ROBI 55

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
acidko
Příspěvky: 153
Registrován: sob zář 15, 2007 11:45 pm
Bydliště: Ladce - SLOVENSKO

Re: ROBI 55

#61 Nový příspěvek od acidko »

Helmut71 píše:Včera jsem si pořídíl stejný stroj za tácek na přípravu pozemku na zahradě. :rally: Do jara bych ho chtěl vyčistit a připravit na sezónu. :-/
Stroj nemá ale chcípák. Můžete mi poslat foto zapojení drátů k indukčce nebo popis barev co kam zapojit ? Nemáte třeba i plánek zapojení elektroinstalace. :rally:

Moc děkuji Helmut :potlesk:
teraz nie som na svojom pc ale ked sa k nemu dostanem tak poslem
Tažko sa nám žilo kedysi, elektrina nebola a kerá bola tak aj tá trásla.

LukasP
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 06, 2015 7:54 am
Bydliště: Břeclav

Re: ROBI 55

#62 Nový příspěvek od LukasP »

Ahoj, nahrál jsem ti katalog náhradních dílů na PA50. Najdeš tam i popis zapojení elektřiny.
http://uloz.to/xqkvw4fV/pa-50-katalog-n ... h-dilu-pdf

Helmut71
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 05, 2015 2:41 pm
Bydliště: Brno

Re: ROBI 55

#63 Nový příspěvek od Helmut71 »

Moc děkuji. Vypadá to dobře. Helmut

Helmut71
Příspěvky: 4
Registrován: stř srp 05, 2015 2:41 pm
Bydliště: Brno

Re: ROBI 55

#64 Nový příspěvek od Helmut71 »

Neprodá někdo rozšíření rotavátoru, (hrabací nože), pojezdovou převodovku, pojezdová kola s šípovými pneumatikami a přívěs ??

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: ROBI 55

#65 Nový příspěvek od kenybz »

nechce někdo skorocelý motor s řídítkama?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

acidko
Příspěvky: 153
Registrován: sob zář 15, 2007 11:45 pm
Bydliště: Ladce - SLOVENSKO

Re: ROBI 55

#66 Nový příspěvek od acidko »

kenybz píše:nechce někdo skorocelý motor s řídítkama?
a aka je cena?
Tažko sa nám žilo kedysi, elektrina nebola a kerá bola tak aj tá trásla.

kikotstary
Příspěvky: 1
Registrován: stř říj 07, 2015 11:40 pm
Bydliště: praha

Re: ROBI 55

#67 Nový příspěvek od kikotstary »

Ahoj všem, nechcete někdo http://www.sbazar.cz/hospodin/detail/13 ... kultivator ? Mám ve stodole, hospodářství se bude prodávat, tak se mi kdyžtak ozvěte, nějak se dohodneme. Díky, M.

Grngac
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 13, 2016 6:14 pm
Bydliště: Bratislava

ROBI 55

#68 Nový příspěvek od Grngac »

