PA 80 Diamon

Vari, Terra, PF aj.

Moderátor: DYK

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: PA 80 Diamon

#16 Nový příspěvek od Johny1490 »

Poraďte mi, kde asi môže byť problém, podla vyššie uvedeného príspevku. Rotavátor nejde naštartovať. Sviečka hádže iskru. S plynom som robil možné aj nemožné. Benzín tečie cez filter . Je tam nejaká páčka, tú som dával do obidvoch polôh. Proste som vyskúšal asi všetky kombinácie, čo ma napadli. Skúste mi prosím Vás poradiť, čo by som mal vyskúšať. Veľká vďaka.
Na 99% je v prdely sviečka. Treba kupit novu a zase pojde. Mne ta sviečka tiež dost často blbne. Hlavne pri oračke ked mu davam plny kotel tak vtedy sa prehreje abo čo a musim vymenit a ide sa dalej....
Benzin davam natural 95 a olej Castrol 2T......... Vecsinu mi zahadže sviečku ked dam viac oleja.... treba davat max 1:40 potom je to v phoode

Uživatelský avatar
Johny1490
Příspěvky: 2430
Registrován: stř srp 22, 2007 1:09 pm
Bydliště: UK

Re: PA 80 Diamon

#17 Nový příspěvek od Johny1490 »

A najlepšie je kupit NGK trebars B7HS určite nie BRISK a podobne hluposti.
Ked tak ti možem v knižke pozriet aki typ tam presne ide, ale na tu NGK to ide v phoode....

djvasilij
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 11, 2011 10:18 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: PA 80 Diamon

#18 Nový příspěvek od djvasilij »

Cavte ludia.
Nevie niekto ako ma byt na PA80 nastaveny predzapal?
A mam este jeden problem:
startuje vpohode, ale ked pridam plyn tak sa nevie rozbehnut a nejde do otacok, ale ked ho podvihnem a necham rozbehnut tak ide ako blazon a ked neuberem plyn tak sa nezastavi. Kompresiu ma dobru, sviecku tiez, benzin 95 + olej od Husqvarny klasika ako do babetty, novy spojkovy bubon, vyfuk cisty, karburator vycisteny akurat neviem ci mam dobre nastaveny predzapal.
Dnes som s nim rotovatoroval - nevedel sa rozbehnut ale ked som ho pridrzal hore aby sa rozbehol, isiel ako divy, ked som trochu ubral plyn tak zastavili lopatky a znova som ho musel podvihnut a robit pri vyssich otackach.
Ale inak silu ma poriadnu ked sa rozbehne - musel som za nim utekat :) .

Pripadne nema niekto dielensku prirucku k nemu?

Marek 252
Příspěvky: 21
Registrován: stř úno 16, 2011 11:58 am
Bydliště: Topolčany

Re: PA 80 Diamon

#19 Nový příspěvek od Marek 252 »

djvasilij píše:Cavte ludia.
Nevie niekto ako ma byt na PA80 nastaveny predzapal?
A mam este jeden problem:
startuje vpohode, ale ked pridam plyn tak sa nevie rozbehnut a nejde do otacok, ale ked ho podvihnem a necham rozbehnut tak ide ako blazon a ked neuberem plyn tak sa nezastavi. Kompresiu ma dobru, sviecku tiez, benzin 95 + olej od Husqvarny klasika ako do babetty, novy spojkovy bubon, vyfuk cisty, karburator vycisteny akurat neviem ci mam dobre nastaveny predzapal.
Dnes som s nim rotovatoroval - nevedel sa rozbehnut ale ked som ho pridrzal hore aby sa rozbehol, isiel ako divy, ked som trochu ubral plyn tak zastavili lopatky a znova som ho musel podvihnut a robit pri vyssich otackach.
Ale inak silu ma poriadnu ked sa rozbehne - musel som za nim utekat :) .

Pripadne nema niekto dielensku prirucku k nemu?
ja mam presne taki isti stroj toto cosi hovoril ze sa ti nechce rozbehnut to tam mas zodranu spojku aj mne to iste robilo vimenil som to a ide ako divi no len ja som mu robil kompletnu generalku kebi som to nevedel tak ti neodpoviem :nene:

djvasilij
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 11, 2011 10:18 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: PA 80 Diamon

#20 Nový příspěvek od djvasilij »

Vdaka.
Inak aj som si to myslel, ma to pred nedavnom napadlo ze to bude asi v tom.
Lameli nemam moc zodrate ale strunky budu asi uz oslabene.

Dakujem za odpoved.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: PA 80 Diamon

#21 Nový příspěvek od Tom »

Bývaly k PA 80 a 100 i nějaké jiné převodovky než ta sekačková (jako Vari DSK 316) a rotavátor? Celkem by se mi hodila převodovka jako je u Vari DSK 317, ale se 120 mm spojkou. Agzaťácké jsou celkem drahé a je jich málo.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

toma vinkovič
Příspěvky: 156
Registrován: sob pro 06, 2008 6:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: PA 80 Diamon

#22 Nový příspěvek od toma vinkovič »

k PA 80 je převodovka na lištovou sekačku dnes jsem koupil PA 80 na sekačkové převodovce se sekačkou :-)
edit/ aha už vidím že se ptáš na jinou jak sekačkovou tak to nevim
zetor 12045, zetor 12011, štěpkovač biber7, zetor 25 A, zetor 25K, slavia TV824, autovlek bss ps 1010H

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: PA 80 Diamon

#23 Nový příspěvek od Tom »

