek od kucmar »

To asi zøejmì proto, aby mu to bralo lepší na zpáteèku :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
zetor tomas
Příspěvky: 1538
Registrován: pon črc 09, 2007 2:44 pm
Bydliště: Bystřice n. P.
Kontaktovat uživatele:

#4 Nový příspěvek od zetor tomas »

kucmar píše:To asi zøejmì proto, aby mu to bralo lepší na zpáteèku :smich: :smich: :smich:
Taky mì to napadlo :D

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

#5 Nový příspěvek od Tom »

Pùvodnì to taky tak bylo myšleno, ale dnes je to již správnì nasazené. Bylo to kvùli pluhu na sníh.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Robo
Příspěvky: 404
Registrován: pon črc 09, 2007 7:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#6 Nový příspěvek od Robo »

Tom píše:Pùvodnì to taky tak bylo myšleno, ale dnes je to již správnì nasazené. Bylo to kvùli pluhu na sníh.
No myslím že výsledek byl jediný - táhlo tì to do boku.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

#7 Nový příspěvek od Tom »

Robo píše:
Tom píše:Pùvodnì to taky tak bylo myšleno, ale dnes je to již správnì nasazené. Bylo to kvùli pluhu na sníh.
No myslím že výsledek byl jediný - táhlo tì to do boku.
Ani ne. Ten sníh, co pøed sebobou tlaèila to buï vyrovnal, nebo to tlaèil na druhou stranu. V pøívìsu to nebylo ani znát.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Gryzly
Příspěvky: 40
Registrován: stř črc 04, 2007 4:50 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#8 Nový příspěvek od Gryzly »

taky máme doma jednu už asi 20 let a jednu asi rok. ta roèní má míò najeto a má užší kosu a menší obsah motoru.
Obraceè jsme pøedìlali za TKèko.
Jsem zlej a žeru malý děti. ;-)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

#9 Nový příspěvek od Tom »

Gryzly píše:taky máme doma jednu už asi 20 let a jednu asi rok. ta roèní má míò najeto a má užší kosu a menší obsah motoru.
Obraceè jsme pøedìlali za TKèko.
Když se udìlá šikovný mezikus, který na jedné stranì sedí na TK a na druhé na náøadí z MF, tak je to super.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Gryzly
Příspěvky: 40
Registrován: stř črc 04, 2007 4:50 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#10 Nový příspěvek od Gryzly »

No tatík, ten obraceè obrátil spodkem nahoru, namontoval dozadu otoèný bantamový kola, dopøedu rám kterej se namontuje na ramena od hydrauliky, a vymìnila se hstupní høídel za høídel která pasuje na kardan. na konci høídele je øemenice, a høídel je uložená v trubce na dvou ložiskách.
Obraceè se tahá za traktorem, funguje i na couvaèku, jezdí se na dvojku na pul plynu a vývod je na motorové rychlosti.
možná dodám foto a možná i video.
Jsem zlej a žeru malý děti. ;-)

Uživatelský avatar
zuzu
Příspěvky: 513
Registrován: stř črc 04, 2007 5:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

#11 Nový příspěvek od zuzu »

se mi libi ten nazev... žaèka :) to je jako žaèka ve skole nebo se mi hned vybavi žvýkaèka :smich: takove rozpustile slovo, ktere podnicuje fantazii :)
paní Adminová

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#12 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Teï znova na to koukam, že ten MF-70 je vlastnì obšlehlý staøièký Americký stroj Gravely - nebo alespoò koncepènì shodný.
Ten má ale ètyøtakt 500ccm
ooooooooooooo

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

#13 Nový příspěvek od Tom »

bastardtraktor píše:Teï znova na to koukam, že ten MF-70 je vlastnì obšlehlý staøièký Americký stroj Gravely - nebo alespoò koncepènì shodný.
Ten má ale ètyøtakt 500ccm
Všechny ty frézy vycházejí koncepènì ze shodného základu. Už v 30. letech byly v anglii podobné stroje, takže jestli to z nìèeho vychází, tak urèitì z nìèeho døívìjšího, než z Gravelly. Samozøejmì mluvím o normálních frézách, a ne o tìch pometlech od Bédy Trávníèka.
Jiak na téhle MF je motor licenèní Gutbrod, ale u nových je již i motor Diesel. Jinak je tam vše stejné.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

#14 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Tom píše:
bastardtraktor píše:Teï znova na to koukam, že ten MF-70 je vlastnì obšlehlý staøièký Americký stroj Gravely - nebo alespoò koncepènì shodný.
Ten má ale ètyøtakt 500ccm
Všechny ty frézy vycházejí koncepènì ze shodného základu. Už v 30. letech byly v anglii podobné stroje, takže jestli to z nìèeho vychází, tak urèitì z nìèeho døívìjšího, než z Gravelly. Samozøejmì mluvím o normálních frézách, a ne o tìch pometlech od Bédy Trávníèka.
Jiak na téhle MF je motor licenèní Gutbrod, ale u nových je již i motor Diesel. Jinak je tam vše stejné.
My jsme si tam napasovali 4taktní motor Honda,protože ten originál je úplnì k nièemu a od té doby s MF70 max.spokojenost.

Uživatelský avatar
bastardtraktor
Příspěvky: 4633
Registrován: sob zář 22, 2007 2:25 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#15 Nový příspěvek od bastardtraktor »

Tom píše:
bastardtraktor píše:Teï znova na to koukam, že ten MF-70 je vlastnì obšlehlý staøièký Americký stroj Gravely - nebo alespoò koncepènì shodný.
Ten má ale ètyøtakt 500ccm
Všechny ty frézy vycházejí koncepènì ze shodného základu. Už v 30. letech byly v anglii podobné stroje, takže jestli to z nìèeho vychází, tak urèitì z nìèeho døívìjšího, než z Gravelly. Samozøejmì mluvím o normálních frézách, a ne o tìch pometlech od Bédy Trávníèka.
Jiak na téhle MF je motor licenèní Gutbrod, ale u nových je již i motor Diesel. Jinak je tam vše stejné.
Motor z té prastaré- pøedváleèné Anglické frézy s motorem od firmy J.A.P. je tady v tomto domadìlu.Tu frézu mìli v zámecké lesní oboøe.

Obrázek....Obrázek....Obrázek

Nìkterá z tìchto Fréz mají motory J.A.P. http://64.233.183.104/search?q=cache:B7 ... cd=3&gl=cz

Tady se dá dokonce podle èísla motoru JAP zjistit, jak jse starý ten motor.
http://www.british-anzani.20megsfree.com/whats_new.html
Naposledy upravil(a) bastardtraktor dne ned pro 16, 2007 4:56 pm, celkem upraveno 1 x.
ooooooooooooo

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“