Dobrý deň, potreboval by som poradiť. Mám rotavátor Robi 55, dával som minulý rok nový valec aj piest tesnenia (výbrus), gufero a ložiská, tesnenie na skrini som nemenil. Celú sezónu robil super, pravidelne som menil olej vo filtri, proste všetko ok. Teraz po zime som ho vybral, a šiel som urobiť malú údržbu pred sezónou. Dal som čerstvý benzín s olejom samozrejme :) naštartoval na druhé potiahnutie. Nechal som ho trošku zahriať, a potom som mu bez zátaže pridal, dostal sa do otáčok, a ako keby niekde pravdepodobne nasal vzduch a zhasol. Stále to isté dokola. Kúpil som nové tesnenia na karburátor, prečistil som ho, taktiež výfuk, a v obchode mi doporučil chlapík pre istotu vymeniť gufero od spojky, a povedal že sa dá vymeniť bez rozobratia motora. Tak som dal dole spojku a odtiaľ som ho vyšpáral / rozlámal a vytiahol (bola to ale dosť fuška ho dostať voň). Nalisoval som druhé a všetko zložil. Ešte som si zohnal iný karburátor (požitý ale v lepšom stave čo sa týka vôle na oskách), (Jikov, pôvodný je tiež Jikov) všetko som zmontoval. Karburátor som +/- nastavil, bolo tu toho dosť o základnom nastavení. Zapol som páčku sitiča, naštartoval ale šiel ako keby na vyššie otáčky tak som sa snažil doladiť voľnobeh. Ako tak to pofidérne išlo, ale ako som sa snažil doladiť menšie otáčky tak zdochol, v podstate to bolo nemožné. Nechal som mu teda Väčšie otáčky (stále na sitičy) ako som sitič vypol Robik si začal sám ako keby pridávať uberať, ťahalo ho na zdochnutie, keď som pridal plyn tak zdvihol otáčky ale taktiež ho ťahalo na zdochnutie. Dokázal som tak nastaviť plin že nezdochol, ale samovoľne si pridával a uberal, ale až na takých otáčkach že sa samozrejme krútili motyčky. Zjavne to vyzerá že si tahá falošný vzduch, ale skutočne neviem odkiaľ. Ak som ho chcel opätovne naštartovať, musel som dať vyše polovice plynu, ale samozrejme hneď sa rozbehol do vysokých otáčok a zdochol. Dal som naspäť starý karburátor, problém ten istý. Čistil som nádrž, karburátor, trysky, aj som skúsil novú sviečku, nič problém ten istý, v podstate ešte horší stav ako pred počiatočným štartovaním po zime(pred výmenou gufera, a čistení karburátora). Neviem si dať radi, prosím poraďte mi kde hľadať chybu. Za každú pomoc vopred veľmi pekne dakujem.

walda
Příspěvky: 60
Registrován: ned čer 02, 2013 5:17 pm
Bydliště: Brno

Re: ROBI 55

#69 Nový příspěvek od walda »

Grngac píše:Dobrý deň, potreboval by som poradiť. Mám rotavátor Robi 55, dával som minulý rok nový valec aj piest tesnenia (výbrus), gufero a ložiská, tesnenie na skrini som nemenil. Celú sezónu robil super, pravidelne som menil olej vo filtri, proste všetko ok. Teraz po zime som ho vybral, a šiel som urobiť malú údržbu pred sezónou. Dal som čerstvý benzín s olejom samozrejme :) naštartoval na druhé potiahnutie. Nechal som ho trošku zahriať, a potom som mu bez zátaže pridal, dostal sa do otáčok, a ako keby niekde pravdepodobne nasal vzduch a zhasol. Stále to isté dokola. Kúpil som nové tesnenia na karburátor, prečistil som ho, taktiež výfuk, a v obchode mi doporučil chlapík pre istotu vymeniť gufero od spojky, a povedal že sa dá vymeniť bez rozobratia motora. Tak som dal dole spojku a odtiaľ som ho vyšpáral / rozlámal a vytiahol (bola to ale dosť fuška ho dostať voň). Nalisoval som druhé a všetko zložil. Ešte som si zohnal iný karburátor (požitý ale v lepšom stave čo sa týka vôle na oskách), (Jikov, pôvodný je tiež Jikov) všetko som zmontoval. Karburátor som +/- nastavil, bolo tu toho dosť o základnom nastavení. Zapol som páčku sitiča, naštartoval ale šiel ako keby na vyššie otáčky tak som sa snažil doladiť voľnobeh. Ako tak to pofidérne išlo, ale ako som sa snažil doladiť menšie otáčky tak zdochol, v podstate to bolo nemožné. Nechal som mu teda Väčšie otáčky (stále na sitičy) ako som sitič vypol Robik si začal sám ako keby pridávať uberať, ťahalo ho na zdochnutie, keď som pridal plyn tak zdvihol otáčky ale taktiež ho ťahalo na zdochnutie. Dokázal som tak nastaviť plin že nezdochol, ale samovoľne si pridával a uberal, ale až na takých otáčkach že sa samozrejme krútili motyčky. Zjavne to vyzerá že si tahá falošný vzduch, ale skutočne neviem odkiaľ. Ak som ho chcel opätovne naštartovať, musel som dať vyše polovice plynu, ale samozrejme hneď sa rozbehol do vysokých otáčok a zdochol. Dal som naspäť starý karburátor, problém ten istý. Čistil som nádrž, karburátor, trysky, aj som skúsil novú sviečku, nič problém ten istý, v podstate ešte horší stav ako pred počiatočným štartovaním po zime(pred výmenou gufera, a čistení karburátora). Neviem si dať radi, prosím poraďte mi kde hľadať chybu. Za každú pomoc vopred veľmi pekne dakujem.
Ahoj, podle mne byla chyba nevyměnit to těsnění bloku motoru. Pokud se dělá generálka, pak je potřeba vyměnit všechno a udělat to velmi pečlivě. Já měl před generálkou defacto stejný problém co popisuješ, po generálce a kompletní výměně všech těsnění běhá už druhým rokem bez problémů.