Jo, převodovku na lištovou sekačku mám, spíš by mě zajímala ta "orebná převodovka" na vysokých kolech.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

jenco
Příspěvky: 15
Registrován: pon čer 09, 2014 10:32 am
Bydliště: Slovensko

Re: PA 80 Diamon

#24 Nový příspěvek od jenco »

djvasilij píše:Cavte ludia.
Nevie niekto ako ma byt na PA80 nastaveny predzapal?
A mam este jeden problem:
startuje vpohode, ale ked pridam plyn tak sa nevie rozbehnut a nejde do otacok, ale ked ho podvihnem a necham rozbehnut tak ide ako blazon a ked neuberem plyn tak sa nezastavi. Kompresiu ma dobru, sviecku tiez, benzin 95 + olej od Husqvarny klasika ako do babetty, novy spojkovy bubon, vyfuk cisty, karburator vycisteny akurat neviem ci mam dobre nastaveny predzapal.
Dnes som s nim rotovatoroval - nevedel sa rozbehnut ale ked som ho pridrzal hore aby sa rozbehol, isiel ako divy, ked som trochu ubral plyn tak zastavili lopatky a znova som ho musel podvihnut a robit pri vyssich otackach.
Ale inak silu ma poriadnu ked sa rozbehne - musel som za nim utekat :) .

Pripadne nema niekto dielensku prirucku k nemu?

Ahoj! Keby niekoho ešte zaujímal, tak predzápal má byť 2mm pred HÚ a nastavuje sa tak, že nastavíš piest 2mm pred HÚ a vtedy by mala lícovať ryska na rotoru s ryskou na statoru.

thepunnisher
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 10, 2015 12:05 pm
Bydliště: Vechec

PA 80 Diamon

#25 Nový příspěvek od thepunnisher »

Zdravím. Mám málotraktor PA80 ktorý mi donedávna išiel len už sa nedržal na nízkych otáčkach lebo "už mal niečo za sebou" tak som dal valec na výbrus. Keď som to všetko poskladal dal som nové tesnenia, semering pri spojke som vymenil aj celú novú spojku. Všetko som poskladal a neštartuje ... Iskru dáva(skúšal som sviečku aj z funkčného agzatu) zmes dáva taktiež keďže sviečka je stále mokrá. zmes tlačí aj cez výfuk von. No neviem kde je problém .. niektorý píšu že si ťahá podtlak niekde kolo kľukovky lenže ja som menil semering akurát od rotora som nemenil. Neviete kde môže byť problém ?

Uživatelský avatar
vrkáč125
Příspěvky: 57
Registrován: úte črc 26, 2011 10:16 pm
Bydliště: Horovce pri Púchove

Re: PA 80 Diamon

#26 Nový příspěvek od vrkáč125 »

tiež mám PA80 jej vadí keď je voda v karburátore alebo špinaví olej v saní ak je toto všetko vyčistené musí ísť :driver:
a ešte musí byt dobre nastavený karburátor.
Ja som tiež robil go. motora ale všetko komplet som v nom vymenil okrem karburátora.
A mašinka šľape chytá na jedno potiahnutie :)

Ešte čo sa tika miešania paliva osvedčil sa my olej castrol garden2T a pomer na 1L benzínu a klasicky štamprlik tohto oleja myslím že je 0.02cl, uplne stačí

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: PA 80 Diamon

#27 Nový příspěvek od DYK »

0.02 cl. oleje do 1 litru benzínu je poměr leda k zadření motoru a benzín je prakticky bez oleje. Je to, nebo jsou to dvě desetiny mililitru. Aby byl poměr 1:50 je třeba do jednoho litru benzínu dát 20ml oleje, což jsou celé dva centilitry.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
vrkáč125
Příspěvky: 57
Registrován: úte črc 26, 2011 10:16 pm
Bydliště: Horovce pri Púchove

Re: PA 80 Diamon

#28 Nový příspěvek od vrkáč125 »

vrkáč125 píše:tiež mám PA80 jej vadí keď je voda v karburátore alebo špinaví olej v saní ak je toto všetko vyčistené musí ísť :driver:
a ešte musí byt dobre nastavený karburátor.
Ja som tiež robil go. motora ale všetko komplet som v nom vymenil okrem karburátora.
A mašinka šľape chytá na jedno potiahnutie :)

Ešte čo sa tika miešania paliva osvedčil sa my olej castrol garden2T a pomer na 1L benzínu a klasicky štamprlik tohto oleja myslím že je 0.2cl, uplne stačí
Prepáčte preklep som dal o jednu nulu viac ospravedlňujem sa.
ale aj tak novodobé oleje su tak kvalitne že stači na liter klasicky štamprlík .

rondob
Příspěvky: 136
Registrován: pát říj 01, 2010 7:46 pm
Bydliště: Prešov

Re: PA 80 Diamon

#29 Nový příspěvek od rondob »

Chlapci, PA 80 ka nemá regulátor otáčok tož tam tá pružinka ani tiahlo nechýba.... po pridaní plynu je na tej páčke pružinka a tá si pridá koľko jej nastavíte. :)

Bobes 72
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 09, 2023 3:19 pm
Bydliště: Beroun

Re: PA 80 Diamon

#30 Nový příspěvek od Bobes 72 »

Zdravím, mám na Vás prosbu. Netušíte, kde dnes seženu náhradní díly na PA 80 Diamon.
Moc děkuji za případnou odpověď.
Bobeš72

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - jednoosé frézy“