ROBI 55

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: ROBI 55

#31 Nový příspěvek od kenybz »

dobrý postřeh 8) sice to tak vypadá líp a připomíná to motor tecumseh a nebo B/S ale chalzení je zasadní hlavně u dvoutaktu při takých točkách...ten plech je ještě zahlý u spodu a směřuje vzduch aj na spodní žebra válce...pokud si vzpomenu tak to nafotím na druhém motoru co mám
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

MAD BEAR
Příspěvky: 249
Registrován: stř říj 27, 2010 10:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: ROBI 55

#32 Nový příspěvek od MAD BEAR »

Ten plech mám, jen jsem při demontáži utrhl dva šrouby, které ho držely. Od té doby to skoro nejezdilo. Vím o tom, že tam má být a také tam půjde zpátky. :ano:

Robi55
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 14, 2010 9:56 pm

Re: ROBI 55

#33 Nový příspěvek od Robi55 »

Ahoj Hoši

Jsem také majitelem toho "velkého" pracanta. V létě stroj prodělal kompletní generálku (výbrus, ložiska, gufera), no a když se do něj investovalo, tak bych rád nějak rozšířil i jeho možnosti. V současnosti k němu mám jen rotační sekačku a rotavátor. Rád bych k němu ale sehnal i lištovou sekačku. Našel jsem v inzerátech, že to někdo i s lištovkou prodává jako komplet. Nevěděli be jste někdo typové označení té sekačky nebo nějakou, která by na to šla? Díky :)

loveckykpt
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 08, 2011 11:09 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: ROBI 55

#34 Nový příspěvek od loveckykpt »

Nazdar traktoristo ! Tak jsem dnes svého ROBIKA po 18 letech rozkuchal. Špatně startoval, nedával výkon. Měl jsem podezření na odflinknuté sání - jakýsi odstředivý odlučovač pevných součástí. ALE umístněný 350 mm nad zemí. A to je předem špatně. Rotavátorujeme, když jsou podmínky, to je polosuchá zemina, tedy zpravidla na povrchu přeschlá a nutně práší. A zde je základ problému: odlučovač v sání neodloučí jemný abrasivní prach a pístní kroužky odejdou po cca 20 motohodinách. To se mi potvrdilo: pístní kroužky měly po vložení do válce rozteč 4 mm: TRAGÉDIE !!! To nemá babetta za 4 roky provozu !!! Takže zítra měním píst, kroužky, jehlové ložisko v pístu a GUffera. Přetěsním kartery, malinko snížím hlavu o 0,5 mm , vymezím silentbloky na řídítkách a razím do polí. Hodně jsem se nalaboroval s malými motory ( můj pařez jezdí 72 km/h) a vím, že olej musí být co nejkvalitnější.
Sací potrubí vytáhnu na řídítka co nejvýše od prašné zóny a na vstup dám klasický papírový filtr, který nepropustí ani žabí prd.

Spoléhám, že se vrátí klidný volnoběh, solidní výkon a tak přišmoulím zadní kolesku se sedačkou, aby můj otecko (r. 1924) se mohl povozit po rodinných latifundiích.....

Napiš, jak se vede !

LOVEC

Furman
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 17, 2011 11:19 am
Bydliště: Spiš

Re: ROBI 55

#35 Nový příspěvek od Furman »

Zdravím majiteľov ROBI traktorčekov.
Sám mám ROBI 50,používal som ho tiež asi 18 rokov.Skúsenosti s opravami mám veľké,od pretrhnutej štartovacej šnúry až po
generálku motora alebo výmenu ložísk v prevodovke.Najviac som opravoval pretrhnuté pero štartovania.Po niekoľkoročnom
používaní ho využívam len s rotačnou kosačkou.Už druhú sezónu mám ROBI 66-S40 zatiaľ s ním nemám problémy.

Furman.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: ROBI 55

#36 Nový příspěvek od kenybz »

rotační sekačka na nízkou trávu? a nebo je k tomu bubnová? dej foto díky
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Furman
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 17, 2011 11:19 am
Bydliště: Spiš

Re: ROBI 55

#37 Nový příspěvek od Furman »

Rotačná na nízku trávu,bubnovú by 55 nezvládla.Pôvodne kosačka mala bočné vyhadzovanie,ktoré som prerobil na zadné so zberným košom.
Přílohy
ROBI 55 s kosačkou.
ROBI 55 s kosačkou.

Anti
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 17, 2011 9:01 am
Bydliště: Znojemsko

Re: ROBI 55

#38 Nový příspěvek od Anti »

Chlapi,omlouvám se že vám do toho tady lezu...
Hledám info o tomhle stroji,leží mi tady jeden v dílně.Při oživování jsem narazil na jednu zásadní věc.Po sejmutí víka plovákové komory mi bylo jasné že něco není v pořádku.Prostě chybí hlavní tryska.Poprosil bych o radu,kde tu trysku sehnat?Případně jak má vypadat?
Vzhledem k tomu,že jehla je dutá,je možné že plní funkci trysky.Ale vtom případě by měla být místo trysky nějaká ucpávka,aby palivo nepronikalo z plovákové komory do difuzoru.
Takže to co potřebuju je emulzní trubice...