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: ROBI 55

#70 Nový příspěvek od jezus666 »

Jak to tak čtu, tak mám hodně podobný problém s terrou. Taky nedrží volnoběh a startuje při min. půl plynu, a když uberu, hned chcípne. A taky se zdá, že moc nejde do plného výkonu, když přidám plyn tak je jakoby přidušená. Loni jsem komplet rozebral motor vyměnil všechny ložiska, gufera, blok motoru lepím tmelem, nové těsnění pod válec. Výbrus je 3 roky starý, ale nemá moc naběháno, Používám terru tak 5x do roka. Předstih je v pořádku a karburátor snad také mám pořád stejné nastavení i z doby kdy to šlapalo bez problémů. Taky jsem zkusil vyměnil v karburátoru osky a vyštelovat vůle v klaplách, ale nijak to nepomohlo. Myslím si, že to bude v nastavení karburátoru a té regulační klapky na pružině co reguluje vzduch, ale nevím

M.

Richyu
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 29, 2016 9:54 pm
Bydliště: Trnava

Re: ROBI 55

#71 Nový příspěvek od Richyu »

Ahojte,

Nahodou neviete o niekom kto by mi vedel zoservisovat robi 55 v okoli Trnavy?

Dakujem

matot
Příspěvky: 19
Registrován: stř říj 29, 2008 7:57 pm

Re: ROBI 55

#72 Nový příspěvek od matot »

U ŠUPU vo Veľkých Kostolanoch ich opravujú. Len nie sú zrovna najlacnejší...

Richyu
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 29, 2016 9:54 pm
Bydliště: Trnava

Re: ROBI 55

#73 Nový příspěvek od Richyu »

OK dakujem,

Skusim to tam odniest.

radoslavmalovec
Příspěvky: 2
Registrován: ned bře 05, 2017 5:18 pm
Bydliště: Bratislava

Re: ROBI 55

#74 Nový příspěvek od radoslavmalovec »

Ahoj mám pa50 čo je dost podobne s robi 55 +- a chcem sa opýtať či by mi vedel niekto poradit. Po dlhšej dobe cca 2 roky som ju naštartoval chytila hned ako som vyčistil karbec ale kolisali jej všeliako otáčky a absolutne nereaguje na šroub bohatosti zmesy. Jedine na čo reaguje je šroubik ktorý zatláča plynove lanko a teda zvyšuje otáčky. Počas chodu som vyšrouboval aj šroub ktorý ide až do plavákovej komory ten stredný (pravdepodobne volnobežna tryska) a absolutne sa nič nestalo len to hučalo a hučalo a kolísalo. Je vadný karbec alebo je ešte možna oprava niečoho ineho. Meral som tlaky a má 9-10 bar čo je v podstate dobre či? ďakujem

bu2520
Příspěvky: 31
Registrován: ned srp 17, 2014 12:40 pm
Bydliště: HK

Re: ROBI 55

#75 Nový příspěvek od bu2520 »

zjistil jsem, že můj Robi nemá kompresi (lehce otočím rukou rotorem magneta při zašroubované svíčce) . Sundal jsem hlavu válce, válec je bez škrábanců píst nemá znatelnou vůli. Předpokládám, že by na vině mohli být gufera na klice. Od magneta je gufero opticky v pořádku. A teď k problému nemohu z hřídele sundat držák spojky udělal jsem si stahovák z plocháče 3mm ale ohýbá se mi máte někdo radu jak ten držák dostat dolu?

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“