BUTAN
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 19, 2010 2:42 pm

Re: ROBI 55

#39 Nový příspěvek od BUTAN »

loveckykpt píše:A zde je základ problému: odlučovač v sání neodloučí jemný abrasivní prach a pístní kroužky odejdou po cca 20 motohodinách. To se mi potvrdilo: pístní kroužky měly po vložení do válce rozteč 4 mm: TRAGÉDIE !!!
A víš o tom, že se v tom cyklonu má měnit olej každý den kdy pracuješ?
Podle toho jak se ten olej zakalí, bych řekl že odlučovač pracuje dobře.
Lubor

BUTAN
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 19, 2010 2:42 pm

Re: ROBI 55

#40 Nový příspěvek od BUTAN »

Anti píše:Chlapi,omlouvám se že vám do toho tady lezu...
Hledám info o tomhle stroji,leží mi tady jeden v dílně.Při oživování jsem narazil na jednu zásadní věc.Po sejmutí víka plovákové komory mi bylo jasné že něco není v pořádku.Prostě chybí hlavní tryska.Poprosil bych o radu,kde tu trysku sehnat?Případně jak má vypadat?
Vzhledem k tomu,že jehla je dutá,je možné že plní funkci trysky.Ale vtom případě by měla být místo trysky nějaká ucpávka,aby palivo nepronikalo z plovákové komory do difuzoru.
Takže to co potřebuju je emulzní trubice...
Karburátor od robi je klapkový, nemá žádnou jehlu. To co považuješ za jehlu je asi volnoběžná tryska. Velikost hlavní trysky hodím později, mám to někde napsané.
Tady mají celý karburátor. Ale trochu drahý.
http://www.plszabo.cz/eshop/karburator-robi-p-3957.html
Mně zase včera praskla lamela spojky, kdyby někdo věděl kde sehnat, nebo měl doma vrak...
Lubor

Doplňuji,
hlavní tryska 69, a tvar má jako volnoběžná na babettě,
volnoběžná 55 a vypadá jako "jehla".

Tu hlavní trysku ve velké nouzi vyrobíte převrtáním babetťácké volnoběžné trysky, volnoběžnou sehnat asi není šance.
Naposledy upravil(a) BUTAN dne úte dub 19, 2011 6:24 pm, celkem upraveno 2 x.

Furman
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 17, 2011 11:19 am
Bydliště: Spiš

Re: ROBI 55

#41 Nový příspěvek od Furman »

BUTAN píše:
loveckykpt píše:A zde je základ problému: odlučovač v sání neodloučí jemný abrasivní prach a pístní kroužky odejdou po cca 20 motohodinách. To se mi potvrdilo: pístní kroužky měly po vložení do válce rozteč 4 mm: TRAGÉDIE !!!
A víš o tom, že se v tom cyklonu má měnit olej každý den kdy pracuješ?
Podle toho jak se ten olej zakalí, bych řekl že odlučovač pracuje dobře.
Lubor

Podľa návodu na obsluhu:Olejový filter je treba po 25 hodinách prevádzky očistiť,pri prašných prácach po 5-10 prevádzkových
hodinách.
Podľa mňa špina sa dostáva cez benzín. Treba tam vložiť kval. benzínový filter.

Anti
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 17, 2011 9:01 am
Bydliště: Znojemsko

Re: ROBI 55

#42 Nový příspěvek od Anti »

To co mi tu leží má klasický Jikov co se dával do Vari,jen bude mít jiné tryskování.Je tady v tomto tématu na první stránce vyfocen.
Ty stránky mi vyhledávač taky vyflusl.

Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: ROBI 55

#43 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

Přáteleé opravuji robika 55 daval semtam nové gufera kompresi to ma jakštak slušnou no nastartuju na sitič vypnuho motor brble pak přidám jde do otáček vtech chvilu je a pak zdechne a takhle to dělá furt svíčka je zachcaná skoušel sem ubrat hladiny v plovákovce přidat ochudit směs i obohatit z tohodle stroja nejkak nejsu moudrej .........
TONIC

BUTAN
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 19, 2010 2:42 pm

Re: ROBI 55

#44 Nový příspěvek od BUTAN »

Přátelé, po mnoha letech jsem objevil zdroj náhradních dílů
http://www.rotavatory.sk/rotavuetory-sk ... ly-ROBI-55
Konkrétně jsem kupoval čelisti do spojky.
A mají tam i díly na všechna PA-xy
Lubor

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: ROBI 55

#45 Nový příspěvek od kenybz »

jestli někdo chce mám na něho motor chybí karbec nádrž a nějaké drobnosti...motor je funkční
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“